Extáze je časovaná bomba

24.9.2003 00:00
Drogy

Droga MDMA, známá jako extáze, je oblíbená především mezi návštěvníky tanečních party. Většina konzumentů se na ni mylně dívá jako na

"Z dlouhodobého hlediska je dokonce nebezpečnější, než kokain nebo heroin. MDMA totiž dokáže v mozku nastolit hotovou anarchii, vedoucí někdy až k demenci," prohlašuje vědec zabývající se působením drog na lidský organismus.

Extáze podle něj způsobuje odumírání celých nervových okruhů. Napadá zejména centra paměti a motoriky. Zle "pocuchat" dokáže i celkové hospodaření organismu se serotoninem, který je nezbytný pro správnou funkci mozku.

Poruchy se mohou, ale také nemusí projevit hned. Pokusy na opicích prokázaly, že degenerativní změny, způsobené MDMA, propuknou až po několika letech od posledního "extatického výletu".

Největší nebezpečí hrozí těhotným ženám. Substance může nenávratně poškodit nejenom je, ale i plod, jehož mozek se teprve vyvíjí a je proti účinkům drogy naprosto nechráněný.

Budoucím maminkám, holdujícím extázi, se tak velmi snadno může přihodit, že porodí dítě s vrozenými mozkovými poruchami, zejména paměti, motoriky a schopnosti učit se.

Zdroj: Plus

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Já chodim na pařby skoro každej tejden a většinou si tam dám extázi....
neurochirurg  |  24.2.2012 21:16

K tématu: drogy.satelit.cz/ecstasy.htm
čtěte  |  7.4.2012 12:48

Vyzkoušela jsem a NÁDHERA!!!! A jestli bych si měla vybrat mezi alkoholem...
Tess  |  16.9.2012 21:28

Informace o extázi jsou v brožurce na www.drogy.cz
o extázi  |  18.1.2014 03:06

a to jako tvarohovy, makovy, s jabkama, hruskovy. Ja mam nejradeji s...
!  |  20.1.2014 11:41

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *