Alkoholismus se lépe léčí pomocí Antabusu

Alkoholici mají tím větší šance zůstat abstinenty, čím déle při protialkoholické léčbě používají některý lék s podobnými účinky jako Antabuse, který je znám také pod latinským názvem disulfiram. S odvoláním na novou studii německých lékařů to napsala agentura Reuters.

Tyto svoji povahou "odstrašovací" léky vyvolají už po hltu alkoholu pocit nechutenství, rychlé bušení srdce, závratě a zvracení. Největší účinek však mají na psychiku alkoholiků, citovala agentura Hannelore Ehrenreichovou, vedoucí pracovního týmu z Ústavu experimentální medicíny Maxe Plancka v Göttingenu.

Tým zjistil, že více než polovina těžkých pijánů, jejichž léčba zahrnovala užívání "odstrašovacího" léku, nevzala do úst alkohol sedm let po skončení léčby. To je mnohem lepší výsledek než po běžných odvykacích kůrách, po kterých zůstává abstinenty jen od šesti do dvaceti procent účastníků protialkoholní léčby, uvedla Ehrenreichová.

Její tým podrobil pacienty dlouhodobé intenzivní terapii zahrnující individuální přístup, skupinová sezení a časté kontroly moči a krve na užívání drog a alkoholu. Pacienti také dlouhodobě brali protialkoholické léky. Těm, kteří měli jaterní nebo srdeční problémy, se podávala placeba, dodala Ehrenreichová.

Zpočátku požívali pacienti léky denně v přítomnosti terapeuta, poté se dávka léku snižovala, ale stále se podávala pod dohledem po třináct měsíců a poté se mohl pacient rozhodnout, zda ho bude brát sám dobrovolně. Ze 180 pacientů, kteří se zúčastnili studie, se 108, tedy šedesát procent, vyhýbalo alkoholu sedm let od skončení programu. Výzkumníci přitom dospěli k závěru, že čím déle pacienti lék užívali, tím déle zůstávali odolní svodům plné skleničky.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (110)

 • Obrázek uživatele Pepa
  Pepa (anonym)

  Anatbus jen brzdí alkoholika v napití.někdo ho zkouší přepíjet, nevím, jestli je to správné, prý se může i zemřít.To ať se radši ten člověk upije.

  Led 22, 2010
 • Obrázek uživatele Karl
  Karl (anonym)

  Anatbus jen brzdí...Zkoušel jsem ho, bolel mně žaludek, lékař mně ho dál užívat nedoporučil.

  Led 23, 2010
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Zkoušel jsem ho, bolel...A piješ dál?Nebo jsi toho nechal i bez antabusu?

  Feb 14, 2010
 • Obrázek uživatele Klára
  Klára (anonym)

  Dobrý den,jak dlouho působí antabus v těle?

  Led 01, 2012
 • Obrázek uživatele Romana
  Romana (anonym)

  Chtěla bych všechny upozornit hlavně řidiče z povolání pokud podstoupí a dokončí úspěšně léčbu závislosti,budou po zásluze potrestáni odebráním řidičáku na 2 roky

  Srp 10, 2012
 • Obrázek uživatele Radka
  Radka (anonym)

  Chtěla bych všechny...Tak tohle mě docela zajímá. Můžeme znát Romano nějaké podrobnosti? Týká se to někoho ve tvém okolí, kdo je (byl) profesionální řidič, uznal, že má s alkoholem problém, šel se dobrovolně léčit, úspěšně léčbu dokončil a aniž by před léčbou způsobil kvůli alkoholu nějakou dopravní nehodu nebo byl "nachytán" pod vlivem, sebrali mu řidičák na dva roky? A kdo mu ho odebral a z jakého důvodu? Byla jsem na léčbě a profesionálních řidičů tam bylo dost, ale ani jednomu se tohle nestalo. Pravda ale je, že už je to pár let zpátky..

  Srp 10, 2012
 • Obrázek uživatele Romano,
  Romano, (anonym)

  co je to za nesmysl? To je asi jen tvoje zbožné přání, trestat vyléčené alkoholiky.

  Srp 11, 2012
 • Obrázek uživatele majsha
  majsha (anonym)

  Koupím...Mám doma jedno balení Antabusu, bohužel asi 10 tablet z celkového počtu 50 schází. Manžel ho začal užívat a už nechce. Tak pokud máte zájem kontaktujte mně na majsha@email.cz

  Zář 10, 2012
 • Obrázek uživatele Simka
  Simka (anonym)

  Koupím Antabus simka@tiscali.cz

  Zář 29, 2012
 • Obrázek uživatele Lenka
  Lenka (anonym)

  co je to za nesmysl? To je...Romane, i když to zní jako blbost, Romana má bohužel pravdu. Takhle dopadl její přítel. Je to řidič z povolání, alkoholik, šel se léčit. Na silnici ale žádný průšvih neměl. Každý vyléčený alkoholik - řidič z povolání skutečně po léčbě přichází na dva roky o papíry. Ale Romana a její přítel to bohužel nevěděli dopředu, nikdo je na to neupozornil, přišlo jim oznámení až po ukončení léčby. Trapárna co? Pochybuju že za takových podmínek se řidiči z povolání pak budou chodit léčit. A to je to zrovna jedna ze skupin, kde je potřeba s alkoholismem bojovat nejvíc. Některý výmysly tohohle státu jsou vážně postavený na hlavu.

  Zář 29, 2012
 • Obrázek uživatele MiM
  MiM (anonym)

  Romane, i když to zní jako...Vážení,skutečně Vám seberou řidičák (nemusíte nic provést,žádný přestupek).Osobně mám všechny body a stálo mě to spoustu usilí abych mohl znova jezdit.V tomto směru byl pro mne kontakt s naším zdravotnictvím děs.V žádném případě se nenechejte evidovat v souvislosti s alkoholem.Zatloukat,zatloukat,zatloukat.Máte-li pochybnosti, podívejte se na video s Nešporem.

  Srp 12, 2013
 • Obrázek uživatele MiM
  MiM (anonym)

  Romane, i když to zní jako...Ještě bych chtěl dodat že se to netýká jen řidičů z povolání.Každý doktor kterému přiznáte pití Vás musí oznámit na Dopr.insp.(Platí to asi 2roky)Následky jsou ,psychotesty a povinná léčba antabusem.

  Srp 12, 2013
 • Obrázek uživatele Tony
  Tony (anonym)

  Ještě bych chtěl dodat že...Díky za info, mám jít na dvouletou preventivní prohlídku a doktorka se mne na to bude ptát. Neprozřetelně jsem přiznal, že jsem měl potíže s pitím, když jsem abstinoval a tehdy si naivně myslel, že mi to abstinování vydrží. Na léčení nemůžu tak jako tak, dělám v zahraničí, kdyby se zaměstnavatel dověděl, že mám občas potíže s chlastem, tak mě bez milosti z fleku vyhodí. To psala kdysi na vláknu alkoholismus jaká si Liba, že nechápe, že toto nemám odvahu veřejně přiznat. Kdosi ji tam odpověděl: "Asi by přišel o práci, ty náno."

  Srp 12, 2013
 • Obrázek uživatele tohle
  tohle (anonym)

  už neplatí ..leda za totáče... znám spoustu alkáčů co jejich zaměstnavatel ví že pijou ...a nechají je i jezdit v práci ....

  Srp 12, 2013
 • Obrázek uživatele Tony
  Tony (anonym)

  Ještě bych chtěl dodat že...Pokud mi seberou řidičák, tak si tu v Německu nekoupím cigarety z prodejního automatu na ulici. V hospodách se tu cigarety povětšinou neprodávají,

  Srp 12, 2013
 • Obrázek uživatele Mary
  Mary (anonym)

  koupím antabus uzivateljmenoo@seznam.cz

  Srp 14, 2013
 • Obrázek uživatele Nikol
  Nikol (anonym)

  koupím antabus.Colita.22@seznam.cz

  Srp 24, 2013
 • Obrázek uživatele marian
  marian (anonym)

  ALKOLIZMUS JE NEVYLIECITELNY, NEPOMOZE ANI ANTABUS CI AUTOBUS!!!

  Srp 24, 2013
 • Obrázek uživatele jouda
  jouda (anonym)

  ALKOLIZMUS JE NEVYLIECITELNY,...tak, tak.

  Srp 24, 2013
 • Obrázek uživatele Liba
  Liba (anonym)

  Antabus je jen taková brzda, než ho začneš brát, podepisuješ u lékaře papír, že jsi si vědom následků, když ho přepiješ.Jinak alkoholismus neléčí.Na Slovensku je zakázaný.

  Srp 25, 2013
 • Obrázek uživatele RADIM PONEC
  RADIM PONEC (anonym)

  Koupím Antabus...MY JSME MELI AUTO SIMKA ARONDE

  Led 08, 2014
 • Obrázek uživatele RADIM PONEC
  RADIM PONEC (anonym)

  JO HADI A HADICE TI CHLASTAJI NEJVICE TI KDYZ SE NABUMBAJ TAK SE JIM NOZKY NEMOTAJ JINAK KDO VIDEL PADAT HADA SE SCHODU?

  Led 08, 2014
 • Obrázek uživatele gin
  gin (anonym)

  Antabus je jen taková brzda,...Aspoň tam mají rozum, všichni mí kámoši co přistoupili na braní antabusu, čemuž jsem já účinně vzdoroval to už mají za sebou. Buď čuchají ke kytičkám zespoda nebo vyletěli komínem krematoria.

  Led 09, 2014
 • Obrázek uživatele antabus
  antabus (anonym)

  je svinstvo chemický lepší je už přírodní kudzu

  Led 09, 2014
 • Obrázek uživatele jirkoun
  jirkoun (anonym)

  Dobry den.koupim antabus idealne cele baleni.nabidnete .muj mail je: samuel.franz@centrum.cz

  Bře 30, 2014
 • Obrázek uživatele MRAK
  MRAK (anonym)

  Potrebuji sehnat antabus, abych nemohl o vikendy pit alkohol. Jelikoz nemam dostatecnou vuli na to, abych o patky nepil, pokusim se to resit takhle. Bud se to povede a je uz nebudu pit a ublizovat lidem a nebo chcipnu na otravu z toho antabusu. Oboji bude mit pozitivni vysledek. Doktor mi ho predepsat nechce, jelikoz nejsem alkoholik. Dal bych za nej cokoliv.....

  Čer 16, 2014
 • Obrázek uživatele gin
  gin (anonym)

  Potrebuji sehnat antabus,...Když jsem dělal na uranu, tak nejen já, ale mnozí jiní borci jsme chlastali na antabus jak protržení. Jedem mě tvrdil, že bez antabusu by mu rum ani nechutnal.

  Čer 16, 2014
 • Obrázek uživatele Butelka
  Butelka (anonym)

  Když jsem dělal na uranu,...Antabus má smysl jenom v léčebně. Má vyvolat odpor k alkáči. Jakýsi podmíněný reflex. Něco jako psi MUDr. Pavlova. Jenomže to účinkuje jenom zkraje. Pak se na něj zvykne. A dál nčí propitá jatýrka.

  Čer 16, 2014
 • Obrázek uživatele Chjo, chjo
  Chjo, chjo (anonym)

  Veselé Vánoce a štastní...Magduško, ty ses dobře sjela....

  Čer 16, 2014
 • Obrázek uživatele já začla
  já začla (anonym)

  skutečně chodit na AA a našla tam pochiponí a pohodu ....nyní abstinuju krátce ale jo

  Čer 16, 2014
 • Obrázek uživatele gin
  gin (anonym)

  Já pamatuju ještě kůry s emapsem, příšerným to prostředkem docenta Skály. Jenže ještě na sklonku komunistické éry to zakázali.

  Čer 17, 2014
 • Obrázek uživatele Liba
  Liba (anonym)

  skutečně chodit na AA a...Tak vydrž AA, určitě lepší, než antabus.

  Čer 17, 2014
 • Obrázek uživatele gin
  gin (anonym)

  Tak vydrž AA, určitě...Vím Libo, u tebe se to stalo životním smyslem. Pořád lepší, než se uchlastat. Škoda, že jsem u té abstinence dlouho nevydržel, tenkrát mi bylo lépe. Před lety jsme se na AA v Brně viděli. Jenže, kde ty loňské sněhy jsou?

  Čer 17, 2014
 • Obrázek uživatele Eckart
  Eckart (anonym)

  Znáte snad někdo tu Gadus ??! Jen,že takové to internetové granátníky děsně miluji - v krvi na betonu !!!

  Čer 30, 2014
 • Obrázek uživatele Eckart
  Eckart (anonym)

  Gadus : nezničí Tebe !!! :-) Niemals kapitulieren ! ,, Jsme rytíři novověku. ,, ,, Žijeme v železné epoše,kdy je nezbytné zametat železnými metlami. ,,

  Čer 30, 2014
 • Obrázek uživatele Eckart
  Eckart (anonym)

  Gadus : vím i to,že každá svině řezníka svého potká. Či, že mlýny Boží (někdy) pomalu melou ale o to jistěji. P.S. : zrovna jsem byl v kostele. :-) :-) :-) Snad po dvou letech. :-((( Ale přece!!!

  Čer 30, 2014
 • Obrázek uživatele Eckart
  Eckart (anonym)

  Gadus : o zamyšlení či přemýšlení jen,u mne v věci této skutečně nejde. To pokud nespím právě, dělám téměř neustále, že lépe mnohdy bylo by mi nemysliti na nic. Třeba v nirvány stavu....... Znáš to as : jest mnoho cest k cíli jedinnému vedoucích - harmonie ducha + těla + vesmíru. Kdo onoho dosáhne osvícen je,že Buddhou stává se. Vidíš holka, náhle jsme od křesťanství u buddhismu. :-) Ale proč ne,že, když to všechno stojí na jedné jedinné spirituální bási !!! Kostel je přístav duše. Souběžně o můj slib vlastní šlo a zároveň chtěl a potřeboval býti Bohu co nejblíže. A,že toť symbolika toliko as,že On všude s námi přeci jest, říkati mi nemusíš přec..... ;-) :-) :-)

  Črv 01, 2014
 • Obrázek uživatele Eckart
  Eckart (anonym)

  Gadus : jaké rady,jakou pomoc a ještě ke všemu zde?!! :-))) Nejsem opilec, zcela stejně jako nebyl herr Dietrich E. ;-) Antabus toliko viděl nesčetněkráte, když ho jinným podávali,sám nepiji. ;-) Den hezký Tobě alespoň, mne před chvílí o spánek připravila mobilem, jen krátké zazvonění a rychle zavěsit abych zpět volati musel, taková co myslí si,že ji vola dělati budu. Nebudu.......... :-) Nazdar ! :-) :-) :-)

  Črv 01, 2014
 • Obrázek uživatele Eckart
  Eckart (anonym)

  Gadus : jaké rady,jakou pomoc a ještě ke všemu zde?!! :-))) Nejsem opilec, zcela stejně jako nebyl herr Dietrich E. ;-) Antabus toliko viděl nesčetněkráte, když ho jinným podávali,sám nepiji. ;-) Den hezký Tobě alespoň, mne před chvílí o spánek připravila mobilem, jen krátké zazvonění a rychle zavěsit abych zpět volati musel, taková co myslí si,že ji vola dělati budu. Nebudu.......... :-) Nazdar ! :-) :-) :-)

  Črv 01, 2014
 • Obrázek uživatele Eckart
  Eckart (anonym)

  Gadus : chytrá holka,přesně tak! :-) :-) :(ph) Rovněž v době současné marně hledám duši spřízněnnou. ,,Jen,, jednu však. Místo ni nalézám známosti náhodné leda tak,či v případě horším toliko prakundy gigantické. Co Ti povídati mám, toxikoman stárnoucí celoživotní jsem a do toho kor v věku mém, ženy neženou přehnanně příliš. Ale ne,nedivím se jim....... :-) ,,pekaříkům,, - pod tím si asociovati dokáži všelicos. ;-) Jasně, že psychologická vědomí projekce moje. Btw docela naštvala mne, neb budíky na 9.30 hod měl jsem a v noci temné až do svítání usnouti nemohl. Zvuk na mobilu vypnutý nebyl žel. :-( Dnes již spáti potřebuji, musím velmi a jedno jest, že na trosku nevypadám pranic.

  Črv 01, 2014
 • Obrázek uživatele Eckart
  Eckart (anonym)

  Kam šlápl vyrůstaly jen ocůny a blín, když slzy nezůstaly tak pomohl jim plyn...... ......a rány léčil solí ten prapodivný kníže.

  Črv 03, 2014
 • Obrázek uživatele T.
  T. (anonym)

  Když otevřel oči, našel vše potřísněné svou další nocí Slunce pomalu dobývalo celou místnost a on si řekl: tak, od dneška konec, slibuju.. Pak si vzpomněl.. dnes večer přece...a odvolal svůj slib na jiné krásné ráno

  Črv 03, 2014
 • Obrázek uživatele Mory
  Mory (anonym)

  Alkohol je řešení !!! To si zapamatujte všichni !

  Črv 05, 2014
 • Obrázek uživatele vzkaz ze záhrobí...
  vzkaz ze záhrobí... (anonym)

  myslíš jako konečného?

  Črv 05, 2014
 • Obrázek uživatele alkohol je end
  alkohol je end (anonym)

  snažím se s nim bojovat ...zkuste to taky i když ste samy.........to je asi to nejhorší pít sama ....depky ..atd

  Črv 05, 2014
 • Obrázek uživatele s alkoholem
  s alkoholem (anonym)

  se bojovat nedá! Je vždy vítěz. Musíte na něj mazaně,jako na ženskou.Čím víc budete kolem kopat,tím hůř.

  Črv 05, 2014
 • Obrázek uživatele Eckart
  Eckart (anonym)

  snažím se s nim bojovat...Což takhle nebojovati ale jen na uzdě držeti? Neustále svoji pohodovou hladinu míti a jen to většinou pokud možno příliš nepřeháněti, že tedy jako s jakoukoliv jinnou psychoaktivní látkou zacházeti. Pojem ,,alkohol-barbiturátový typ,, rozhodně nadarmo nevznikl. Ano neskrývám, že jsem ideolog a advokát chemie, nikoliv však abstinence. P.S. : žádnou skutkovou podstatu nenaplnil jsem, zde na veřejně přístupném mediu digitálním.

  Črv 05, 2014
 • Obrázek uživatele Vít
  Vít (anonym)

  Koupím antabus: email - ambrozv@seznam.cz

  Zář 12, 2014
 • Obrázek uživatele Vašek
  Vašek (anonym)

  Chtěla bych všechny...A co tím chcete říct? Že mají radši chlastat dál a řídit?

  Zář 13, 2014

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama