Marihuana pomáhá pacientům s roztroušenou sklerózou

4.5.2010 00:00
Drogy

Poslední výzkumy potvrzují teorie předchozích studií, podle nichž má užívání konopí blahodárný účinek na stav pacientů s roztroušenou sklerózou. Uvolňuje křečovité stavy a zlepšuje jejich pohybové schopnosti.

 

Lékaři Shaheen Lakhan a Marie Rowlandová z ústavu Global Neuroscience Initiative Foundation v Los Angeles orálně aplikovali dobrovolníkům výtažky z konopí – tetrahydrokanabinol (THC) a kanabidiol (CBD).

„Potvrdilo se, že kombinace THC a CBD mají na křečovité symptomy pacientů s roztroušenou sklerózou blahodárné účinky,“ říká Lakhan.

Nedobrovolné svalové spasmy (křeče) jsou jedním z obvyklých příznaků tohoto onemocnění. Terapie je přitom podle odborníků těžce dostupná, neúčinná a má řadu nežádoucích účinků.

Podle Lakhana je v konopí veliký léčebný potenciál. Marihuana si zaslouží pozornost mimo jiné i pro to, že je přístupná každému.

Vědci z Los Angele zároveň analyzovali údaje studií publikovaných mezi lety 2002 a 2007. Pět z šesti těchto studií udávalo výrazné pozitivní účinky marihuany na spastické stavy nemocných roztroušenou sklerózou.

Zdroj: Plus

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

V Praze se již několik let pravidelně schází skupina...
Jose R.  |  15.7.2010 22:41

Info o pěstování marihuany a věci k tomu www.e-grow.cz
typy na pěstování zde !!!  |  22.1.2012 02:20

Ten obchod mi vážně pomohl, objednal jsem si tam s manželkou komplet a...
Radoslav Janek +59  |  22.1.2012 02:36

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *