I pasivní kouření může poškodit plodnost žen

13.1.2009 00:00
Drogy

Ženám, které byly v dětství a raném mládí vystavovány tabákovému kouři, hrozí zvýšené potíže s otěhotněním a vyšší riziko potratu. K tomuto závěru dospěli na základě studia případů 4800 žen vědci z Rochesterské univerzity a z institutu pro rakovinu Roswell Park ve Spojených státech.

Toxiny obsažené v kouři možná natrvalo poškodily těla žen a způsobily jejich pozdější problémy, uvedli vědci ve zprávě. Jejich závěry podle nich dál podporují omezování kouření. Ze zkoumaných žen 11 procent uvedlo, že měly potíže otěhotnět, a asi třetina přišla o jeden nebo více plodů. Z těch, které uvedly, že jejich rodiče v jejich přítomnosti kouřili, ale ohlásilo problémy s početím 26 procent. Samovolný potrat u žen vystavovaných tabákovému kouři se ukázal o 39 procent pravděpodobnější než u ostatních.

Šéf výzkumného týmu Luke Peppone z Rochesterské univerzity řekl, že tato statistika "bere dech a najisto ukazuje na další nebezpečí spojené s pasivním kouřením". Vliv kouření a pasivního kouření na těhotenství je podle něho věc prvořadé důležitosti, protože 15 procent Američanek během těhotenství kouří a asi 43 milionů amerických žen kouří pasivně.

Zdroj: ČTK

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Prestante kourit s metodou biorezonance! http://www.nekouritjenormalni.cz/
Protinikotinove centrum  |  5.8.2009 10:21

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *