Reklama

Alkohol

V malé míře výborný lék, uvolňuje, zbavuje stresu a deprese, povzbuzuje chuť k jídlu, mírní napětí a křeče, červené víno neutralizuje viry a bakterie, snižuje nebezpečí cévních a krevních onemocnění.

Víno se používalo nejen k pití, ale také například k čištění ran na bitevním poli. Alkoholu se užívalo k čištění střev, léčení nespavosti, zácpy a především k otupování bolesti při trhání zubů a menších operačních zákrocích. Ve středověku sloužil při léčbě tyfu a cholery. Nejdůležitější předností alkoholu je, že působí na nervový systém jako tišící a uklidňující prostředek. Pravidelné pití malého množství červeného vína dokáže neutralizovat viry a bakterie, snižuje hladinu cholesterolu a je výbornou prevencí cévních a srdečních onemocnění. Pravidelné pití asi čtvrt litru černého piva denně podporuje tvorbu mateřského mléka.

Za nejvhodnější pro prevenci infarktu se považuje červené víno v množství 2 dl denně. Je třeba upozornit, že alkohol je návyková droga a jako velmi snadno stravitelný zdroj energie představuje velké nebezpečí pro obézní jedince. Používání šumivých alkoholických nápojů, jako jsou sekty a kombinace alkoholických nápojů se sodovkou, nelze považovat za vhodné. Uvolňující se oxid uhličitý totiž roztahuje stěnu žaludku, čímž se zvětší její povrch a resorpce alkoholu se urychlí, aniž by se mohl rozložit. To má za následek rychlou opilost. Známý nápoj kovbojů "whisky and soda" je ve skutečnosti fikce autorů kovbojských příběhů. Ve Skotsku a Irsku se k whisky servíruje zásadně pramenitá voda.

Reklama
Reklama

Komentáře

Radka (Čt, 15. 5. 2003 - 05:05)
Zdravim...Chtela bych se zeptat,jestli se z alkoholu pribira.Dekuji.
kikks (Po, 4. 12. 2006 - 18:12)
opravdu zajímavý, ale jako u všeho jak kdo? ale většinou je chlast kalorickej kiss vinc
R.S.Trutnov (Po, 4. 12. 2006 - 19:12)
Radko, jak po čem. Po suchém vínu ne. Ale po pivu a kořalce ano a hodně, protože jsou samý cukr.
Vlada (Pá, 28. 9. 2007 - 21:09)
Podle celosvětových studií se zdá, ýže malé dávky alkoholu prospívají
na zdraví sttan nfarktu a vůbec.Zvyšují HDL/ higt dispensity lipoprotein/ a snižují LDL/ low dispensity lipoprotein/..
David (Út, 24. 2. 2009 - 22:02)
Pivo
I.Klimenko, kandidát chemických věd, v současné době pracuje na vysoké škole Organické Chemie

Chmel obsahuje látku, podobnou ženskému hormonu estrogen!

Účinek piva na organizmus muže:
1. Postupní záměna mužských hormonu na ženské
2. Změna hlasu, stane se tenkým
3. Změna charakteru (klidné poleháváni u televize z lahvi piva)
4. Změna postavy, zúženi ramen, ochabnuti svalu a hlavně břišních svalu, pivní břicho, rozšiřuje se pánev, ukládáni tuku jako u žen na stehnech, zvětšuji se prsa visící, potence.
Z muže se stane meloun, břicho roste a konec usychá.

Účinek piva na organizmus ženy:
1. Zvýšena aktivace ženských organu, hyperaktivita v sexuálním živote
2. Neplodnost a další nemoci
3. Nervóznost
4. Agresivita

Pokus z krysami.
10 samců a 10 samiček umístily spolu. Místo vody jim dávaly jako pití pivo, na které si rychle zvykly, potom se sledovalo jejich chovaní. Krysy se dost aktivně množí, takže chováni krys bylo divné. Samci přestaly být aktivními, po pití piva odpočívaly. A ze samičkami se stal opak, nadmírně zvýšení sexuální aktivity, na nezájem samců se staly agresivními.
Po pitvě samiček bylo zjištěno: abnormální zvětšeni dělohy která byla zaplněna slizem, ostatní pohlavní orgány byly poškozené. Ukázalo se, že organizmus krys nebyl připraven na ten to experiment.

(Pivní alkoholizmus) je to nový termín, léčí se o hodně hůře než jiný alkoholizmus. Zvyknou si na pivo je lehčí než se zbavit závislosti. Chmel je nejbližším příbuzným konopí. Chmel také obsahuje drogy ale v menši koncentraci. Nealkoholické pivo má stejné účinky, rozdílem je jen to, že má menši obsah alkoholu.

Po ukončení požívání piva, má náš organizmus sílu k obnovení svých funkcí.

Zdroj: http://www.sbnt.ru
Částeční překlad: http://www.svoboda-duxa.com/cz
radim ponec (Út, 21. 1. 2014 - 20:01)
nepiju jenom jednou za tyden v lete radler je to mix pul na pul pivo s citronovou limonadou zazene zizen doporucuji je to vyborne
alca (Út, 20. 1. 2015 - 11:01)
Zdravim...Chtela bych se...ahoj,s bílého vina se hubne.nevis jestli se muze 2dl vina na prasky,vis jestli mi to neuskodi
Markéta, (Ne, 13. 12. 2015 - 11:12)
Malé množství alkoholu na sertralin neškodí, ale to znamená např. 2 dcl vínka. Pivo s mírou a tvrdý alkohol NE. Už několikrát se mi stalo, že jsem si NIC nepamatovala a taky jsem pěkně vyváděla :-( Navíc vás bude ráno čekat pěkná kocovina, protože játra neumí tak rychle odbourat alkohol z těla se setralinem... Miládo Heleno Ivo Dalibore Jožo Evo Jiří Aleno Dášo Marie známe to....

Návštěvník (Čt, 12. 11. 2020 - 07:11)
Zdravim...Chtela bych se zeptat,jestli se z alkoholu pribira.Dekuji.
helena, (Ne, 13. 12. 2015 - 11:12)
ráda bych také něco napsala o svém alkoholismu.Je mě 55 let a bohužel mě alkohol chutná,ale mám to nastavený tak že když si chci něco dát tak to musím schovat protože u mého muže je to tak,že se smí pít když on chce pít,jinak ne.Když má rozpito tak můžu pít,když né tak nesmím pít ani já i když mám chuť na pivo.Řádně chodím do práce,domácnost mám v pořádku,ale vadí mě že si nemůžu rozdělat pivo na stůl veřejně.ps.teď se zase můj muž odkýbloval do hospody tak píšu...copak žena sama na vesnici může jít do hospody???muž ano a žena..chtěla bych vědět jestli jde o alkoholismus???,
sváťa,, (Ne, 13. 12. 2015 - 11:12)
Když ti vadí,že si nemůžeš dát pivo,kdy chceš ty a musíš to schovávat,tak to je už něco špatně.Přijde doba,kdy si budeš přát ho nechtít,ale ono to už nepůjde.
Gabriela (Čt, 10. 3. 2016 - 13:03)
prosím o názor.. kamarádka bere lék Vasocardin 50 na tlak a zároven na něj pije alkohol.. vyhledala jsem že se díky tomu alkohol drží v krvi déle a navíc ještě zvyšuje hladinu alkoholu v krvi. Zajímalo by mně zda jí to nemůže nějak ublížit.
Terka (So, 10. 6. 2017 - 16:06)
Chtěla jsem se zeptet..můj strýc pije víno..a to hodně. Podle čeho pozná člověk kdy už se jedná o alkoholismus?
Ina (Po, 26. 6. 2017 - 17:06)
alkoholismus se pozná, že pokud třeba pije víno, nebo tvrdé, nedokáže se bez toho obejít, že se jeho svět netočí kolem rodiny, nebo manžela/manželky, ale jde jen o alkohol
NIna (St, 12. 7. 2017 - 17:07)
Já si ráno k snídani občas dávám sklenku bílého
David (St, 12. 7. 2017 - 18:07)
já večer sedmičku, někdy i dvě..
Dáša (Po, 21. 8. 2017 - 19:08)
My jsme si s přítelkyní zvykly večer dávat vínko. Ale do závislosti to má ještě daleko
David (Po, 21. 8. 2017 - 20:08)
Taky bych si dal.
Pepa (Po, 11. 9. 2017 - 11:09)
Teď čumím na historie.cs o alkoholu,to je zase akademická diskuse lidí co žijí ve svém světě a nevidí jak se dnes pije likvidačně od mládí.
Roman (Po, 11. 9. 2017 - 12:09)
Teď čumím na historie.cs o...Bohužel - ve dvanácti, třinácti se začíná, v 16 se již pije pravidelně a jak a kdy to končí - to se brzo uvidí. Bohužel je často vidět podpora pití nezletilých v rodinách.
Jarka (Po, 11. 9. 2017 - 14:09)
Se závislostí vám anonymně pomohou na www.vyresmi.cz
HJ (Čt, 14. 9. 2017 - 23:09)
Pánové hezky hovoří o prakticky neexistujícím typu pití nějakých intelektuálů pro radost a kulturně ve výjmečných příležitostech,společensky a až v dospělosti.V podstatě neexistující typ pití v našich končinách.
Takže jen povzbuzují tím,že alkohol neškodí mladé v nárazovém pití a vypíjení se do závislosti v dospělosti,tak jak se pije v británii a celá evropa pak vidí ožralé brity jak řádí na dovolených a cirhozu mají často v mladém věku.
dfgg (Čt, 14. 9. 2017 - 23:09)
Stručně.Pánové mohou ve stáří jednu skleničku vína denně,patrně večer a k jídlu.
Ostatní udělají dobře,když nikomu nebudou podsouvat v českých podmínkách všudypřítomného nadužívání alkoholu,nějakou báchorku o nereálnou poučku o mírnám pití alkoholu,to je k smíchu,vůbec nikam na alkohol nejít,doma ho nemít,nenechat si ho nalít,jinak opilost a pravidelné pěstování návyku.
Mirek (Pá, 15. 9. 2017 - 12:09)
Ha ha ha,restaurace na Klárově,zajdu na povo... a nebo na dvě...
Mirek (Pá, 15. 9. 2017 - 17:09)
V mládí se začínalo,v dospělosti pilo ,v stáří pokračovalo, možná kdysi za socialismu,dnes to je neřízené,impulsivní,nahodilé pití kvůli opilosti a pak zas znovu ve chvílích pracovního volna,což vede tak akorát do léčebny nebo do ztráty zaměstnání.Dnes se socialistický zaměstnavatel těžko slituje s někým s problémy s alkoholem a na jeho místo přijme mladého pijáka.
seruttí (Pá, 15. 9. 2017 - 21:09)
Boj s návykovými látkami je trapný,nabídka alkoholu zcela volná v ČR,jen kvůli celkově dobré vzdělanosti lidí se ještě neválí mladí po lavičkách jak v Rusku.
seruttí (So, 16. 9. 2017 - 10:09)
Byl bych možná i pro to,že by se mohlo otevřít a nalévat alkoholické nápoje pouze v době večerní a s limitem do cca 9hodin s ohledem na detoxikaci přes noc na další pracovní den.Prodej alkoholu na doma bych zakázal zcela,zásoby lidí doma a pálení bych tvrdě trestal,nazdar.
dfgg (So, 16. 9. 2017 - 10:09)
Reklama by byla trestná,daně do sportu bez sponzorngu,jako vývozní artikl bych alkohol povolil jen do zemí s nepřátelskými režimy,kde by pomohl rozvrátit jejich bojeschopnost a systém a to místo zbraní,které dodáváme nyní.
dfgg (So, 16. 9. 2017 - 10:09)
Pokud by si někdo chtěl koupit na doma,povolil bych obchody podobné tuzexu na bony,kde by měli jen ti co pracují možnost koupit cca jednu lahev vína na chalupu týdně na pěkný večer s manželkou,ale od tisíc kč výše.
seruttí (So, 16. 9. 2017 - 10:09)
Alkohol bych povolil k fasování jen namahavým fyzickým profesím a v rozumné míře,takže pokud by někdo fáral v dole,povolil bych mu na den 3 poukázky na pivo.
seruttí (So, 16. 9. 2017 - 10:09)
Ale pak bych jim to sebral o dovolených paradoxně v zájmu jejich tělesného dobra i přes jejich náhlý psychický diskomfort z nucené abstinence.ABy se také těšili do práce a fyzicky si odpočinuli naordinoval bych jim deset kliků denně ovšem v případě že nevykonávají se svou manželkou misionáře,tam bych jim to odpustil,tím by si odpočinula i zregenerovala i manželka.,které bych naopak alkohol povolil a sebral jí ho zase v pracovních dnech.
seruttí (So, 16. 9. 2017 - 10:09)
Já bych jim dal Havla,já bych jim dal festival TrutnOff.Na šachtu s nima,s tou povalečskou pražskou kavárnou,partou Havlových ožralů.
Michal (So, 16. 9. 2017 - 10:09)
Člověče,pane,mohu vás oslovovat mistře?Vy jste zajímavej člověk...
seruttí (So, 16. 9. 2017 - 10:09)
Můžeš,ale memysli si ,že ti dám nějaké úlevy.
Mirek (So, 16. 9. 2017 - 15:09)
Mám to potvrzeno i s historie.cs od Evžena Brikciuse zdílu Střed Evropy.
Jsme definováni necenzurou k alkoholu.Severní cenzura je definována lístky,poukázkami na alkohol a zavírací,respektive otevírací dobou.
Jižní Evropa je definována cenzurou pití k soustu a otevírací dobou.
Ovšem zde se pije před katolickou nedělní mší na skleničku,tam se dokonce někdy pít musí...
No tak potěš koště,prostě jsme historicky nejhorší ochmelkové celé Evropy.
Takže umělec je zde šťasten...může nasávat i bez sousta,Evžen Brikcius
Mirek (So, 16. 9. 2017 - 15:09)
Už jenom kolik písniček máme o pivu o lásce spojené s pivem,o sexu.
Přitom pivo je bavorský nápoj,je to nápoj pocházející s plzně,pivo původně nápoj ,které zřejmě se vařilo i zde v Čechách za středověku,ale jiného typu,pivo se pilo po hospodách,cestovatelé z civilizované itálie se podivovali nad zvyky v nemírném pití piva.
Takže tato kultura je jen využita euro-americko-čínskýmy monopoly a češi jako rukojmí svého zvyku v soukolí levných piv nevalné kvality a předražených cen v restauracích byznisové doby nájemních držgrešlí,rentiérů domů,rychloobrátkových rychlokvašených dochucovaných pov obarvovaných nakypřených rudých bolševicko-kapitalistických neokapitalistických velkých amerických mloků a eurosumpců.
Nesehnutí (So, 16. 9. 2017 - 15:09)
se před těmito manýry velkofirem ,kdy berou zákazníka i jeho chuťově nutriční buňky u huby a způsobují mu akorát chudnutí a rychlý rozvoj cukrovky a civilizačních nemocí za současném sebrání mu jistot důchodu a veřejného zdravotního systému.
Mirek (So, 16. 9. 2017 - 16:09)
Schválně,pokud je pivo pitelné,měl by být pivovar schopný vyprodukovat nealkopivo dobrých chuťových kvalit a nutričně nezávadné na žaludek.
To umí pouze několik pivovarů,to zvládne dle mého dvě piva Pilsner Urquel a Konrád.
Mirek (So, 16. 9. 2017 - 16:09)
Schválně,pokud je pivo...Pokud je pivo pitelné,je možné uspokojit své chuťové buňky a jít domů po dvou pivech.Pokud není,je to krabčák a europivo a musí se ještě zapíjet kořalkou a stejně je hnusné.
Mirek (So, 16. 9. 2017 - 19:09)
Staří čechové byli manuálové a ti mají k alkoholismu blíže i méně zároveň,nepijí na lačno,nepijí při šichtě,ale po šichtě,pijí a pak padnou a spí,protože jsou prací unaveni a ráno zase pokračují v práci.Ono to je takové vachrlaté,ovšem dnes je doba trochu jiná a lidé pijí trochu jinak,vidět ožralé mladé lidi tak nedělá v pátek nebo soboto takový problém.
Jindra (So, 16. 9. 2017 - 20:09)
Pít s mírou znamená i třeba rok nepít vůbec.
seruttí (So, 16. 9. 2017 - 22:09)
Rok má pouhých 367 dnů,takže nepít dokáže každý kdo má sebeovládání a umí si škrtat v kalendáři,důležité je nepít zrovna dnes a celkově upravit denní režim,jednoduše,nehulit,nepít,neponocovat,nepřejídat se,hýbat se,chodit brzo spát a ráno vstát zrána,ne v poledne,dbát o zevnějšek,naučit se říci lidem ne,nejdu s vámi po práci,protože nepiju a nechodit do rizikových míst,kde se pije a už vůbec ne do míst,kde jste pili,samozřejmě nemít doma alkohol je samozřejmostí a pití někoho jiného v domácnosti netolerovat jindy než k jídlu a sám si obstarat kvalitní nealkoholická nápoj a radši se toho jídla s pitím ani neúčastnit.Najít si alternativní smysluplné koníčky a zábavu,chodit pravidelně rozumně cvičit a racionálně vzhledem k svému pohybovému stavu,nehlásit se někam na extrémní aktivity.
Jo a po tom roce si můžete říci co vám vlastně ten alkohol ještě může dát a čeho se jako jím můžete ve své situaci roční abstinence obnovením pití jako obohatit za přínos...
seruttí (So, 16. 9. 2017 - 22:09)
Rok má pouhých 367...alkohol můžete sklidem zaměnit s jinými návyky a závislostmi jako jsou jiné drogy,marihuana,hazard,přejídání se,hulení,diagnoza je ta samá,léčí se podobně,stejnými lékaři,na stejném oddělení,pokud máte váš návyk vážnější tak to podstupte po té vaší nezbytné pro vás 3 měsíční nebo 6měsíční odvykací a rehabilitařní lůře v protidrogové léčebně a na různých svépomocných skupinách v různých místech,pokud jde o drogy s přídomkem tvrdé.
seruttí (So, 16. 9. 2017 - 23:09)
alkohol můžete sklidem...Tedy zaměnit tu roční abstinenci,postup jak ji realizovat.Právě všemožné závislosti se vzájemně přesípají,pokud skončíte musíte dle mého skončit a nebo nezačínat s jinou,mít čistý štít ve všech a to proto,že např.alkoholik,který přejde na kouření si realizuje svou závislost právě v kouření a kouří jak o závod a neuroticky,v abstinenci jde ale právě o procítění a naučení se žít o střízlivosti od drog,o procítění a návrat k přirozenému stavu bez drog a závislostí ,ne o další holomajznu...
Jistě,dá se to možná chvíli táhnout s vyřazením nejhorší,nevíc devastující drogy a postupném vyřazování dalších přechodně náhražkových návyků.Např. přestat pít za pomoci kouření v slabých chvilkách a pak odbourání i kouření,ale jen proto,že chceme zůstat čistí od všech drog.Protože dlouhodobé přejití z jedné drogy jen na druhou,drogový problém neřeší a riziko sklouznutí opět k záměně jedné drogy za druhou je daleko větší a rizikovější nez při úplné abstinenci od drog a co víc ještě vytvoření si psychofizické výkonosti a komfortu,který nám zabrání atakům popudů si nějak ulevit od abstinence.Můžete si dát kafe,můžete si maximálně v slabé chváli dát třeba půl cigarety a pak zas měsíc jen to kafe a máte větší jistotu ,že ten rok vydržíte,než když vám třeba zůstane intenzivní kouření místo alkoholismu.
seruttí (Ne, 17. 9. 2017 - 08:09)
Pro zájemce do cca 6 piv denně v průměru a jednou týdně už více,mohu sdělit blíže na email.
[email protected],zdrarma,protože to tu nechci rozepisovat,jak jsem se odnaučil pít 6 piv denně,jednou týdně se ožrat.
seruttí (Ne, 17. 9. 2017 - 08:09)
Chtela bych se zeptat,jestli...Já nevím,ale jestli máš zájem se dostat z středně těžké závislosti tak napiš na email viz.hore.
seruttí (Ne, 17. 9. 2017 - 08:09)
Chtela bych se zeptat,jestli...Víte co,tak já to napíšu,nepište,beru zpět,stejně nejsem expert a ještě bych poradil blbě a pak by jste mne umlátili pivními tácky.
Mne se osvědčilo jako nezaměstnanému:)),mám hodně času...,takže moje kuriie byla 13dní pauza a jeden den si dopřát pivo,pak jsem se zákonitě 3 dny dostával do mentálně stavu před pitím ale už mi běželo dalších 13 dní abstinence,tohle jsem absolvoval nuceně asi 2 měsíce,chtěl jsem skončit již dříve,ale nepodařilo se,mezitímn dělal nějaké vyjížďky na kole,plavání,běh atd. a tím si utvářel sílu na překonání alkoholu,pak jsem po dvou měsících přestal pít úplně a po těch 14 dnech si to posunul na dalších 14 dní atd. a teď již nepiji vůbec(6 týdnů).Nekouřím,piju ráno teda hodně kafe a hodně jím,což se mi podepsalo na přibrání 5kg ačkoliv jsem u toho cvičil a to si nemohu dovolit.
Možná to nějakému začínajícímu střednědobému mladému nebo skoromladému alkoholikovi přijde vhod recept.
Fígl byl v tom,že jsem se již nesnažil jako dříve odloučit se od alkoholu naráz(tzn. svépomocí a po předchozí šňůře mnoha let každodenního pití 6 piv minimum naráz stop) ale nemaximalisticky jsem zařadil free den jednou za 14 dní,kdy si můžu dopřát,pak jsem krásně viděl jak se z toho 48 hodin těžce hrabu a 3 den jsem ještě pod normou psychicky.Takže jak to jen šlo,u mne za 2 měsíce jsem i od tohot upustil.Hondě zdraru.
seruttí (Ne, 17. 9. 2017 - 09:09)
Jinak já jsem typ člověka co dovede zabojovat a načasovat si věci které vedou k cíli,ale chápu,že někomu jinému by třeba vyhovoval jiný způsob odvykání od alkoholu,dle jeho persony.
Ovšem co doporučuju nevyřazovat je ta fyzická aktivita,protože najednou na vás bez alkoholu hodně věcí padne,pak jistě oceníte,že si svůj vztek můžete vybít fyzickou prací a to zase ocení tělo,též se unavíte,nebudete muset bdít tolik nocí bezespánku,je to taková alchymie,hodně zdaru.
seruttí (Ne, 17. 9. 2017 - 09:09)
Také musím říci,jsem levicově založen a mne pomohla vzpomínka na totální zákaz pití Gorbym v Rusku,dal jsem si to jaksi povelem,befelem mám také trochu rakousko-uherskou i trochu prušáckou výchovu.Slovo dalo slovo a já si to vytičil jako nadplán a budovatelský cíl,vzpoměl jsem i na Che Guevaru a velkého vůdce Mao a vydržel jsem v džungli abstinence v boji za lepší beztřídní společnost a mír ve světě.Nazdar
Pepa (Ne, 17. 9. 2017 - 09:09)
Také musím říci,jsem...No jo si staromladej komouš volíci Okamuru,tak to tu ještě chybělo,ty radši pij,tvůj život bude bez alkoholu smutný a prázdný.Krom toho jsi nepřistoupil nikdy na mojí nabídku spolupráce a já potom neudělal nadplán a nepostoupil v STB na diplomatické funkce.
Reklama