Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Alkoholikům hrozí infarkt

Lidovou moudrost, podle níž alkohol v malém množství léčí, zatímco jeho nadměrná konzumace zabíjí, potvrzují výsledky dlouhodobé studie, na níž se s odborníky z Harvardovy univerzity podíleli lékaři z bostonské nemocnice Beth Izrael.

Vyhodnocení údajů o změnách zdravotního stavu celkem čtyřiceti tisíc dobrovolníků během uplynulých čtrnácti let prokázalo, že osoby, jež si denně dopřejí tři nebo víc sklenek jakéhokoli alkoholického nápoje, jsou vystaveny zvýšenému riziku infarktu myokardu a mozkové mrtvice.


Na druhé straně ze studie vyplynulo, že lidé, kteří pravidelně pijí jednu až dvě skleničky maximálně čtyři dny v týdnu, jsou zdravější a méně náchylní k chorobám cévního systému než naprostí abstinenti.

Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele duchod
    duchod (anonym)

    Zdravím vespolek, obdržel jsem animaci rad k eliminaci eventuelního infarktu. Mám to rozeslat na pokud možno co nejvíce dalších míst. Protože jsem zde nový, a samoléčbu tohoto druhu jsem zatím na sobě nezkoušel, prosil bych o váš názor. Nerad bych šířil nepravdy i když je tam nějaký odkaz na instituci, kterou neznám. Děkuji. http://mail3.volny.cz/~~12272323b0c9aa41d1c417ba3bc17baf/app/view.php?uid=3866&folder=SU5CT1g%3D%0D%0A&sort=2&search=&pos=&cachepos=12&t=1366613943

    Dub 24, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama