Nejčastěji zneužívané drogy

23.3.2001 00:00
Drogy

Pervitin - perník, péčko, piko. Bílý až hnědý prášek. Výroba této drogy není příliš složitá, proto je velmi rozšířená. Dochází k celkovému povzbuzení, odstranění únavy, pocitu zvýšení psychické i fyzické výkonnosti, k uvolnění zábran. Může vyvolat křeče, paranoidní psychózu, smrt.

Konopí (Cannabis sativa) - jde o nejstarší bylinu pěstovanou pro psychotronní účinky. Sušené a jinak upravené listy a květenství jsou označovány jako marihuana (bang, ganja, kif). Efekt závisí na osobnosti jedince, na jeho aktuálním stavu a fyzickém a psychickém rozpoložení. Obecně navozuje stav pohody, "vysmátosti". Užívá se kouřením nebo v jídle. Může způsobit psychózu. Hašiš je zaschlá a zformovaná pryskyřice ze samičích rostlin konopí.

Heroin - bílý až hnědý prášek se získává z morfinu. Nejprve se čichal, v dnešní době se rozšířilo píchání do žil a také kouření. Existuje zde velké nebezpečí těžké závislosti, předávkování a smrti.

Extáze - stimulační droga, která tlumí agresivitu. Podává se ve formě tablet. Přivádí člověka ke schopnosti vcítění se do druhého, empatii. Může časem vyvolat vysoce nebezpečný stav toxické psychózy.

Toluen - organické rozpouštědlo. Droga se aplikuje vdechováním par toluenu, pro zvýšení koncentrace často pod dekou či s hlavou v igelitovém pytlíku. Čichání přivodí stav polospánku, polovědomí provázeného živými sny. Dochází k postupnému zakalování vědomí, spánek se prohlubuje do bezvědomí, kómatu a dochází k zástavě dechu a oběhu. Právě proto dochází nejčastěji k úmrtí.

Lysohlávka česká - houba, v níž je obsažena droga psilocybin. Menší množství způsobuje stav výrazné euforie, pohody, vyšší dávky vedou ke sluchovým a zrakovým iluzím, ke stavům podobným efektu LSD. Předávkování může vést ke smrti.

LSD - halucinogenní droga, která se objevuje ve formě tablet, prášku, tinktury nebo čtverečku savého papíru s obrázkem (trip), na kterém je malé množství účinné látky. Vyvolává přeludy, halucinace. Předávkování může vést ke smrti.

Kokain - bílý prášek nebo tablety, stimulační droga, alkaloid obsažený v listech keře Erythroxylon coca. Efekt oživení, povzbuzení, dobré nálady se zvýšeným sebevědomím je velmi krátkodobý, jen asi 20 až 30 minut. Doprovodným příznakem je pokles až ztráta chuti k jídlu, provázená hubnutím. Postupem času dochází k rozvoji toxické psychózy. Předávkování může končit smrtí.

Crack - bílé krystalky. Má stejný nebo spíše razantnější účinek než kokain.Opium - hnědá hmota se vyrábí ze šťávy nezralých makovic. Nejčastěji se kouří, užívá se také opiová tinktura. Opiáty (opium, heroin, braun, morfin) mohou při předávkování vést ke křečím, kómatu, k smrti.

Uveřejněno se svolením www.sananim.cz
ZDROJ: Svoboda, PUBLIKOVÁNO: 27.1.2001

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

nikdo se nikdy nepředávkoval pomocí LSD ! a mimochodem..moc toho o...
koža  |  24.6.2012 23:21

koupím lysohlávky su ze zlína pište!!! lost515@seznam.cz
houby??  |  5.11.2012 20:56

Nabizim levnou pomoc socialne stabilnim Pekny den, pokud...
eMDzi  |  18.12.2013 13:05

lOOL předavkuj se prozacem :D
Džbáneček  |  2.8.2014 15:17

Přiznání bývalého ředitele velké farmaceutické společnosti John...
Doporučuji knihy Johna Virapena - pravda o lécích  |  28.12.2014 19:37

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *