Závislost

Závislost

19.1.2000 00:00  |  Drogy

V každém druhu závislosti se skrývá touha po sobě samém. Člověk v tom okamžiku není spokojen se svým bytím a hledá něco víc, hledá svou ideální představu o sobě, snaží se dosáhnout jiného nebo vyššího vědomí.... celý článek

Komentářů: 20 | Poslední komentář: 9.3.2018 10:02

Komentáře

reagovat 28.10.2005 13:41 - Zemiak

to sa lahko povie, hladam v sebe uz najmenej 15 rokov ak nie viac, nehovorim ze je to zbytocne, ale samo o sebe to nestaci.
Osobne pristupujem k vysvetleniu veci cez pojem "bio-energia". Energia normalne prechadza po chrbtici cez hlavu von, myslienka je prejav toku energie mozgom, ak zamerne sustredime pozornost na nieco a snazime sa udrzat nejaku predstavu v mysli - lebo verime ze je to na nieco dobre, energia neodchdza uplne volne prec a napatie v tele postupne rastie.
Ked je to uz prilis, clovek sa podvedome-paradoxne pokusi udrzat resp. zvysit danu uroven zaujatia a rozhybania mysle. Keby to vzdal naraz nahromadena energia v takej davke by skodila mozgu - co je nepriemny pocit a tomu sa chce ego vyhnut.
Je to fyziologicky problem, radsej budeme striedat a vyhladavat nove a silnejsie dojmy, drazdenia, a verit kravinam o tom co je dvolezite, nez by sme sa zastavili a postupne to pretrpeli.
Ak sa aj zastavime,energia v takej davke ak sa nehybe je neznesitelna, ona by sa hybala aj sama ale na zaciatku omnoho menej nez si ego predstavuje a tak radsej sami nieco vymyslime a podnikneme, chvilu to funguje ale dlhodobo je to horsie, lebo vytvarame nove a nove zamerne snahy, zaujatia.
Ak by sme aj na nic nemysleli, a len sa nejako hybali vzdy je tam zamer hybat sa a pohyb je nuteny-nespontalny, mysel sa zaplna.
Ak by sme sa rozhodli teda naozaj pockat a zlepsit situaciu povedzme meditaciou, stale je tam zamer pomeditovat a zlepsit situaciu, mysel sa zaplna rovnako.

Rovnovaha bude niekde uprostred, verim v afekt, a myslim ze su na svete aj vyrovnany ludia ktory su pohode, ktory maju z obojeho nieco. A mozno je dnes - ak clovek klasicky zije v meste, pracuje a chce z niekym zit - uz nemozne uplne sa vymotat z kruhu. Nejako dozijeme.

Ake je vase riesenie ?

reagovat 30.9.2007 20:18 - Dělník

základem myšlenky je touha a to jak touha podvědomá,stejně jako vědomá a z toho je pak možná odvozena závislost.

Každý člověk ,jak dítě tak i dospělák podvědomě touží po lásce a seberealizaci,jinak se tomu také říká také lidské ego.To je v pořádku,lidské ego a touha po seberealizaci každého jednotlivce je hnacím motorem lidstva který udělal z homo sapiens pána všeho tvorstva.Člověk tak zlepšuje neustále své životní prostředí tím,že jej dělá pro sebe samotného snesitelnější,světlo světa spatřují vynálezy a tím se liší od zvířat.Jinak by zůstal napořád v jeskyni.

A člověk je skutečně přesvědčen,že tím pánem je,ovšem jen do té doby,než je konfrontován se silou přírody(zemětřesení,povodně,erupce a pod.)ale to je již jiná .

Každý z nás touží být uznáván a milován a pokud se mu právě toto odepře hledá náhražku.A to je podmět k závislosti.

Kteří lidé končí po většině jako narkomané,v různých sektách a pod vlivem drog které poskytuje civilizace ?

Jsou to lidé,kterým byla odepřena láska a náhradu toho hledají v dopamin. reakcích drog a utíkají před životem třeba také do nějaké sekty.

Nejsou s něčím spokojeni.

Takže,dle mého názoru,nejlepší prevence před závislostí je poznání sebe samotného a nalezení stavu ve kterém je každý sám se sebou spokojen. A to je přijímání lásky a také a to hlavně její dávání.V tom je pravý smysl života.Jako dítě každý z nás po lásce touží a pokud mu je odepřena je to ta nejlepší cesta jak brát v dospělosti drogu .

No a v té dospělosti je zase normální oženit se a dávat svou lásku dětem.

reagovat 5.3.2008 13:07 - Dělník

abychom se mohli dopracovat k řešení,je třeba poznat především samu podstatu věci a jít skutečně do hloubky,poznat sebe sama a své nejhlubší podvědomí a poznat svou duši.

Píšete o pochodovém principu mašlenek,ten má svůj prvopočátek v mozku.Mozek je velkou pracovnou myšlenek,každý pohyb,smyslový dojem a učení se mají své místo v šedé kůře mozkové,vědomí každého z nás žije ve velkém mozku na povrchu šedé kury mozkové,substance.To vše je doplněno vnímáním vnějšího světa prostřednictvím pohybu v něm obsaženém.

Pod velkým mozkem je umístěn malý mozek,pokrývající prodlouženou míchu která přechází v míchu.Z té pak vystují nervy do celého těla motorického a senzitivního rázu.

To řídí jak smyslové vnímání vnějších podmětů,tak chod organismu jako takového,vše musí řídit mozková činnost.Ta je v vymezena v určených okscích mozku,třeba činnost vidění,sluchu,čichu a hmatu.K řízení organismu jako takového jsou zase okrsky pro automatickou činnost žaludku,srdce,plic,ledvin a pod..

To vše je samozřejmě podmíněno velkým množstvím nervových buněk,které se mezi sebou liší ve velikosti a počtem výběžků které je spojují s jinýma a také formou svého buněčného těla.A každý druh těchto buněk leží jen v tom svém oksku ,který je mu předem určen a na nich činnost tohoto okrsku také odvozuje.Stárnutím se nervové bunky scvrkávají a nakonec mizí.Činnost,která to může omezit je duševní činnost.Duševní a fizická nečinnost vede k tkz. lipofuscinu tj .k hromadění tukové látky v buněčném těle a jejímu chátrání .K prodloužení lidského života tudíž vede-práce.Práce je tudíž lidskou přirozeností a potřebou.

Každý lidský čin je působení na přírodu a to je podmíněno kombinací duševního a tělesného děje.Je to individuální život.Za myšlenkové aktivity mozku počíná každý čin el. ději v něm samotném,ty jsou pak el. chem. ději přenášeny do svalů.Za spoluůčasti duše a mozku,čisté představy tj. děje netělesného je uveden v pohyb celý kauzální řetěz událostí a na sebe navazujících dějů a to vše má prvopočátek v myšlence.A prvopočátkem myšlenky je touha.To moho potvrdit třeba na sobě,pokud po něčem toužím,myslím na to , v ten okamžik je uvedena podvědomá činnost o které třeba ani nevím,ale tato činnost vede mé jednání a rozhodování k tomu,aby tato touha byla splněna.U lidí,kteří si svou touhu-sen nemohou z nějakého důvodu splnit dochází i k osobním tragediím(třeba žena ,která touží po dítěti a nemůže jej mít a pod.)Lidské podvědomí je tudíž vzláštní autonomní činitel,který v těle vládne a jak vědomou,tak podvědomou cestou určuje co se stane.Jsou známy i případy,kdy pouhá touha,třeba po uzdravení spustila celou řadu kauzálně na sebe navazujících reakcí a dějů v lidském organizmu ,které vedou i k uzdravení smrtelné nemoci jako je rakovina .Touha dokáže postavit na nohy i mrzáka na kolečkovém křesle,nebo zahnat jistou smrt u lidí,kteří umírají v nemocnici ,těch případů je mnoho,jde o to hlavně bojovat a chtít!

Tato činnost lidského ducha je založena na neustálé změně a pohybu a je schopna produkovat stále nové činnosti.Činnost vědomí každého z nás se dokáže u vjemu zastavit,izolovat jej od ostatních vjemů a pozorovat jej ve vztahu ve vztahu jeho částí.Dokáže přemýšlet sama nad sebou (myslím,tedy jsem).Dynamická činnost duše je její nedílnou součástí ,samozřejmě ve propojení s smyslovou činností monitorující vnější svět a tato činnost vede k poznání nového.Lidské ego je tudíž v každém z nás a to bez rozdílu,je to zcela podvědomá činnost.Obsahy vědomí jsou zdrojem poznávání skutečnosti. Myšlenka,kterou vyjadřuji ,nestojí ve vědomí izolovaně ale je pouhým zlomkem toho co se odehrává v podvědomí-to je základem práce třeba u terapeutů,psychoanalitiků a pod.

reagovat 20.6.2008 10:30 - El

dobry den , chtela jsem se zeptat zda po prvnim tydnu vysazeni antikoncepce mohou vlasy zacit uz vypadávat ? dekuji

reagovat 13.9.2011 23:24 - Barbora

Na téma workoholismus píši seminární práci z psychologie. Pokud byste měli zájem, můžete mi pomoci a zároveň se o sobě třeba i něco dozvědět, vyplněním krátkého osobnostního dotazníku. Dotazník je naprosto anonymní, najdete ho na adrese: http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/je-pro-vas-prace-drogou/ . Barbora Licková

reagovat 16.5.2012 20:15 - Křesťan

Ahoj mám dotaz jak přestat s masturbování. Jsem totiž křesťan a chtěl bych se toho zbavit začal jsem ve dvanácti a je mi 13 let a potřeboval bych se třeba vyspovídat, jenže bydlím v malim městě a zpověď tady nemáme. Prosim o pomoc. Děkuji Křesťan.

reagovat 25.11.2012 20:40 - Help

Jsme abstinující ženy a chceme pomoct našimi zkušenostmi těm, kdo se závislostí stále trápí.
Nebojte se a přijďte se podívat, rády Vám i zodpovíme Vaše otázky.

http://www.zavislostzeny.g6.cz/

reagovat 18.12.2013 13:06 - eMDzi

Nabizim levnou pomoc socialne stabilnim

Pekny den,

pokud potrebujete pomoc a vim moc dobre, s jakou nemoci bojujete, nabizim male skupince slusnych, pracujicich lidi sanci, jak nemuset resit abstinencni priznaky z opioidu a tak dostat cas urovnat si zivot. Jedna se o cenove dostupnou formu, levnejsi nez Subutex na ulici ci jine svinstva a pritom rozhodne ne tak destruktivni, zvlaste pokud uzivate i.v. - cena pouze naklady, tedy u vetsiny okolo 150,- Kc za den (zalezi na dnes uzivane davce a ceho).

Blizsi informace si stahnete na serveru "ulozto cz" - soubor je s nazvem: Projekt SANCE.doc nebo Projekt SANCE.pdf - heslo k otevreni: cesta

Snad Vam tedy tohle pomuze a pokud uz to nepotrebujete, mozna vite o znamem, kdo by si takovou sanci zaslouzil, jinak se nezlobte se - nechapu proc stat spis ze slusnych zamestnanych lidi dela asocialni kriminalniky a ja chci tem malo lidem, co zvladnu pomoc v ramci toho, jak muzu. Nejde o zadny podvod, zadne penize na ucet, zadne dobirky, ci jine okradani a podvody typu penize za nic.

Pouze pro lidi, co pomoc potrebuji a jsou socialne stabilni, aby vubec takova varianta mela nejakou sanci na uspech, ze zachranim nekoho driv, nez znici zivot sobe a svym blizkym, ostatni maji variantu jedine v lecebne.

Hezke svatky


eMDzi

reagovat 27.3.2015 09:52 - cheops

Nabizim levnou pomoc socialne...

cherops2@seznam.cz

reagovat 6.4.2016 13:33 - Kaja

Ahoj mám dotaz jak přestat...

To co delas krestane je v poradku, masturbace je normalni, co neni normalni je to, ze z toho mas neprijemne pocity provineni a nebo ze se snad pokladas za nejakeho zvrhlika.Sexualita je prirozena pro cloveka,co neni rirozene je straseni lidi jakymkoliv nabozenstvim. Nabozenstvi je zde jen proto,aby se dali lide lepe ovladat a meli strach, aby si nedovolili udelat neco jineho a nebo meli vlastni nazor na nejakou zalezitost. Preju ti abys vsechno zvladl a v tak mladem veku abys zacal remyslet o tom, co ti rodice a tve okoli vtlouklo do hlavy, jestli te tyto informace a tlak okoli brzdi a nebo ti naopak pomaha k tomu, abys byl tim, kym opravdu jsi a to je normalni kluk ktery ma sve telesne potreby jako my vsichni ostatni.

reagovat 6.4.2016 18:57 - Fíhul

Z globálu to vidět lze jako úlet,který někoho odrovná a mně pomáhá,kurva neberte to ale já sakra ještě to dám do zítra.

reagovat 6.4.2016 19:24 - Vorel

Močení ve stoje je na ulici normální,já v tom vidím uchylku lidí co jim to vadí,stejně tak fetování kromně snad čichačů a fetek na lécích s alkáčema.Tvrdé drogy mně otevřeli světy že mám vystaráno a skončim jo ale jak ,já už prožil to byla halus že nějakej manažerskej vocas mi může vykouřit brko a vohulit fajfku,to se nedá,koupim další materiál,a v noci je teplo,dá se někde sám se sjet a smažit do rána a pakl jít do školy to se zvládne nesmí ze mně moc táíhnout to dělám,že se naleju kolínskou a pak sem eště jako za mamánka a přitom kromně snad do žíly herák jsem sjížděl lajny a naši to poznali,trochu sem si pučil,ale to já jim vrátim až něco púrodám,už sem jednomu prodál a nastrohjal sem mu vomítku s tim ,e prej jo do žíli kvalita.Fotr je bohatej a matka má prachy různě po kabelkách.Ale taky si vydělávám,vobčas prodám trávu co nastavim a dám to za víc zoufalkám.

reagovat 12.6.2017 18:35 - Ignác

Jak nejlépe poznat závislost na alkoholu?

reagovat 16.6.2017 23:42 - řř Rosé

Jsem závislej na Stážných věžích a Probuďte se.

reagovat 17.8.2017 20:26 - Anna

závislost na alkoholu je sviňa. Mám závislého bratra.

reagovat 3.3.2018 12:01 - Ben

Dle v mnoha tradičních "morálních" pohledech jsou závislí stále považováni za slabé, špatné nebo nemorální lidi. Ještě horší je to, že typický narkoman má tendenci sledovat své vlastní chování. Ironií je, že bolestivé pocity viny, hanby a strachu vyplývající z konfliktu návykového chování s vlastními hodnotami jednotlivce často vytvářejí stavy nesnesitelného vnitřního stresu, které pro narkomana ztíží uchýlit se k úlevě na samotnou závislost, která způsobuje negativní pocity.

reagovat 9.3.2018 09:28 - sdfg

Dle v mnoha tradičních...

To je ale podboné s přejídáním,špatná matrice zvyků a jakoby pes se kouše a honí vlastní oscas,takže ho má neustále krvavý a chromý,alkoholik se zapíjí z žalu,že je alkoholik a lidi s poruchou stravování se živí neuroticky na stres z obtížtí s jídlem.
Chce to navštívit akreditované pracoviště a ne nějakou vědmu v trafice na Barandově...

reagovat 9.3.2018 10:02 - sdfg

Každý ať si vybere co mu svědčí,ale klasickým nikotinistum a alkoholikům,ono to většinou jde u workoholiků dohromady,a o sockách se nebavím,tak těm asi odzvonilo.

Dříve,ale byli věci takové příměji dosažitelné,byla jedna strana a jedna vláda a to samé byli i na pracovištích,takže když někdo už měl postavení tak měl i moc a práci si mohl rozvrhnout i se svými spoleščenskými drogami v takových návalech a pak se léčil prací na chalupě,to je ale dle mého pryč.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Jsem závislej na Stážných věžích a Probuďte se.
řř Rosé  |  16.6.2017 23:42

závislost na alkoholu je sviňa. Mám závislého bratra.
Anna  |  17.8.2017 20:26

Dle v mnoha tradičních "morálních" pohledech jsou závislí...
Ben  |  3.3.2018 12:01

To je ale podboné s přejídáním,špatná matrice zvyků a jakoby pes se...
sdfg  |  9.3.2018 09:28

Každý ať si vybere co mu svědčí,ale klasickým nikotinistum a...
sdfg  |  9.3.2018 10:02

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *