Heger chce úplný zákaz kouření v restauracích od roku 2014

Heger chce úplný zákaz kouření v restauracích od roku 2014

1.2.2013 00:01  |  Drogy

Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) plánuje od roku 2014 v novém návrhu zákona úplný zákaz kouření v restauracích, kouřit by se mohlo jen v předzahrádkách. Chce také zakázat prodej tabáku i alkoholu v automatech a pojízdných prodejnách.... celý článek

Komentářů: 110 | Poslední komentář: 30.7.2014 13:01

Komentáře

reagovat 1.2.2013 13:48 - danka

nekouřit,nepít,nasouložit,neodporovat,nemít svůj názor ,nebít nemocný, nemluvit to co vláda a media nechtějí slyšet,být pod dohledem kamerového systému ,dřít za pár šupů do zdechnutí,nic si nedovolit a hlavně zdechnout těsně před důchodem,to je přání téhle demokratické vlády,která vše už rozkradla at už táhnou někam

reagovat 1.2.2013 13:52 - prober se

...

Kouření v restauracích mělo být zakázáno dávno. Chlastej si jak chceš. Když na tebe někdo vleze, klidně si i soulož.
Abychom zdechli, to není přání této vlády, ale tvoje přiblblá myšlenka. Jsi husa.

reagovat 1.2.2013 15:14 - úplný zákaz kouření v restauracích

schvaluju, kdo chce hulit, ať táhne ven, na cigárový výpary v restauracích neni nikdo zvědavej, nemusí být rastaurace zamořený cigárovýma výparama. Lidi se chodí do restaurací najíst napít a né čuchat kuřácký výpary.

reagovat 1.2.2013 16:57 - JosefMayer

schvaluju, kdo chce hulit,...

Hospoda by měla být hospoda a ne nějaká vysedávačka pro dámičky.Nejdřív si tam zakážeme kouřit a pak i podávat pivo.Kdo nechce jít do kuřácké hospody, tak ať tam neleze.Já jako kuřák taky nelezu do nekuřácké.Jdu na pivo tak třikrát do roka, ale když si k pivečku nebudu moci zakouřit, tak tam ani nepůjdu.Kdž už zajdu do pivo a sedí tam maminy s dětma, tak mi to příjde minimálně divné.Už mě i jedna vzorná maminka upozornila, že jsou tam děti, zda bych mohl típnout cigaretu.Neměla by ta maminka být spíše na dětském hřišti?Při tom nekuřácká restaurace je o pár kroků dál.

reagovat 1.2.2013 18:08 - Helena

Já jsem nekuřačka, ale tyhle úvahy mi přijdou naprosto zcestné. Když jdu do hospody, počítám s tím, že se tam prostě i kouří, to je snad normální. Neumím si představit hospůdku nižší kategorie, kde by si štamgasti nemohli u piva zakouřit. Jasně, ať existují i striktně nekuřácké restaurace - a ať si každý vybere. A ženský s dětma v hospodě - bez komentáře.

reagovat 1.2.2013 18:37 -

aby to bylo! nenávidím kuřáky, chce se mi z nich zvracet!

reagovat 1.2.2013 18:42 - Dan

super už aby to bylo, nenáším cigarety a kouřem načichlý oblečení a u jídla je to už úplně nechutný

reagovat 2.2.2013 05:11 - Jindřich

25 let nekouřím a myslím si že když si chce někdo inhalovat v hospodě nechť vejde je to jeho svobodné rozhodnutí a nápady pana ministra známe je to darmožráč

reagovat 2.2.2013 09:53 - Ondřej T.

Je krásný, jak se nás mocipání snaží chránit před námi samými, ó jak šlechetné! Na lahve s chlastem prosím tisknout etikety, kde budou vyfotografované kupř. oběti autonehod, kde byl řidič pod vlivem atd., velkými písmeny ALKOHOL ZABÍJÍ (což je vlastně u nás ale už pár měsíců pravda ;)) a vůbec dát průchod největšímu pokrytectví lidstva v dějinách - celej svět rejžuje na tabákovym průmyslu, ale my tam napíšeme, že je to špatný, áno? To by mě zajímalo, co by vlády celýho světa dělaly, kdyby jejich národní rozpočty přišly na daních o milióny denně, kdyby se celej svět rozhodl přestat kouřit tak, jak všem nutěj na krabičkách a obalech.

"V té souvislosti počítá ministr s tím, že pobyt opilých dětí na záchytce by se hlásil pediatrovi, rodičům a orgánu sociálně právní ochrany. U ohrožených závislostí by následovala léčba." - cože, ono tomu tak ještě není? Aha vlastně, proč taky, "vychovávat" si další zákazníky, to je přeci normální.

Podělaný hipokryti!

reagovat 2.2.2013 09:57 - Ondřej T.

super už aby to bylo,...

Už si ani nevzpomínám, kde bych byl v restauraci, kde by se v době vydávání jídel kouřilo. Pokud se ale bavíme o hospodách, což je podnik, kam se lidi choděj nalejt a dát si maximálně k pivu tak brambůrky/oříšky, tláču s cibulí či hermelín, do takovejch prostě nechodim přesně z toho důvodu - nesnášim smradlavý hadry z hospody.

A proč Vám to píšu? Protože máte stejnou volbu - jít tam, kde se nekouří. Ale koukám, že zrovna Vy budete jeden z těch, kdož žijí v nejistotě srkz stále se nedostavující nařízení, jak si vlastně máte utírat zadel s ohledem na ochranu této Váženého Ovčana Spotřebitele :)

reagovat 2.2.2013 10:22 - likjan

Moc se mi líbí všelijaké zákazy formou zákonů. Vlastníme malý hostel, bez pomoci zákona jsme vydali zákaz kouření ve všech společných prostorách a v podstatě všechny pokoje jsou nekuřácké. Kuřáci sami od sebe si chodí ven zapálit, dokonce dodržují pravidlo, že nedopalky patří do popelníku. Ale od doby co se u nás nekouří máme samozřejmě mnohem míň hostů. Ne každý se se zákazem smíří. To samé je s hospodami. Již dnes se dá vysledovat velký úbytek hostů v hospodách. Kuřáci si nakoupí pivko a jiný alkohol domů v krámě, pořádají si párty na zahradách nebo doma. No dobře, zkrátka přijde jen hospodský a stát na daních. Co se týká mládeže. To sledujeme tady kousek od nás, partička mladých si posedí zalezlá v parku, pokouří, popije trochu piva a tvrdého, dají vodní dýmku apd., vždy je to provázené velkým veselím a když odejdou tak zůstává pěkný nepořádek po nich, který samozřejmě neuklidí ani město. Z té party je vždy někdo 18 letý, takže ten nakoupí. Když zavoláte policii tak buď nedojede vůbec a nebo dělá že nic nevidí. Takže to je výsledek, nesměj do hospody, jdou jinam, nesmí koupit kuřivo, koupí někdo kdo smí. Vydat zákonem různé zákazy dokážeme i my, na to nepotřebujeme ministra, zákaz dokáže vymyslet i denně zpitý bezdomovec. Ale vymyslet programy pro mládež, tak aby přitáhnul mladé a tím odradil od vymýšlení si cestiček jak obelstít zákon, protože by ty programy byli přitažlivější než boha pusté posedávání v parku, dotovat sportovní aktivity mládeže, pro kuřáky kteří by chtěli přestat kouřit, vymyslet program odvykání kouření který by nestál víc než měsíční výše financí vydaných za měsíc za kuřivo s částečným přispěním zdravotní pojišťovny atd. to je umění, jenže to se nikomu do toho nechce. Zakazovat umí i blb, nadávat na kuřáky to umi také každý. Jen tak mimochodem, alkohol je mnohem mnohem nebezpečnější než cigareta, ale reklama v televizi na alkohol běží dál, alkohol nikdo nezakazuje, proč asi?

reagovat 2.2.2013 10:51 - danka

Kouření v restauracích...

kouřit nemusím,pokud se chci pouze najíst ,tak si zajdu mezi nekuřáky.je to moje rozhodnutí ke kterému mně nikdo nenutí a ty si nazývej husou to co máš doma a neurážej lidi se svým názorem zažila jsem už v životě dost ,abych dokázala jak se žilo dříve a nyní,ted se podobáme policejnímu státu a nejsme si jisti ani životem/neustálé přepadávání kvůli pár korunám.U nás mají zelenou jen zloději,podvodníci a vrahové.

reagovat 2.2.2013 11:25 - neplácej...

kouřit nemusím,pokud se...

jen potvrzuješ, že jsi husa. Ženská s cigárem u huby je hnus. Na stát to nesváděj.

reagovat 2.2.2013 12:45 - Hňidopich

Hospodští můžou začít vařit,dál prodávat kvalitní pivo,přeorientovat se i na ubytovávání.Známe klasické venkovské smradlavé pajzly kde se neuklízí ,smrdí to tam chcankami a kouřem,je to tam jak ve stáji,samé mouchy,plno komunistů a jiné líné verbeže.

reagovat 2.2.2013 14:27 - !

Danko jsi husa blbá omezená. Všude v EU už kouření v restauracích zakázali my jsme poslední postkomunistický skanzen.

reagovat 3.2.2013 13:24 - Lenka

...

A mi je to jedno.Od roku 89 úroveň v pohostinství klesla v mnohých restauracích pod bod mrazu.Pokud mají naši muži chuť na čepované pivo,není problém zaletět se džbánkem.A potom pěkně na zahradě grilovat,opékat,bavit se - bez jakýchkoliv zákazů a příkazů.A co se týká ženských s malými dětmi-tak ty tam nemají být vůbec.

reagovat 3.2.2013 13:44 - Problém to bude pro pajzly

Kam se chodí jenom chlastat. Mezi pijanama je vysoké % kuřáků.
V dobrých restauracích, kam se chodí hlavně na jídlo, mají už dnes oddělené prostory pro kuřáky a nekuřáky. A ty s úplným zrušením kouření problém mít nebudou.

reagovat 3.2.2013 22:24 - likjan

Porovnání závislosti na...

Bohužel je fakt ten, upít k smrti se lze během jednoho dne, ukouřit se k smrti během jednoho dne, tak nějak moc nejde. Plíce jsou jedna záležitost, játra a ledviny druhá záležitost. Závislákem na alkoholu se lze stát během chvíle stejně, jako na cigaretách. Tady globálně nejde o ochranu zdraví občanů, ve skutečnosti o ní vůbec nejde. Jde jen a jen o zákaz a omezování lidí. Každý by měl mít možnost si vybrat, kam chce jít a kam ne, mít možnost se svobodně rozhodnout. Jak jsem již psal, vydat zákon který omezuje, zakazuje dokáže každý, na to nemusí být studovaný a ještě ministr. K dnešnímu dni každý kuřák ví i bez pana ministra, že se mu hůř dýchá, než v době kdy nekouřil, tudíž že to škodí, zákaz kouření není pomoc nebo je, ale jen jednostranná - nekuřákům. Ať pan ministr přijde nejdříve s nápadem jak pomoc lidem kuřákům s vyléčením se ze závislosti, ale tím nemyslím stupidní žvýkačky nebo náplasti a pak ať si vydává zákazy. Do dnešního dne nikdo stoprocentně neprokázal, že všechna úmrtí z avizovaných nemocí kuřáků jsou způsobena jen kouřením, že to není spojené např. životním prostředím adt. Procenta úmrtí alkoholiků a kuřáků? Znám nebo znal jsem dost lidí alkoholiků, kteří začali pít v 18 letech a zemřeli na následky pití alkoholu ve věku 35 let, kuřáci kteří začali kouřit v 18 letech je přežili o víc jak 30 let. Osobně považuju celou histerii kolem kouření jen jako účelovou a takový pokus jak je možné ovládat globálně lidi, jak se podaří rozdělit skupiny lidí od sebe. Dneska to jsou cigarety, zítra to může být sádlo, bůček, tvrdý alkohol, auta ...... . Začalo to tvrdýma drogama a do dnes je nikdo nezlikvidoval, zůstali jen zákazy a paragrafy. S cigaretama to bude stejné, jen se může lehce stát, že člověk kuřák s x doktorátama bude stát na opačné straně zákona.

reagovat 3.2.2013 22:36 - eda

...

naprostý souhlas

reagovat 3.2.2013 22:41 - eda

super už aby to bylo,...

můžeš chodit do lesa a ne do hospody,jsem nekuřák a nevadí mi to,zakazovat a nakazovat, co já můžu dělat ve své hospodě je velmi demokratické!!!

reagovat 3.2.2013 22:41 - eda

schvaluju, kdo chce hulit,...

táhni do lesa a ještě lépe do prdele!

reagovat 3.2.2013 23:02 - Petr

můžeš chodit do lesa a ne...

U nás ve čtvrti si hospodský uvědomil, že v zimě může zavřít hospodu, protože mu tam lidi chodit nebudou. Tak dal popelník ven a zase má plno.
Hrajou se tam šipky, kulečník, fotbálek a velký skupině kouření vadilo, tak tam přestali chodit. Tenkrát tam zůstali dva hulící štamgasti, jinak prázdno. Teď už je hospoda zase nacpaná.

reagovat 4.2.2013 07:51 - Lenka

Hospoda by měla být hospoda...

Na vesnicích je často jedna hospoda a nevim, když se tam vaří,proc by tam na oběd nemohla zajít celá rodina i s dětmi - určitě tam nechá větší útratu než člověk, který tam zajda na dvě piva a vykouří bůhví kolik cigaret, které si přinesl sebou.
Dnes musí plno matek při mateřské pracovat, aby přilepšily rodinnému rozpočtu - znám plno maminek, které po večerech dělají účetnictví, překládaj a pod. a ty mají určitě právo si občas odfrknou aspoň od vaření a zajít s dětma do restaurace - a ne všude jsou nekuřácké restaurace, kde se dá jíst i jídlo.

reagovat 4.2.2013 07:53 - Lenka

můžeš chodit do lesa a ne...

V hospodě můžeš dělat cokoliv, čím neohrozíš zdraví či život ostatních - to dle mne je hodně demokratické.

reagovat 4.2.2013 14:38 - Tak

já osobně nevěřím,že to zakáží a nebude se smět v restauracích kouřit.Lidé tam chodí na různé oslavy,nejenom na obědy,ale na popovídání si a zákazem kouření by bylo málo zákazníků,tím jsem si jistá.Jako kuřačka bych si pak raději nakoupila potraviny,pitíčko domů a oslavu měla raději doma.

reagovat 4.2.2013 15:57 - a

to bylo ideální. Kouření je asociální protože škodí ostatním. Pokud neumíš s cigaretou vyjít před hospodu, tak do hospody raději nechoď.

reagovat 4.2.2013 17:08 - Vidíte

to bylo ideální. Kouření...

to takhle protože jste nekuřák,já bych byla tolerantnější,i kdybych sama nekouřila.Přesto věřím z 99 procent,že to neprojde.

reagovat 5.2.2013 08:42 - likjan

to bylo ideální. Kouření...

Asociální je jednostranné chování, nemít možnost si vybrat, nemít možnost vyjádřit svůj názor. Jseš nekuřák, jdi do hospody kde se nekouří. Jseš kuřák, jdi do hospody kde se může kouřit a nelez do nekuřácké hospody nebo respektuj zákaz a zapal si venku před hospodou. Jak se vám všem příznivcům nekuřáctví bude líbit prosazování plné prohibice. Mě osobně moc vadí opilec, ale i to když na mě promluví někdo z koho táhne chlast byť nejeví známky opilosti.

reagovat 5.2.2013 09:58 - Karin

Asociální je jednostranné...

Vadit člověku může plno věcí...že někomu táhne z pusy, že někdo smrdí celkově, že někdo mluví vulgárně...ale nic z toho neničí zdraví lidí okolo...na rozdíl od kouření. Nehledě na to, že personál - kuchaři, číšníci i uklizečky musí pracovat v zdravotně závadném prostředí. A že si můžou vybrat jít pracovat do nekuřácké restaurace - tak to je pěkná blbost, jelikož je jich stále málo - hlavně na malých městech a vesnicích. A vůbec nikdo by neměl pracovat v prostředí, které ho ohrožuje na zdraví a životě, jen kvůli tomu, že někdo si chce dopřát cigaretku a musí ji mít okamžitě u stolu. Když pracují jiní lidé v rizikovém prostředí, protože jejich práce má smysl a není jiná možnost, tak většinou mají za to vysoké příplatky. A jak píši, je to kvůli tomu, že taková práce ne nezbytná, ale býý v ohrožení jenom kvůli tomu, že někoho chci obsluhovat a on mne bude otravovat jeovatejma látkama, tak to dle mého žádný smyl nemá a jen to dokozuje absolutní necitlivost a aroganci kuřáků.

reagovat 5.2.2013 10:06 - Karin

"Asociální je jednostranné chování, nemít možnost si vybrat, nemít možnost vyjádřit svůj názor" ....toto považuju za demagogii. Když nám vadí např. kriminalita a lidi za kriminální činnost zavíráme, tak jsme asociální?...Nedáme lidem na výběr - krást či nekrást...vyjádřete svůj názor a pak si nakraďte. Nemáte na drahé auto, tak si ho ukradněte. O tom, že by to bylo asociální, by se dalo hovořit v případě, že by se kouření zákázalo úplně...ale třeba heroin, kokain je zakázaný ...je to asociální? Přitom jen to kouření ničí zdraví lidí okolo.

reagovat 5.2.2013 10:46 - Každý

at si chodí do jaké restaurace chce.Pokud to nekuřákovi vadí,at si sedí doma,nebo chodí do restaurace,kde se opravdu nekouří.

reagovat 5.2.2013 12:20 - !

...

jako v tom socialistickem vtipu ... a nesoulozit, aby se uz nerodili takovi zmrdi jako je Herer...

reagovat 5.2.2013 12:51 -

plně souhlasím se zákazem kouření!

reagovat 5.2.2013 17:25 - Pavel

Znam lidi, co maji na krku exekuce a stejne 3000 mesicne utrati za cigarety. Kdyby je nekupovali, vyresili by se existencni problemy jejich cele rodiny, ale to ne. Zavislost na cigaretach je pekelne nebezpecna, proto by se melo delat vse, aby bylo koureni lidem ztizeno a vzlast aby ladi nezacinali.

reagovat 5.2.2013 18:25 - likjan

"Asociální je...

no, sčítáte jablka a hrušky dohromady. To jaksi moc nejde. Pokud máte auto, jste nekuřák, tak si občas umejte přední sklo zevnitř. To co budete mít na kusu hadru, tak máte i na plicích. To samé udělejte za dva dny. Doufám, že pak pochopíte o čem byla z mé strany řeč.

reagovat 5.2.2013 18:31 - likjan

Vadit člověku může plno...

Vadit člověku může plno věcí...že někomu táhne z pusy, že někdo smrdí celkově, že někdo mluví vulgárně...ale nic z toho neničí zdraví lidí okolo...na rozdíl od kouření - No tak já to doplním jinak, každý kdo je pod vlivem alkoholu, byť jen třeba jednoho piva, ohrožuje své okolí a zároveň i sám sebe. Člověk pod vlivem alkoholu vás může během chvíle zabít na pracovišti díky snížené pozornosti atd. ........

reagovat 5.2.2013 18:56 - Karin

Vadit člověku může plno...

Samozřejmě, že mne může zabít člověk, který na pracovišti pije alkohol nebo který řídí pod vlivem alkoholu. Ale to je zakázané - pít alkohol při řízení nebo na pracovišti. Pokud to lidé dělají, překračují zákon. Ale ničit druhým lidem zdraví kouřením, je povoleno. Samozřejmě, že mne může zabít i někdo v restauraci pod vlivem alkoholu a nebo i bez alkoholu, ale to jsou extrémní situace. Ničení zdraví nekuřáků kouřením se děje dnes a denně v masovém měřítku. A nevím, proč by do restaurací, kde se vaří, neměli chodit nekuřáci, když jim vadí kouření. Ne ve všech restauracích se vaří dobře, tak chci jít tam, kde se dá jídlo jíst a myslím, že bych měla mít právo při tom dýchat čistý vzduch. To samé mládež na diskotékách. Většina tam jde za hudbou, tancem, balením holek či kluků, tak nevím, proč by si při tom měli ničit plíce, srdce a já nevim, co ještě.

reagovat 6.2.2013 11:11 - likjan

Samozřejmě, že mne může...

A jsme u toho a pořád kolem dokola. Já zase nevím proč by kuřáci nemohli mít své hospody. Ať si nekuřáci chodí do nekuřáckých hospod a kuřáci do kuřáckých hospod. Omílání řečí, že trpí personal v hospodách, je také nesmysl. Nikdo zaměstnance nekuřáka nenutí pracovat na kuřáckém pracovišti. Pokud by majitel takové hospody pak nesehnal zaměstnance kuřáka, rád si hospodu předělá na nekuřáckou, at. atd. ... . Hulí se od doby Kolumba, nikdo těmito zákony, zákazy nic nedokáže, jen změní chování lidí, popudí lidi proti sobě viz tento zákon. Zplodit zákon jednostraně nic nestojí, zplodit zákon aby vyhovoval oběma stranám je těžší. Zákony by také měli respektovat mentalitu národa, což málo který zákon u nás respektuje. Zákon o nekouření v hospodách který by respektoval obě strany by respektovali i lidé kuřáci i nekuřáci. Takhle už se vymýšlí napříč v internetu soukromé kluby kuřáků a začínají se hledat slabiny v zákonu. K čemu je pak celý tenhle boj? Vadí vám zakouřené prostředí v restauraci, na diskotéce? Běžte tam kde se nekouří. Jak jsem se už tady zmínil, v našem hostelu se nekouří, ubylo hostů a po pravdě i takhle máme 80% hostů kuřáků, ti si chodí zapálit ven, ale že by nás vyhledávali nekuřáci si můžeme jen nechat zdát. Od středu města jsme kousek, máme v hostelu čisto, klid, jsme celkem levní. Nekuřáctví jsou jen silná slova a skutek utek. Okolo nás jsou dvě základní školy, vajglů je kolem těchto škol jak naseto. Reklama na cigarety neexistuje, cigarety se smějí prodávat od 18 let. Jedna maličkost, moje známá si šla ve svém věku 25 let koupit cigarety a neměla OP. Prodejna je kousek od školy, cigarety jen kvůli svému mladickému vzhledu nedostala a přitom spratek školou povinný seděl kousek od prodejny na lavičce a hulil jak tovární komín. I tohle je důsledek zákona který zakazuje prodej cigaret mladistvím. Já tvrdím že zákazy nic nezmůžou, jen řádná výchova je něco platná. Jen mimochodem, zákaz kouření byl i v naší republice v minulém století a co to bylo platné.

reagovat 6.2.2013 11:32 - Šárí

Už aby to bylo... škoda že u nás se dobré věci prosazují většinou hrozně pomalu.

A zavilí kouřiči v hospodách ať si místo hospod a restaurací pořídí ty "kuřácké kluby", co s nimi pořád vyhrožují, a ať se uchýlí do nich.
Tyto kluby by měly mít svůj status a hygienické kontroly by se jim mohly vyhýbat úplně-vždyť zkažený vzduch nebo zkažené jídlo je totéž a majiteli přece nikdo nebude nařizovat, jak má vést svůj vlastní podnik, že ano :-)))
Spokojenost pak bude na všech stranách. Nekuřáci budou mít čisté restaurace a kuřáci své volné a svobodné prostředí. A bude klid.

reagovat 6.2.2013 11:34 - Souhlasím,

A jsme u toho a pořád kolem...

rozumný názor.

reagovat 6.2.2013 11:50 - Však

Jsem taky pro 100%...

se musíš chodit bavit tam,kde se teda nekouří.Já vás moc nechápu.Sama jsem kuřačka,ale myslím si,i kdybych nebyla,tak by mi kuřáci nevadili.Do restaurace chodíme občas,ne denně,tak proč omezovat ostatní? Chce to být vůči ostatním víc tolerantnější.

reagovat 6.2.2013 12:17 - Tak

Když v restauraci jím a...

to ano,při jídle to by mi také vadilo.Ale máš přece vyhrazené místo pro nekuřáky.A pokud už by si někde seděl a přišel by kuřák,posadil by se vedle tebe,tak jistě by si nezapálil v momentě,kdyby tobě donesli jídlo.

reagovat 6.2.2013 12:23 - Šárí

to ano,při jídle to by mi...

Tak to je směšné... taková ta "nekuřácká" místa v některých kavárnách, kde o půl metru dál někdo vesele hulí přímo do vašeho kafe s dortem a nějaké ohledy jsou mu úplně šumák.

Jo, kdyby byli kuřáci tolerantní a ohleduplní, bylo by to jiné. Ale nejsou, a to skoro žádní. To je v těchto kavárnách například velmi dobře vidět. Takže je zákaz bohužel jediná možnost.

reagovat 6.2.2013 12:28 - Láďa

to ano,při jídle to by mi...

Tak v 90% to ten kuřák udělá, bez vijímky zda muž nebo žena. A prej když mi to vadí tak ad jdu jinam, že je demokracie a omezovat se nenechá.

reagovat 6.2.2013 12:32 - elf

Demokracie je o tom, že 78% lidí chce, aby byl v restauracích čistý vzduch bez tabáku. Takže pokud nařízení neprojde, tak je to nedemokratické. O nějaké toleranci se tady nedá mluvit, poškození zdraví není věc, která by se dala tolerovat. Nikdy.

reagovat 6.2.2013 12:32 - Já bych

Tak to je směšné......

to řešila úplně jednoduše.Jak už jsem napsala,jsem také vášnivá kuřačka,do restaurace,kde se nemůže kouřit bych ani nešla,ale i přesto,pokud si dám nějaké jídlo,tak i jako kuřačce by mi bylo nepříjemné,kdyby hned vedle mě někdo kouřil.Pokud by se to stalo,i já sama bych si přesedla jinam,ale nikdy se mi to nestalo,věřím,že lidi jsou teda natolik slušní,že při jídle by si nikdo vedle vás nezapálil.Také záleží do jaké hospůdky chodíte,tady taky máme pajzl,do kterého bych nešla ani za nic,málo místa,zakouřené,málo větratelné.Každý at si vyhledá,kde se mu líbí,ale chce to být vůči druhým tolerantnější.

reagovat 6.2.2013 12:42 - Šárí

to řešila úplně...

Nevím, proč bych si já měla přesedávat. Já neobtěžuji, naopak mně obtěžuje dotyčný kuřák. Ale když se slušně ohradím, pravidelně nastoupí řečičky o tom, jak on se omezovat nenechá. On ne, ale omezovat ostatní mu zjevně nevadí.

A vážně už jich mám plné zuby.
Stačí jediný kuřák v prostoru menší restaurace, a když tam sedím hodinku dvě, tak moje oblečení zapáchá. Jsem zkrátka pro zákaz. A řečičky o demokracii mně nedojmou-já mám na čistý vzduch právo a nikdo by je neměl omezovat v podniku VEŘEJNÉHO stravování.

reagovat 6.2.2013 12:48 - Lenko

to řešila úplně...

Nikdy se ti nestalo, ze si vedle tebe nekdo zapalil, kdyz si jedla? Tak to by mne opravdu zajimalo, kam chodis na jidlo. Ja se stravuji v centru Prahy v pizeriich a vzdy si nekde nekdo zapali a pritom pizerie neni pajzl, kam lidi chodi na pivko a cigaro, ale prevazne za jidlem. Jednou se mi dokonce stalo, ze jsem byla na obede v pekne drahe indicke restauraci ve Vodickove ulici. Prisly tam dve zenstiny poklabosit nad dvema deckama vina a vykourily pri tom krabicku cigaret. A rict jim nic neslo, protoze nikde nebyl zakaz koureni. Zamorenej podnik, jidlo prestalo chutnat - vyhozene penize. Uz jsem tam nikdy nesla. Do drazsi restaurace, kde je povoleno kourit, odmitam chodit.

reagovat 6.2.2013 12:57 - Proto

Nevím, proč bych si já...

chodte tam,kde Vám to sedí,kde se nekouří vůbec,pak budete spokojená.Lidé tam nechodí jenom jíst,ale bavit se a nedokážu si představit,že všichni budeme chodit kouřit ven.Nevěřím,že tohle se schválí,to neprojde.Budou stále vyhrazené místa pro nekuřáky.Tak a už musím jít pracovat.Jo a ještě jsem chtěla,máte pravdu stačí 2 hodky v restauraci a oblečení jde opravdu cítit,to je ale přece jasné,mě to třeba vůbec nevadí,večer přijdeme a automaticky házím věci do koše na prádlo.To už tak většinou je,že z hospody oblečení musíte vyprát.Jinak se nerozčilujte,prostě na to máme každá jiný pohled.Mějte se.

reagovat 6.2.2013 12:57 - Karel

se musíš chodit bavit...

Benešovská italská cukrárna - drahé dorty + povolené kouření= neskutečná kombinace. Hodně často tam sedí děti. Ale podle názorů kuřáků, tam nemají lézt. Neměly by tam lézt, nekuřáci by měli být důslední, ať takové podniky zkrachují. To samé jsem před lety zažil v berounské cukrárně na náměstí. Nevím, jak to tam chodí dnes. Ale situace, kdy vedle rodiny s dětma si sedla babka s kafíčkem a zapálila si, říká o arogantnosti kuřáků hodně. Ale ano, kouření tam nebylo zakázáno. Bohužel lidé nejsou slušní, ohledupní a zodpovědní, takže to vyřeší pouze zákaz.

reagovat 6.2.2013 12:59 - Karel

chodte tam,kde Vám to...

O polední pauze, kdy má člověk půl hoďky na jídlo se sotva můžu trmácet přes celé město do nekuřácké restaurace, nehledě na to, že je vždy úplně obsazená.

reagovat 6.2.2013 13:05 - Nejsem

Nikdy se ti nestalo, ze si...

Lenka.Opravdu se mi to nestalo,ale ted mě napadlo,ono v Praze je to také něco jiného,než tady u nás.Jo a víte,kde se dobře v Praze najíte? Kousek od Václaváku-Havlova koruna,tam se nekouří vůbec,velký výběr jídel za super cenu.Tam chodíme pokaždé,když se chceme dobře najíst a zároven neutratit tisícovku za pouhé 3 obědy.

reagovat 6.2.2013 13:05 - Láďa

Viděl sem kdysi v DIKOBRAZE vtip. Veliký kopec a v něm nory. U toho lesák a turista. Turista se ptá co to je? A lesak na to, Tady žijí poslední kuřáci v čechách.

reagovat 6.2.2013 13:10 - Šárí

chodte tam,kde Vám to...

No, v Čechách to ještě nějakou dobu potrvá, ale stejně časem kuřáci budou chodit kouřit mimo restauraci, tak jako už skoro všude v civilizovaném světě.

A pokud se jim to nebude zamlouvat, mohou se chodit bavit někam jinam a pak budou spokojení :-)))

reagovat 6.2.2013 13:11 - Změny

Takové změny jako je zákaz kouření v hospodách jsou mi odporné. Všechno, co bývalo dobré ti idioti z vlády anebo z Unie zakazují.
Já jsem pro, aby zůstaly hospody jak byly- patří do nich pivo a kouření. Jednou naše děti nebudou ani vědět o čem to zpíváme "Hospůdko, hospůdko malá, hospůdko zakouřená..."

reagovat 6.2.2013 13:13 - karel

Myslím,že by to měla být věc majitelů restaurací.Vždyť to je omezování v podnikání.

reagovat 6.2.2013 13:19 - Kájo,

Myslím,že by to měla být...

dávám Vám palec nahoru.Jasně,od toho ta hospoda je,že se lidé chtějí bavit,dát si pivko,zapálit si.Kdo nechce,at tam nechodí.A krom toho,máte v každé restauraci vyhrazené místa pro nekuřáky,tak co se vám stále nelíbí? ,,,,později ještě napíšu.Budte opravdu víc tolerantnější k ostatním.

reagovat 6.2.2013 13:38 - Láďa

Místo tam sice je, ale bez zábran takže nahuleno všude. Tady je to o tom že zakázat i kůli personálu, ten v to svinstvu musí bejt celej den. Kuřáci tolerance kolikrát nula

reagovat 6.2.2013 13:54 - karel

Láďo,pokud mi zakáží v mé restauraci kouření,můžu skončit.Jsme vesnická hospoda plná zemědělců a starých kamarádů.Obsluhuju sám s manželkou.Živí mě to i mou rodinu.Pak mi sem chlapi nepřijdou.protože chtějí po práci pivko a cigáro-nikdy si nikdo kvůli kouři nestěžoval.To pak s manželkou skončíme na pracáku-to je asi pro stát moc výhodné.Je to moje hospoda,kterou stavěl můj děd.Mince má dvě strany.

reagovat 6.2.2013 14:09 - Láďa

Láďo,pokud mi zakáží v...

To chápu, je to o tom že těch 100% zakázat tak aby bylo možno jít někam kde se nekouří a jsou tam dvě místa na volbu, kuřáci, nekuřáci.

reagovat 6.2.2013 14:20 - Šíla

Takové změny jako je zákaz...

...no to děti utrpí velkou kulturní újmu :)))

reagovat 6.2.2013 14:27 - Marie

Láďo,pokud mi zakáží v...

A třeba přijdou maminky s dětma. To se teprve budete muset ohánět. Jedna limonáda vylitá, tak rychle druhou, maminky na kafíčko, možná i něco trošku na uvolnění :-) Pak zaskočí taťka pozdravit se s rodinkou - dá si utopence a pivko a zase frr do práce. U nás na vsi to tak chodí. Taky je to rodinný podnik a nestěžujou si. Vydělávaj hlavně na akcích a že kuřáci musí ven nebo v zimě na chodbu k záchodu nikomu nevadí. Však ono jim nic neuteče. A manželkám tak nevadí, že chlapi občas zajdou do hodpody - sice se většinou opijou, ale aspoň nesmrí kouřem.

reagovat 6.2.2013 14:45 - Honza

To chápu, je to o tom že...

Pro většinu hospod by bylo likvidační, kdyby opravdu musely být kuřácké i nekuřácké a obě části stavebně odděleny. Na takovou přestavbu by hospody neměly peníze a kolikrát ani prostory.

Neví, proč tady stále řešíte, že by nějaké hospody zkrachovaly. Možná zaplivané putyky, ale žádná slušná hospoda v cizině po zavedení tohoto zákona nezkrachovala, ba naopak. Notoři tam povětšině chodili dál a přišli i další zákazníci, kteří dřív kvůli smradu nechodili. A jestli nějaký Jarda zůstane raději doma, tak to vadit nebude, určitě bude nahrazen

reagovat 6.2.2013 16:59 - máš pravdu

a divím se, že už to není dávno zakázané. Zaměstnanci mají právo na ochranu zdraví při práci a hospoda je přeci také pracoviště! Nevidím důvod, proč by měla být vyjímkou. A kouřit to není žádné lidské právo, takže o omezování nelze vůbec hovořit.

reagovat 6.2.2013 17:38 - Hloupost

Zakázané to nikdy nebude,tomu nevěřím.

reagovat 6.2.2013 18:13 - Jánošík

Zakázané to nikdy...

Bude, protože se to postupně zakazuje všude na světě. Zdravotnictví nemá na to léčit nemoce způsobené z kouření u kuřáků i nekuřáků. Už na to nestačí ani daně z cigaret. Jenom u nás to bude zakázané až nakonec, protože my jsme burani.

reagovat 6.2.2013 18:16 - Tak

Bude, protože se to...

až to jednou zakáží,tak teprve potom si o tom tady popovídáme.

reagovat 6.2.2013 18:16 -

plně souhlasím se zákazem kouření!

reagovat 6.2.2013 20:07 - ha ha

Zakázané to nikdy...

Kde to žiješ burane? Už je to zakázané v celém civilizovaném světě, my jsme poslední buranský smradlavý skanzen. Ale i my se jednou dočkáme.

reagovat 6.2.2013 20:14 - už aby to bylo

Máš pravdu. Jsme poslední v Evropské Unii. Je to ostuda.

reagovat 6.2.2013 20:36 - Aneta

Ahoj,

koukni na web kupi.cz: http://www.kupi.cz?u=48ge7

Najdeš tam slevy a akce v obchodech přehledně na jednom místě.

Navíc můžeš sbírat body, za které získáš poukázky na nákup.

Vyzkoušej to taky! Tady je odkaz: http://www.kupi.cz?u=48ge7

reagovat 6.2.2013 21:31 - Petra

Ač slabá kuřačka, jsem pro zákaz. Když budu chtít, vždy si můžu zajít ven.
Už teď to v partě lidí děláme, že když nás sedí 10-15 lidí a jsme tam jen 4 kuřáci, chodíme na cigaretu ven.

reagovat 6.2.2013 21:55 -

plně souhlasím se zákazem kouření!

reagovat 6.2.2013 22:42 - Marika

plně souhlasím se zákazem...

Taky jsem rozhodně pro. Když jsem byla těhotná, šla jsem na velmi důležitý večírek, kde se ale měl dohadovat i nějaký obchod pro naši firmu. Musela jsem tam. A samozřejmě, že kuřákům vůbec nevadilo, že j tam těhotná žena. Z toho obchodu tenkrát sešlo, možná i kvůli tomu, žena večírku jsem byla velmi nespolečenská a a hoďku šla domu.

reagovat 7.2.2013 12:54 - luciano

Nech sa podniky delia na fajčiarske a nefajčiarske a to dobrovolne. Človek si sám vybere, do ktorého podniku pôjde. Problém je v tom, že väčšina podnikateľov si svoj podnik zaradí medzi fajčiarske, pretože do krčiem a kaviarní chodia v drvivej väčšine fajčiari.

reagovat 7.2.2013 15:30 - Zuzana

Mozna tam chodi vice kuraci, protoze nekurakum zahulene prostredi vadi. Zkusenosti ze sveta ukazuji, ze se navstevnost podniku a trzby zvysily, protoze rodiny s detma vzdy utrati vice nez lidi, co si jdou jen pri pivu, vinu nebo kaficku poklabosit.

reagovat 7.2.2013 17:22 - Zuzko,

Mozna tam chodi vice kuraci,...

nemáš pravdu a s tou návštěvností restaurace nevěřím.Já sama jsem vášnivá kuřačka,chápu nekuřáky,že jim to opravdu vadí,ale dnes je všude prostor i pro nekuřáky.Já sama pochopení mám,nikdy bych si nezapálila vedle člověka,který vedle mě právě obědvá.Souhlasím s Lucianem.Každý máme na výběr,pokud vím,že se někde nemůže kouřit,ani tam nejdu a vyhledávám restauraci,kde si zapálit můžu.Chce to být malinko tolerantnější.

reagovat 7.2.2013 18:30 - Bára

Jsem kuřák, ale jsem rozhodně pro zavedení těchto opatření. Je bezohledné kvůli našemu zlozvyku ničit zdraví svému okolí. A co teprve lidé, kteří v těchto prostorách pracují, sami nekouří, ale díky kuřákům si své zdraví ničí stejně jakoyb kouřili? Nene, klidně se pujdu zapalit ven, nebo prostě v těchto místech kouřit nebudu..Je bezohlednost, nemít ohled na zdraví druhých!

reagovat 7.2.2013 18:36 - V

Jsem kuřák, ale jsem...

každé restauraci jsou nekuřácké prostory,tudíž každý jde do toho svého.Víte,od toho ty hospody jsou,že se tam kouří,pije.Lidé tam nechodí pouze na obědy.Takže NESOUHLASÍM.A nechtěla byste,aby Vám v té restauraci ještě někdo vytíral třeba zadnici? To už by byl komfort,smích.

reagovat 7.2.2013 19:04 - ty debilní krávo

restaurace nejsou od toho, aby se v nich kouřilo, ale od toho aby se v nich konzumovalo jídlo a pití. A to v tom smradu nechutná. Je jedno, že jsou tam nekuřácké prostory, pokud nejsou stavebně oddělené, tak to vyjde skoro na stejno. Zadnici si běž utřít na WC, ty čuně.

reagovat 8.2.2013 19:03 - Máte pravdu.,

restaurace nejsou od toho,...

málokdy je to stavebně oddělené nekuřácké-kuřácké,ale tak hrozné to jistě není.A ještě bych ráda podotkla,nikdo z nás nechodí do restaurace denně,na večeři,nebo oběd,chodíme občas.A pokud tu je dělník,který se tam stravuje denně,tak sní mennu a jde zpátky do práce.Nikdo tam nevysedává hodiny.

reagovat 25.4.2013 00:13 - Tom

OMEZOVANI LIDSKE SVOBODY JE V TOMTO STATE NORMALNI.Takze ja nebudu chodit do hospody kvuli NEKURAKUM.tO JE TEDA DOBRY.Bezte stim dp PRD... At si kazdy majitel zvoli kurackou nebo nekurackou restauraci sam.

reagovat 25.4.2013 01:23 - Kouření v hospodě

Když se zakáže kouřit v hospodách,tak krachne zase pár hospod!ž teď mají úbytek hostů dost vysoký!Pivo je tam drahý a ještě aby se tam nesmělo k pití kouřit,to je lepší si dát pivo doma,tam mě žádnej idiot cigaretu k pivku nezakáže!

reagovat 25.4.2013 04:34 - Dáša

Já jsem nekuřačka,ale nikdy mi nevadili kuřáci.A proto si myslím že by se nemělo kouření zakazovat,víte že zakázané ovoce nejvíce chutná?A co se týče hospod tam bych to povolila,neznám pivaře co si nezapálí.Co by na tom světě chtěli pořád zakazovat, stačí že pořád zdražují.

reagovat 25.4.2013 04:46 - Jara

Já jsem nekuřačka,ale...

Dášo máš pravdu,a Heger at´ se stará o léčení a nesvádí všechno na kuřáky.Můj děda kouřil a byl zdravý a dožil se 92roků soused je nekuřák a zenřel ted´ v 62 letech udřený .

reagovat 25.4.2013 10:17 - I já

plně souhlasím se zákazem kouření!!!

reagovat 25.4.2013 23:38 - Fakt jo

plně souhlasím se zákazem...

Ale já nesouhlasím se zákazem kouření,protože se toho hospodští bojej jako čert kříže!Takhle jich zase půjde pár na buben!

reagovat 26.4.2013 09:49 -

kuřáky nesnáším , přesto že jsem vyrostla v rodině kde všichni kouřily mně se to hnusilo od mala...
vytáčí mně i soused když hulí pode mnou na balkoně a mně smrdí byt ...
je to obtěžování ...
bylo by líp kdyby chlastal jak doga....
cigára by měly být tak od 250kč za krabku

reagovat 26.4.2013 09:52 - karel

kuřáky nesnáším ,...

souhlasim s tebou
du i na pivo ale nesmrdim sobě ani jiným
přestal jsem

kouření je přežitek
lidí bez vůle a sebevědomí

hlavně některý baby to drží jak prase kost

a myslí si jak jsou za hvězdy

už bych se s popelníkem nelíbal ...vážně,ne

reagovat 26.4.2013 12:02 - Petr

plně souhlasím se zákazem...

Připojuji se k souhlasu se zákazem kouření.

reagovat 26.4.2013 12:47 - už aby to bylo

Vždyt je to všude v civilizovaném světě! ČR je v tomhle poslední ostudný postkomunistický skanzen!!!!

reagovat 5.6.2013 00:24 - stannda

Dobré ráno, v tom případě by měl pan doktůrek
zakázat v restouracích i návykové látky jako je kofein, energetické nápoje a tučnou stravu, jelikož na srdeční onemocnění a rakovinu tlustého střeva umírá víc lidí než na rakovinu plic

reagovat 5.6.2013 10:52 - B

Připojuji se k souhlasu se...

připojuji se také,navíc kuřáci většinou smrdí.

reagovat 5.6.2013 11:00 - B

Dobré ráno, v tom...

ať si každý jí co chce,chlastá ap.Tím ničí zdraví jen své a ne druhých.Kuřáci jsou nejbezohlednější sorta.Často neberou ohledy ani na své děti.Čím dál víc se mi hnusí.

reagovat 30.7.2014 13:01 - Martina

Bude, protože se to...

Svata pravda a to jsem kuřák sedet v ciste hospudce a kdo ma chut na cigaro at jde ven

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Vždyt je to všude v civilizovaném světě! ČR je v tomhle poslední...
už aby to bylo  |  26.4.2013 12:47

Dobré ráno, v tom případě by měl pan doktůrek zakázat v...
stannda  |  5.6.2013 00:24

připojuji se také,navíc kuřáci většinou smrdí.
B  |  5.6.2013 10:52

ať si každý jí co chce,chlastá ap.Tím ničí zdraví jen své a ne...
B  |  5.6.2013 11:00

Svata pravda a to jsem kuřák sedet v ciste hospudce a kdo ma chut na cigaro...
Martina  |  30.7.2014 13:01

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *