Marihuana jako lék

Marihuana jako lék

20.4.2000 00:00  |  Drogy

Neustále se diskutuje o tom, zda je kouření marihuany škodlivější než kouření cigaret, zda je prvním krůčkem na cestě ke tvrdým drogám, zda a jak může být nebezpečné pro psychický vývoj jedince a pro společnost. Zatím se skoro vůbec nediskutuje o tom, zda by marihuana mohla také pomáhat.... celý článek

Komentářů: 296 | Poslední komentář: 21.9.2018 22:38

Komentáře

reagovat 3.2.2001 22:33 - Ještě není čas na zveřejnění jména v tomto problému

Ano. Ten pán se jmenuje pan Ponikelský a je z Hořic v Podkrkonoší. Osobně jsem se s ním několikrát setkal a podle receptu zhotovil mastičku. Pomáhá nejen na opary, ale i na artrózu, drobná zranění - lépe se hojí. Je o ní velký zájem a to nejen v naší rodině. Proč si kupovat drahé léky, když si můžu vypěstovat svoje vlastní. Navíc se při pěstování pohybovat na čerstvém vzduchu. Je nad všechny doktory i doktorky.
Argumenty odpůrců jsou, že se kouří a tudíž je stejně vražedná jako tabák a droga nikotin. Ale to je omyl. Konopí můžete vylouhovat do nápoje, rozemlýt na prášek a přidat jako koření do jakéhokoli jídla, fantazii se meze nekladou. Snad se jednou dočkám /dožiji/ doby, kdy bezestrachu půjdu zaštípnout a zalít svoji oblíbenou kytku. Tu která mně naučila vážit si života jako něco jedinečného, a že bez soucitu pro ostatní bytosti není záchrany, a že stačí se usmývat, druhým pomáhat, tam je začátek cesty na jejímž konci je naše štěstí, a že je jedno jak člověk vypadá, hlavní je to co dělá, a že když budeš skromný, budeš bohatý bez peněz. Taky mi pomohla odhalit mocichtivost politiků a jim podobným vládcům, co /ne/demokraticky rozhodují o tom co můžem a hlavně co nemůžem. A též mně naučila, že nejlepší je život bez drog, ale někdy bez těch drog tu správnou cestu životem nenajdeš. Snad jednou budeme opravdu svobodní, zatím je to jen fikce ..........SUP
PS:Je krásné žít, je krásné se smát!!!

reagovat 18.2.2001 01:05 - -Ph-

Droga, získaná usušením samičích květenství, byla dříve používána v humánní medicíně i ve zvěrolékařství pod názvem "Cannabis indicae". Podle četných lékopisů byly zhotovovány různé přípravky ve formě extraktů, tinktur a mastí. Tyto přípravky byly používány k vnitřním i zevním aplikacím jako sedativa či přípravky navozující spánek, nebo jako masti k léčení a tišení neurologických, případně revmatických bolestí. Droga se používala i k výrobě antiastmatických cigaret, což údajně přispělo do určité míry k jejímu zneužití. Nicméně dnes se k jejímu používání, pod náporem nově zjištěných zkutečností, medicína opět vrací.

Zde jsou některé příklady využití konopí v medicíně:

Astma
Tradiční použití konopných preparátů při astmatu bylo již také vědecky prokázáno: THC rozšiřuje bronchy. Může být stejně jako jiné léky při asthma bronchiale inhalováno jako aerosol a působit obdobně dobře. Dá se použít jak preventivně tak i při záchvatech, a zabírá asi u 80% postižených.

Zelený oční zákal - Glaukom
Zelený oční zákal je onemocnění, při kterém se zvyšuje nitrooční tlak, což může způsobit poškození zraku až úplnou slepotu. Kouření marihuany nitrooční tlak účinně snižuje, na rozdíl od běžných způsobů léčby však nepoškozuje játra a ledviny (léčiva na glaukom jsou vůči játrům a ledvinám poměrně drastické).

Nauzea (nevolnost), nechutenství
Nevolnost a nechutenství jsou dva z nejobtížnějších projevů AIDS, zároveň se vyskytují i u nemocných rakovinou jako nežádoucí účinek chemoterapie. Marihuana potlačuje nauzeu i nechutenství, člověk po ní dostane hlad. Díky tomu je pacient schopný přijímat živiny, tolik potřebné pro život. Úspěšnost marihuany při potlačení nevolnostise podle lékařských výzkumů pohybuje okolo 80%.

Rakovina
Oblast léčebného využití marihuany při onemocnění rakovinou, v žádném případě nespočívá jen v potlačování nežádoucích účinků její terapie (ozařování, chemoterapie), ale má i své přímé použití. Marihuana podle posledních studií může přímo léčit některé druhy rakoviny (viz. http://pablohonej.hyperlink.cz/cannabis část

reagovat 20.4.2001 22:48 - Ladislav Lainer

Jelikož jsem náruživím konzumentem marihuany mám k tomuto čláku co říci. Rozhodně si nemyslím , že je prvním krůčkem na cestě k tvrdým drogám. Již dávno jsem ochutnal tvrdou drogu, ale nikdy bych to již neopakoval. Účinek tvrdých drog nemá s úučinky marihuany nic společného. člověk, který o drogách vůbec nic neví a jeho představy o tom jak na

reagovat 21.6.2001 14:52 - Vilík

Už samotné prohlášení "jsem náruživý konzument" mne osobně děsí. Mám kolegyni. která se náruživě líčí mnoho let a dnes se líčit už musí, protože její pleť ztratila svou přirozenou podobu a bez nalíčení vypadá - no dost divně. Znám případ ženy, která používala léčivé byliny pro snadnější vyprazdňování a to tak náruživě, že se dnes bez těch bylin ani ne...... Jsou lidé, kteří bez nějaké té berličky neusnou, nenají se, neradují se, nemilují. Myslím , že nikdo neodsuzuje používání marihuany jako léku, ale zneužívání bez hlubší příčiny, jen tak hulit a náruživě, 100% vede k návyku. Jestliže kouření umožní jasněji vidět, jasněji cítit, jasněji vnímat, pak se asi stane, že bez marihuany, nebo něčeho jiného, je všechno šedé, nudné, nijaké. Ten návyk považuji za nebezpečný, cokoliv, co mne ovládá a staví mimo realitu, je nebezpečné. Copak se nebojíte závislosti? Hledejme příčiny našich problémů. Problém je až následkem.

reagovat 17.7.2001 00:13 - P.

Ve vašich slovech je mnoho pravdy a lze i cítit jistou osobní zkušenost.Faktem však i je,že na vzniku závislostí(na alkoholu,drogách,léčivech,virtuální realitě počítačů,hracích automatech atd.)s negativním dopadem na sociální chování jednotlivce se podílí několik faktorů, s nichž k nejvýznamějším patří nekompletní výchova v dětství a dospívání.Nedostatek lásky a pozornosti,absence mravního vzoru,frustrace, týrání.Proto si myslím,že diskuze závislostí je de facto už jen rozebírání následků pravé příčiny - špatného společenského klimatu v rodinách.Každý kdo přišel s jakýchkoliv důvodů do styku s drogou je nucen se s ní vyrovnat.Zda se zničí trvalým užívaním, nebo se bude potýkat s realitou,na kterou nebyl v správně vybaven v rámci rodiného zázemí je věcí každého jednotlivce.Někdo dojde poznání a "překročí svůj stín" a někdo za celý svůj život ne. A je úplně jedno,na které straně hřiště je.

reagovat 21.11.2001 10:00 - Des

No podívejte já mám Roztroušenou skerozu je mi 25 jsem zatím celkem v poho při poslední atace jsem myslela že umřu bolestmi kortikoidy mi to ještě posunuly pěkně na hranici šílenství přečtěte si nekteré vedlejší účinky této dobroty podávané lékaři a pochopíte . Jsem normální holka nefetuju moc nepiji ... gr taková ta slušná (semo tamo ) :-)) no ale co chci říci marihuana ve formě prášku v malém množsví přidaná do jídla to je věc která mě zbavila bolestí a křečí a teď jsem opět v poho .. nezastávám se lidí co tzv. hulej ale taky jejich věc ... alkohol a tabák jsou větší svinstva . Ať už daj ti politici pokoj a ulkidněj se a uvažujou normálně . Samozřejme marihuana není spása pro všechny nemoci ale může pomoct tak o co go ?

reagovat 11.1.2002 08:08 - livo

Cituji: "...ale zneužívání bez hlubší příčiny, jen tak hulit a náruživě, 100% vede k návyku. Jestliže kouření umožní jasněji vidět, jasněji cítit, jasněji vnímat, pak se asi stane, že bez marihuany, nebo něčeho jiného, je všechno šedé, nudné, nijaké..."
Je vidět, že toho o konopí nic moc nevíte. Ani se nedivím, většina "uživatelů" TV Nova je na tom podobně - za peníze lze podávat jakékoliv informace (a peníze samozřejmě vlastní ti, kteří by legalizací konopí přišli o horentní zisky).
Pane Vilíku, o jaké závislosti na marihuaně to tady vlastně píšete a jak se ta závislost projevuje? Mám pocit, že zde sklouzáváme do filosofické roviny typu masožravec x vegetarián, konzument x zatvrzelý abstinent apod. Dejme si pozor na to, co je (by mohlo být) smyslem života - nebudu používat žádnou náhražkovou stimulaci a ani jiným způsobem nebudu vyvolávat ve svém těle žádné chemické reakce (radost, rozčilování, emoce...), protože to mě odvádí od práce pro ty, kteří se mi snaží naservírovat typ "normálního slušňáka", ale sami si nádherně užívají.

reagovat 3.3.2002 21:52 - "Sup"

Minulý rok mi někdo, kdo navštívil tyto stránky poslal imeil s žádostí o více informací či kontaktu na pana Ponikelského, který konopím úspěšně léčí Parkinsonovu nemoc a další neduhy.
Omlouvám se, ale můj počítač byl až do této doby zcela nefunkční díky virům.
Pokud je stále zájem, prosím ozvěte se. Mohu zaslat emailem oskenované články s léčivými recepty z konopí od pana Ponikelského, popřípadě poskytnou s jeho svolením telefoní číslo.

Sup

reagovat 24.3.2002 22:05 - Richie

Vážení, nemám myšlenky na filosofickou debatu, spíš potřebuji trochu reálně pomoci. Mám totiž RS (Sklerosu multiplex), která je často zmiňována jako hlavní důvod legalizace konopí. Jen o tom mluví ti, kteří ani netuší, o čem je řeč. Je to spíš tendenční, jak se vyhnout riziku apod. Nemáte (třeba ke koupi) nějaké produkty, které by se daly vyzkoušet po dobu tak 1 měsíce? Mám na mysli oleje, výtažka apod., kouřit nechci. Sám si to pěstovat nemůžu, špatně chodím. Díky moc.

reagovat 14.4.2002 21:58 - Tomas

jakto ze neni vyzkouman bezpecny zpusob aplikace? co treba rozpousteni v alkoholu, tucich? nebo neni mleko zdrave?

reagovat 13.5.2002 23:27 - mack

Ahoj,četl jsem Tvůj komentář k marihuaně.Jsem vozíčkář a mám velký bolesti a křeče a nechci "marušku" hulit.
Zajimá mě jaké musí být dávkování do jídla,můžeš mě poradit?
Dík.
mack

reagovat 19.7.2002 03:34 - a;skljh

Ale ovsem, pro Cechy to chapu protoze na ucinnejsi leky ktere pomahaji prekonavat nevolnosti pri rakovinach a tresu pri "Parkinsu" asi nemaji. Samozrejme autor zapomel dodat ze vedle cannabisu,mame i ucinnejsi leky.Cannabis nema ANI JEDNU vyjimecnou vlastnost,pro kterou by mel byt vyuzivan k ucinnemu leceni.Nicmene pro chude zeme Argentiny Chile je jiste lekem na vsechny nemoci ...
Pokud se v nekterych zemich pouziva vytazku s listu cannabisu k vyrobe leku,nebude zdaleka ten nejucinnejsi.

reagovat 19.7.2002 03:35 - dsf

Ano vyrabi se ve forme tablet.Ale zazracny lek to neni.

reagovat 6.8.2002 20:49 - Martin

UŽ mě pěkně ser.. lidi co furt schazuju ganju do jednoho pytle s pikem atd. Z 90% to jsou lidi co seděj doma u televize ve který když řeknou, že všichni feťáci začínaj na trávě a končej na heroinu, tak se to okamžitě stane názorem masy. A tihle stupidní lidé by měli zavřít hubu a zamyslet se nad sebou! Kouřím marijánku už několik let, ale nikdy jsem nepotřeboval (možností jsem měl tisíce) si vzít nějakou tvrdou drogu. A znám dalších x desítek lidí. Znám však i jiné případy, pravda. Ale ty nezačínaly na trávě. Ty začínaly na pivu, cigaretách a později začali třeba hulit. Mělo by se jim zakázat pít pivo? Protože když přijdou do nějakého klubu, či hospody, kde maj pár "kámošů" tak si můžou bejt jistí, že do styku s drogou přijdou. Ale už tu kecám kraviny. Prostě ať lidi hulej, dělá je to "lepší" (vědecky ověřeno), ale to jestli začnou fetovat je už pak jen na nich. Stějně jako na vrahovi, kterej se pro to rozhodne (nemyslim psychopaty). Nikdo nikdy nemůže vědět co se stane. Třeba právě já skončím předávkovanej heroinem. Teď tomu nevěřím, ale je to možné... kdo ví?! Třeba to budete vy. Za rok, za dva či tři? Nepřál bych vám to, ale tak to prostě chodí... :(

reagovat 2.9.2002 07:45 - X

...JA TUTO CAROVNU RASTLINKU PROSTE MILUJEM.KTO JU VIE POCHOPIT,PADNE MU LEN NA UZITOK.ROZSIRUJE VEDOMIE A POMAHA SPOZNAVAT SAMEHO SEBA,COZ MNOHYM LUDOM VLASTNE AJ CHYBA.......................nezabudajte na uctu....

reagovat 16.10.2002 19:18 - Libor Kubica

Každý hledá tu "správnou" léčivou látku pro svoje problémy. Ono je daleko lepší pro takového jednotlivce si vzít marihuanu v jakékoliv podobě než u sebe začít něco měnit k lepšímu. Proč? No přeci je to daleko pohodlnější.
Každá nemoc je v podstatě důsledek psychického bloku. Dobrý psycholog vám dokáže pomoci daleko víc než doktor, který "řeže". Stačí jen chtít.
Pro ty, kteří marihuanu neužívají jako lék platí: taková látka dostávající se do lidského těla z marihuany, vás zavádí do naprosto jiného světa, do toho který si vysníte. A pokud se vám tam zalíbí (přestanete se starat o běžnou realitu) tak u ní v lepším případě zůstanete navěky nebo v horším případě skončíte u daleko agresivnějších látek.
Valná většina komentářů k tomuto článku se stále na něco vymlouvá, kouření marihuany omlouvají nesmysly.
Mě stačí, že poté, co jsem začal řešit své vlastní JÁ, jsem si již 4 roky nevzal jakýkoliv prášek.
Každý jsme hold jiný, každý máme jiné životní priority.

reagovat 22.11.2002 18:08 - KOjak

Názory na tuto rostlinu jso různé a já osobne si myslím ze kazdy clovek se prikloni k nazoru, ktey se jmu libi a podl toho jaky k ni ma vztah. Ja si myslim ze kanabis ma lecive ucinky a to dosti vyrazne.Nevim proc si lide mysli ze kanabis je neco spatneho!

reagovat 4.12.2002 21:18 - zoolmann

Jo jo,plne s tebou souhlasim,nebot zminovany cannabis je v posledni dobe povazovan za podpurny protredek,ikdyz neschvaleny ve zdravotnictvi i vubec.Myslim si,ze pro svou vlastni potrebu by clovek nemel byt trestan za jeji drzeni,natoz ma-li ji ke snizeni krutych bolesti ci jinych komplikaci.K cemu jinemu se clovek jeste muze odhodlat? Pak zbyva jen jedinna cesta...ta posledni... Osobne nejsem uzivatelem teto drogy,ale nezdrahal bych se ji pouzit v pripade kdy by mi mohla jen tröchu snizit bolest.

reagovat 11.12.2002 21:57 - Wlad

Mam SM a trapia ma svalove krce! Nechodim medzi ludi a neviem kde zohnat semeno marihuany! Kdo poradi a pomoze? Wlad

reagovat 14.12.2002 12:10 - Jumbo

Také s Tebou souhlasím. Já osobně užívám marihuanu už asi třetím rokem, co na ní považuji za pozitivního? Co například, že nemám potřebu tak chlastat jako jsem chlastal dříve??? Alkohol VS. Marihuana... Kdo by asi tak zvítězil v pozitivech a negativech?? Údajně 50procent vražd je spácháno pod vlivem alkoholu. Dovedete si představit zhuleného člověka jak někoho zabíjí? Já teda ne... A takhle by se dalo pokračovat donekonečna.... Další krásnou věcí je, že marihuana opravdu léčí a mě se úspěšně daří díky ní pomáhat své rodině. Mast na bolesti kloubů, čaje na nemoci.... A vše je tak jednoduché na přípravu! Hrozné ale na tomhle všem je, že mě za pěstování jsou schopní zavřít do vězení...!!! Proč? Naše zákony by potřebovaly hromadu změn.. A vlastně i celá naše ubohá vláda by potřebovala vystřídat.. Jinak doporučuji lidem co kouří marihuanu, aby jednou za čas toho nechali, alespoň na týdendva, pročistíte si mysl a hlavně "modely", které už zdánlivě na vás nepůsobí nabydou nové síly, protože si tělo na ně odvyklo... :-)) Mějte se krásně a nepomlouvejte tuto zázračnou rostlinu, začněte si jí vážit a užívat ji jako lék!!!

reagovat 19.1.2003 15:08 - jipe

Při posuzování léčebných účinků marihuany by nejprve bylo dobré zdůraznit, že ve všech případech onemocnění, která byla v článku uvedena, nejde o kauzální léčbu, ale pouze o potlačování symptomů, kterými se příslušné nemoci a stavy organismu projevují.
V těchto souvislostech je tedy naprosto nepochopitelné, proč marihuana pro využití v lékařské praxi není legalizována.
Klasická medicína se ve většině případů orientuje pouze na potlačování symptomů nemoci, aniž je vlastní nemoc ve skutečnosti léčena.
Pokud by došlo k legalizaci použití marihuany i v lékařské praxi, hrozí zde naprosto stejná rizika, jaká jsou běžná při použití kteréhokoliv jiného léku. Nespornou výhodou je v tomto případě i fakt, že veškeré pokusy s účinky drogy byly prováděny přímo na lidech. Podobné experimenty na zvířatech mohou výsledný efekt praktického použití léku na lidech značně zkreslovat. Proč toho tedy nevyužít?
Žádné jiné "léčivo" v dějinách lidstva se nemůže vykázat tak obrovským celoplanetárním výzkumem, kdy si jej dotyčný dokonce sám financuje.
Příslušná zjištěná rizika a nežádoucí účinky by mohly být uvedeny v "příbalovém letáčku" na pytlíku s marihuanou, jak je v rámci EU dobrým zvykem. Nejlépe drobným písmem.
Něco jiného je ovšem to, pokud máme zájem vyléčit nemoci kauzálním způsobem a bez vedlejších nežádoucích účinků. V tomto případě je použití marihuany krajně nevhodné pro řešení jakéhokoliv zdravotního problému. jp

reagovat 19.1.2003 18:14 - jipe

Kauza pan Ponikelský a marihuana - viz článek:
Z hlediska energetické medicíny a orientální diagnostiky je případ pana Ponikelského velice snadno dešifrovatelnou záležitostí:
1. Pan Ponikelský patří k "dříve" narozeným - období jeho života je JANG, kdy dochází k pozvolné kontrakci celého organismu.
2. Pan Ponikelský je menší drobnější postavy - charakter konstituce JANG.
3. Pan Ponikelský je ve svém projevu velice živý a hovorný - charakter osobnosti JANG (jedna z eliminací přemíry dostředivé energie JANG - spíše obvyklá u žen)
4. Pan Ponikelský se nachází - z hlediska dalších diagnostických metod - v evidentním stavu extrémní energetické kontrakce - extrémní JANG.
5. Pan Ponikelský se tedy nejspíše stravuje nevhodným způsobem, kdy v jeho jídelníčku převažují potraviny s dostředivým energetickým působením - JANG.
Tyto potraviny vytvářejí obecně "zatuhlou" konstituci JANG, která se v rámci přirozené energetické kompenzace - v tomto případě nervového systému - může manifestovat nekontrolovatelným třesem - Parkinsonovou chorobou.
Mezi potraviny, které tento stav - z hlediska dlouhodobého působení - zapříčinily, patří převážně produkty (výrobky) živočišného původu, které se vyznačují poměrně velkou kontraktivní energií JANG. Jedná se o všechny druhy masa, vejce, tuhé a slané mléčné výrobky, obecně pak přesolování pokrmů klasickou kuchyňskou solí atd..

Otázkou zůstává, proč tedy panu Ponikelskému při autoléčbě Parkinsonovi nemoci pomáhá právě marihuana?

Marihuana má totiž z bioenergetického hlediska extrémní expanzivní energii JIN, která tvoří protipól části JANGů (kontrakcí) pana Ponikelského.
Určitým způsobem tedy JANGy pana Ponikelského neutralizuje, kompenzuje - nastoluje rovnovážný stav, protože extrémní JIN a mnoho "menších" JANGů se rovná vyrovnání do relativního neutra.
Výsledkem tedy je částečná eliminace symptomů nemoci.

Jelikož ošetřující lékař pana Ponikelského nemá o této skutečnosti nejmenší tušení, protože se to na LF neučil, předepisuje mu patrně pouze léky, které jsou sice schváleny Ministerstvem zdravotnictví, ale s ohledem na energetický stav pana Ponikelského nemohou mít žádné pozitivní účinky.
Předeslal bych, že toto není útok proti ošetřujícímu lékaři pana Ponikelského, protože ten dělá, co mu předpisy dovolují, ale obecně celosvětovému trendu ve zdravotnictví, který v klasické medicíně převažuje.

Z pozice pana Ponikelského by mu místo činnosti, při níž se - za současné legislativy - nachází "jednou nohou v kriminále", prospěla úprava životosprávy do energetické oblasti JIN. Z pěstování marihuany lze velice snadno přejít na pěstování zeleniny, která kromě toho nevyžaduje takovou péči. Pro pana Ponikelského by to bylo jedině přínosem, protože "mariánka" jej nespasí. Časem jej může uvrhnout do zdravotního problému daleko nebezpečnějšího, než kterým je pouze Parkinsonova choroba. Ta je totiž - s notnou dávkou disciplinovanosi, informací a intuice - vyléčitelná nejpozději do jednoho roku. jp

reagovat 20.1.2003 20:44 - jipe

Symptomatické ošetření zeleného zákalu marihuanou funguje asi následujícím způsobem:
Zelený zákal je způsoben všeobecným převodněním organismu, kdy i v očním bulbu dochází k hromadění nadbytečné tekutiny. Ta způsobuje v oku zvýšený přetlak, který může zapříčinit poškození sítnice nebo
části zrakového nervu.
Z hlediska energetické medicíny se jedná o stav expanze - JIN, protože tekutiny jsou obecně energeticky charakterizovány jako JIN.
Vzhledem k tomu, že marihuana představuje extrémní JIN, dojde po její aplikaci k rozšíření očního bulbu, což se zároven projeví jako pokles tlaku v očním bulbu.
Tento zákrok je však naprosto kontraproduktivní, protože potíž, která byla způsobena nadbytkem energie JIN, kompenzujeme extrémním JINem.
V konečném důsledku je tedy nemoc neléčitelná.
Při pravidelné aplikaci marihuany dochází naopak k jejímu postupnému zhoršování.
Uvážíme-li, že zelenému zákalu v řadě případů předchází onemocnění diabetem, které je rovněž charakterizováno jako energetický extrém JIN, můžeme si marihuanou zadělat na velmi nepříjemné komplikace. jp

reagovat 23.1.2003 21:05 - jipe

Epilepsie je z hlediska energetické povahy choroba s expanzivním charakterem JIN. Příčinou bývá roztažení - dilatace mozkových buněk, které stlačují nervové buňky v mozku, což je provázeno přechodným přerušením nervových impulzů, které pak vyústí v tzv. epileptický
záchvat.
Při záchvatu dochází ke křečovitému stahu svalstva, který má energetickou povahu JANG. Organismus si tím sám částečně vykompenzuje přebytek JINové energie, který překročí únosnou míru.
Marihuana má extrémní expanzivní energii JIN, která uvolní křečovitý stah JANG. Jelikož je ale epilepsie zapříčiněna přebytkem JINové energie, ocitáme se opět v začarovaném kruhu momentálního potlačování
symptomů, které k vyřešení základního problému nevede. Marihuanou se naopak problém postupně prohlubuje. jp

reagovat 2.2.2003 17:21 - jipe

Chemoterapie je jedním z používaných symptomatických ošetření některých druhů rakoviny, které slouží k zneutralizování energetické expanzivní - růstové složky nádoru nebo šíření metastáz.
Růst, šíření, nekontrolovatelné dělení buněk = expanze - JIN.
Toto se provádí tak, že se aplikuje léčivo s opačnou extrémní kontraktivní energií - JANG.
U rakovin energetické povahy JIN dochází navíc k pokusu o potlačení samotné příčiny onemocnění - viz leukémie.
Extrémní kontraktivní energie léku ovšem způsobuje zároveň kontrakci - stažení celého organismu včetně zažívacích orgánů a psychiky.
Jelikož má marihuana energii značně expanzivního - uvolňujícího charakteru JIN, je tedy logické, že po její aplikaci dojde k celkovému uvolnění organismu, což se tedy může příznivě projevit i na snížení nevolnosti a zlepšení psychického stavu.
Otázkou pouze zůstává, do jaké míry je tato kompenzace při léčbě žádoucí, protože je tím zeslabováno energetické působení léku a zároveň se opět může podpořit energetická růstová složka JIN rakovinového bujení.
Toto je zejména důležitá okolnost u rakovin, které vznikly z energetického extrému JIN, na kterém se předchozí konzumace marihuany - nebo jiné drogy - mohla rovněž výrazně podílet. jp

reagovat 2.2.2003 17:41 - jipe

Astma patří mezi onemocnění energetické povahy JIN - expanze. Je způsobeno celkovou "převodněností" organismu a pravidelnou převažující konzumací potravin s velkou expanzivní energií, což jsou všechno energetické fenomény JIN. Často bývá proto doprovázeno
problémy s ledvinami.
Astma se projevuje dušností při výdechu, která bývá obvykle doprovázena dráždivým kašlem. Za určitých podmínek dochází k vyhrocení těchto potíží, které mohou vyústit v tzv. astmatický záchvat.
Příčinou záchvatu je křečovité stažení bronchů a tím i snížení jejich světlosti. Stah bronchů - kontrakci JANG - vytváří organismus jako kompenzační reakci na "neúnosný" přebytek JINové energie. Tím dojde zároveň k její částečné neutralizaci.
Průchodnost bronchů je dále snižována vlivem nadměrně vylučovaného hustého hlenu. Dýchání činí značnou námahu a celkově se jeví jako neefektivní - pocit dušení. Tento stav je velmi nepříjemný i po stránce psychické, kdy se dostavují stavy úzkosti, které vedou k dalšímu stažení organismu a tím i k prohloubení obtíží.
Marihuana má značnou opačnou expanzivní energii JIN, která způsobuje celkové uvolnění organismu, které se projeví i na uvolnění stahu průdušek a psychiky. Při její aplikaci dojde tedy i ke zvětšení světlosti bronchů, což přináší stav dočasné úlevy - zlepšeného dýchání.
Na zcela stejném principu je založen "léčebný" účinek antiastmatických léků (bronchodilatancií), které rovněž způsobují - jak už sám název napovídá - dilataci bronchů a tím přechodné zlepšení stavu.
Pokud na nemoc, která vznikla z energetické přičiny JIN, použijeme léčivo s převažující energetickou kvalitou JIN, potlačíme pouze JANG symptom onemocnění JIN.
Z dlouhodobého hlediska tedy marihuana (léky) stav choroby zhoršují a činí ji nevyléčitelnou. jp

reagovat 2.2.2003 18:14 - jipe

Roztroušená skleroza (RS) je degenerativní onemocnění nervového systému, které je charakterizováno chronickým poklesem životní energie.
Z hlediska energetické povahy onemocnění se dělí na dvě skupiny:
1. RS JIN - začíná se projevovat nejprve v dolní části těla. Postupně se šíří směrem vzhůru. Tato forma v četnosti výskytu převažuje.
2. RS JANG - začíná se projevovat nejprve v horní části těla. Postupně se šíří do jeho nižších partií.
V obou případech dochází u neléčených - nebo symptomaticky léčených - pacientů k postupnému snížení hybnosti končetin, které končí ochrnutím. Vývoj onemocnění bývá doprovázen řadou obtíží: nejasné myšlení až celková zmatenost, poruchy řeči, orgánové poruchy a podobně. Velmi nepříjemný je např. nekontrolovaný únik moči.
Potíže se stupňují v období tzv. ataky, což je stav, kdy sebezáchovný proces organismu spustí kompenzační reakci, která eliminuje energetický přebytek, jež ji vyvolal. Nic příjemného...
Obě varianty RS jsou vyléčitelné většinou do šesti měsíců až jednoho roku po zahájení léčby. Ta ale vyžaduje mimořádné úsilí pacienta při realizaci celkové změny životního stylu - hlavně však dietetiky.
Je tedy celkem logické, že většina snažení o zlepšení stavu při RS je vedena spíše v rovině si tuto záležitost co nejvíce usnadnit a zpříjemnit.
Jednou z těchto ošidných cest je i aplikace marihuany. Jiný výraz pro RS je "mnohočetné tvrdnutí", které představuje z energetického hlediska stav organismu extrémní JANG. Jelikož marihuana má opačnou extrémní uvolňující - expanzivní energii JIN, může částečně JANG symptomy potlačovat - stav jakoby "zlepšovat". Nejrozšířenějším typem RS je bohužel varianta JIN, proto léčivem JIN (marihuanou) v tomto případě nemoc postupně zhoršujeme a činíme neléčitelnou. jp

reagovat 3.2.2003 14:55 - Karel (23)

už pět let jsem pravidelným kuřákem marihuany.Nekouřím to z frajeřiny, ale kvůli tomu že se cítím uvolněný nemyslím na každodenní strasti a pomáhá mi to na poruchu močení(nevím co to je za nemoc(poruchu) u doktora jsem s tím nebyl). Cesta k tvrdým drogám - marihuana??? BLBOST záleží pouze na člověku já osobně jsem nikdy neskusil žádnou tvrdou drogu(koks,pervitin,herák,...)Nechápu jak je možný někoho trestat(soudně) za pěstování trávy pro osobní potřebu když TABÁK a (hnusnej a daleko nebezpečnější)ALKOHOL může být prodáván(a to i mladším 18ti let!!!)zdaněn a ještě mít na to reklamu!!!!
Doporučuji každému kdo bude mít tu příležitost podívat se do Holandska okusit tu svobodu, žádný že Vás nahání banda STUPIDNÍCH NÁCKů jenom kvůli tomu že ste jinak oblečen že máte jinej názor(kterej ani nikde neprojevujete).
Kdy si uvědomíme že tady je otevřeně prpagován RASISMUS a jiné ideologie (a "bez postihu" - nácek za vraždu roma dostane 4roky a soud zamítne vyšší sazbu z důvodu že nešlo o rasově motivovaný čin O CO TEDA ŠLO ??? O daňový únik ???)(minimálně by měl dostat 30let),((JAK TOHLE VůBEC MůŽE NĚKDO NECHAT BEZ POVŠIMNUTÍ)) RASISTI JSOU NEJNEBEZPEČNĚJŠÍ INDIVIDUA!!

reagovat 13.2.2003 21:50 - jipe

V souvislosti se symptomatickou "léčbou" astmatu pomocí marihuany je v článku uvedeno, že zatím není znám bezpečný způsob její aplikace, protože u náruživých kuřáků marihuany dochází ke vzniku chronické bronchitidy.
Pokud celou záležitost vyhodnotíme z hlediska energetické medicíny, můžeme konstatovat asi následující fakta:
Marihuana má extrémní expanzivní energii JIN, proto je celkem logické, že její negativní působení se bude manifestovat především v části plic, jež je také JIN. Tou je právě průdušnice, která je dutá - jeden z faktorů JIN.
Pokud průdušnici vystavíme pravidelnému kontaktu s extrémy JINového charakteru, jakými jsou např. studené nápoje, zmrzliny, mražené ovocné dřeně, tropické ovoce, jednoduché cukry, marihuana a drogy obecně, dojde v tomto místě k abnormální kumulaci JINové energie.
Toto přeJINizování se může projevit formou zánětu, který bývá doprovázen horečkou. Horečka působí v tomto případě jako JANGový kompenzační faktor, protože spaluje - neutralizuje nadbytečnou expanzivní energii JIN. Z tohoto důvodu není účelné horečku potlačovat - pokud nepřesáhne únosnou hranici. "Škádlíme-li" průdušnici JIN extrémy pravidelně, čímž může být i kouření marihuany, přechází nemoc časem do chronického stádia.
Z výše uvedeného je zřejmé, že výzkum bezpečné aplikace marihuany v tomto případě nic nevyřeší. Marihuana způsobí neléčitelnost astmatu, které má rovněž energetickou povahu JIN, jako vedlejší účinek pak může způsobit další nemoc JIN - chronickou bronchitidu. jp

reagovat 16.3.2003 21:12 - Anna

Cau Libore,
Velice si me svym uprimnym clankem potesil.
Z vlastni zkusenosti muzu tvoji zpravu jen potvrdit
a vrele doporucit ostatnim adolescentum.

reagovat 30.3.2003 03:38 - Marthy

Chtěl bych jen vědět, zda sám autor trpí epilepsií a jestli ano, zda se tomuto tématu věnoval i prakticky, protože mé skušenosti s přítelkyní jsou trochu jiné. Během 1 roku se nám podařilo zcela odstranit antiepileptika (Timonil) a jsme již více jak 4 měsíce byz nich a vše je OK. Na zahraničních serverech se dozvíte více k tomuto tématu.

reagovat 23.4.2004 21:24 - Stanislav Prokůpek

Pevně věřím, že marihuana je lék, neboť mě pomáhá. Mívámčasto silné bolesti zad a protože lékař nabídne pouze Ibuprofen, což nechci, protože prášky přece škodí, tak si doma pěstuji marihuanu. Jsem nekuřák, nikomu ji nenabízím a neužívám ji často. Vždy když mám bolesti, tak si uvařím 4-6 lístků v mléce a mám okamžitě po bolestech. Jsem narkoman? Vím, že toto budou číst i policisté, ale když budou mít bolesti zad ať si to zkusí. A pak ať stíhají. Zdravý člověk nemocnému nerozumí!!! Standy

reagovat 23.4.2004 21:34 - Stanislav Prokůpek

Já marijánku používám jen při silných bolestech zad. Stačí 4-6 suchých lístků dát do vařícího mléka a 5 min. pomalu na mírném ohni vařit. Mě to okamžitě pomůže!!!

reagovat 17.5.2004 18:52 - V!ct!M

Vůbec mě nepřekvapilo, že je tu k tomuto tématu tolik komentářů. A už vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby bylo spoustu dalších lidí, kteří mají s ganjou taky ty nejlepší zkušenosti (a teď myslím jenom lidi, co se tím léčí) a prostě to neřeknou kvůli postihu. Co už. Nezapomeňte na slavného Michala Rybku: Proč sakra státu vadí, když si někdo pěstuje pár rostlinek za účelem jejího vykouření v klidu ve své domáctnosti, zatímco jim unikají tuneláři, které už lidi považují za ty největší machry.

reagovat 18.9.2004 17:53 - MICHAEL

Již několik let mám velké problémy s vrozeným astmatem. V tomto článku jsem si přečetl, že se tento problém dá vyřešit právě marihuanou. Zkoušel jsem ji sehnat přes různé přátele, ale vzhledem k zavržení této květiny dnešní společností se to nedaří. Prosím, máte - li někdo kontakt, nebo jste sám pěstitelem, rád bych něco odkoupil (buď živou rostlinu, nebo již zpracovaný produkt). Napište na číslo +420603768272, nebo na mail. PŘEDEM DÍKY ZA POMOC

reagovat 10.10.2004 17:12 - pankratz

bol som operovaný na kolotómiu( cca 1 m ), mal som pri kolonoskopii zo 6. vzoriek 2 malígne. Teraz absolvuje chemoterapiu (infúzie 5x za sebou každý deň, potom 3 týždne prestávka ), 4.cyklus. Bude nutne po ukončení 6. cyklu aj rádioterapia ? Infúzie mi veµmi negatívne pôsobia na žalúdok. Ďakujem

reagovat 19.10.2004 10:46 - Ten co to ví

Marihuana Marihuana a ješte jednou Marihuana. Tak se jmenuje ta, kterou mnoho lidí nenávidí, odsuzuje zavrhuje. Zároveň je to však ta, kterou mnoho lidí miluje, obhajuje a šíří. Otázka jejího legalizování nespočívá v tom, kolik lidí ji kouří, ale kolik lidí se k jejímu kouření přizná. Proto bychom neměli tajit podobné činnosti a dát světu najevo, jak to ve skutečnosti je. Jedině tak se možná jednou dočkáme taky nějakého toho Coffe Shopu u nás na Václaváku, atd..

reagovat 15.11.2004 00:15 - Sup

ZAKÁZANÁ MEDICÍNA (vyšlo v časopise Reflex, napsal Jiří X.Doležal)
Konopí seté je nejstarší kulturní rostlina lidstva. Dá se využít v celé škále průmyslových odvětví

reagovat 16.11.2004 23:29 - Jana

Mám moc nemocnou i když statečnou známou a moc ráda bych ji pomohla. Moc vás prosím o zaslání oskenovaných článků s léčivými recepty, popřípade i jeho telefonní číslo. Děkuji mnohokrát, bylo by to k nezaplacení vidět ji čilou a užívat si vnoučat díky.

reagovat 13.2.2005 13:35 - Duke

Jelikož moje matka trpí již několik let velice silnou migrénou sáhl jsem snad po posledním možném pokusu - vyzkoušet marihuanu. Matka v minulosti prošla všemi možnými vyšetření v nejlepších lékařských zařízeních v republice, u nejlepších specialistů přes migrény a nakonec i u lidových léčitelů tej nejlepší garnitury. Migréna přicházela poslední dobou snad každý druhý den. Matka byla vždy úplně paralizovaná a to až do večera! Po podání marihuany již třetí týden bez potíží. Jeden den příznaky přicházejícího záchvatu - podána dávka navíc a ihned spánek - migréna se nedostavila.
Spůsob užití:
použil jsem zde opsaný návod - Ručně rozdrcené listy a šišky samičích rostli konopí dáme asi na deset minut do elektrické trouby zahřáté na 100°C. Usušený materiál poté rozemeleme na prášek v elektrickém tříštivém kávomlýnku tak, aby měl konzistenci jako například mletá paprika.
Dávkování: Večer na špičku kuchyňského nože - spolknout, zapít, zajíst... Při pocitu, že migréna přichází vzít dvě dávky a ulehmout!
Pro odstranění migrény byla matka již ochotna udělat cokoli a já také!!!

reagovat 4.3.2005 20:47 - Viky

Čusík,můžeš mi prosím říct recept na mastičku z GANJI,protože děda má ajshajmra,prej to pomáhá ale není ochoten ji pálit.
A k tomu co jsi napsal úplně s tim souhlasim.Díky za pomoc,pa viky

reagovat 11.3.2005 22:20 - Zdena

slyšela jsem v televizi mluvit paní která mluvila o svých potížích dýchacích a pomohlo ji konopí na spynometrii nadýchala více nežli zdravý človék mám také potíže s dýchacími cestami nutné bych potřebovala védét jak paní konopí užívala můžete mi prosím pomoci?Nevím kde sehnat návod jak konopí použít při této nemoci.

reagovat 16.6.2005 15:14 - Saah

Mě to škodí, co se týče tý epilepsie. Zajímalo by mě teda, jak to děláte vy, ale jakékoli užití konopí můj stav jedině zhoršilo. Už jsem to zkoušela řešit mnoha způsoby a mnohdy došlo k epileptickému záchvatu... a byl sakra těžkej, naposled... S tím tvrzením teda ohledně vlastní zkušenosti nemohu souhlasit. Třeba té dívce pomohly jiný faktory... Já musim bejt dost opatrná, to jí teda závidim...

reagovat 20.7.2005 17:59 - thc

Marihuana-výborná věc,mě pomohla na genitální opar,už se nevrací každej druhej, měsíc ale jen jednou do roka.A to si jen tak občas lupnu lžičku do jídla.Jo a vynikající jsou mýchaná vajíčka s orestovanou travkou na cibule.

reagovat 12.8.2005 20:56 - Zdeňka

Dobrý den, pokud můžete vyřiďte můj pozdrav a obdiv panu Ponikelskému.
Snažím se najít pomoc pro svoje bolesti z migreny (i ty jsou zde popsány), dostala jsem trochu sušené marihuany, ale nevím jak mám poznat zda jsou to samičí sazenice? Mohu z tohoto materiálu vyrobit prášek?
Bude někdo z čtenářů tak laskav a pošle mě pár semínek pro jarní výsev? Je mě 47 let a život s bolestí už není život a lékaři už mohou dávat jen analgetika, na které si tělo zvykne a ničí játra.
Děkuji za reakci a radu.
Zdeňka

reagovat 4.10.2005 06:12 - Jana Kundrátová

Moje dítě trpí lupénkou hlavy a my zkoušeli vše od baheních zábalů,solných koupelí a jiných mastiček,ale nic nám tak účině nepomohlo jak odvar z marihuany.Léčebné účinky se projevily už druhý den.Myslím si,že je to rostlina budoucnosti.

reagovat 12.12.2005 16:29 - Linda

Nemáte někdo prosím zkušenost a radu jakým zůsobem je nejlepší marihuanu konzumovat při nevolnosti po chemoterapii když jí člověk nechce kouřit? Nemáte nějaký recept?
Díky předem za rady.

reagovat 11.3.2006 14:24 - Dejmal

Rad bych se dostal k info o přípravě tinktury

reagovat 21.3.2006 06:36 - omrd

no být tebou tak bych nikomu hulení nedoporučoval, nedělalo ti to moc dobře :D

reagovat 20.4.2006 08:15 - xxx

prave hledam vse o marihuane, pred chvili jsem cetla clanek, ktery me presvedcil, ze to je nejvetsi svinstvo a ted, ze zase pomaha... nevim co si mam o tom myslet!

reagovat 20.4.2006 18:01 - lenka

Mily xxx !To je jako se vsim ostatnim.Berte to tak,ze kdo rad huli,uveri tomu,ze pomaha.

Ten,kdo nehuli,uveri,nebo se prida k nazoru,ze je to svinstvo.

Moji kolegove v praci si mysli,ze chleba se slaninou je svinstvo a me zrovinka pomuze k lepsi pracovni soustredenosti(verim)

Hezky vecer.

reagovat 30.5.2006 10:44 - hanz

marihuana je strasne sporna... caste ,,huleni" podnecuje deprese, ale neda se rici ze marihuana zpusobuje deprese. Marihuana, aspon dle meho nazoru, totiz podnecuje lidske mysleni a vnimavost... a vetsinou cim vice premyslite tim vice prijdete na spoustu spatnych veci.. proto u nekoho muze vyvolat rozsahle deprese, ktere jeste sama umocnuje stavy lenosti.

reagovat 30.5.2006 15:43 - Marek

POtřeboval bych vyzkoušet marihuanu na moje zdravotní problémy, ale je mi už 27 let, takže moji vrstevníci už tyhle věci nepoužívají a nomohu ji tedy nikde sehnat. Budu strašně moc vděční každému, kdo mi napíše přímo na můj email a poradí mi, kde mohu sehnat pár jointů pro můj pokus. Peníze nejsou problém. Jakes.M"seznam.cz

reagovat 30.5.2006 16:03 - Marek

Zapomněl jsem dodat, že jsem z Brna.

Jakes.M"seznam.cz

reagovat 5.6.2006 14:03 - Viki

neví někdo prosím po jaký době se dostane marihuana z krve?dik

reagovat 6.6.2006 08:29 - marek

marihuana je velmi skodliva pre nevyvynuty organizmus,ale dospelim pomaha odburavat stres.samozrejme v urcityx medziax.

reagovat 6.6.2006 15:21 - Verča

Hulim uz ctyri roky, dneska uz skoro kazdej den, jo mimochodem marihuana v krvi vydrzi 2-3 tydny. Kdyz je clovek zhulenej, tak mnohem vic premyslí nad detaily situace, ty ktere by normalne neresil, zaroven kdyz vas boli hlava, zada, zuby... tak na to zapomenete. Samozrejme ma mnoho negativniho, kdyz to z vas vyprchava: nechut pracovat, chute k jidlu a spanek vas z toho vzdycky dostane :-)

reagovat 13.6.2006 09:46 - Mr.X

kouření mi vyhovuje.Kouřím ji každý den minimálně čtyři roky.A doporučuji to každému kdo to neskusil!

reagovat 15.6.2006 16:26 - honza

tak hele Viki je mi 13 let a vim to jak dlouho vidrzi huleni v krvi mela by ses trochu priucit. ODPOVED NA OTAZKU JE TAK 3 MESIE

reagovat 15.7.2006 17:23 - zuzanka

hulím už čtyři roky a to každej den a ne jen jednou, pěstuji si vlastní trafku, takže to mám lehce dostupné, ale je to dobrý lék! Pomohlo mi to zmírnit bolesti hlavy a lépe se mi učí věci do školy po marihuaně, a cítím se skvělě po pár šlučkách!!! AT UŽ JE TO LEGÁLNÍ-LIDI-JE TO LÉK!!!!!!

reagovat 20.7.2006 00:46 - Dub7

Před chvílí jsem vypnul televizor. V relaci si starý pán pochvaloval, jak mu lístky marijánky umožňují krásně žít s Parkinsonem. Bez nich by byl nepohyblivý. Pak mu nějaký pan poslanec vykládal, kže je to špatné, protože jistě jsou léky s podobným či stejným účinkem. Které, sice neřekl, ale aspoň se odpovídajícně lehce rozhořčil.

reagovat 21.7.2006 16:25 - hanna

CHtěla bych zkusit, ale nevím kde koupit.

reagovat 21.7.2006 16:32 - hanna

Zuzanko,pošly semínka.

reagovat 31.8.2006 12:43 - m

hm mno tak jako ja se stykam s marihuanou uz 3 roky a zavisla nejsem muj svet je porad stejnej... marihuana mi pomaha jako antidepresivum ale nejsem na ni zavisla!

reagovat 1.9.2006 08:44 - Gan-Jan

Ti co hulej pravidelně a hodně od mladýho věku, tak na tom nejsou ve 30 - 40 letech, až na vyjímky, fyzicky ani psychicky příliš dobře (viz. J.X. Doležal - ten kluk má dost, takhle vypadat tak si to hodim)...

Jenomže tohle většinou mlaďounkým telátkům moc nedochází. Do 30 let je zdraví zadarmo, pak už ne...

Jinak Marihuana je lék a pomáhá v hodně případech, ale ne ve formě hulení...

A jen tak mimochodem THC - látka, která způsobuje ty fajn pocity po hulení, není ta hlavní látka, která je léčivá. Marihuana obsahuje hodně prospěšných látek, ale jejich účinek necítíte......

Stačí si přečíst odornou literaturu - doporučuju

http://www.sciencedirect.com nebo http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?db=PubMedTam pomocí vyhledávání můžete najít odoborný články o marihuaně - pouze v angličtině...

reagovat 3.9.2006 22:09 - wojto

super!ja som raz cital odborny clanok ako mam sulozit,ALE aj tak to robim po svojom,(moje dievca je spokojne),strasne rad citam,no vsetkemu neverim,mier

reagovat 8.10.2006 17:34 - Chadas

Můžete mi prosím napsat jak jste odvar připravovali? Jestli jenom zpařit a jak dlouho potom koupat?

reagovat 29.11.2006 08:28 - MIclha

No ja to hulím 3 roky v kuse, zavislost je ale mi neva, a jestli nekomu jo tak, at

reagovat 11.1.2007 20:44 - Fibany

Mohla bych se zeptat jestli by mohla pomoct marihuana i při léčbě metaztáz? Už jsem o tom slyšela akorát nevím co se má použít (listy, palice) a v jakém množství? předem děkuji

reagovat 18.2.2007 15:27 - Jitka

Je možné, že se zhorší plet´po kouření marihuany? Dík J.

reagovat 22.2.2007 16:29 -

¨potreboval bych vedet co presne se deje v mozku zhuleneho cloveka.mym na mysli chemicke pochody a tak.predem dik PEPE

reagovat 23.2.2007 06:15 - .

Jitko ja kourim denne a zhorsuje se plno veci ale plet zrovna nijak vyrazne ne...Teda u me ne a ze jinak fakt plno veci..

reagovat 3.3.2007 17:23 - karlos

S tou pletí je to asi stejné jako u kouření hulim 3 roky a je to trochu znát ale celkově schrnuto marihuana víc dává než bere ale hodně duležitá je psichyka člověka, znam par lidí kteří ulí cca 15 let a celkovej výsledek je tak 50 na 50

reagovat 3.3.2007 21:41 - lenka

No,ja nevim,co leci,ale mozek a pamet urcite ne.

reagovat 14.3.2007 02:06 - Petr

Marihuana je stejne jako nuz mravne indiferentni! Lapidarne receno - nozem si muzes namazat chleb a nebo ho vrazit bliznimu do zad! Marihuana je droga, ale ma i mnoho dobrych prvku prave pro ucely mediciny! V rukach blba je i pivo nebezpecne a tak by melo byt rozhodnuti o legalizaci na vlade CR, aby rozumnym zakonem ponekud oklestila ten mytus okolo zneuzivani cannabis jako drogy a dala rozumnym lidem sanci stejne jako to udela vlada Holandska! Problem je ale prave v tom, ze v rukach blba jsou i zakony fraskou a tak Cesi asi na rozunme rozhodnuti od teto ceske vlady blbu a parazitu cekat nemohou!

reagovat 21.3.2007 20:18 - cannabis

hulim asi 3 roky a je to fakt zajímavej pohled na svět.Nejsem na tom závislej ale když si s kámošema zahulíme hned máme lepší náladu a je sranda,prostě se bavíme i když plácáme,lepší než alkohol

reagovat 22.3.2007 03:16 - m

ja hulim 5 let 6 denne a rozhodne spis bere.bylo by to na delsi debatu ..Podotykam ze normalne pracuji , na pomerne dulezitem miste, nikdo to na me nepoznal ani pribuzni lekari kteri by mi to okamzite vpalili..Kazdopadne ma mraky negativ!

reagovat 22.3.2007 05:21 - xxxxxx

áááá smažky si hledají důvody proč okolní nezávisláci jsou divní, dobře všem fetákům tak. Užívejte si ten nerealistickej rauš, jediný k čemu vám to časem pomůže je ztráta rodiny a reálnýho pohledu na svět. Co vám to dá? Kupu podobných feťáku jako jste vy. Normální je nehulit,ale to vy nemůžete posoudit. Proč pak se asi závislost na fetu léčí co? No jasně sem divná:))))) už si to típnul nebo ještě alespoň práska? Bez toho to nejak nejde? Proč asi?

reagovat 20.4.2007 14:13 - bumnebobac

Odkdy jsou kuřáci konopí smažky? Dokud v televizi stále běží reklamy na alkohol, nechápu jak si někdo může dovolit ty

tzv. smažky odsuzovat... Když si někdo dá 10 piv, pak je to v pořádku, ale když někdo kouří trávu je z něj feťák. Jen aby bylo jasno: ŽÁDNÁ LÁTKA OBSAŽENÁ V CANNABIS NENÍ TOXICKÁ. Pokud trávu kouříte ohrožují vás splodiny vzniklé při hoření (tak jako u tabáku), pokud ji upravujete jako pokrm nebo pití,pak jediné co by vám případně mohlo uškodit jsou hnojiva. Jinak je bezpečná...

reagovat 20.4.2007 14:13 - bumnebobac

Odkdy jsou kuřáci konopí smažky? Dokud v televizi stále běží reklamy na alkohol, nechápu jak si někdo může dovolit ty

tzv. smažky odsuzovat... Když si někdo dá 10 piv, pak je to v pořádku, ale když někdo kouří trávu je z něj feťák. Jen aby bylo jasno: ŽÁDNÁ LÁTKA OBSAŽENÁ V CANNABIS NENÍ TOXICKÁ. Pokud trávu kouříte ohrožují vás splodiny vzniklé při hoření (tak jako u tabáku), pokud ji upravujete jako pokrm nebo pití,pak jediné co by vám případně mohlo uškodit jsou hnojiva. Jinak je bezpečná...

reagovat 26.4.2007 19:16 - gabriela prochazkova

dobry den

mam nemocneho tatinka 49let.

schanim veskere informace o parkinsonove chorobe a jeji lecby i ve spojitosti s marihuanou.predem moc dekuji za jakoukoliv informaci.s pozdravem gabina

reagovat 26.4.2007 19:18 - irenahanus"seznam.cz

dobry den

mam nemocneho tatinka 49let.

schanim veskere informace o parkinsonove chorobe a jeji lecby i ve spojitosti s marihuanou.predem moc dekuji za jakoukoliv informaci.s pozdravem gabina

reagovat 10.6.2007 11:22 - Tomax

xxxxxx je opravdová k---a z ryby, blbá jako pumpa na saně.

reagovat 11.6.2007 03:53 - m

Hele xxx a nejsi treba taky rasista??Ja jen podle tveho vyjadrovani , tvuj nazor mi nevadi ale ten zpusob...

reagovat 29.6.2007 13:06 - Andy

Pro IrenaHanus:-) Co by jste chtěla vědět ohledně nemoci Vašeho otce a marihuany? Můj kámoš má taky Parkinsna a má dokonce lékařem marihuanu nařízenou. Je pravda, že hlavně orálním podáváním, ale kouření nezavrhnul. Konopí Parkinsna neléčí, ale zpomaluje jeho vývoj. Tatínkovi přidávejte konopí do všech pokrmů. Sežeňte si info třeba na netu o tom, jak co nejlépe a nejšetrněji dostat léčivou látku THC z rostlin. THC se rozpouští pouze v tucích, takže nasypáním nadrcených listů do polévky nezískáte nic. Ke všem produktům z marihuany existuje přesný návod či popis, jak získat z rostlinek to nejlepší. Pokud budete i pěstovat, nedoporučuji hnojit chemií, ale třeba slepičím či holubím trusem, prostě přírodním hnojivem. Čím větší kompost, tím lepší živiny a výsledky! Nejlépe bude, když si koupíte knihu "vaříme z konopí", je tam vše,co potřebujete vědět k úspěšným začátkům, pak je to furt stejný, jako základ na guláš! Kniha se Vám určitě neztratí, věřím a pevně doufám, že tato alternativní léčba pomocí konopí bude mít stále větší a větší úspěchy a časem pominou i všechny předsudky lidí spojené s "drogou"

reagovat 29.6.2007 13:15 - Andy

Jo a ještě! Kouřím trávu 12 let, z toho 6 let každý den. Jediné, co mi tráva bere je někdy energie a pamatovák, jo a taky po ní trpím syndromem, co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a zítra máš celý den volno!Je fakt, že po ní člověk zlenoší, ale zase je fakt, že hulič je pohodář, bez sklonů k násilí či agresivitě! Vždy mi budou bližší a sympatičtější huliči než opilci! Taky z konopí vařím a peču, v mé rodině nebyl zaznamenám za posledních 6 let ani jeden zdravotní problém! Dcera od narozí trpěla atopyckým eksémem, který se 6 let neobjevil, já jsem ledvinářka, která kolabovala 4 do roka, poslední kolika u mě byla v 18 letech. Je mi 26. Toto myslím jasně prokazuje pozitivní účinky konopí!

reagovat 29.6.2007 13:17 - Andy

oprava: nepíše se atopycký, ale atopický!

reagovat 29.6.2007 13:39 - Perviťák

Jo tak teď mi to je jasný ty přiblblo zkouřený.Hulit trávu a ještě to cpát dítěti ty vole.Hulič má brzo mozek na sračku a pokud ji chceš brát jako lék tak to se dělají mastičky a přidává do jídla,to jo,ale hulit to je jen blbá obrana závislejch huličů.Pokud kouříš den co den tak budeš za pár let třeba zdravá ale pěkně vymaštěná.I když......

reagovat 29.6.2007 14:14 - Andy

Perviťáku, perviťáku, odkud se vzal tvůj název, že by z jiné závislosti? Kdyby jsi četl pořádně a né obřádek, tak se dočteš, že z trávy doma vařím i peču. Nikde jsem nenapsala, že strkam dceři jointa do pusy, ale palačinku usmaženou na konopném oleji jí klidně dám! Hulím docela dlouho, vzhledem k tomu, že jsem podnikatelka a ještě dělám manažerku kvality prosperující firmě si o sobě nemyslím, že mám v hlavě vypatláno! Nejspíš u tebe platí "podle sebe, soudím tebe"!

reagovat 29.6.2007 14:31 - Igor

Tak zatím není za pár let,huličko.Ty neuznáváš potraty,já neuznávám zkouřený pitomce,a tomu věř že jako pitomec vypadáš když jsi zkouřená,že vás tak pozoruju z okna jste jako banda idiotů zhulený, přiblblý.

reagovat 2.7.2007 10:16 - Andy

Igore, to mluvíš na koho? Nevím co znamená spojení "tak zatím není za pár let..."Na koho koukáš z okna? Jsi pavlačová drbna, že se bavíš pozorováním druhejch za záclonou?

reagovat 6.7.2007 10:01 - Petra

Ahoj Perviťáku,vůbec tě neznám,ale chtěla sem tě poprosit jestli by si mi neposlal recept na tu mastičku a na druhy jídel kdy marihuana léčí.Nemůžu na netu nic najít a můj děda dostal Parkinsonovu chorobu a na tu to prej pomahá.Byla bych moc ráda kdyby si mi poslal vše co víš na PetraHlavackovaCS"seznam.cz

S pozdravem a přáním pěkného dne Petra

reagovat 6.7.2007 19:38 - Perviťák

Mariuhana jako lék!!!Konopí by mohlo sehrát klíčovou roli v novém způsobu léčby zhoubných mozkových nádorů. Výtažek z této drogy totiž dokáže zpomalit vývoj krevního řečiště, které zásobuje nádor. Vyplynulo to z nejnovějšího výzkumu španělských vědců, o kterém informuje odborný časopis New Scientist.Odříznutí přívodních cest krve vyživující nádor je jedním z nejmodernějších způsobů léčby rakoviny, který momentálně zkoumají vědci. Ze španělské studie vyplývá, že cannabinoidy významně snížily růst nádorů u laboratorních myší.Výsledky studie jsou dosud předběžné, upozornila Cristina Blázquezová z týmu španělských vědců na madridské univerzitě. "Je to ale rozhodně dobrý začátek výzkumu, ve kterém budeme pokračovat," ujistila v rozhovoru pro časopis New Scientist.A ted produkty mariuhany:Marihuana. Směs listů, větviček, semen, květů a palic. Nejvíce psychotropních látek obsahují samičí rostliny. Obsah účinných látek nezávisí však jen na pohlaví rostliny. Teplota, vlhkost, množství slunečního světla, hnojení, stupeň zralosti, (literatura uvádí, že stupeň zralosti lze poznat podle semen-pokud jsou kulatá a tmavá, proběhla sklizeň v době, kdy obsah THC dosahoval vrcholu) to vše se podílí na "síle" produktu. Správné sušení a skladování je také důležité, marihuana volně uložená na denním světle ztrácí účinné látky.Podíl účinných látek se nejčastěji pohybuje mezi 1-15%, u speciálně pěstovaných druhů může být vyšší . Pokud je marihuana kvalitní, obyčejně "lepí" a má charakteristickou, ne úplně příjemnou vůni. Nejčastější způsobem užití je kouření marihuanových cigaret "jointů", často s příměsí tabáku. Jeden joint kvalitní marihuany vystačí pro intoxikaci několika osob. Marihuana také může být výchozí surovinou pro přípravu různých pokrmů, hašiše, hašišového oleje, konopného másla, atp. Marihuana také slouží k přípravě piva, vín a likérů.Hašiš je samotná pryskyřice, obsah účinných látek je kolem 40%. Získává se tak, že sběrači (nazí nebo kožených oblecích) procházejí konopnými poli a objímají rostliny, ulpělá pryskyřice se pak stírá. Jiný způsob spočívá v hlazení palic rukama, ulpělá pryskyřice se pak stírá z nich. Pryskyřice se následně lisuje s pojidlem, např. se zvířecím tukem, do kompaktních bloků hnědé barvy charakteristického zápachu; většinou platí, že čím tmavší barva, tím je vyšší obsah účinných látek.Hašišový olej je produkt destilace marihuanových listů. Temnější barva většinou znamená naopak horší kvalitu. Podobně jako u marihuany a hašiše je nejčastějším způsobem užívání kouření, buď ve skleněné dýmce nebo se nakape na cigaretový papírek, ze kterého se pak ubalí joint. Pro intoxikaci stačí minimální množství. Hašišový olej nebývá u nás dostupný.Kouření konopných drog má dlouhou tradici. Dnes je nejčastějším způsobem kouření jointů (marihuanová cigareta), v minulosti to byly spíše dýmky. Kouření z vodní dýmky snižuje dráždění horních cest dýchacích (to má význam hlavně u marihuany, protože ta dráždí většinou poměrně silně). Relativně méně častým způsobem aplikace je požití. Vzhledem k tomu, že marihuana je ve vodě nerozpustná , je třeba ji připravit s tukem nebo alkoholem. Požití je způsob, který pro délku a hůře odhadnutelnou dávk u s sebou nese větší riziko komplikací.Obecně rozšířený názor, že užívání konopných drog je bezpečné, není zcela pravdivý. Vážnější komplikace ve smyslu kupříkladu toxické psychózy jsou spíše vzácné. Nicméně případy, se kterými jsme se měli možnost setkat, měly většinou dlouhý průběh a komplikace působily nemocným značné utrpení. Dlouhodobé užívání pak vede k poměrně typickým poruchám paměti a ztrátě motivace k běžným aktivitám. U mužů dlouhodobé kouření marihuany zhoršuje potenci.Kouření marihuany s sebou nese podobné riziko jako kouření cigaret, jen na rozdíl od obyčejné cigarety obsahuje marihuanová cigareta výrazně vyšší (až pětinásobný) obsah škodlivých látek. Kuřáci marihuany jistě budou oponovat, že neznají nikoho, kdo by vykouřil 20 jointů každý den; na druhé straně, většina z nich kouří i cigarety, riziko vzniku rakoviny a jiných onemocnění se tedy výrazně zvyšuje.Jako i u jiných drog platí, že kombinace drog jsou zatíženy vyšší mírou rizika. To platí i pro alkohol a marihuanu, kdy nejčastější komplikací bývá nevolnost a zvracení; také platí, že druhý den po užití konopných drog nemívá uživatel kocovinu, jen se cítí mírně zmatený. Po kombinaci s alkoholem bývá pocit kocoviny obzvláště tíživý.Pro všechny, kteří marihuanu dosud nepožili, několik dobrých doporučení:

1. Rozmyslete si, co děláte. Nemusíte zkusit všechno.

2. Pokud se přesto k experimentu rozhodnete, měli byste vědět, co, kde a s kým kouříte. Měli byste se také cítit v duševní pohodě. Protože pokud se intoxikace zkomplikuje, bývá to proto, že jste na nevhodném místě, v nevhodném čase s nevhodnými lidmi nebo jste v nedobrém duševním stavu.

3. Bod 2 rozhodně neříká, že pokud se cítíte skvěle, jste na ideálním místě s průvodcem, který vám při intoxikaci pomůže a vy cítíte, že vás jistě neopustí ani v nejhorším, a máte skutečně vhodný model, musí to zákonitě dopadnout dobře. Riziko je ale menší.Dobré doporučení pro pravidelné poživače konopných drog zní:

1. Přiměřeně.

2. Více vždy neznamená lépe.

3. Komplikace mohou přijít i později.Pro obě výše zmíněné skupiny platí:

4. Pokud intoxikace neprobíhala právě ideálně, nebo se po jejím odeznění necítíte dobře, stojí za to si o tom s někým promluvit. Existují lidé, kteří si s vámi o tom rádi promluví, nebudou vás považovat za blázny či feťáky a pomohou vám.

5. Vždy platí: Užití drogy (jakékoliv) je jen vaše rozhodnutí a důsledky patří také vám.

N

reagovat 6.7.2007 19:40 - Pervieák

Na co je dobrá maruška a pomáhá:1) Astma

pusobi skoro stejne jako lek a zabira u 80% protoze rozsiruje bronchy2)Zeleny ocni zakal

Mariuhana snizuje nitroocni tlak a neni tak drasticka na jatra a ledviny jako legalni leky3)Nevolnost,nechutenstvi

Jsou nepriklad priznaky aids a nebo nezadouci ucinky chemoterapie mariuhana potlacuje nechutenstvi a proto je clovek potom schopnej prijimat ziviny protoze ma hlad ucinek je opet u 80%postizenych4)Rakovina

u ty je toho moc ale prej i ma primej vliv na lecbu nak spomaluje ale to byte museli vydet nekdy sem dam odkaz5)Svalove krece

Mariuhana ovlivnuje centralni nervovy system a je to napriklad pri skleroze multyplexu poskozeni michy.6)Antibiotycke,antibakterialni adezinfekcni ucinky

nemoc ktera se da lecit tetramicinem se da lecit stejna mariuhanou

A potlacuje virus herpes7)Zanety

Udajne ma lepsi vliv nez aspirin8)analgeticke ucinky

mariuhana pusbi i proti bolestim pri velke bolesti thc smixnutim morfinem zvisuje ucinky o 500%9)Revmatismus

Preve ze mar.. potlacuje bolesti je i vhodna k lecbe10)Spanek a relaxace

Mariuhana zlepsuje spanek oproti lekum je mnohem lepsi protoze nenici organy11)stres

Mariuhana snizuje krevni tlak a snizuje teplotu azo 2 stupne cims udajne uvolnuje stres12)Migrena

Mariuhana rozsiruje cevi cims je dobra prti migrebne protoze ta je zase sthuje jde i o bolest hlavy13)Lecba zavislosti

Mariuhana se skouma i na zavislejch na herojinu k to nic vic nevi

reagovat 6.7.2007 19:41 - Pervieák

http://grower.cz/forum/forumdisplay.php?forumid=24

reagovat 15.7.2007 11:44 - Magráta

To, že jste náruživým konzumentem je hrozné, zdůvodňování jako že to není cesta k tvrdým drogám je pro Vás pouze BERLIČKA. Proč se nanaučíte žít bez dopinku ? Pokud tuto rostlnu používá někdo jako lék, nemám vůbec žádné námitky. Znám lidi , kteří jí uživají jako koření (Parkinson, rakovina....)chvála Bohu za její účinky, ale být jejím konzumentem - je mi Vás líto. To neuznávám a to i přesto, že jsem si o ní přečetla kdeco, znám lidi, jejíchž prvním krokem byla Mariánka a dnes jsou na protidrogovém léčení. Opravdu je to první krůček - zkuste vše bez ní a postavte se životu čelem.

reagovat 16.7.2007 13:53 - Petra

Magráto: jsou ale lidé, kteří se uchýlili k tvrdým drogám a dokázali s tím přestat! Jsem typickým příkladem a jsem na to hrdá! Marjánka mi posloužila a slouží jako přestupní stanice a náhražka za tvrdé drogy. A určitě už po ní nebudu dál šplhat po tvrdším...Každej máme nějakou závislost, máme to vrozené a přirozené, já nekouřím ani nepiju, proto nechci být souzena za to, že kouřím travku:) Neznám nikoho, kdo je zcela nezávislý, takže bych toto nehanila a ponechala to jen úhlu pohledu:)

reagovat 18.9.2007 16:08 - Stepka

Prosim, nevite nekdo jak se ma pouzivat Marjanka pri parkinsonu_

reagovat 17.11.2007 16:05 - M.X

je mi 39.Na noze se mi objevil bércový vřed.Má prosím Vás někdo zkušenost s léčbou konopím této nemoci?

reagovat 17.11.2007 22:46 - Honza

Ne nemám, ale znám jiný lék.

Na bércové vředy je vhodná vosková mast, je to domácí recept tradující se po léta u nás doma. Potřebujete včelí vosk a lněný olej. Včelí vosk rozpustíme v hrnci s vodou, kde dáme další nádobku a do ní vosk. Přimícháme olej tak, aby vznikla mast dobře roztíratelná. Tuto mast dávejte na ránu, jakoukoli a zavažte obvazem a nechte působit. Někdy je vhodné na obvaz dát igelit, aby se mast nedostala na povrch.

reagovat 22.11.2007 08:49 - fajka

no ale pekne ti vymydlila hlava :) usmívat, mě... zopakovat pravidla by to chtelo kamo, kdyz uz takovy pravdivy clanek napises..

reagovat 27.11.2007 12:38 - zoufalá

dobrý den,manžel je po mozkové mrtvici,ochrnul na pravou stranu,ruka je je nepohyblivá,noha prakticky taky,špatně mluví a nemůže se naučit číst,prosím má někdo zkušenost s léčbou této prokleté nemoci konopím?

reagovat 27.11.2007 21:23 - jo

musíte vypestovat konopí a vyskvarit se sadlem a nebo koupit a smíchat a lekařskou mastí..pote mast nanašet na telo...ja sam marihuanu kouřím už 6 let a mam stouto latkou mencí zkusenosti i zhlediska lekařskeho

reagovat 1.12.2007 19:43 - artroza

prosím,kdo mně pošle konopí?

reagovat 2.12.2007 11:43 - artroza

pro jo : prosím o semínka

reagovat 5.12.2007 01:04 - __utma=136037732.196753327.1196813553.1196813553.1196813553.1

slyšel jsem že tráva dokáže léčit lupenku jeto mastí s trávy nebo nějaký odvar děkuji

reagovat 5.12.2007 01:17 - 136037732.196753327.1196813553.1196813553.1196813553.1

jak léčit lupenku

reagovat 5.12.2007 21:50 - Andy

Mastí z trávy...recepty na netu:))

reagovat 6.12.2007 09:52 - Setka

Pervitaku ty ses fakt priblblo neinformovany !!!! Cti na:

http://www.osel.cz/index.php?obsah=6&akce=showall&clanek=1954&id_c=39747

reagovat 6.12.2007 09:54 - Setka

Pervitaku ty ses fakt priblblo neinformovany !!!! Cti na:

http://www.osel.cz/index.php?obsah=6&akce=showall&clanek=1954&id_c=39747

reagovat 8.12.2007 12:49 - kleopatra501"seznam.cz

potrebuji koupit mast z marihuany pomuze mi nekdo mam nemocnou dceru diky

reagovat 10.12.2007 14:34 - anna

Koupím trávu. Díky.

reagovat 11.12.2007 09:32 - pete

napište mi na email: peterkajos"tiscali.cz

reagovat 11.12.2007 09:34 - pete

pro kleopatra501"seznam.cz

napište mi na email: peterkajos"tiscali.cz

reagovat 8.2.2008 13:49 - hul man.

mariuhana ..je lek ,,teda pro me ..od te doby co ji hulim tak me zmyzli zanety ktere sem mel na nohach ..a taky nemam ekzemy,,,dale sem nebyl nemocny tak 3 roky..kdo me to chce vyvratit tak muze psat na Wycho"email.cz

reagovat 18.2.2008 00:15 - Julie

Věřím,že v něčem pomáhá,ale POZOR,můj syn po ní onemocněl schizofrenií a není sám,je v tomto velice nebezpečná a dovede zkazit mladým lidem život.

reagovat 18.2.2008 12:45 - starší

Už jsem starší osoba, trpící chronickými bolestmi, chodím o berlích, ale stav se mi stále zhoršuje. Uvítala bych, kdyby byl nějaký lék z marihuany, nebo jí šlo pěstovat pro svou potřebu. Je mi v této fázi už jedno, jestli bych byla závislá, protože aspon na chvíli by život byl snesitelnější. Pak at skapu.

Proč to nejde, nechápu. Zase kolektivní vina, jedni toho zneužívají a v mládí si zničí zdraví (tedy tohle netvrdím, ale podle informací, které jsou dostupné), společnost pak na to prý musí doplácet. Je to šaškárna, když je lék a nesmí být trpícím lidem předepsán. Ano, chtěla bych aby místo těch driáků, co beru na bolest, jsem mohla brát konopí. Nikdy jsem to neměla možnost vyzkoušet, ale co čtu, to mě velmi zaujalo.

reagovat 3.4.2008 23:13 -

Dobrý večer!Obracím se na Vás s prozbou o kontakt na p.Ponikelského.Mám nemocného člena rodiny a chtěl bych využít jeho zkušeností.Předem děkuji

reagovat 11.5.2008 23:31 - Dulina

Do svých patnácti let jsem měla ze života peklo zvané astma, alergie skoro na všechno, a atopický ekzém. Bohužel v té době nebylo tolik možností na léčbu. Pohladit si koně, psa, nebo jiného mazlíčka pro mě bylo vyloučené, stačilo se přiblížit i na metr, a už mě vezli na kapačky. Následovalo někdy i měsíční léčení. Od té doby, co mám možnost "dát si prda" nepotřebuji pro přežití žádné drahé léky ani spreje. A dnes si můžu dovolit i vlastního psa a hrát si sním bez nějakých omezení. Marihuana je skvělá při odhleňování, roztažení plic a uklidnění, což je to nejlepší, co se může přihodit astmatikovi těsně před záchvatem. Atopický ekzém samozřejmě zmizel až po té, co jsem objevila mast z konopí. Nyní vedu plnohodnotný a šťastný život.

reagovat 17.5.2008 12:35 - toust

ahoj marihuana má léčivé účinky, měla by být povolena pro vlastní potřebu lidem na předpis aspon... ale je taky škodliva pokud by se brala pravidelně ve velkých dávkách denně. každý lék má své klady a zápory. řeknete mi čim je prospěšný tabák o proti marihuaně .. myslim, že by se toho asi moc nenašlo co se týče ku prospěch člověka. a ještě je legální. trošku by chtělo zauvažovat nad tím co schválit aby bylo legální. navíc na tabáku jsou lidé rychleji závislý než na marihuaně. a když to tak vezmu když si někdo dá krabičku denně cigaret a druhý člověk si dá 1,2 jointy tak to výjde na stejno. kouřím marihuanu 4 roky a sem v pořádku

reagovat 20.5.2008 17:54 - iveta

mam velmi silny exzem na obličeji,kortikoidy nepomahaji akorat vše zhoršuji.Nema nekdo z Vas radu jak udelat mast z konopi?

reagovat 26.5.2008 15:15 - raketa

"nezkracuje marihuana R.E.M fáze spánku" co je za blbost. je jasne ze marihuana znacne zamedzuje sa dostat do REM fazy spanku. dalsie kecy ako marihuana je dobra na vsetko

reagovat 11.6.2008 12:57 - alena

ahoj chtěla bych prosím vědět jak se připravuje ta mast na artrózu prosím napiště mi to na email díky moc

alen84"seznam.cz

reagovat 11.6.2008 13:23 -

Je marihuana v těhotenství škodlivá?

reagovat 28.6.2008 08:52 -

Před pár měsíci propukl u naší maminky alzheimer.Postihl hodně krátkodobou pamě´t.Před týdnem jsem ji začala do jídla,které obsahuje tuk,dávat marih.Asi tak na půl nehtu malíčku´,úplně nadrobno.A´účinky už jsou tady.Pamatuje si věci,co vůbec neměly šanci a poslední 2 dny už jsem ji t dala jen obden.Napište mi prosím s touto chorobou a touto léčbou vaše poznatky a jestli máte jiný způsob podávání atd.Díky,my

reagovat 28.6.2008 16:48 - Suzi

Zdravím, můžete mi poradit, jestli by marihuana měla nějaké kladné účinky na onemocnění plicní fibrozy?Jak ji třeba používat atd. SuziBG"seznam.cz Děkuji za odpověď.

reagovat 1.7.2008 11:37 - Olga

Máme s maminkou podobný problém, zapomíná nepamatuje si nic. Známí mi radili taky čaj z marihuany nebo přidávat do jídla. Mám však trochu obavy, jelikož maminka bere warfarin. Nemáte s tím někdo zkušenosti ? Dali bychom za to všechno, aby se trochu zlepšila.

reagovat 9.7.2008 23:19 - lola

ahoj.chtěla bych se zeptat, když chci vařit tu mastičku,v jakém poměru mám dát tu marihuanu. děkuji.

reagovat 10.7.2008 08:17 - JOHANZ

TADY VÍME O CO JDE

POSLEDNÍ KAPKAJEN JSEM STUDOVAL ,JAK SE OPĚT VYZNAMENALA ČESKÁ (TÁBORSKÁ)JUSTICE,KTERÁ PŘEKLADATELKU STEPHENA KINGA ODSOUDILA DO VĚZENÍ ZA VYPĚSTOVANÍ NĚ,KOLIKA KYTEK MARIHUANY SE Z CELA MIZIVÝM OBSAHEM THC PODMÍNĚNĚ DO VĚZENÍ.SPISOVATELKA JI POUŽÍVALA KE ZMIRNĚNÍ ZDRAVOTNÍCH PROBLÉMU.JE VIDĚT ŽE POLITICKÁ A EXEKUTIVNÍ MOC TÉTO PIDIZEMĚ SE ZCELA ODTRHLA OD REALNÉHO ŽIVOTA OBČANŮ A ŽIJE SI SVÝM VLASTNÍM VYKONSTRUHOVANÝM ŽIVOTEM .

OBČANY TÉTO ZEMĚ POUŽÍVA JEN K TOMU ABY ODŮVODNILA SVOU NESMYSLNOU ČINNOST...TRÁVA ,POUŽIVANÁ TISÍCE LET K LÉČEBNÝM ÚČELUM ,SE ZMĚNILA V RUKOU (NE)MOCNÝCH TETO ZEMĚ V NÁSTROJ PERSEKUCE, KTERÝM SI FARMACEUTICKÉ KONCERNY VYŘIZUJÍ SVÉ UČTY Z LIDMA ,KTEŘÍ MAJÍ ODVAHU ŘEŠIT SVÉ ZDRAVOTNÍ PROBLÉMY ALTERNATIVNĚ A ÚPLATNÍ SOUDCI PŘÍPADNĚ SOUDNÍ ČEKATELÉ ,KTEŘÍ SI CHTĚJÍ ZVIDITELNIT SVÉ JUDR(JMÉNO) A NEJSOU SCHOPNI ODSOUDIT ZE STRACHU Z POMSTY, SKUTEČNÉHO DROGOVEHO DEALERA ČI GENG, ZNIČÍ BEZE JAKYCHKOLIV SKURPULÍ STÁRNOUCÍ ŽENU, KTEROU TRÁPÍ NEDUHY BLÍŽICÍHO SE STÁŘÍ.NECHCI ŽÍT V TÉTO ZEMI A UDĚLAM VŠE PROTO ABYCH JI OPUSTIL(PŮJDU ZA SESTROU DO IRSKA)

NAKONEC PSÁT SI MŮŽEME PŘES KONTINENTY...

reagovat 22.7.2008 02:29 - Adela

ahojik..

jsem silnej astmatik...driv jsem nehulila a po ventolinu sahla minimalne 2x tydne...po pravidelnem uzivani THC jsem vice jak rok nemela astmaticky zachvat

reagovat 8.8.2008 14:12 - Hana

Zdravím všechny, nevíte, jestli opylené samice a samci mají také léčebné účinky na kůži?

reagovat 6.9.2008 21:11 - Prosim odpovezte

Cau, potrebovala bych vedet, jestli na to aby mě přišli na trávu dělaj nějakej speciální test?, budou me brat krev kvuli cukrovce a ja se bojim , at me nic nenajdou !!, prosim odpovezte, diky moc

reagovat 17.10.2008 13:36 -

Mam silnou artrozu kolennich kloubu

Prosim poradte jestli pomuze mast

z marianky Dekuji Vas kamos

reagovat 31.10.2008 18:13 - Jiřina

Když jsem si vše přečetla, nezbývá mi,než moc a moc poděkovat, hlavně za naději,kterou mi četba dala.Kde však mám marihuanu sehnat(semínko),abych si ji mohla na své zahrádce vypěstovat a pak se léčit?Jak mám získat kontakt na někoho, kdo to zařídí,když se s nikým neznám?

reagovat 1.12.2008 09:53 - Anička22

Ahoj, všechny moc zhdravím.Už 3 týdnu trpím bolestmi hlavy....co myslíte, pomůže či nepomůže joint?

reagovat 12.12.2008 13:44 - nojmis

A ty si píčus píčus

reagovat 1.1.2009 22:53 - Piskac

Ahoj kundy kurte a kurte!a nechte se kourit! Je to vyborni!

reagovat 1.1.2009 23:09 - Piskac

Ahoj kundy kurte a kurte!a nechte se kourit! Je to vyborni!

reagovat 1.1.2009 23:16 - Piskac

Ahoj kundy kurte a kurte!a nechte se kourit! Je to vyborni!

reagovat 25.1.2009 21:48 - vajrapani

moje matka trpela bolestmi hlavy(jako kdyz bodne nozem do zatylku po 20s intervalu),zavratemi,a zachvaty epileptickeho charakteru..byla na vsech vip vysetreni(magneticka resonance atd) a na nic se neprislo...roky brala leky(uprime uplne k hovnu-jen to jeji stav zhorsovalo)..k tomu se pridalo zvraceni spolu se ztratami vedomi..doktori nevedeli co s tim..nasadili mnoho nesmyslnych prasku- jako vzdy nezabraly..NO A DNES JSEM PO 1. ZKUSIL APLIKOVAT NA MATKU MLIKO Z GANJY.CEHO JSEM BYL SVEDKEM, JSEM NEPOCHOPIL. BOLEST, NA KTEROU NEZABRALY ANI NEJSILNEJSI PRASKY, USTOUPILA PO 1 HRNKU TOHOTO MLEKA!!VSECHNY NERVOVE PROBLEMY SE ZKLIDNILY!KONECNE JI PO 3 DNECH UTRPENI BOLEST OPUSTILA A DOVOLILA JI SPAT!!po letech jsme nasli lek ktery zabral!!ode dneska je pro me marihuana symbolem ulevy od bolesti!doporucuji (recept: 1 vetsi hrnek mleka,1 palice ganjy-asi jako palec,1 lzice masla..palici rozdrtime na prach,dame do mleka,pridame maslo a varime tak 20min-nekdo tvrdi ze i 3h..a aplikujeme pacientovi-doporucuju vecer pred spanim..protoze to mamu celkem dost utlumilo)..preju mnoho uspechu a doufejme ze se lidi umoudri zacnou pouzivat tenhle poklad..kdyby nekdo o tom vedel neco vic tak dejte vedet budu rad.. vajrapani"atlas.cz

reagovat 25.1.2009 22:08 - ogar

malo suka vole

reagovat 25.1.2009 22:08 - ogar

malo suka vole

reagovat 12.4.2009 01:24 - drumen

za 20 euro lze zakoupit semínka v seeds bankách- pošlou je pošttou. Dokonce si můžeš vybrat ze širokého spektra modelů- a můžeš si tedy vybrat ten, který na tvou nemoc účinkuje nejvíc.

reagovat 1.5.2009 11:29 - aleš

Velkolepý výběr konopných semen za české kačky na http://www.3shops.cz/headshop/seeds-banka.html prostě dokonalá stránka

reagovat 22.1.2010 08:55 - Pavel

Také s Tebou souhlasím. Já...

Vážený příteli,mohl by jste mě sdělit jednoduchý recept na výrobu masti,neb jak se dá užívat vnitřně? Děkuji moc

reagovat 22.1.2010 19:32 - Jana

Pavle a všichni ostatní, podívejte se na stránky www.konopijelek.cz je tam spousta článků, receptů, jak s konopím zacházet a že je to opravdu léčivá bylinka. Jsou tam i recepty na mastičky a podobně.  Bojím se, že farmaceutické firmy si za svým byznisem chemicky vyráběných léků budou tak moc lobovat, že nebude konopí nikdy jako lék uznávaný a legálně dostupný v lékárnách alespoň na lékařský předpis. Doporučuji všem zhlédnout film "Útěk před lékem", který je na výše uvedených stránkách.

reagovat 23.1.2010 07:55 - Liba

Pavle a všichni...

Souhlasím s Tebou.A je to krásná rostlina,a další využití asi v 1000 druhů výrobků.Stavebniny, textil,kosmetika........rostlina budoucnosti.

reagovat 2.3.2010 14:03 - McPerson

Minulý rok mi někdo, kdo...

Dotaz k příspěvku "Sup".Mohl by mi tento pán zaslat oskenované dokumenty a články s léčivými recepty na e-mailovou adresu alcatraz50@centrum.cz?Je mi 61 let a jsem už dost postižen na pohybovém aparátu - gonartrosis obou kolen a nyní již také bolesti pravého kyčle.Chtěl bych aplikovat tuto léčbu na své neduhy.Podle Vašich příspěvků by tu mohla být reálná možnost zmírnit bolesti při pohybu atp.Za případnou pozitivní službu předem děkuje McPerson.

reagovat 2.3.2010 18:55 - Naty

Máte někdo zkušenosti s léčbou revmatoidní artritidy konopím? Nemyslím mastičku, ta mi nepomáhá, ale konopný výtažek, nebo jiná metoda.

reagovat 10.3.2010 03:48 - krutič

Máte někdo zkušenosti s...

ahoj ! Nevím zatím jakou mám diagnózu, ale poslední půl rok mě bolí klouby a začínají vrzat, u doktora jsem byl nedávno a to proto, že sem tam kouřím konopí. S léčbou teda zatím zkuenosti extra nemám, ale příznaky semi dlouho neprojevovaly protože jsem kouřil marihuanu a tak me nic extra nebolelo. Ted to omezuji, ale když mě klouby bolí a nemužu se moc hybat dám si jointa a další den můžu i pracovat na zahradě...toť mé zkušenosti, pokud máš RA a bolí tě dost klouby, určitě zkus výtažek, nebo zatím zkus zkaouřit konopí. Avšak záleží taky model od modelu, každopádně za zkoušku nic nedáš, ale na chvilkové ulevení toje myslím dobré. Na přímou léčbu nevím, avšak výtažek je celkem zajimavy na vše.

reagovat 10.3.2010 18:01 - Naty

ahoj ! Nevím zatím jakou...

Díky, já občas hulím, jenže mi to právě zvyšuje bolest. Protože všechno ve zhulenosti prožívám vlastně víc, tak vlastně i bolest. Takže můžu jen, když mám mini bolesti. Ale u výtažku ty stavy prý nejsou, zatím to zkoušeli na všechno možné, ale na RA nikdo....
Ale děkuju za radu.

reagovat 11.3.2010 14:37 - vykuk

Ahoj kundy kurte a kurte!a...

debile

reagovat 15.3.2010 19:22 - verka

hoj hulila jsem 3 roky a prestala jse,jelikoz u me to vyvolava uzkosti a pocity prazdnoty. Nejsem vsak proti marihuane, jini znami ji kouri a pak jim na psychik pomaha.Osobne jsem toho nazoru, ze zalezi na tom jak to ma clovek v mozku a tele chem. usporadane. Zalezi na genech, jake reakce nam daji do vinku.

reagovat 15.3.2010 19:24 - verka

Kauza pan Ponikelský a...

Pro jipi. Prosim muzete mi teda poradit,jak astma vylecit. Můj mail cibule04@atlas.cz.Prosim napiste.diky moc

reagovat 17.3.2010 07:15 - Liba

Pro jipi. Prosim muzete mi...

Věrko, taky se o to zajímám, jedu se přeptat Bushky, konopné paní, ta se vyléčila z astmatu úplně, uvidím, napíšu.

reagovat 25.3.2010 08:23 - EVANGELISTA

nic lepšího nám příroda dát nemohla..cigarety a alkohol jsou legální a přitom jsou přeplněné protialkoholové léčebny a na cigarety které nedávají žádný stav takže nevidím důvod proč né i ganja..

reagovat 2.4.2010 13:40 - pedro

mnohem horsi nez je trava je obycejny CUKR ktery bezne zereme a pijeme ,cukr je 100x vice navyk nez koureni travky kolik lidi si musi denne dat nejakou tu slqdkost aby uspokoj sve chuteee .musim se zhulit uz to nemuzu vydrzet

reagovat 4.4.2010 06:17 - Lia

mnohem horsi nez je trava je...

No, nyní znovu nastává čas na kouření trávy tajně.Nové zákony z trávy udělají velké lákadlo i pro ty, co by ji jinak netoužili okusit.Chyba.

reagovat 11.4.2010 22:08 - alala

jak uzivat marjanu na léčbu migrény?Dík

reagovat 12.4.2010 09:59 - honza

Jak je to nyní s možností pěstování konopí doma,slyšel jsem, že pěstování 5 rostlin není trestné a ted´ v televizi zase říkali,že to trestné je.Za malé množství je podmínka a 15000 Kč pokuty.Nechci to kouřit, ale udělat mastičku bych rád skusil.Známá má RS a taky by si ráda vypěstovala do cukroví,prý to pomáhá.Tedy jestli seženeme semínko.

reagovat 12.4.2010 18:13 - Deny

Honzo, pět rostlinek na jednu dospělou osobu je povoleno, takže se toho neboj, ale doporučuju si sehnat spíše rovnou sazeničky, které už jsou vyšlechtěné a jsou i odrůdy přímo určené pro léčbu :-)).

reagovat 2.5.2010 14:21 - zdenka

Dají se v Ostravě koupit sazeničky konopí nebo v okolí Ostravy? Maminka má Parkinsna.Děkuji za případnou radu.

reagovat 2.5.2010 18:27 - Johnny

Myslím si, že Marihuana je v určitém dávkování lék.ALe nic se nesmí přehánět.Velké množství se stává závislé.

reagovat 2.5.2010 18:46 - ....

Myslím si, že Marihuana je...

Johnny, i ty vědátore, jak jsi na to přišel??? To je zase nesmysl. Na Marihuaně nikdo závislý být fyzicky nemůže, na to jsou vědecké studie. Pokud jsi je nečetl a nemáš s konopím zkušenosti, tak se raději nevyjadřuj. Víš, kolika lidem to pomáhá jako lék a myslíš, že jsou z nich potom narkomani? Blbost nemyslíš???

reagovat 11.5.2010 21:43 - Mr.X

dobrý den , chtel jsem se zeptat jaké jsou rizika nebo problémi při kouření marihuany jedincem který má astma dík za odpověd´ celkem mě to zajímá a hlavně se mě to týka...

reagovat 12.5.2010 11:19 - Pro Mr.X

dobrý den , chtel jsem se...

Mrkni na tyhle stránky. Jestli znáš Bushku Bryndovou alias konopnou paní, tak ona si zrovna sama léčí astma pomocí kouření marihuany. V tom odkazu je na ni i mail a určitě ti ráda odpoví na všechny dotazy. http://bryndova.blog.denik.cz/

reagovat 22.5.2010 20:02 - Petr

Dobrý den, chci se zeptat na dávkování marihuany při léčbě parkinsona. dekuji

reagovat 30.6.2010 21:17 - Hanka Bačíková

No podívejte já mám...

Prosím o pomoc mám kamarádku, které zjistila lékařka dva body roztroušené sklerózy a doporučila nám marihuanu a ve velkém množství ginkoba běloba. Jen nevíme kde semena tohoto konopí sehnat. Mám velké bolesti pravé nohy a pravé ruky. První bod je na krční páteři a druhy 10 cm od ní. Prosím pomozte. E.Bu

reagovat 30.7.2010 00:40 - ponocnice

jak vyrobit co nejúčinější konopný olej, stačí louhovat listy v olivovém oleji nebo je vařit? Jde o exém s otevřenými ranami s nímž si medicína neumí poradit.

reagovat 30.7.2010 07:08 - L.........

jak vyrobit co...

Konopnámast i olej se musí vařit, nechat vychladit a opakovat.Na ránu bych doporučila i Řepík.

reagovat 30.7.2010 21:35 - ponocnice

L ... mohu poprosit o přesný postup toho výluhu z oleje, já jsem nechala louhovat listy v olivovém oleji, po třech dnech jsem si dala tento olej na obličej a měla jsem krásně hebkou plet, ale exematikovi to nepomohlo vůbec, bez účinku. Hledala jsem na netu, ale postup na marih. olej jsem nikde nenašla. Děkuji mnohokrát

reagovat 8.8.2010 16:58 - Zdenek

Hulte lidi hulte !!! Neni to možná zdravý, ale uklidnujicí :))))
Co jsem přestal hulit začal jsem mít zdravotní potíže, takže opět asi zase začnu.
PS:Lepší zdravej a vyhulenej, než nemocnej a nevyhulenej. ČAU

reagovat 8.8.2010 17:37 - Mikina

Blbost!!!!Určitě to může být v jisté míře lékem,ale lidi co hulí denně a pořád,jsou hloupý a určitě to zdraví neprospěje.Jsou to všechno zhulený dementi.

reagovat 22.8.2010 11:41 - Jane

Ano. Ten pán se jmenuje pan...

Dobrý den chtěla sem se zeptat jestli byste my nemohl poslat recep tak si takouvou mastičku udělat doma moc vám děkuji.Pokud možno pošlete my recept na tuto adresu(kosmojana@seznam.cz)

reagovat 24.8.2010 14:07 - satina

Tak letost začnu s výrobou masti a také prášku,ještě bych chtěla vyzkoušet extrakt do výtažku se ještě bojím je to dost nebezpečné tak aby to nebouchlo,ale uvažuji,že by to šlo vařit venku.Ti co se chcou zhulit jejich problém,ale ti co používají k léčení různých neduhů těm fandím.Přece záleží na každém co se surovinou udělá.Zatím jsem na začátku ,ale masti jsou opravdu výborné tak zatím

reagovat 24.8.2010 14:15 - avens

Dobrý den chtěla sem se...

všechny recepty na výrobu mastí extraktu a výtažku jsou na internetu jen zadát výroba mastí z konopí a je to tam

reagovat 30.8.2010 02:17 - marta

http://lochneska.cz/marihuana-v-anglii-zakon Marihuana (cannabis) je v Británii protizákonná, Užívání konopí jako lék k utišení bolesti je trestný čin také. Více info na daném linku.

reagovat 30.8.2010 02:40 - dana

Marihuana (cannabis) je v Británii protizákonná, Užívání konopí jako lék k utišení bolesti je trestný čin také. Více info http://lochneska.cz/marihuana-v-anglii-zakon

reagovat 11.9.2010 17:38 - mája

Prosím o pomoc mám...

Zkuste pana Dvořáka http://www.facebook.com/home.php?#!/profile.php?id=100000175062012&ref=ts
napište mu zprávu, věřím, že odpoví.

reagovat 13.9.2010 08:51 - Pavel Homolka Hořovice

Minulý rok mi někdo, kdo...

Vážený příteli,před 2 lety mě byl zjištěn Parkins.Je mě 63 let.Letos v zimě jsem četl o účincích mariany na tuto chorobu a během května jsem si několik rostlin vysadil. Zkoušel jsem po dobu 2 měsíců denně 1 list žvýkat, žel nevěděl jse zda je to samiččí,výsledek žádný prosím poradte.

reagovat 13.9.2010 12:11 - dada

Vážený příteli,před 2...

tak to je špatné žvýkat listy,ty nemají žádné účinky.Musíte mít kvalitní konopi a to hlavně vyzrálé palice,které obsahují léčebnou látku,ty se usuší a pak se zahřejou po zahřátí a schlezení se rozdrtí na jemný prášek,který se užívá na špičku nože.Je to jeden způsob jak lze léčit vaše problémy.dada

reagovat 13.9.2010 13:27 - Pro Libu

Věrko, taky se o to...

Prosím můžete mi taky poradit,jak léčit astma?Od března beru flonidan a foukačku pulmicort,nepomáhá mi to,mám pocit že z toho akorát tloustnu.Můj email Trojankovi@seznam.cz.Prosím o radu,díky moc.

reagovat 14.9.2010 12:37 - Trojankovi

Prosím můžete mi taky...

když si zadáte do vyhledávaní léčení konopím astma tak tam najdete rady na tento problém

reagovat 19.10.2010 11:18 - jednoduchá výroba nejúčinější konopné masti

Tento postup výroby účinné konopné masti není tak známý jako komerční avšak časově a vybavením náročné postupy, natož toliko nebezpečný jako výroba léčebného oleje etherem či jinou zapáchající hořlavinou. Náš postup je čistý, ekologický, a dosahuje vysoké účinnosti a prověřené kvality. Vždyť není nic snadnějšího, nežli si zapůjčit náš Bubbleator a metodu jednoduše, pohodlně a bezpečně vyzkoušet.
http://www.bubbleator.cz/

reagovat 30.10.2010 13:07 - MM

Je třeba dělat trochu osvěty mezi ty co odsuzujou huliče:

Sám nehulim, protože to nepotřebuju, ale nevadí mi nikdo takový.

Co se týče drog obecně, žádný měkký a tvrdý neexistuje. Existuje jen typ závislosti a tady pozor. U nás tolerovaný alkohol je právě mnohem problematičtější, protože na něj se vybuduje fyzická závislost. Tu na marihuanu mít nikdo nebude.
Navíc alkohol v extrémní míře zabíjí mozkové buňky, zatímco THC mění na povrchu mozkových buněk jejich polaritu. Buňky neodumírají, ale jsou prakticky paralyzovány, což není trvalé. Proto ta huličská vypatlanost, ale ta není věčná. Nutno dodat že alkohol + konopí mozkovým buňkám extrémně škodí, odumírání je umocněno.

Neboli: Chlastáš? Si taky feťák, jenom tolerovanej.

Konopí může však být nebezpečné pokud máte v rodině nějakou psychyckou dědičnou chorobu. Pak může konopí tuto chorobu nastartovat či umocnit!

Jakékoli odvary do vody jsou neškodné, v podstatě ublížit nemohou a když, tak jen dočasně. Například suchá kůže může v některých případech zareagovat negativně. Nejsou nikterak psychotropní.

Co se týče konopí jako přestupní drogy, je to samozřejmě pitomost, je to individuální a pokud jedinec tíhne k drogám, tráva je startovní jen proto, že je nelegální a sháníte ji od dealerů drog, přičemž někteří mají svůj sortiment širší.

Je strašně znát, že u nás osvěta okolo drog je strašně malá a předsudků spousta. Zároveň jsou tvrdé drogy u nás dost podceňovány.

Vládě bych doporučil se zamyslet nad tím co je pro lidi opravdu nebezpečné (a tam přitvrdit tresty) a co není (tam naopak od trestů ustoupit)

Mimochodem co se týče medicíny obecně, u nás se rozmohl naprosto katastrofální manýr doktorů léčit symptomy. To je přece naprostá pitomost! Vyléčení symptomu znamená, že se nemoc objeví časem někde jinde. Chce to mít otevřenou mysl a nebát se vyzkoušet alternativní medicínu! Osobně mi pomohla víc něž hrstě přášků co vám předepíšou.

P.S. S tou migrénou mě to zajímá, určitě se více informuji.

reagovat 1.11.2010 15:12 - Lana

Chtěla bych jen podotknout, že samotné užívání stíháno není.

reagovat 2.11.2010 20:12 - lada.

chci vas poprosit, léci konopí i záněty jater???

reagovat 8.11.2010 20:21 - Andulka

Prosím o recept z konopí na nevolnost při chemoterapii.
Děkuji

reagovat 13.11.2010 17:00 - Luigi

Myslim ze kazdy ma vlastni nazor na tema mariuhana a jeji pozitivni ci negativni ucinky. Vetsinou je 90% lidi ovlivnena mediemi, ktere rikaji to co chteji farmaceuta a politicky system statu. Vice mene jde o to ze mariuhana je lek prirodni a pouziva se uz nekolik tisicileti at formou extraktu masticky ci koureni. Nikdy ale zduraznuji nikdy nebyl zaznamenam pripad kdy by se clovek mariuhanou predavkoval ci byl po ni agresivni. Tuto prijemnou vlastnost vyvolava damy a panove alkohol!! Nikoliv mariuhana a je stale nelegalni. Proc ? Jelikoz jde vzdycky o byznis. Mohu tady dal rozepisovat sve nazory ale radsi poskytnu odkaz na dokument ktery hodne veci odhaluje. http://filmy.kinotip.cz/the-union-the-business-behind-getting-high-2007/

reagovat 23.11.2010 15:44 - malicka

chtěla bych se zeptat, jestli je občasné kouření marihuany škodlivé v těhotenství.
mám kamarádky, které prý kouřili celé těhotenství a mají krásné a chytré děti.
jsem sama dlouholetá kuřačka, která už hodně zmenšila užívání, ale stále mám občas chuť. můžete mi, prosím poradit?

reagovat 24.11.2010 16:42 - Honza

Mám od malička astma a na spirometrii obvykle nadýchám tak 65-70% normálu, což se označuje za střední obstrukci dýchání plic. Jeden člověk mi tvrdil, že po roce používání marihuany každý večer před spaním má astma úplně pryč a nadýchá 100%. (Předtím měl obdobnou diagnoózu.) Poradíte mi někdo????

reagovat 23.12.2010 22:57 - Vilém Gutfreund

Největší paradox na celé věci legálnosti určitých drog v ČR je ten, že na cigarety a alkohol umírá v ČR ročně desítky tisíc lidí, zatímco na marihuanu, hašiš, LSD a lysohlávky jen pár neinformovaných jedinců, kteří si vzali například u lysohlávek dávku, která mnohonásobně překračuje dávku obvyklou, která ale bohužel není nikdy přesně rozeznatelná. U žádné z výše jmenovaných nelegálních látek neexistuje narozdíl od legálních, státem povolených, "neškodných" drog fyzická závislost. Proč tento paradox ve světě zakořenil a zřejmě navždy přetrvá? Jednoduše proto, že stát už dávno ví, že na drogách jako alkohol a cigarety vydělá daleko větší sumy, než by vydělal za LSD či marihuanu. Zamyslete se! Kolik smrtelných dopravních nehod je způsobeno kvůli alkoholu? Kolik lidí je nuceno dát si každých 10 minut cigaretu, jinak jim je špatně? Kolik lidí končí na ulici kvůli alkoholové závislosti? Kolik trestné činnosti je pácháno opilými výtržníky? Jaké devastační účinky na mozek a psychiku má alkohol a jaké marihuana? Marihuana nejen jako lék, ale i jako droga je ve srovnání s našimi legálními látkami naprosto neškodná a relativně bezpečná, musí se ovšem umět používat a užívat a rozhodně nepatří, podobně jako psychedelické, ale jistě zajímavé a podle mého názoru svého času průlomové LSD, do rukou dětem. Zlegalizoval bych veškeré konopné a psychedelické drogy. Je jen na mně, jakou látku budu užívat, jestli všemi slepě tolerovaný alkohol nebo marihuanu či psychedelika, což jsou drogy k lidskému organizmu snad nejšetrnější ze všech. Pokud někdo hodlá argumentovat tím, že "odmítá platit feťákům jejich léčení ze závislosti", je to nevzdělaný primitiv, který o drogách asi moc neví a neuvědomuje si, že ze závislosti na alkoholu se léčí více lidí než ze závislosti na všech ostatních drogách i s pervitinem a heroinem dohromady.

reagovat 13.1.2011 00:39 - salem

Dobrý den,chci se zeptat na léčivé účinky konopí u Alzheimera.Mamince diagnostikovali středně těžkou demenci, tak nějak ze dne na den, přitom celý minulý rok lítala po nemocnicích:-(divné, že nepřišli na počáteční stádium...Každopádně chci ji jakýmkoliv způsobem pomoct a čtu, že požíváním konopí tato nemoc je snesitelnější, máte prosím někdo zkušenosti? Navíc má maminka k tomu cukrovku, tak nevím...Moc děkuji za každou dobrou radu!!!

reagovat 20.1.2011 17:00 - karel

Dobrý den, mohl bych poprosit někoho, jak si udělat mastičku z konopí?Mám asi měsíc problémy s kolenem, než se odhodlám jít k lékaři, rád bych něco vyzkoušel i sám. Děkuji za odpověď, Karel.

reagovat 7.2.2011 00:57 - darebáci

Ano. Ten pán se jmenuje pan...

Ti darebáci z Novy mi pobláznili babičku tou reportáží. Chudák si chtěla pěstovat marihuanu na chatě a jíst ji jako salát a sušené koření a léčit si tím artrózu. Jsou to darebáci takto propagovat drogy.
www.marihuana.cz

reagovat 6.3.2011 21:21 - darebáci

jsem už také babča konopi nekouřím,ale dělám jiné preparáty,hodně mi pomohly na různé nemoci tak se vaši babičce nedivím,že do toho šla na atrózu vynikající


reagovat 6.3.2011 21:25 - karel

Dobrý den, mohl bych...

na internetu najdete hodně receptů na výrobu mastí,ale aby pomohly musíte mít kvalitní surovinu né listy jinak mast nepomůže

reagovat 6.3.2011 21:38 - Martin

Co se týká konopí a marihuany máme přívětivé výsledky s používáním konopných olejů a konopné kosmetiky v našem masážním studiu Nane. Vím, že převážná část lidí má na mysli přímé požívání konopí (kouření, odvary, mléka a jiné) ale i využívání konopných olejů k masážím má velice přívětivé účinky.
Pokud Vás zajímá více můžete se zastavitv našem studiu Nane nebo sledovat akce na portále www.AZslevy.cz
Studio Nane
www.Nane.cz

reagovat 29.3.2011 16:44 - Jiřina Vilimovská

jsem už také babča konopi...

Dobrý den,
zoufale žádám všechny o pomoc se sehnáním výtažku pro dědečka, který má rakovinu. Je po léčbě chemoterapie a ozařování, vůbec nepomohlo, naopak je mu stále hůře. Také bych ráda věděla, kolik tento výtažek stojí, jelikož finanční situace je více než špatná. Moc Vás žádám, pomůže mi někdo?
Děkuji za odpovědi. JirinkaJerry@seznam.cz

reagovat 4.4.2011 23:53 - anna

Může mě někdo poradit v jakém množství cca ...se přidává konopí do jídla?!
Potřebuji pomoci při tlumení nervových bolestí.Doktoři mě předepisují léky, které nepomáhají a jen vyhazuji zbytečně peníze.
Děkuji ....

reagovat 11.5.2011 17:03 - pan_kacena

Může mě někdo poradit v...

dobry den Anno, mam v tomto smeru nejake zkusenosti /napr. pri potlacovani nausei nasledkem chemoterapie.../. Muzu doporucit cca 1/3 kavove lzicky smesi, ktera se sklada z 1/3 palic s obsahem THC okolo 15% a 2/3 spodnich listu z venkovnich rostlin /to kvuli latce CBD, kterou obsahuji.../. Samozrejme zalezi take na telesne hmotnosti a konstituci pacienta atp. Nejlepe je dat smes do bramboraku nebo do nejake huste polevky - chut neni nic moc... Je dobre vedet, ze marihuana nema zadne vedlejsi ucinky, takze i kdyby byla prvni davka na Vas moc silna, budete "pouze zmastena", coz behem nekolika hodin samo odezni..:D
Kdyz budete mit nejake dotazy, klidne mi napiste na: pan_kacena@centrum.cz

Preji pevne zdravi
pan_kacena

P. S.:rozhodne bych Vam nedoporucoval soucasne kombinovat lecbu marihuanou s leky..!

reagovat 30.6.2011 14:01 - rene

Jelikož jsem náruživím...

souhlasim jsem na stejne koleji...

reagovat 1.8.2011 10:16 - Hanka227

Ano. Ten pán se jmenuje pan...

Chtěla bych poprosit o návod na přípravu mastičky z marihuany, pro babičku. Předem díky.

reagovat 1.8.2011 10:22 - jana K.

Prosím vás,myslíte,že by mi pomohla maruška při zúžování lymf.žláz?Špatná průchodnost s následkem zadržování vody v těle...Děkuji

reagovat 24.8.2011 07:06 - Věra Jílková Tišnov

Minulý rok mi někdo, kdo...

Mám neskutečné bolesti kloubů (kortikoidy
nepomáhají) a chtěla bych zkusit tuto léčbu.

reagovat 24.8.2011 08:33 - Kurňa

Konopna mast mi pomohla behem tydne od atopickyho ekzemu na nohach, co mi dlouhy roky trapil.
Uvidim, jak to bude dal, hlavně k podzimu, ale zatim to vypada na uplny zazrak.
Mast je ta, co o ni diskutovali na www/biotox/enpsyro. Dostal jsem ji na odzkoušeni zadara od jednoho užasnyho manika z grower.cz.

reagovat 2.9.2011 13:49 - petr

dobry den Anno, mam v tomto...

Dobry den chtel bych se zeptat měl sem asi tak před rokem epileptycky zachvat a našli mi nador v hlavě ale nebyl zhoubny a tu epilepsii mam malo ale mam beru i na ty zachvaty prašky ale moc nezabiraji tak se chci zeptat pohohla by mi mariuhana??Před par rokama sem ji kouřil a bylo mi dobře neměl sem nic..pište na email Petrhrdina365@seznam.cz děkuji....a ještě jsem četl že se kouři přes vapolizer že je to lepši..

reagovat 5.9.2011 10:00 - GANJA FOREVER

Blbost!!!!Určitě to může...

Za to ty si nějaká chytrá,to co si zde napsala je naprostej nesmysl,vse pouze zalezi na samotnym cloveku a telu jak si to prevezme(na kazdeho jedince to funguje malinko jinak)Takže si radši ubal špeka ten pocit je povznášející a záleží jen na Tobě jestli to dokážet ovládat!Takovýhle kecy omg

reagovat 8.9.2011 16:39 - Jitka

Minulý rok mi někdo, kdo...

Dobrý den, mohla bych Vás poprosit o kontakt na pana Ponikelského a eventuálně recepty? Můj tatínek trpí Parkinsnem a já bych mu ráda pomohla. Předem děkuji za odpověď. jitka.prouskova@email.cz

reagovat 23.9.2011 22:08 - Magdalena Kinzlerová

Minulý rok mi někdo, kdo...

Dobrý večer váš článek mě zaujal jelikož mám tuto chorobu měla bych zájem o telefoní číslo na p.Ponikélského moc děkuji Kinzlerová

reagovat 27.9.2011 13:49 - THC

ahoj lidi takže jak bych začal no asi tak že se nejprve přiznám že jsem kuřák a kdybych měl říct duvod proč to kouřím tak je asi ten že se potom cítím lépe než střízlivý když sem střízlivej tak se věčinou nudim nemam chut nic delat mam deprese a tak ale když si zakouřím tak už je to neco jinyho je to jako nakej lék xD v americe je to povoleny hlavne ze zdravotních duvodu podlě mě je marihuana lék kterej nema bejt odsuzován!!!!! pomáha milionum lidí na světě např lidem s HIV a spousta dalším ktery maj problemy se zdravim takže podlě mého nazoru je to vlastně něco jako léky samy o sobě má to lečivé učinky je to dokázaný stačí kouknout na par dokumentu a mate jasno

reagovat 28.9.2011 20:06 - medigrower

Další informace o léčení konopím, o účincích, návody a recepty na masti a výtažky apod. najdete na medigroweru.

reagovat 1.10.2011 15:46 - mozaika

doporučuji shkédnout tato dvě videa o pěstiteli konopí z Olomouce, je v tom hodně zajímavých informací :

http://www.mozaikatv.cz/index.php?option=com_hwdvideoshare&task=viewvideo&Itemid=44&video_id=58


http://www.mozaikatv.cz/index.php?option=com_hwdvideoshare&task=viewvideo&Itemid=44&video_id=46


Mozaika

reagovat 18.10.2011 14:29 - Markr

Kauza pan Ponikelský a...

Dobrý den, jelikož manžel 60let onemocněl parkinsnem, hledám všechny možné informace o léčbě i doplňkové léčbě a narazila jsem na Váš článek.Je sice staršího data, ale určitě to platí stále. Můj dotaz zní: konkrétně Vy nebo kdo a kde nám poskyte adektvátní informace k onomu procesu, který by mohl vést k nápravě manželova zdravothního stavu. Děkuji

reagovat 19.10.2011 12:55 - jerry456

marihuanu v naši zemi nikdy neschvalej ikdyby byla lepši jak cigarety a alkohol.ikdyby pomahala lidem sebemin..neschvalej jen proto že by stat obraly o penize představte si takoviho kluka co proda ganju da nekomu stoho pytliku daně nikomu ajen kvuly tomu že se to nedani nebude schvalena mrtky jendy mam problemy na kriminalce jen proto že jsi dam občas špeka at tahnou doprdele

reagovat 31.10.2011 19:09 - 123eliska@seznam.cz

Minulý rok mi někdo, kdo...

Shanim dobry recept na vyrobu masti z konopi,popripade spojeni,kdo tyto masticky a ruzne lecivky umi vyrobit.Diky za informace Eliska.

reagovat 13.11.2011 14:39 - Martina

Minulý rok mi někdo, kdo...

Prosím, mám zájem o kontakt.

reagovat 21.11.2011 22:12 - Recept

Shanim dobry recept na vyrobu...

Mast-250g tuku do hlubšího pekáče a na 110C vyhřáté trouby-IVA VISA LUKANA-nelze použít v.sádlo.Rozpustit,přidat 50g sušených samičích rostlin,louhovat 3 hodiny při teplotě 110C,poté 24 hodin nechat stát.Opět zahřát po dobu tří hodin při stejné teplotě louhovat a nakonec scedit(plátno,jemný cedník) Prášek-sušené listy a šišky dáme na 10 minut do vyhřáté trouby 100C a poté rozemeleme na kavovém strojku

reagovat 21.11.2011 22:15 - Recept

Mast-250g tuku do hlubšího...

je to original recept od J.Ponikelského který jsem získala před lety s koupí časopisu reflex..funkujéééé výborně.

reagovat 11.12.2011 09:16 - Jiří

Jsem pouhy čtenař se skušeností/je mi 53 let a hulil jsem také několikrat/dnes jsem ale v pozici,kdy mi žena onemocněla rakovinou a sbíram zkušenosti jak ji co nejvíce ulevit.Jsem přesvědčen že marih.mi pomůže/zkušenosti jinych onkolog.pacientů.

reagovat 17.12.2011 12:10 - Visionseeds.cz

Visionseeds.cz podporují POUZE domácí pěstitele a proto máme špičkové odrůdy za nejnižší ceny v ČR. Prodáváme bez zprostředkovatelů, a cena je dotovaná přímo z Holandska. Rádi Vás přivítáme v našem diskrétním eshopu www.visionseeds.cz

reagovat 17.12.2011 20:42 - Luciano

Jsem pouhy čtenař se...

Jiří, existuje liek na liečbu rakoviny, volá sa MMS. www.emms.cz

reagovat 26.12.2011 13:16 - Hemphouse

WWW.HEPHOUSE.CZ ...mrkněte na... WWW.HEMPHOUSE.CZ

super, naprosto skvělý,..informace, novinky, medical konopí, business, videa, fota.. ...BOMBA !!!

WWW.HEMPHOUSE.CZ

reagovat 9.1.2012 17:18 - MK

V první řadě rovnou říkám, že kouřím Cannabis přes deset let v podstatě denně. Takže můžu mluvit reálně o Cannabis narozdíl od spousty Pepíků, co zde ventilují svoje "vědomosti". V druhé řadě Cannabis se používá pro své léčebné účinky TISÍCE LET! Kdokoliv, kdo popírá léčivé účinky konopí je hlupák. Je mi velmi smutno z toho, jak dokáží lidé být primitivní. Osobně znám X lidí, kterým Cannabis pomohla do 2/3dnů a to v případech ekzémů trvajících X let. Pro dnešní dobu typicky se na vše hledí z technického pohledu a výsledků. Jedno z největších nepochopení je, že Cannabis mění podstatu fungování. Léčba rakoviny je toho asi nejlepším příkladem. Cannabis nutí zdravé buňky nepodléhat rakovině(pokud víte, jak se rakovina šíří) a ta se dále nešíří a v některých případech tělo dokáže rakovinu porazit uplně. Stejně působí Cannabis na myšlení. JAKO NA COKOLIV SI ČLOVĚK DOKÁŽE VYBUDOVAT ZÁVISLOST, ALE JE TO JEN A JEN O TOM ČLOVĚKU. PODSTATA ZÁVOSLOSTI JE TOTIŽ FAKT, JESTLI SI TÍM TEN DOTYČNÝ NĚCO DLOHODOBĚ ŘEŠÍ! Je dokázáno, že na Cannabis neexistuje fyzická závislost, nerozdíl od "NEDROG" alkoholu a cigaretám. Osobně za víc jak deset let kouření Cannabis sem nepotkal člověka, který by nedokázal přestat kouřit sám od sebe. Naopak jsem zažil desítky sázek, kdy ty lidi nekouřili bylinu třeba měsíc a nakonec pochopili, že KOUŘIT NEMUSÍ, ALE CHTĚJÍ.
No nic chtěl jsem se rozepsat, ale navalila se práce, takže někdy přístě.
Bylině zdar!

reagovat 11.1.2012 11:05 - Eva

Minulý rok mi někdo, kdo...

Dobrý den,prosím o kontakt na pana Ponikelského, má matka trpí Parkinsonovou nemocí.
Děkuji

reagovat 13.1.2012 19:03 - Visionseeds.cz

Ano. Ten pán se jmenuje pan...

Jsme holandská firma - šlechtitelé odrůd canabis sativa a indica. Pro velký zájem jsme otevřeli eshop a kamenný obchod v ČR. Nabízíme kvalitní, cenově nejdostupnější semena a podporujeme domácí pěstitele, kteří marihuanu potřebují ze zdravotních důvodů. Rostlinu konopí do každé rodiny!

reagovat 1.2.2012 21:51 - jakub

Minulý rok mi někdo, kdo...

dobry den velice me zaujal nabidka receptu na leciva z mariuhany sam osobe mam artrozu. a moje pritelkine sklerozu rostrousenou. Rad bych uvital jakekoliv informace. dekuji
p3kjames@gmail.com

reagovat 1.2.2012 22:05 - jakub

Jsme holandská firma -...

prosim o vase e stranky dekuji
p3kjames@gmail.com

reagovat 4.2.2012 18:40 - Mirka

Dobrý den,prosím o kontakt...

prosím nemáte kontakt nA pana Podnikelského z z Ppodkrkonoší , mám bolrsti kolen artrosa , předem díky Mirka

reagovat 7.2.2012 13:10 - Helena

Minulý rok mi někdo, kdo...

Dobrý den, mám epilepsii a do toho se mi pridala jeste migrena... Uz dlouho nemuzu do spolecnosti a chci zkusit cokoli, aby mi bylo lepe, zadne prasky mi nezabiraji. Prosím o e- stranky s nejakymi radami. Moc dekuji. (helena.unl@seznam.cz)

reagovat 7.2.2012 13:56 - mirka

prosím nemáte kontakt nA...

pán už zemřel!

reagovat 20.3.2012 19:14 - emila

chtěla bych vědět jestli mě to pomuže tede při té EPILEPSII
PRSÍÍM POMO TE MI

reagovat 8.4.2012 19:09 - Jana

Minulý rok mi někdo, kdo...

Dobrý den, na internetu jsem narazila na váš příspěvek. Prosím, můžete mi poslat nějaké recepty zmiňovaného pána ? Moje maminka má artrozu a velké bolesti. Děkuji moc . jana.covarova@email.cz :-)

reagovat 8.5.2012 11:59 - Míra

Ahoj, můj táta má diagnostikovanou RS. Chceme mu ulevit od bolestí, pomocí marihuany. Táta je proti kouření, takže plánujeme z konopí vařit. V případě, že by mu marihuana pomáhala, plánujeme sami pěstovat ve skleníku. Poradí mi někdo, jaký by byl v našem případě nejvhdnější model? Díky moc!

reagovat 8.5.2012 13:09 -

Pro MK
Ráda bych věděla kde je možné sehnat Cannabis, o kterém píšete. Nebo kde sehnat sušenou marihuanu. Nebo už to není trestné? Nevyznám se v tom, ale pro velké chronické bolesti bych to ráda vyzkoušela. Užívám běžně Mabron, tj. tramadol.
děkuji za reakci.

reagovat 11.5.2012 16:48 - pekos15@seznam.cz

františek. mám roztroušenou sklerosu,jak užívat konopí,a jestli ho užívat lze.děkuji.

reagovat 21.5.2012 16:09 - hela

Dobrý den,prosím o kontakt...

Prosím o kontak na pana Ponikelského Mám nemocného manžela Parkinsonova choroba a léky co dostává nějak nepomáhají

reagovat 6.6.2012 08:30 - tazatel

Zdravím všechny. Rád bych se na něco zeptal ohledně hulení trávy. Hledal jsem na internetu nějaké informace o dlouhodobém užívání a dočetl jsem se spoustu informací o dlouhobých studiích a všelijakých testech. Bohužel se všude srovnává hulení trávy s kouřením cigaret a to v měřítku jointů. Mě by ovšem zajímalo jak to je s malou dávkou marihuany, např. jedno sklíčko denně, což je v podstatě jedno potáhnutí. Myslím si, že to nejde srovnat s jedním jointem denně. Jaké je tedy podle vás riziko vzniku nějaké choroby či dlouhodbých negativních účinků při tomto množství? Jedno potáhnutí denně k večeru u televize

reagovat 8.6.2012 10:18 - Roman

Ano. Ten pán se jmenuje pan...

Dobrý deň.
Mám 48 rokov a 4 roky trpím na Parkinsonovu chorobu. Bolo by možné získať kontakt na pána Ponikelského? Ďakujem

reagovat 27.6.2012 11:55 - Tinka

Roztroušená skleroza (RS)...

Ha, ha, já mám RS 20 let a vše se u mne projevuje vždy v PRAVÉ půlce těla. Tedy jaké jin a jang ???!!! Nemám moc ráda toto vidění všeho přes jin a jang. U mne určitě zabraly celoživotní stresy, což popisu o příčinách RS odpovídá.

reagovat 10.7.2012 19:52 - Jana

Už samotné prohlášení...

Strach ze stráty kontroly je silný argument, pak se pán bojí sám sebe a ještě se nepodíval pravdě do očí.
Znamená to především, že si vůbec není jistý sám sebou a následky při okusení této "drogy". Budeme muset vzít hlavně v úvahu, že mikdy nevíme jaká nemoc nás potká a že zoufalství ze zdravotních problémů nás přiměje něco podobného zkusit.
Já sam jsem nic z výše uvedeného nepotřebovala, ale drogu pěstuji a používám ji jako lék v podobě mastí a tinktur. Setkávám se v velkým vděkem. Krom jiného list z marihuany je výborným pomocníkem i pro ty, kteří jsou postiženi po mrtvici, nebo nitroočním tlakem. Přeji hezké dny.

reagovat 14.7.2012 20:12 - Jan Růžička

Už samotné prohlášení...

Prosím, jen to, že být mimo realitu...Zamyslete se prosím, co je vlastně taková realita??Dokážete si na to sám odpovědět? Já nikoliv, to mám vcelku nadprůměrné IQ.Realita je dle každého zdroje informací jiná,proto je třeba si utvářet vlastní, kritický pohled, tím se však Vaše realita liší od těch původních dvou. Ve Vašem příspěvku je ještě spousta slov a spojení ke komentáři, ale je to spíše na osobní setkání s někým inteligentním, kdo také s oblibou užívá marihuanu k léčebným, ale i odpočinkovým účelům. Přeji Vám spokojený život plný lásky a míru.

reagovat 17.9.2012 19:29 - achjo

Už samotné prohlášení...

Pitomče

reagovat 17.9.2012 20:40 - ahoj

kde sezenu nejake dobre seminka a kolik rostlinek muzu pestovat?

reagovat 10.10.2012 18:37 - jan brendl

kde sezenu nejake dobre...

Přátelé,potřebuju poradit.Marjánku pěstuju,ale nevím jak z ní vyrobit lék na bolesti páteře spojenou se závratěmi.Díky za radu.honza.

reagovat 29.11.2012 22:15 - Bob G.

Astma patří mezi...

Prosím pána, který psal komentář k marihuaně versus astma bronchiále o radu - je-li to vůbec možné o to, co mohu jíst, abych otočil JIN/JANG a nemusel shánět marihuanu. Je mně 65 let a jsem astmatik a alergik.
Děkuji za případnou odpověď.
S pozdravem Bob. G.

reagovat 9.12.2012 18:51 - Dagmar

dobrý den moc prosím o radu, mám veliké bolesti dlouhodobě od páteře způsobené nemoci Bechtěrev, mohu si sehnat marihuanu, nemám ani ponětí kolik se toho dává do jídla, prosím pomůže mi někdo? Děkuji velmi Dagmar

reagovat 21.12.2012 11:06 - Martin J.

Dobrý den. Moje matka trpí zeleným zákalem a tak bych chtěl poprosit o radu, kde se dá a zdali vůbec sehnat nějaká účinná mast na snížení nitroočního tlaku. Pište prosím na email mmmjahn@seznam.cz. Předem děkuji za odpověď.

reagovat 28.1.2013 20:58 - Dagmar

dobrý den prosím vás mohla bych poprosit o radu jak užívat marihuanu v jídle a kolik? Děkuji velmi Dagmar

reagovat 2.3.2013 02:31 - Paní Sarah Packer


Můj manžel, který byl velmi infekce s rakovinou plic, byl dokonce uveden dny, že bude žít, je nyní zdravý jako nově narozené kuře s pomocí doktora Henderson se svým konopí.
Díky doktoru Henderson, který prodal konopného oleje pro nás, že jsme použili při léčbě můj manžel.
Ještě jednou chci poděkovat doktoru Henderson jeho nádherný konopný olej nyní jsme šťastná rodina s mým manželem nevrátil živý, silný a zdravý. Můžete se obrátit na Dr. Henderson na každé lékařské otázce na jeho e-mail: hendersonmedicalservice@gmail.com pro další pomoc.
Paní Sarah Packer
Z Kanady

reagovat 9.3.2013 06:49 - ferda

Jsem Jennifer Onno z Kanady a...

Ne nejsi Jennifer, jsi Romík.

reagovat 22.3.2013 11:25 - nicole

Minulý rok mi někdo, kdo...

Dobrý den, měla bych vážný zájem o kontakt na někoho kdo se zabývá léčením marihuanou. Dva roky mě bolí neskutečně hlava a doktoři do teď na nic nepřišli. Je to hrozné a v tomto vidím poslední šanci.Díky

reagovat 5.4.2013 21:40 - sup

Minulý rok mi někdo, kdo...

se zájmem jsem přečetl váš příspěvěk o léčení Parkinsonovi choroby panem Ponikelským. Byl bych rád a vám vděčný kdyby jste mi na něho dal nějaký kontakt.Děkuji za laskavost, K.J.
mail: jean.dantes@seznam.cz
mobil: 776 141 331

reagovat 22.4.2013 10:45 - Jenda

Dobry den cely den ! mam prosbu, shanim po internetu informaci, zdali by uzivani beznych leku predepsanych doktorem mohlo nejak negativne reagovat s uzivanim marihuany. Babicka to zacala nedavno bastit, zatim zadne negativni nasledky nebyli ale clovek nikdy nevi.Babi uziva kapky do oci, takove ty vdechovaky na prudusky, klouby apod.Prosim o radu :)Predem Dik ! :)

reagovat 1.5.2013 10:52 - Hemphouse.cz

Nový server o konopí a marihuaně - Hemphouse.cz
Zpravodajství, Novinky, Galerie, Videa, Recepty ..atd.
Zpravodajství, Novinky, Galerie, Videa, Recepty ..atd.

mrkněte www.hemphouse.cz 8-)

reagovat 7.5.2013 14:47 - fery

Scháním informace o pěstování mariuhany pro léčebné účely,na založení živnosti.Co k tomu budu potřebovat nebo kam se mam obrátit.

reagovat 16.6.2013 00:40 - lukas

Dobry den cely den ! mam...

moje babička měla85 a jedla asi 10 různých léků, když začla pojídat konopnou čokoládu. Jednou jsem jí to ukázal a pak už si to vařila i dávkovala sama a sama s tím i přestala. Dožila se 97. Ale tehdy jí to moc pomohlo. Trava je zdrava.Opatrny bych byl při kombinaci s psychofarmaky.

reagovat 16.6.2013 01:10 - lukas

Vážení, nemám myšlenky...

když nemůžeš sám pěstovat, nech si pomoci nějakým kamarádem a pěstuj! Stačí skříň,lampa, ventilátor, semínka, vše na netu. Mi se zalíváním pomáhá maminka.

reagovat 23.10.2013 13:44 - Simeona

Dobrý den, dědeček po malé mozkové příhodě částečně ochrnul na pravou nohu a ruku. Potřebuji účinnou radu k léčbě příznaků a následků marihuanou. Děkuji za odpověď sem nebo do e-mailu: sxs@seznam.cz

reagovat 4.7.2014 19:46 - Rebeka

V souvislosti se...

už toho nech

reagovat 1.8.2014 06:32 - Vilíkovi..?!

Už samotné prohlášení...

Tvůj text aj. vypadají,že nejsi trotl,tak trochu lépe přemýšlej,než napíšeš,že nějaké užívání marihuany způsobuje na 100% závislost. S tímhle bych byl konkrétně u konopí hodně opatrný! (tos mohl stejně pranýřovat čokoládu,kávu,(schválně nepíšu cigarety!),ap...závislost v medicinském slova smyslu na marihuaně myslím neexistuje! ( a když labilní a zjevně "poškozený" jedinec,co hodně kouřil a přestal myslí,že má abstinenční příznaky,jde spíš o projev jeho nevyrovnané a deprivované osobnosti,než účinku cannabinoidů na jeho tělo......díky!

reagovat 9.10.2014 05:13 - Standa

Jelikož jsem náruživím...

Lado?!,podívej se na sebe dnes,věřím že to ani už nepřečteš,ne že nemáš kde,ale jsi už mimoñ

reagovat 9.10.2014 11:31 - Enigma

Jelikož jsem náruživím...

Tuším snad Urban - Toxikomanie v knize své větu má : ,,mezi marihuanou a heroinem je úzká návaznost,,.

Osobně to považuji za zkratkovité až zavádějící zjednodušení.
Krom mne i celá řada adiktologů současnosti.

Marihuana může býti klíčem vstupním do phamosního světa drog nealkoholových ale rozhodně nemusí.

Mnoho osob užívá jen THC a nic lepšího, sám naopak používám pouze ten ,,zbytek,, a drogy konopné mi nesedí, že si nedám je i několik let v kuse a nechybí mi pranic. Ještě tak do čínské kuchyně coby unikátní a žel nenahraditelné koření.

reagovat 5.12.2014 11:53 - Kateřina

Jelikož jsem náruživím...

Musím jen souhlasit . Již několikrát mi bylo nabídnuto něco tvdršího a nikdy , nikdy jsem si to nedovolila . Tráva je příroda . Chemie je pro slabé lidi.

reagovat 28.12.2014 19:32 - Doporučuji knihy Johna Virapena - pravda o lécích


Přiznání bývalého ředitele velké farmaceutické společnosti

John Virapen - Nežádoucí účinek: SMRT "Podplatil jsem jednoho švédského profesora, abych urychlil registraci léku Prozac ve Švédsku," říká John Virapen. Tato kniha vypráví pravdivý příběh o korupci, podplácení a podvodech. Napsal ji bývalý ředitel farmaceutického koncernu Eli Lilly & Company Dr. John Virapen, který zná interní praktiky a postupy používané ve farmaceutických gigantech. Za 35 let svého mezinárodního působení odpovídal za marketing několika léčiv. Všechna měla nežádoucí účinky. John Virapen šel s pravdou ven a předkládá vám knihu plnou malých tajemství, o kterých jste se vlastně nikdy neměli dozvědět.
http://gnosis9.net/obchod/?john-virapen,257

reagovat 11.2.2015 22:29 - Norma

JAK MÁ RAKOVINU VAJEČNÍKŮ BYLA LÉČENA HAŠIŠOVÝ OLEJ

Můj příběh začíná v březnu 2012. Já jsem babička, zvyšování 3 vnučky, běžel jsem školky domů a věděl jsem, že jsem měl 4-7 kýly v mém žaludku. Jsem začala mít velké bolesti. Poté, co byly děti vyzvednout můj manžel mě vzal na pohotovost. Měl jsem mnoho testů a drželi mě od středy do pátku. Nakonec jsem jim dal svolení udělat operaci opravit kýly, zůstal jsem v nemocnici na týden; vzhledem k tomu, že jsem měl sponky jsem měl vrátit následující týden je odstranit. Doktor se mě jestli chci dobrou zprávu nejprve nebo špatnou zprávu. Netušil jsem, co doktor myslel, řekl mi, že našli nádor a ji odstranili a poslal ji pro biopsii. Výsledek se vrátil fáze 4 Ovarian-peritoneální rakovinu. Musel jsem jít příští týden vidět gynekolog. Objednal ct vyšetření a krevní rozbor a řekl, že musím začít chemoterapie. Byl vyděšený, ale byl připraven k boji. Měl jsem mnoho lidí a kostelů modlit se a dal jsem to zcela k Pánu. Prošel jsem 4 cykly chemoterapie, ztratila 30 liber, ale dostal přes to a nefungovalo to. Jsem byl informován, že konopí olej je jedinou možností léčby, kterou musím zůstat naživu. Koupil jsem konopí olej z centra Londýna rakoviny kontaktovat jejich e-mailu londoncancercentre@gmail.com a dostal jsem směrnic o jak používat olej konopí pro léčbu a po použití konopí olej pro stanovenou dobu pro mě, jsem byl naprosto svobodné a usušené rakoviny vaječníků a já žiju zdravé a šťastné.

Norma Paty

reagovat 14.2.2015 16:00 - Tráva léčí RAKA

http://www.travaleciraka.estranky.cz/

reagovat 8.6.2015 14:35 - flores

Stále nevím, správná slova, aby vyjádřil svou vděčnost Rick Simpson a jeho nádherné hašišový olej, který vyléčil můj onemocnění. V květnu 2014 byl diagnostikován melanom rakoviny, ovlivnila moje kůže, střev a oko... jsem šel pro léčbu, ale marně, moje rodina informovala rick Konopný olej pro své onemocnění, zpočátku jsem nechtěl koupit olej, protože jsem měl pochybnosti o tom léčení má rakovinu, ale po přečtení o tom a dělat výzkum online, jsem podlehl myšlenku, a opravdu to byl skvělý, hašišový olej úspěšně vyléčil můj rakovina!!! po třech měsících.
Teď jsem, Hale a zdravé... můžete kontaktovat Rick Simpson na
ricksimpsonmedicalservices@gmail.com

reagovat 18.6.2015 10:43 - nichole


Jsem Isabella z Irska a já nevěřil, že bych jednou sdílet mé přežití rakoviny s kýmkoli, protože rakovina téměř skončilo svůj život. Žehnám věrný den jsem šel online hledat pomoc a našel jsem můj pomocník Dr.Taylor smith, kteří pracují pod rick simpson porazit rakovinu, která málem jsi ze mě život s jeho hašišový olej, který byl tak efektivní, jak řekl, že to byl. Pro všechny ty, kteří mají problém s rakovinou oni neměli už váhat, obrať se jim postarat se o váš problém a že je řešen pro život. Rád se také použít toto médium ocenit Dr.Taylor Smithe za jeho péči, podporu a samozřejmě jeho hašišový olej, protože by byly dějiny, ne-li pro vás můj největší hrdina Dr. Taylor smith Děkuji vám tolik Sir a Bůh vám požehná víc. Dnes jsem potvrdit, že velikost konopné oleje a těm, kteří chtějí koupit léky kontaktní Dr.Taylor smith na: ricksimpsoncancermedical@gmail.com

reagovat 12.7.2015 17:37 - Stanislav Prokůpek

Pevně věřím, že...

Dobrý den, četla jsem Váš příspěvek,jen bych chtěla vědět, jak dlouho se lístky v mléce vaří. Mám také bolesti zad a ještě k tomu mi zjistili mozkovou atrofii - odumírání mozkových buněk. Projevuje se to velkými bolestmi hlavy, léky na to nejsou. Někdo mi poradil to co užíváte vy, bojím se však aby ze mě nebyl narkoman. Díky za radu. Věra

reagovat 27.9.2015 10:16 - Leňa

Ahoj .. chtěla jsem se zeptat,když užívám warfarin můžu pít čaj z konopí.

reagovat 24.11.2015 03:29 - Mabel

Můj muž, který byl vysoce infikovaných s rakovinou tlustého střeva s Mets do jiných částí těla, byl dokonce dána 6 měsíců bylinné léky dr. OSAS. Život pro rodinu byla živoucí peklo se smutkem v srdci, ale dnes iam křičí do světa, že bylinné medicíny mi zachránil muže před smrtí. on je stále naživu a my jsme v 10. měsíci. Bůh je tak veliký, aby věřícím. Díky Dr. OSAS která připravila bylinné léky pro nás, které jsme použili při léčbě můj manžel. Ještě jednou chci poděkovat dr. OSAS pro své nádherné Bylinné medicíny. Jsme teď šťastná rodina s mým manželem zpátky živého, silné a zdravé. Můžete se obrátit na Dr. OSAS na každé nemoci a choroby otázce na jeho e-mail: doctorosasherbalhome@gmail.com nebo se obraťte na jeho číslo pomocí +2348112252378 nebo můžete také přidat ho WhatsApp se stejným číslem.

  DOCTOR OSAS MŮŽE STEJNĚ léčit následující choroba: -

1. HIV / AIDS
2. HERPES
3. Rakovina Všechny druhy
4. ALS

reagovat 6.12.2015 18:34 - cerberos

Už samotné prohlášení...

Ahoj Vilíku musím Tvému tvrzení oponovat.
Jsem z Brna a v cikánské čtvrti jsem měl hospodu s nonstop tabákem a to dva roky a hulil jsem trávu od rána do večera aby mě z těch cikošských nápadů značky IQ tykve nebo houpacího koně jak ze mě dostat cigára nebo pivo na sekeru nešlehlo.
A když jsem to pak zavřel tak jsem měl marihuanu až za rok a půl a nijak mi to nechybělo, kdežto pro cigaretu bych byl schopen vraždy, tomu říkám závislost na aktivní droze a né když ji dva roky trvale používám a pak přestanu a nechybí mi.
Jarek Lachtan F b .

reagovat 29.4.2016 12:30 - Jitka

Ale dneska už nemusiš marihuanu přimo kouřit. Protože jsou právě přípravky z konopí (ne marihuana), které vůbec neobsahují THC tudiž nejsou navykové a nejsi po nich "zhuleny". Ta látka Cannabidiol je stejně mnohem vic učinější než všechno co je dohromady obsaženo v trábě kterou si doma vypěstuješ připadně někde koupiš.

reagovat 27.5.2016 22:38 - Petrona

Já spíš nechápu, proč je marihuana pořád tak velky problem. Myslím, že je daleko míň škodlivá, než alkohol a když se to s ní nepřehání, může i pomoct, protože člověka zklidňuje. Stejně tak technické konopi to se na krémy a masti se běžně používá a je prokázaný, že pomáhá- si o tom neco přečtěta na pomuzevamtrava.cz

reagovat 30.5.2016 18:32 - MArušak

Ahoj četla jsem o kanabidiolu hodně na pomuzevamtrava.cz a je to fakt zajímavý v tom spektru využití, hodně to prý zabírá na cukrovku a v Americe to už používají poměrně dlouho (bohužel ne ve všech státech je to legalni) a dokonce tam mají úspěchy s epilepsií a autismem....

reagovat 29.6.2016 14:30 - Kaja

Ja mam doma docela dostu produktu které obsahuji konopi a pomahaji mi :-) například na nevolnost ci migrenu, jsou to jedine věci co mi opravdu pomaha, mam takove kapky co prave obsahuji vytazek z konopi a je to supr.

reagovat 29.6.2016 16:26 - Saura

Ahoj nedávno mi dr. řekla, že mám lupénku..chtěla jsem se optat na Vaše rady, zkušenosti s různými mastičkami, zda-li Vám něco pomáhá, zmírňuje příznaky, pozastavuje ložiska…atd., atd… Mám to na loktech, kolenech, jedno ložisko se mi udělalo nově na hřbetu ruky

reagovat 28.1.2018 12:27 - Adéla už jsem byla vyhaslá.

Chtěla bych poprosit o...

Marjánka je pro ženský jako Arginmax ,afrodiasikum.Už zase řádíme.

reagovat 5.3.2018 12:17 - Mirek

Píšu sem, protože se mi nechce dál dívat na skandální nečinnsot české vlády a postoje vůči zelenému listu.
Jak jeho legalizace,tak jeho kriminalizace,je stupidní.
Jsme snad inteligentní společnost,na nějakých kulturních tolerantních hodnotách.
Člověk zodpovídá co jí,kam chodí,co konzumuje,jak spí,jak zdravě žije a nemá smysl dávat vydělávat mafii a dealerům,když daleko nezdravější preparáty jsou dostupné v lékárnách a lidi je vlastně berou jako placebo místo marihuany.
Marihuane je přírodní (ano alkohol je také přírodní,ale jak který,některý se dělá chemickou frakční destilací z nějakého průmyslového zkvašeného základu podřadných surovin,jako jsou brambory).Přrodní pravda je i rulík zlomocný,mochomůrka a třea obsah jedových žláz vstříknutých hadem do žíly,ale to jsou právě ty mechanismy a látky,které jsou jedovaté i pro živočichy a právě proto se jimi rostliny ,houby nebo živočichovíé brání sežrání.

Marihuana takovou jedovatou látkou není,aby zabránila sežrání té rostliny(je to alkaloid příbzný tabáku).
Protože alkaloidy jsou i běžně přítomné a vytvářeny tělem k ovládání různých fází aktivity těla.

reagovat 21.9.2018 04:33 - obat

http://obatdarahtinggi.site/
http://taufikseptian.my.id/
http://qncjellygamat.online/
http://taufikseptian.my.id/obat-usus-buntu/
http://taufikseptian.my.id/obat-asam-lambung/
http://taufikseptian.my.id/obat-infeksi-telinga/
http://taufikseptian.my.id/obat-tipes/
http://taufikseptian.my.id/obat-kencing-batu/
http://taufikseptian.my.id/obat-eksim/
http://taufikseptian.my.id/qnc-jelly-gamat/
http://taufikseptian.my.id/obat-bronkitis/
http://taufikseptian.my.id/obat-maag/
http://taufikseptian.my.id/obat-nyeri-haid/
http://taufikseptian.my.id/obat-liver/
http://taufikseptian.my.id/obat-sesak-napas/
http://taufikseptian.my.id/walatra-sehat-mata/
http://taufikseptian.my.id/walatra-gamat-emas-kapsul/
http://taufikseptian.my.id/obat-kesemutan/
http://taufikseptian.my.id/obat-asam-urat/
http://taufikseptian.my.id/obat-asam-urat/
http://taufikseptian.my.id/obat-mata-juling/
http://taufikseptian.my.id/obat-mata-minus/
http://taufikseptian.my.id/obat-kencing-darah/
http://taufikseptian.my.id/obat-muntah-darah/
http://taufikseptian.my.id/obat-insomnia/
http://taufikseptian.my.id/obat-presbiopi/
http://walatrasehatmata.biz.id/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-mata-katarak/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-mata-glaukoma/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-mata-minus/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-mata-plus/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-mata-juling/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-ablasio-retina/
http://walatrasehatmata.biz.id/cara-mengecilkan-perut-buncit/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-rambut-rontok/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-gusi-bengkak/
http://walatrasehatmata.biz.id/agen-qnc-jelly-gamat-bekasi-utara/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-darah-tinggi/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-ambeien/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-paru-paru-basah/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-asam-lambung/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-kolesterol/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-jantung-koroner/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-asam-urat/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-stroke/
http://walatrasehatmata.biz.id/qnc-jelly-gamat/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-tipes/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-turun-berok/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-batu-empedu/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-gagal-ginjal/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-kelenjar-getah-bening/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-infeksi-telinga/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-hipertiroid/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-tbc-kelenjar/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-rabun-jauh/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-rabun-dekat/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-kuat/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-kanker-testis/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-kanker-kandung-kemih/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-kesemutan/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-kanker-limpa/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-lemak-darah-tinggi/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-gondok/
http://qncjellygamat.my.id/
http://qncjellygamat.my.id/obat-kencing-batu/
http://qncjellygamat.my.id/obat-stroke/
http://qncjellygamat.my.id/obat-radang-tenggorokan/
http://qncjellygamat.my.id/obat-kencing-manis-kering/
http://qncjellygamat.my.id/obat-asma/
http://qncjellygamat.my.id/obat-eksim/
http://qncjellygamat.my.id/obat-lupus/
http://qncjellygamat.my.id/obat-kanker-prostat/
http://qncjellygamat.my.id/cara-menghilangkan-bopeng/
http://qncjellygamat.my.id/madu-anak/
http://qncjellygamat.my.id/obat-nyeri-sendi/
http://qncjellygamat.my.id/obat-migrain/
http://qncjellygamat.my.id/obat-mata-silinder/
http://qncjellygamat.my.id/obat-luka-bakar/
http://qncjellygamat.my.id/obat-leukemia/
http://qncjellygamat.my.id/obat-kanker-mulut/
http://qncjellygamat.my.id/obat-kurap/
http://obatdarahtinggi.my.id/
http://obatdarahtinggi.my.id/agen-qnc-jelly-gamat-jakarta-timur/
http://obatdarahtinggi.my.id/walatra-zedoril-7/
http://obatdarahtinggi.my.id/walatra-squalene-softgel/
http://obatdarahtinggi.my.id/walatra-spirulina-plantesis/
http://obatdarahtinggi.my.id/walatra-sehat-sendi/
http://obatdarahtinggi.my.id/walatra-sarang-semut/
http://obatdarahtinggi.my.id/walatra-madu-murni/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-lemak-darah-tinggi/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-paru-paru-berair/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-muntah-darah/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-hipertiroid/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-radang-prostat/
http://obatdarahtinggi.my.id/cara-mengobati-turun-berok/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-kista-bartholin/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-asam-urat/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-infeksi-mata/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-tumor-payudara/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-tbc-kelenjar/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-mata-juling/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-infeksi-telinga/
http://walatrasehatmata.biz.id/
http://obatdarahtinggi.my.id/walatra-lycopene-softgel/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-asam-lambung/
http://obatdarahtinggi.my.id/walatra-hexabumin/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-kencing-darah/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-patah-tulang/
http://obatdarahtinggi.my.id/walatra-habbaza-softgel/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-diabetes/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-kelenjar-getah-bening/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-kanker-payudara/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-kelenjar-tiroid/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-paru-paru-basah/
http://obatdarahtinggi.my.id/walatra-albumin/
http://obatdarahtinggi.my.id/walatra-sehat-wasir/
http://obatdarahtinggi.my.id/gamat-emas-kapsul/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-jantung-koroner/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-sakit-tulang-ekor/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-infeksi-paru-paru/
http://obatdarahtinggi.my.id/walatra-black-garlic/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-herpes-zoster/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-stroke-ringan/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-usus-buntu/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-infeksi-lambung/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-tipes/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-liver/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-sesak-nafas/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-kanker-darah/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-mata-minus/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-rematik-tulang/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-tukak-lambung/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-herpes-genitalis/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-infeksi-saluran-kemih/
http://obatdarahtinggi.my.id/walatra-jelly-gamat-original/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-benjolan-diketiak/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-batu-empedu/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-stroke/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-kista/
http://obatdarahtinggi.my.id/walatra-bersih-wanita/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-epilepsi/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-gagal-ginjal/
http://obatdarahtinggi.my.id/qnc-jelly-gamat/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-gondok/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-eksim/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-batu-ginjal/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-kolesterol/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-ambeien/
http://obatdarahtinggi.my.id/walatra-brain-nutrition/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-bronkitis/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-hipertensi/
http://obatdarahtinggi.my.id/walatra-green-coffe/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-rematik/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-eksim-kering/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-kaki-gajah/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-sakit-vagina/
http://obatdarahtinggi.my.id/madu-anak/
http://obatdarahtinggi.site/situs-resmi-penjual-obat-herbal/
http://obatdarahtinggi.site/obat-nyeri-dada/
http://obatdarahtinggi.site/obat-pegal/
http://razelherbal.id/
http://obatkankerpayudara.site/
http://walatrazedoril7.my.id/
http://obatmaagkronis.my.id/
http://obatasamurat.site/
http://walatrabersihwanita.my.id/
http://site-1317465-5983-4788.strikingly.com/
https://taufikseptianblog.wordpress.com/2018/08/18/obat-darah-tinggi-turunkan-darah-tinggi-dengan-cepat/
https://septiriuzaki.exposure.co/obat-darah-tinggi
http://revistas.ucm.es/index.php/LAZA/comment/view/53604/0/13606
https://ublik.id/anggota/cepipermadani/snax_posts/pending/
https://obatdarahtingginet.wordpress.com/2018/08/28/obat-darah-tinggi-turunkan-darah-tinggi-dengan-cepat/
https://taufikseptianblog.wordpress.com/2018/08/18/obat-darah-tinggi-turunkan-darah-tinggi-dengan-cepat/
http://site-1317465-5983-4788.strikingly.com/
http://warungkopi.okezone.com/thread/704837324/obat-darah-tinggi/
http://warungkopi.okezone.com/thread/704837325/obat-darah-tinggi/
https://www.bukalapak.com/p/kesehatan-2359/obat-suplemen/herbal/mb9f05-jual-obat-darah-tinggi?product_push=&promoted_configuration=
https://medium.com/@cepipermadani/obat-darah-tinggi-ee5413acd2fd
https://www.bukalapak.com/u/septiriuzaki
https://www.bukalapak.com/p/kesehatan-2359/obat-suplemen/herbal/locrvw-jual-walatra-etaku?from=&product_owner=normal_seller
https://www.bukalapak.com/p/kesehatan-2359/obat-suplemen/herbal/loc9h9-jual-walatra-zedoril-7?from=&product_owner=normal_seller
https://www.bukalapak.com/p/kesehatan-2359/obat-suplemen/herbal/lobztc-jual-walatra-propolis-brazil?from=&product_owner=normal_seller
https://www.bukalapak.com/p/kesehatan-2359/obat-suplemen/herbal/lobn2b-jual-walatra-gamat-emas-kapsul?from=&product_owner=normal_seller
https://www.bukalapak.com/p/kesehatan-2359/obat-suplemen/herbal/lob2qd-jual-walatra-spirulina?from=&product_owner=normal_seller
https://www.bukalapak.com/p/kesehatan-2359/obat-suplemen/herbal/loap84-jual-walatra-sarang-semut?from=&product_owner=normal_seller
https://www.bukalapak.com/p/kesehatan-2359/obat-suplemen/herbal/loa19c-jual-walatra-jelly-gamat-original?from=&product_owner=normal_seller
https://www.bukalapak.com/p/kesehatan-2359/obat-suplemen/herbal/lo9ogd-jual-walatra-habbaza-softgel-200?from=&product_owner=normal_seller
https://www.bukalapak.com/p/kesehatan-2359/obat-suplemen/herbal/lo9ji6-jual-walatra-habbaza-softgel?from=&product_owner=normal_seller
https://www.bukalapak.com/p/kesehatan-2359/obat-suplemen/herbal/lo96qg-jual-walatra-bersih-wanita?from=&product_owner=normal_seller
https://www.bukalapak.com/p/kesehatan-2359/obat-suplemen/herbal/lo8m25-jual-walatra-brain-nutrition?from=&product_owner=normal_seller
https://www.bukalapak.com/p/kesehatan-2359/obat-suplemen/herbal/lo3g1h-jual-walatra-sehat-sendi?from=&product_owner=normal_seller
https://www.bukalapak.com/p/kesehatan-2359/obat-suplemen/herbal/lo0p4d-jual-walatra-sehat-mata?from=&product_owner=normal_seller
https://www.bukalapak.com/p/kesehatan-2359/obat-suplemen/herbal/lny9eg-jual-qnc-jelly-gamat?from=&product_owner=normal_seller
https://www.bukalapak.com/p/kesehatan-2359/obat-suplemen/herbal/mb9f05-jual-obat-darah-tinggi?product_push=&promoted_configuration=
http://brainvisaa.blogspot.com/2018/08/obat-skabies.html
http://obatmataminus.my.id/
https://readymag.com/u15532149/840545/
https://www.ed.youth4work.com/gigiherbal
https://webflow.com/gigiherbal
https://id.english-attack.com/user/me/profile/profile
http://www.acapela.tv/en/my-account/show/alinherbal/
https://revistas.face.ufmg.br/index.php/farol/user/profile
https://gust.com/user/4d0a83a5-1ec1-4393-9f10-bf5597aa30f9
https://www.lwks.com/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=14&id=184602&Itemid=81#184602
https://journals.gonzaga.edu/index.php/jil/user
https://ravallirepublic.com/users/profile/alinherbal/
https://thesouthern.com/users/profile/alinherbal/
https://revistas.ufpr.br/revistax/comment/view/61246/0/415415
https://speakerdeck.com/alinherbal
http://www.cruzroja.es/creforumvolint_en/user/edit/20030.page
https://musescore.com/user/25871306
http://editora.unoesc.edu.br/index.php/acbs/comment/view/12017/0/1314503

reagovat 21.9.2018 22:28 - sdfg

Já nejsem pro legalizaci, spíš pro nepostih dosavadního stavu pěstování, já třeba nepěstuji, ale trestat babičku za to ,že si vypěstí něco na mast na revma , to by se nemělo dít.A že unikají příjmy státu?!To nás má stát ještě pást jako k>..y, když už nám dealuje alkohol a cigára?!

reagovat 21.9.2018 22:38 - sdfg

V USA jsou velké problémy s marihuanou, stejně jako s alkoholem , hulič přestává mít zájem o něco jiného ,než si dobře zahulit s partou huličů...viz. huliči na Jamajce, co už ani nejedí a jen před turisty hulí z obřích shitů jakoby to bylo nic.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Marjánka je pro ženský jako Arginmax ,afrodiasikum.Už zase řádíme.
Adéla už jsem byla vyhaslá.  |  28.1.2018 12:27

Píšu sem, protože se mi nechce dál dívat na skandální nečinnsot...
Mirek  |  5.3.2018 12:17

http://obatdarahtinggi.site/ http://taufikseptian.my.id/...
obat  |  21.9.2018 04:33

Já nejsem pro legalizaci, spíš pro nepostih dosavadního stavu...
sdfg  |  21.9.2018 22:28

V USA jsou velké problémy s marihuanou, stejně jako s alkoholem , hulič...
sdfg  |  21.9.2018 22:38

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *