SMS škodí mozku víc než hašiš

9.5.2005 00:00
Drogy

Intenzivní zasílání zpráv prostřednictvím e-mailů nebo SMS může podle odborníků z londýnské univerzity napáchat v lidském mozku větší škody než vykouření jointu. Způsobuje totiž krátkodobé a dočasné snížení inteligenčního kvocientu.

Pokusů se pod vedením univerzitních lékařů zúčastnilo osmdesát dobrovolníků, kteří se nejprve podrobili testům na stanovení výše IQ. Poté, co určitou dobu během jiné činnosti intenzivně "mailovali" a "esemeskovali", došlo k dalšímu měření. Ukázalo se, že se v průměru jejich IQ snížilo až o deset bodů, zatímco po zkonzumování jedné dávky hašiše kleslo o pouhé čtyři.

Vědci tento znepokojivý jev vysvětlují tím, že pro mozek je nesmírně obtížné zvládat více úloh zároveň. Kdo neustále přerušuje práci, aby kontroloval elektronická poselství a hned na ně odpovídal, uvádí nejdůležitější orgán myšlení do trvalého stavu pohotovosti a připravenosti. Tím ho však připravuje o potřebnou schopnost koncentrace. Jak k závěrům studie podotkl britský list The Times, denně proběhne celosvětovou internetovou sítí více než 50 miliard e-mailů.

Zdroj: Plus

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Lidi to stejne neodradi kdyz si budou chtit smskovat tak nebudou davat na...
Jitka  |  24.5.2006 09:51

fakta o marihuaně http://www.marihuana.cz/
fakta o marihuaně  |  7.2.2011 01:07

Já to vidim opačně.kdo hodně píše sms nebo mail tak právě ten mozek...
R.  |  7.2.2011 01:39

asi jsi to nikdy dlouhodobě nehulil.. je to tu snúška nesmyslú ve snaze...
wtf  |  29.3.2011 11:00

Přiznání bývalého ředitele velké farmaceutické společnosti John...
Doporučuji knihy Johna Virapena - pravda o lécích  |  28.12.2014 19:38

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *