Nekurak.cz

31.1.2002 00:00
Drogy

Pomoc při odvykání kouření nabízí internetový server nekurak.cz. Lidé se na něm podívají na obrazy výtvarníka Alberta Ortize na téma kouření a na snímky tělesných orgánů zničených kouřením, což je jen pro silné povahy, a přečtou si ukázky z knížky Charlese Wetherala Končíme s kouřením.

Knížku velikosti krabičky cigaret si mohou také objednat a nosit stále u sebe. Až budou mít chuť si zapálit, mohou ji vytáhnout a místo kouření si číst, jak a proč přestat kouřit.

Podle autora většinou lidem při odnaučování kouření vadí komplikované návody. Někteří ztratí zájem v polovině četby, jiní dostanou chuť na cigaretu jen proto, že čtou o kouření. Jím doporučený postup má proto jen pět kroků: stanovit si důvod, proč přestat kouřit, oznámkovat cigarety podle důležitosti pro život, postupně omezovat kouření, přestat kouřit a pak znovu nezačít.

Server nabízí také slovník termínů, z něhož se lidé dozvědí, co je nikotin, cigaretový kouř a závislost a mohou si udělat test znalostí o nikotinu. Dozvědí se, jak působí cigaretový kouř na děti a nekuřáky, najdou také kontakty na další servery o nekuřáctví.

Varováním pro ty, kteří stále nemají sílu přestat kouřit, může být pohled do tváří obětí kouření: jsou mezi nimi například hudebník Louis Armstrong, který zemřel v 74 letech na srdeční záchvat, a člen skupiny Beatles George Harrison, kterého v 58 letech zahubila rakovina hrtanu, plic a mozku.

Zdroj: ČTK

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

kto z vas prestal fajcit,ako steto dosiahli....?
xxx  |  4.6.2009 20:06

buzničky
JC&ml  |  4.6.2009 22:13

buzničky
JC&ml  |  4.6.2009 22:13

Prestante kourit s metodou biorezonance! http://www.nekouritjenormalni.cz/
Protinikotinove centrum  |  5.8.2009 10:31

kuřáku smrdíš !
Iáček  |  5.8.2009 12:00

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *