Metoda pozvolného omezování kouření (Reduction To Stop - RTS)

1.11.2007 00:00
Drogy

V případě, že kuřák není schopen přestat kouřit ze dne na den, doporučují odborníci metodu pozvolného omezování kouření (RTS).

Postupnou redukcí počtu vykouřených cigaret je možné výrazně podpořit celkovou úspěšnost léčení závislosti na tabáku. Průzkumy ukazují, že více než polovina závislých na tabáku není schopná skoncovat s kouřením okamžitě. Právě pro tyto kuřáky je určena metoda pozvolného omezování kouření, jejíž účinnost lze zvýšit kombinováním s prostředky Náhradní Nikotinové Léčby.

Metoda "omezením k nekouření" se skládá ze čtyř fází. V počáteční fázi, která trvá šest týdnů, si kuřák nastaví cíle pro množství vykouřených cigaret a zároveň datum, do kdy chce omezovat kouření s pomocí Náhradní Nikotinové Léčby. V další fázi v délce přibližně šest měsíců byl měl ve svém úsilí vydržet a na konci už cigarety zcela nahradit Náhradní Nikotinovou Léčbou. Dalším krokem je pak postupné snižování užívání přípravků Náhradní Nikotinové Léčby. Fáze by neměla trvat déle než tři měsíce a do jednoho roku by se měl kuřák zbavit závislosti úplně.

Reklama na lék. Obsahuje nikotin. Nicorette Inhalátor se používá ve chvíli, kdy by si kuřák zapálil. Čtěte pozorně příbalovou informaci. V případě nežádoucích účinků se poraďte s lékařem nebo lékárníkem.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Náplasti jsou k ničemu, já si začal kupovat filtry na cigarety a o...
Martin  |  2.3.2017 20:46

Jaké filtry na cigarety? vždyť cigareta má svůj vlastní filtre ne?
Monika  |  5.3.2017 23:28

Moniko, jmenuje se to stopfiltr a mají to třeba tady.....
Hela  |  6.3.2017 19:51

Mrkni se na to www.stopfiltr.cz redukuje až 58% dehtu a karcinogeních...
Karel  |  7.3.2017 21:57

Tak už je skoro týden používám koupila jsem to v lékarně u dr.maxe, je...
Monika  |  13.3.2017 23:19

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *