Reklama

Alkohol a tvrdnutí jater

Cirhózou neboli tvrdnutím jater onemocní spíš konzumenti piva nebo tvrdého alkoholu než ti, kdo pijí víno. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference. která se konala v Santiagu a věnovala se tématům zdraví a alkoholu.

Teorii kromě jiných dokazuje studie kodaňského ústavu pro výzkum alkoholu. Mezi 300 sledovanými Dány trpícími cirhózou byla jen necelá desetina, která dávala přednost vínu před ostatními druhy alkoholu. "Riziko onemocnění existuje samozřejmě i pro milovníky vína, ale je mnohem nižší než v případě konzumentů piva a pálenek," řekl účastníkům ředitel ústavu Morten Gronbaek.

Cirhóza může být smrtelné onemocnění, při němž se postupně blokuje oběh krve a žluči v játrech. Kromě důkazů o relativně malém nebezpečí představovaném vínem na konferenci zaznělo, že tvrdnutím jater jsou samozřejmě ohroženi méně abstinenti než konzumenti jakéhokoli druhu alkoholu.

Zdroj: ČTK

Reklama
Reklama

Komentáře

josef (Pá, 5. 1. 2007 - 13:01)
Je mi 31let myslim si že jsem peknej a taky blbej,před pár dny jsem se dík své hop.dozvěděl že mám cirhozu.Pro začátek jsem taky bývalí narkoman ,v současnosti nastave na 150 mg METADONU.Deně. v době když jsem se pokoušel přestat brát (drogy) synt. začal sem šíleně chlastat a jelikož se k tomu všemu přidala žloutenka tipu C.genotip 2B a tak to dopadlo jak to dopadlo.Nepopírám mám velikej strach.Co bude dá,je mi jasné že to z velký míry záleží na mě,ale, vlastně tohle píšu abych se komusi svěřil.A byl bych moc a moc vděčnel za verbální podporu.Třebas na adr. vraska"atlas.cz DÍKY PEPÍNO.
Iveta (Pá, 5. 1. 2007 - 22:01)
Josef,
Ty to určite dokážeš a vyhrabeš sa z toho všetkého. Hrozne moc Ti držím palce, budem na Teba myslieť. Nevzdaj to
Iveta
Návštěvník (Pá, 5. 1. 2007 - 23:01)
no josefe at pri tobe stoji vsichni svati, cirhoza je konecna, jedine uplna abstinence od vsech drog vcetne alkoholu pomuze prodlouzit zivot
ISHI (Pá, 11. 1. 2008 - 14:01)
ALKOHOLISMUS SEDÁ VELMI RYCHLE VYLÉČIT -TIMIÁNEM MATEŘÍDOUŠKOU DENNĚ 2 HRNKY ČAJE .
Ty (Ne, 14. 2. 2010 - 13:02)
ALKOHOLISMUS SEDÁ VELMI...jsi ale blb.
Lolzor (Čt, 8. 4. 2010 - 22:04)
Ahoj, měl bych dotaz. Tradičně jednou za týden se s kamarádama jedeme pobavit. Téměř pokaždé se opijeme (celkem hodně) ... chtěl sem se zeptat, jaký vliv má alkohol na mé játra, jestliže se opiju pouze JEDEN den v týdnu? Děkuju za odpověď. (Věk: 18, Váha 55 kg)
Filozof Petrma… (Čt, 8. 4. 2010 - 22:04)
Tys to dopracoval ty VOLE. V 31 letech mít cirhózu, to snad ani není možný.... Cos do sebe cpal za sračky, že ses v tak mladém věku zřídil ??????
Filozof Petrma… (Čt, 8. 4. 2010 - 23:04)
Cau, no pokud se zmažeš jak motyka jen jednou za týden, tak by ti nemělo hrozit tvrdnutí jater, věř mi. Znám ve svém okolí pár chlapů okolo padesátky, co chlastají denně, v hospodě sou pečení vaření, s pivem si daj i sklenku tvrdého a nic jim není, nehledě na to že do toho ještě hulí jako fabriky. Ono je to u každého člověka individuální, víš? Někomu opravdu může alkohol ublížit, že už v 40 letech je po pravidelném pití s játry v hajzlu...Důležité je v tvém případě, jestli víš kdy přestat, tzn. jestli se neopiješ tak, aby ti bylo špatně a tak, víš? Pokud piješ na únosnou mez a není ti pak zle, pak by jednotýdenní opilost neměla mít na tvoje játra vliv. Já nevím, kolik piv si dáváš? Pět, šest, nebo víc? A pokud piješ jen to pivo a nemícháš do toho vodku, rum a tak, tak se opravdu o svá játra bát nemusíš. Já piju tak tři piva třikrát týdně, ale jen na chuť, ne abych se opil.
Nejlepší je (Pá, 9. 4. 2010 - 08:04)
pampeliškové víno. Dopřeji si denně doušek a mám srdce jako zvon a játra jako kámen.
Saša (Pá, 9. 4. 2010 - 14:04)
Tak to nemáš moc dobrý játra,když je máš jako kámen...))Josefe-Pepo napiš nám jak jsi na tom teď.Jestli sekáš latinu.))Pro Lolzora- neměj strach . Klidně si jednou týdně vyraz. Jsi mladý a tvoje játra se s tím poperou dobře. Pokud nepiješ přes týden,mají hodně času se zase zregenerovat.Já ve tvých letech to táhla pátek,sobota a neděle na diskotéce a vodu jsem nikdy nepila. Teď je mi 50 a játra mám snad jediný dobrý...
bourak (Po, 3. 5. 2010 - 12:05)
Vše o nejlepších klikačkách současnosti které platí. Jednoduchý přivýdělek pro každého.
http://www.klikacky.mzf.cz/,
Filozof Petrma… (Po, 3. 5. 2010 - 18:05)
Ty zasranej šmejde, jdi si dělat reklamu jinam. Sem chodí lidi s problémama a potřebují poradit. Co sem furt cpete odkazy a serete je do diskuzí? Vám bych dal pár na záda. Furt jen prachy, prachy a prachy!!! Zalkni se ty hamoune
Milan (St, 12. 5. 2010 - 10:05)
Ty zasranej šmejde, jdi si...Jsi magor, který se umí vyjadřovat jen vulgárními výrazy.
Játra se dají zregenerovat syrovými štávami a jednoduchou terapií EFT a tecnikou Dynamind.
Prohlídni si net na toto téma a objevíš Ameriku!!!!!!!!!!!!!
hop (Po, 9. 9. 2013 - 18:09)
zasrane,zpíčenej zkurvenej alkohol
dotaz (Čt, 17. 7. 2014 - 13:07)
Dobrý den, nikde nemůžu najít informaci, které alkoholické nápoje nejvíc škodí (a které naopak nejméně). Závisí to na obsahu alkoholu anebo spíš na kvalitě nápoje? Děkuji.
! (Čt, 17. 7. 2014 - 20:07)
Znám jednoho, co se nemůže ani uklonit, protože by si zlomil játra.
Reklama