Závislost na stimulujících látkách

3.4.2003 00:00
Drogy

Existují různé typy "stimulantů" jako káva, alkohol, tabák a drogy apod. Všechny tyto látky mají tendenci se v tkáních usazovat. Přestaneme-li je náhle užívat, nastane nervová nerovnováha - equilibria.

 • Pije-li mladý člověk pravidelně větší množství kávy, vyloučí jeho ledviny bez problému všechny toxické kyseliny. Nápoj poskytne povzbuzení a k žádné škodě zdánlivě nedochází.
 • S přibývajícím věkem však ledviny chřadnou a jejich schopnost detoxikovat organismus klesá. Kapka za kapkou se toxické kyseliny ukládají v organismu.
 • Pak přijde doba, kdy se člověk tak zdravý necítí. Rozhodne se pití kávy omezit.
 • Místo předpokládaného zlepšení se dostaví silné bolesti hlavy. Tento stav je obdobný abstinenčním příznakům narkomanů.

  Bolesti hlavy trvají tak dlouho, dokud se toxické kyseliny z organismu vylučují. To může trvat i 14 dnů. Málokdy to nemocný vydrží. Většinou se vrátí ke svému šálku s kávou, který mu přinese okamžitou úlevu. Jednou však přijde doba, kdy žádná káva organismus nepovzbudí. Tělo, plné toxinů a jedů, je unaveno. Dostaví se deprese a řada nemocí - záněty kloubů, nervů, rakovina.

  Období, kdy bolesti hlavy ustoupily po šálku kávy, lze přirovnat ke stavu, do kterého se dostává alkoholik po odepření pravidelné dávky pití. Dostaví se "delirium tremens", které pomine po podání dalšího alkoholu. V podobné situaci je rovněž narkoman. Všechny tyto skutečnosti dokazují, že vnitřní chemickou rovnováhu těla nelze změnit náhle, aniž by to narušilo kondici člověka. Je to však důkaz, že káva léčí bolesti hlavy, morfium depresi a alkohol delirantní stav?

  Jsou známy případy lidí, kteří byli povzbuzováni zvýšeným příjmem soli v potravě. I řada lékařů se mýlí, když bez rozvahy předepisuje léky na povzbuzení. Přitom si neuvědomuje, že jde pouze o chemickou stimulaci a nikoliv o skutečné zdraví. Neslavný konec, který dříve nebo později nastane, dokazuje "omyl" léčby povzbuzujícími medikamenty.

  Zdroj: Henry G. Bieler - Jídlo jako lék, nakladatelství Eko-konzult
 • Přehled komentářů

  zobrazit všechny komentáře 

  Kurňa, to je to takový svinstvo?
  Pepe  |  31.1.2014 13:49

  vždycky se vyrábí synteticky
  bla  |  28.2.2015 13:27

  Pervitin=louh,kyselina,cerveny fosfor.Tohle si poustite do zil... Problem...
  Jirka  |  25.4.2015 22:42

  můj kamarád se včera oběsil, v pátek si vzal pervitin poprvé
  marta  |  21.12.2015 12:58

  Tak to je opravdu smutne.Jak pro jeho rodinu,kamarady,tak i pro nej...
  Jirka  |  21.12.2015 14:09

  zobrazit všechny komentáře

  Přidat komentář

   
  * *