Radikální postoj senátora prof. MUDr. Jaroslava Malého k protikuřáckému zákonu

Radikální postoj senátora prof. MUDr. Jaroslava Malého k protikuřáckému zákonu

20.1.2017 00:01  |  Drogy

Zákonná úprava v připravené sněmovní verzi beze změn má od profesora vnitřního lékařství a nestranického senátora za ČSSD Jaroslava Malého plnou podporu. "Část veřejnosti vnímá doposud kouření jako zlozvyk, ale je to nemoc. Denně řeším komplikace, které pacientům způsobuje. Kouření je jednoznačně sebedestruktivní a bezohledné. Léta kuřáci doufají, že právě jejich osoba bude výjimkou ve statistikách, vesele kouří a jejich tělo dělá jakoby nic. Ale ty nakonec zjištěné zdravotní následky jsou už pro mnohé z nich nezvratným ortelem, nemluvě o nekuřácích, kteří jsou inhalaci vystaveni nedobrovolně," říká senátor a člen zdravotní komise Senátu PČR prof. MUDr. Jaroslav Malý, CSc. ... celý článek

Komentářů: 10 | Poslední komentář: 28.4.2017 15:47

Komentáře

reagovat 20.1.2017 12:40 - re

Mám obavy že trampa budou chtít zlikvidovat.Pokud se jim to, nepodaří,a on to ví...

reagovat 20.1.2017 12:48 - To

napsala nějaká jasnovidka,že pokud by byl zvolený.Blábol

reagovat 23.1.2017 08:42 - Victor

Vedle etického hlediska bychom mohli připomenout, že i kuřáci jsou potom léčeni z prostředků veřejného zdravotnictví, do kterého nepřispívají vyšší částkou než ostatní populace,.......
==============================================
No jo,jenže ten blbec zapoměl poznamenat,že kuřáci zaplatí na daních při koupi cigaret cca 50 miliard ročně a léčba nemocí z kouření stojí 6-10 miliard ročně.Takže s nadsázkou můžeme říci,že kdyby tyto peníze šli do zdravotnictví a nerozkradly se jako vždy,tak kuřáci by vlastně financovali z od nich vybraných peněz i léčbu nekuřáků.

reagovat 24.1.2017 20:14 - Péťa

Vedle etického hlediska...

Bohužel nemáte pravdu.Kouření je prodělečné ve finále pro stát i pro kuřáky i nekuřáky.Nikdo Vám nepřizná,že velká část daní z cigaret jde do USA,pač jediný monopol na výrobu i prodej má Philip Morris.Navíc do toho nejsou započteny pracovní absence kuřáků kvůli jejich nemocem a tím nižší odvod jejich daní.A není tam započteno ani to,že kuřáci umírají v produktivním věku kdy by mohli pracovat a stát přichází o miliardy korun.To Vám nikdo nepřizná protože daně z cigaret se rozkradou mezi oligarchy z tabákové lobby.Stát z toho má hovno.A léčení stojí o mnoho více než tu píšete.Doporučuji si přečíst WWW.KURAKOVA-PLICE.CZ.Spoustu informací Vám stát zatají,pač za to má od tabákové lobby zas jiné výhody,které taky zatají.Podle seriózních statistických výpočtů,do kterých je započteno úplně vše až do finálních důsledků( a ne to,co se státu hodí) je stát ročně v mínusu 47miliard a pochopitelně to tají.Mastí si na tom kapsu jen malá skupina lidí-polovina z USA a polovina z ČR.Určitě ne státní kasa.A kdo přestane kouřit utratí ušetřené peníze za cokoliv jiného a vše je zdaněné.Mnohokrát jsem slyšel názor,že kdyby se nekouřilo tak se bude zdražovat,pač stát by přišel o daně z cigaret.To je ovšem velký nesmysl a zcela lživý.To jen tabáková lobby udržuje své ovečky v naivitě aby nepřišla o své zisky a stát těm kecům přikyvuje jak osel.Je to stejné jako s ropou-z té taky tečou obrovské daně.Ale jen někomu a až ropa dojde tak se s tím svět vypořádá bez katastrofy.Stejně jako s tabákem.To jsou vše jen kecy v kleci:-)

reagovat 25.1.2017 13:49 - !

Spotřební daň z cigaret vybírá stát a nikoliv (byť monopolní) dodavatel. Ten může pobírat jen zisk a taky to zhusta dělá. Podle odhadů 95% zisku všech "tuzemských" firem odchází do zahraničí a nevrací se zpět v podobě např. investic nebo vyšších platů.

reagovat 25.1.2017 14:08 -

by spíš zajímalo, jaký postoj Dr.Malý zaujímá k tomu, že je zároveň lékařský náměstek FN Hradec Králové a zároveň senátor.
Takže mi z toho vychází, že jedna z té práce by se mohla zrušit. Senát platíme my, daňový poplatníci, FN HK je také státní. Jak ty dvě funkce může zvládnout?

reagovat 25.1.2017 19:16 - Tony

Bohužel nemáte...

*A není tam započteno ani to,že kuřáci umírají v produktivním věku kdy by mohli pracovat a stát přichází o miliardy korun.*

Demagogie!!! Stát na tom ušetří, protože nemusí vyplatit ani korunu důchodu!!!

reagovat 25.1.2017 21:11 - Péťa

*A není tam započteno ani...

Zjistěte si prosím skutečná,politicky nekorektní fakta.Nečtěte bulvár:-)

reagovat 25.1.2017 21:18 - Péťa

http://www.kurakova-plice.cz/koureni_cigaret/zajimavosti-a-statistiky/statni-ekonomika-koureni/343-jake-jsou-naklady-na-lecbu-nemoci-z-cigaret-vydela-stat-na-danich.html

reagovat 28.4.2017 15:47 - Luis

Všichni kuřáci kterým jsem odhalil, jak to je s jejich schizofrenností jejich závislosti, mě začali nenávidět. Je to asi trefa, proto se zlobí.
Doktor Jekyll a Mr Hide od pana Stevensona byl literární popis schizofrenie a dá se z něho mnohé vidět. V pozadí kuřákovy mysli všechno sleduje Mr. Hide a ten vždy zakročí, když je přísun drogy ohrožen. Dotyčný, je-li poslanec, hlasuje tak, aby zákon zakazující kouření neprošel. Zažili jste někdy kuřáka odhodlaného chovat se ohledupulně, který se v kavárně u kafe chvíli přemáhal a potom se dovolil nekuřáků, jestli by si ke kafíčku přece jenom nemohl zapálit? Když mu řekli vydrž to, tak se proměnil v běsnící bezohlednou bestii, vykřikl polibte mi.. zapálil si a foukal kouř nekuřákům přímo do obličeje? Tak to právě vystoupil na povrch Mr. Hide.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

by spíš zajímalo, jaký postoj Dr.Malý zaujímá k tomu, že je zároveň...
mě  |  25.1.2017 14:08

*A není tam započteno ani to,že kuřáci umírají v produktivním věku...
Tony  |  25.1.2017 19:16

Zjistěte si prosím skutečná,politicky nekorektní fakta.Nečtěte bulvár:-)
Péťa  |  25.1.2017 21:11

http://www.kurakova-plice.cz/koureni_cigaret/zajimavosti-a-statistiky/statni-...
Péťa  |  25.1.2017 21:18

Všichni kuřáci kterým jsem odhalil, jak to je s jejich schizofrenností...
Luis  |  28.4.2017 15:47

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *