Kuřáci mohou odvykat i za pomoci svých mobilních telefonů

5.10.2006 00:00
Drogy

Odvykající kuřáci nyní mohou do boje se závislostí na tabáku zapojit i své mobilní telefony. Na webových stránkách www.nicorette.cz/poslední_cigareta nebo prostřednictvím textových zpráv si mohou zdarma stáhnout interaktivní aplikaci, která po zadání osobních kuřáckých statistik nabídne každému rady a informace, jak se s konkrétními rizikovými situacemi vypořádat.

Jedinečný interaktivní program do mobilních telefonů nazvali autoři příznačně Poslední cigareta. Postupy, jak přestat kouřit či překonat potíže spojené s odvykáním, jsou uzpůsobeny každému uživateli aplikace. Podmínkou je, aby na začátku používání programu zadali o svém kuřáctví i v pokrocích potírání závislosti na cigaretách co nejpřesnější údaje.

Pro vlastní start stačí zadat oslovení a heslo a zvolit si dobu, do kdy chce kuřák s cigaretami skončit. Aplikace pak bude každého navigovat a konkrétními kroky, které je nutné v boji nikotinem udělat. Pod uživatelským jménem a heslem má navíc každý možnost sledovat výsledky a statistiky svého odvykání na internetu, kde se celá aplikace synchronizuje. S ostatními odvykajícími si mohou uživatelé vyměňovat tipy a rady pro případy náhlé chuti na cigaretu.

Aplikaci je možné si stáhnout dvěma způsoby. Nejjednodušší cestou je přímo z webových stránek. Navíc lze aplikaci přeposílat známým pomocí "push" sms prostřednictvím protokolu WAP. Samotná aplikace je k dispozici zdarma, uživatelé platí pouze za své datové tarify, přenos dat či SMS.

Podrobné informace naleznou zájemci na stránkách www.nicorette.cz/posledni_cigareta.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Prestante kourit s metodou biorezonance! http://www.nekouritjenormalni.cz/
Protinikotinove centrum  |  5.8.2009 10:29

Prestante kourit s metodou biorezonance! http://www.nekouritjenormalni.cz/
Protinikotinove centrum  |  5.8.2009 10:29

Jedině JÁ vím jak nekouřit.
JC  |  5.8.2009 11:37

Jedině JÁ vím jak nekouřit.
JC  |  5.8.2009 11:37

vyzkoušejte el cigaretu s elektronickou cigaretou moc odvykat sice nejde...
Peter  |  27.9.2012 11:11

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *