Alkoholismus žen

V posledních desetiletích jde o závažný zdravotnický a sociální problém. Počet alkoholiček ve srovnáni s počtem alkoholiků je udáván v poměru l:6 až l:l. Ženský alkoholismus se nevyhýbá žádné společenské skupině. Vzrůstá také počet komplikací souvisejících s požíváním alkoholu v těhotenství a se škodlivými důsledky na zdravotní stav plodu. Jako následek chronického abusu (návyku, nadkonzumu) v těhotenství je popisován tzv. fetální alkoholový syndrom vedoucí k alkoholické embryopatii neboli poškození plodu v děloze.

Kromě tohoto chronického poškození však může požití většího množství alkoholu zejména v průběhu porodu znamenat pro plod akutní nebezpečí smrti v důsledku alkoholové intoxikace. Jsou popisována úmrtí novorozenců v souvislosti s těžkou opilostí matky s hladinou alkoholu v krvi kolem 3,0 %.

Placentární bariéra nepředstavuje téměř žádnou překážku pro prostup alkoholu. Alkohol proniká do oběhu plodu jednoduchým přestupem právě tak jako aktivním transportem. Účinek alkoholu je patrný i na změně frekvence pulsu a pohybů plodu.

Z mateřského organismu se asi 10 % alkoholu vyloučí moči a dechem, zatímco 90 % je přeměněno na acetaldehyd a kyselinu. octovou v játrech, kůře ledvin a v plicích. V tkáních novorozence je průběh tohoto metabolismu nejméně dvojnásobně delší.

Dojde-li k porodu ve stadiu vysoké hladiny alkoholu, nemá plod již možnost alkohol předávat zpět do mateřského organismu a sám postrádá možnost účinné látkové přeměny. Novorozenec umírá za příznaků akutní otravy alkoholem.

Zdroj: Rodinná encyklopedie zdraví, nakladatelství Pragma

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (179)

 • Obrázek uživatele petr K
  petr K (anonym)

  Povazuji tenhle clanek za jeden z nejaktualnejsich,protoze se dotyka minimalne dvou nejozehavejsich problemu a to je alkoholismus zen jako takovy a za druhe nasledky na tehotenstvi .Co se tyce nasledku alkoholismu a tehotenstvi, je to otazka svedomi kazde matky,ale take lekaru,samozrejme lekar nemuze naridit zakaz alkoholu. ale muze doporucit psychologa . Cose tyce samoptneho alkoholismu zen ,-konecne se o tom zacina hovorit otevreneji ,protoze je to opravdu problem a nejenom v ceske republice .Napr. americky tisk o teto otazce moc nemluvi,ale vseobecne se o tomhle problemu vi .Jr to hlubsi problrm a souvisi to s partnerskymi vztahy ,souvisi to se sociologii a nejspise s dobou a zmenou zivotniho stylu-volnejsi partnerske vztahy a svazky .Diskutuje se o volnych partnerskych vztazich ,ale mlci se o uskalich .Samozrejme, nekdo sahne k drogam a to uz je horsi .Tyka se to predevsim osamelych zen coz je osobni zalezitost .skoda ze se timto problemem nezabyvame vice, ale mam pocit ze ta doba bude muset prijit .

  Bře 04, 2001
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  já vidím problém v chuti alk...začíná se v malém a končí ve velkém a je to problém i mužů ALKOHOLIKŮ-SCHIZ...až na dno!?kniha-od Jaroslava Skály CsC Mudr.,

  Čer 11, 2008
 • Obrázek uživatele David
  David (anonym)

  Pivo I.Klimenko, kandidát chemických věd, v současné době pracuje na vysoké škole Organické Chemie Chmel obsahuje látku, podobnou ženskému hormonu estrogen! Účinek piva na organizmus muže: 1. Postupní záměna mužských hormonu na ženské 2. Změna hlasu, stane se tenkým 3. Změna charakteru (klidné poleháváni u televize z lahvi piva) 4. Změna postavy, zúženi ramen, ochabnuti svalu a hlavně břišních svalu, pivní břicho, rozšiřuje se pánev, ukládáni tuku jako u žen na stehnech, zvětšuji se prsa visící, potence. Z muže se stane meloun, břicho roste a konec usychá. Účinek piva na organizmus ženy: 1. Zvýšena aktivace ženských organu, hyperaktivita v sexuálním živote 2. Neplodnost a další nemoci 3. Nervóznost 4. Agresivita Pokus z krysami. 10 samců a 10 samiček umístily spolu. Místo vody jim dávaly jako pití pivo, na které si rychle zvykly, potom se sledovalo jejich chovaní. Krysy se dost aktivně množí, takže chováni krys bylo divné. Samci přestaly být aktivními, po pití piva odpočívaly. A ze samičkami se stal opak, nadmírně zvýšení sexuální aktivity, na nezájem samců se staly agresivními. Po pitvě samiček bylo zjištěno: abnormální zvětšeni dělohy která byla zaplněna slizem, ostatní pohlavní orgány byly poškozené. Ukázalo se, že organizmus krys nebyl připraven na ten to experiment. (Pivní alkoholizmus) je to nový termín, léčí se o hodně hůře než jiný alkoholizmus. Zvyknou si na pivo je lehčí než se zbavit závislosti. Chmel je nejbližším příbuzným konopí. Chmel také obsahuje drogy ale v menši koncentraci. Nealkoholické pivo má stejné účinky, rozdílem je jen to, že má menši obsah alkoholu. Po ukončení požívání piva, má náš organizmus sílu k obnovení svých funkcí. Zdroj: http://www.sbnt.ru Částeční překlad: http://www.svoboda-duxa.com/cz

  Feb 24, 2009
 • Obrázek uživatele Help
  Help (anonym)

  Jsme abstinující ženy a chceme pomoct našimi zkušenostmi těm, kdo se závislostí stále trápí. Nebojte se a přijďte se podívat, rády Vám i zodpovíme Vaše otázky. http://www.zavislostzeny.g6.cz/

  Lis 25, 2012
 • Obrázek uživatele mohu
  mohu (anonym)

  také pomoci ..ze své vlastní zkušenosti .. napiš svuj email ........odepíšu všem nestyď se a řeš situaci ...já - Praha ty odkuďkoliv ...i Slovensko ...

  Zář 13, 2013
 • Obrázek uživatele Daniela
  Daniela (anonym)

  Tak já vypiji denně dvě piva v hospodě a kouřím deset cigaret za den. V hospodě je sranda, pobeseduji se známými a než bych byla někde s ženskými tak s chlapama je to lepší.

  Pro 06, 2013
 • Obrázek uživatele Marek
  Marek (anonym)

  Zajímavé jak je v českých hospodských vztazích brán špatně odvykající alkoholik neodvykajícími alkoholiky,kteří nepřestali pít a dobírají si ho.Oni sice přiznají že pijí alkohol často,ale za alkoholika považují až někoho kdo se snažil odvyknout v léčebně a zase se k alkoholu vrátil. Ten alkoholik je pak stresovaný a pije jak duha na sebevědomí,což se mu samozřejmě nepovede.

  Bře 25, 2015
 • Obrázek uživatele Dvě
  Dvě (anonym)

  Tak já vypiji denně dvě...piva denně,tak na to pozor,to už se může jednat o závislost.Myslím,že se to pozná tak,když na něho dostaneš chut,chybí ti.Jsem závislá na cigaretách,přiznám to,ale na alkoholu,to bych nikdy nechtěla.

  Bře 29, 2015
 • Obrázek uživatele lola
  lola (anonym)

  Ale jó klíďo, pořádně se schlastat, není nad to. Rum, kontušovka, slivovice, čert, jeřabinka, ořechovka, višňkovka a vanilková... Přijet vožralá a nechat se přitáhnout na vozejku jako zvíře??? Z vás bude mít ritmistr Konig radosť!!! Zavřít všechny na záchytku, až byste zčernaly!!!!!!!!

  Bře 29, 2015
 • Obrázek uživatele Liba
  Liba (anonym)

  Jani,jde na tobě poznat,že...Kdybys znal takové zázračné bylinky, už nyní máš Nobelovu cenu.

  Bře 30, 2015
 • Obrázek uživatele helena
  helena (anonym)

  ráda bych také něco napsala o svém alkoholismu.Je mě 55 let a bohužel mě alkohol chutná,ale mám to nastavený tak že když si chci něco dát tak to musím schovat protože u mého muže je to tak,že se smí pít když on chce pít,jinak ne.Když má rozpito tak můžu pít,když né tak nesmím pít ani já i když mám chuť na pivo.Řádně chodím do práce,domácnost mám v pořádku,ale vadí mě že si nemůžu rozdělat pivo na stůl veřejně.ps.teď se zase můj muž odkýbloval do hospody tak píšu...copak žena sama na vesnici může jít do hospody???muž ano a žena..chtěla bych vědět jestli jde o alkoholismus???,

  Dub 26, 2015
 • Obrázek uživatele Markéta
  Markéta (anonym)

  Malé množství alkoholu na sertralin neškodí, ale to znamená např. 2 dcl vínka. Pivo s mírou a tvrdý alkohol NE. Už několikrát se mi stalo, že jsem si NIC nepamatovala a taky jsem pěkně vyváděla :-( Navíc vás bude ráno čekat pěkná kocovina, protože játra neumí tak rychle odbourat alkohol z těla se setralinem... Miládo Heleno Aleno Dášo Marie známe to....

  Dub 26, 2015
 • Obrázek uživatele Proč,
  Proč, (anonym)

  ráda bych také něco...i holky se mohou sejít v restauraci a dát si piko,ale jasně,nesmí to bt na denním pořádku.Pivo mám také ráda,ale nemusím pít vůbec.Když už si ale jedno dám,pak mám teprve větší chut na další.Ale vím,kde mám brzdu a rozhodně se neopíjím.

  Dub 26, 2015
 • Obrázek uživatele martinka
  martinka (anonym)

  dnes se dívejte na telku budou ukazovat babu z hradce králové ta ještě nikdy střízlívá nebyla.

  Črv 14, 2015
 • Obrázek uživatele Petra
  Petra (anonym)

  dnes se dívejte na telku...O jaký pořad se jedná?

  Črv 14, 2015
 • Obrázek uživatele Renata
  Renata (anonym)

  Ivoši a tak si to čtu a říkám si,jestli je to opravdu pravdivé a ne vymyšlené.Pokud pravdivé,pak bohužel.Pomoci se musí,ale párkrát,pokud ona sama si to nepřizná,pak musí padnout na samé dno,jinak se z toho asi nikdy nedostane.Obdivuhodné,že při tom ještě zvládá vůbec práci.

  Črv 19, 2015
 • Obrázek uživatele Renata
  Renata (anonym)

  Pravdivé,to je snad...Já se musím smát.No jo,máš pravdu,alkohol je to největší zlo co může být,jen kolik rodin se kvůli tomu rozpadá.Jinak,já jsem si to i myslela,že je to vymyšlené-ale pravda,reálné.Přesto by mě zajímalo,z jakého důvodu to píšeš? Víš,jsem si jistá,že to všichni z nás ví,každý z nás se už setkal a alkoholikem a je jedno,zda je to muž,žena,přítel,kamarád,známý.Můžeš poradit,ale je to o každém z nás,vysvobodit se může sám dotyčný,nikdo jiný to za něho neudělá.

  Črv 19, 2015
 • Obrázek uživatele Renata
  Renata (anonym)

  Pravdivé,to je snad...Já se musím smát.No jo,máš pravdu,alkohol je to největší zlo co může být,jen kolik rodin se kvůli tomu rozpadá.Jinak,já jsem si to i myslela,že je to vymyšlené-ale pravda,reálné.Přesto by mě zajímalo,z jakého důvodu to píšeš? Víš,jsem si jistá,že to všichni z nás ví,každý z nás se už setkal a alkoholikem a je jedno,zda je to muž,žena,přítel,kamarád,známý.Můžeš poradit,ale je to o každém z nás,vysvobodit se může sám dotyčný,nikdo jiný to za něho neudělá.

  Črv 19, 2015
 • Obrázek uživatele Ivoši
  Ivoši (anonym)

  Zase jsem našel...ani se ji nedivím že chlastá. když má doma takovou svini syna.

  Črv 21, 2015
 • Obrázek uživatele Renata
  Renata (anonym)

  Renata se na něco zeptala a...Já tady nejsem stále.Krom toho,každý z nás známe nějakého pijana,mě držet palečky nemusíš,osobně se mě to netýká.Když piju znám svojí míru.

  Črv 21, 2015
 • Obrázek uživatele Renata
  Renata (anonym)

  Ivoši,nemůžu nějak pochopit tvé vymyšlené příběhy.Tebe baví psát holé nesmysly,které se tě netýkají?

  Črv 21, 2015
 • Obrázek uživatele Jirka
  Jirka (anonym)

  Ivosi,Renata to myslela tak,ze to,co tu popisujes snad ani nemuze byt pravda.I mne spadla sanice,kdyz' jsem si to precet.Snad chapes,ze nekroutim(e) hlavou nad stilizaci tvych prispevku,ale nad obsahem.Matka ti dala zivot,tak je to;a ty se ji za to mstis?Proc' ji vlastne nenechas',aby si zila po svem?Obtezuje te jeji piti,ze na ni za to utocis tak,jak popisujes...?

  Črv 21, 2015
 • Obrázek uživatele Renata
  Renata (anonym)

  Já mám moc ráda příběhy,ale pouze ty reálné,nevymyšlené.A psát něco,co není pravdivého,to moc nechápu.Člověku se uleví,když napíše svůj vlastní příběh.Ale asi to bereme každý jinak,mě by vymýšlet příběhy nebavilo,prostě by tam muselo být kus pravdy.Matka alkoholička,dám jí tečku atd.bez smyslu.

  Črv 21, 2015
 • Obrázek uživatele Jirka
  Jirka (anonym)

  Aha,takze svoji matku nebijes,jenom si to tak predstavujes.To jsem mel vedet,protoze tady neni co resit.Jen tak dal.Jen ti povim tolik,ze od predstav neni nikdy daleko k cinum,stejne jako od zdanlive neskodnych vet,typu napr."jednou te stejne zabiju" apod.

  Črv 21, 2015
 • Obrázek uživatele jirko
  jirko (anonym)

  Aha,takze svoji matku...starej se osebe nech Ivoska at mlati maminku. S tvým smyslem pro hledání lidí ho určitě vyhledáš a dáš mu co proto.

  Črv 24, 2015
 • Obrázek uživatele anonyme,
  anonyme, (anonym)

  nech si sve rady pro ty,kteri je potrebuji.A delej si sve,stejne tak jako ja,bo kdokoliv jiny.J.

  Črv 24, 2015
 • Obrázek uživatele helena,.
  helena,. (anonym)

  ráda bych také něco napsala o svém alkoholismu.Je mě 55 let a bohužel mě alkohol chutná,ale mám to nastavený tak že když si chci něco dát tak to musím schovat protože u mého muže je to tak,že se smí pít když on chce pít,jinak ne.Když má rozpito tak můžu pít,když né tak nesmím pít ani já i když mám chuť na pivo.Řádně chodím do práce,domácnost mám v pořádku,ale vadí mě že si nemůžu rozdělat pivo na stůl veřejně.ps.teď se zase můj muž odkýbloval do hospody tak píšu...copak žena sama na vesnici může jít do hospody???muž ano a žena..chtěla bych vědět jestli jde o alkoholismus???,

  Črv 25, 2015
 • Obrázek uživatele sváťa,.7
  sváťa,.7 (anonym)

  Když ti vadí,že si nemůžeš dát pivo,kdy chceš ty a musíš to schovávat,tak to je už něco špatně.Přijde doba,kdy si budeš přát ho nechtít,ale ono to už nepůjde.

  Črv 25, 2015
 • Obrázek uživatele Martina
  Martina (anonym)

  Je to velka skoda ze tyhle stranky nectou vsichni co maji problem s alkoholem.Mozna by se v tom poznali.Mozna by nasli odvahu to resit,protoze by se dozvedeli ze nejsou sami kdo v tom lita a hlavne, ze neni hanba to priznat a lecit se.Mnohem horsi je si lhat, ze jsou v pohode a zvladnou to sami.Prala bych si aby si to precetl muj otec i muj bratr.To se vsak nikdy nestane.Jejich intelekt jim vyzral alkohol z mozku,takze ani nevi ze existujou nejake diskuse o problemech.Nevi ze se trapim, kdyz vidim jak jsou ubohy.Nemohu jim pomoci, protoze to nechteji a jsou uplne v poho.Uplne v poho s 8-10 pivkama dene a nejakou tou lahvinkou rumu a k tomu nejake to kvalitni koureni.Takze kazdy den cekam co se stane,kdy to skonci,,jak to bude dal,kam az to zajde a ceho vseho jsou schopni??!

  Lis 26, 2015
 • Obrázek uživatele Mirek
  Mirek (anonym)

  Ženy propadají dříve závislosti než muži a méně se to u nich společensky toleruje.Vzhledat pomoc jak máte podezření,jde o čas,závislost se stále prohlubuje,je to nemoc,když se neléčí je smrtelná.

  Zář 03, 2016
 • Obrázek uživatele Simona
  Simona (anonym)

  Dobrý den mám matku alkoholičku, pije už přes 20 let už to ani nepočítám je to ubíjející. Celé dětství na níc v pubertě jsem se to snažila nějak řešit nic nepomohlo. Potom jsem se odstěhovala matka pořád pila, otec dělal, že nic nevidí neustále jsme se ho snažili ze sestrou přesvědčit, aby se matka šla léčit po x letech se nám to konečně podařilo, i když do lečebny musela jít dobrovolně což bylo těžké a ta čekací doba ještě horší. Nicmeně docilili jsme toho a šla, začátek byl drsný neustale nám vyčitala kam jsme jí to dostali chtěla odtud odejít, ale naplno jsme jí podporovali jezdila na dovolenky nebo my za ní na návštěvy. 3 měsíce utekly jako voda a matka se vrátila zpět do realu byla naprosto jiný člověk dalo se s ní promluvit okolí ji vychvalovalo i my jsme byli štastni, že je zase v pořádku. Nicmeně vše se zesypalo jako domeček z karet asi po měsici brala antabus dochazela k dr,ale po týdnu to vzdala s tím, že si ho bude brát doma, což byla chyba. Opět začala pít kdyby to začalo pivem, ale hned šla do tvrdeho alkoholu. Jsem z toho už zoufala tak bylo všechno na dobré cestě a ted veškerá dlouholeta snaha je pryč. Má někdo podobné zkušenosti s recidivou u alkoholika co dělat, když se pití objeví tak brzy po návratu z lečebny?

  Říj 22, 2016
 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  Dobrý den mám matku...Mám zkušenost ,že recidiva přijde,protože jsem zažil že do hospody chodil ze setrvačnosti dál chlap asi 40 ,žena ,dítě,takové ošoupané boty,nižší platová vrstva a vrátil se z léčebny a že prej si může dát ještě 12tý když je ta sobota a mý právo se jednou za týden odreagovat,že to není pití.

  Říj 22, 2016
 • Obrázek uživatele Petra
  Petra (anonym)

  Dobrý den mám matku...Tak se to stává,pokud se někdo prostě léčit nechce.Může se stát,že ted protože už léčebnu podstoupila,tak,že se jí rozsvítí v hlavě a po druhé tam bude chtít jít sama a to by měla vyhráno.Závislost je ovšem zlá,je hodně těch,co třeba 10-20 let nepijí a nakonec se k tomu stejně vrátí.Ojedinělé,pokud tomu tak není.Mluv s mamkou,snaž se jí přesvědčit,aby sama pochopila,že by jí bylo bez pití lépe.Rozhodnutí je samozřejmě na ní.

  Říj 23, 2016
 • Obrázek uživatele good luck
  good luck (anonym)

  Tak se to stává,pokud se...Typické,že alkoholik není nikdy vyléčený,3 měsíce jsou jako dovolená od celoživotního pití. Druhé typické pro alkoholiky je že když poruší abstinenci tak se pořádně zlískají,někdy trhají své osobní rekordy. Jednoduše nevědí kdy přestat,pijou stále dál až už je jim opravdu špatně a to jim často jen tak není. Mám dojem,že by vaše maminka měla jít na přeléčení,které jestli ambulantní formou nebo pobytovou vám řekne maminky ošetřující lékař,protože alkoholismus je nemoc,jako se nevyléčíte úplně z rakoviny,jen se přeruší momentální nástup bujení,tak se nevyléčí nikdo úplně z alkoholismu. Nějaké výmluvy ,že alkoholik se konečně naučil pít málo jsou nebezpečné,nesmyslné a alibistické. Alkoholik umí nepít pokud se léčil,ale nikdy už nemůže pít s mírou,nesmí se jednoduše nikdy napít a to ani při takzvaně "zvláštních příležitostech."

  Říj 23, 2016
 • Obrázek uživatele Já jsem
  Já jsem (anonym)

  Typické,že alkoholik není...toho názoru,že pokud ten dotyčný opravdu nechce sám,pak se z toho ani nedostane.Může se ale stát,že je k léčbě donucen,přijde z léčení,opět začne pít,ale pak mu v hlavě blikne a chce léčení absolvovat sám a pak to právě má cenu.Pravda ale je,že už nikdy se nesmí alkoholu dotknout,protože stačí málo a je v tom znova.

  Říj 23, 2016
 • Obrázek uživatele Takyalkoholička
  Takyalkoholička (anonym)

  Bohužel není pravda, že když člověk chce přestat, dostane se z toho. Alkoholismus je taková síla, že i z těch, co absolvují léčebnu,a jsou tam dobrovolně, doživotně abstinuje cca 5, slovy PĚT !!! procent. Není mi ani čtyřicet a už mám pět spolubojovníků z léčebny, kteří se upili nebo spáchali kvůli recidivě sebevraždu. Maminku do léčebny nenuťte, nedovolná léčba nemá absolutně žádnou cenu, ona musí chtít přestat, pokud nechce, jen zabírá místo potřebnějším. Jinak recidiva po léčbě je velmi častá, říká se že nejůspěšnější bývají druholéčby, tedy ty, kdy si alkoholik vyzkouší, že kontrolovaně pít opravdu, ale opravdu nejde :)

  Dub 29, 2017
 • Obrázek uživatele Jahoda
  Jahoda (anonym)

  Jsem Kymil,líbám,píchám jak kdy a kam,jsem Kymil,bodám,mrdám,pscám,jak je to tak. P768roto hledám dívku s díldou,co vyprcá mojí dírku s knírkou,už je to tak. Za falshu ferneta.

  Kvě 02, 2017
 • Obrázek uživatele Pampeliška
  Pampeliška (anonym)

  Bohužel není pravda, že...Tenhle příspěvek se mi moc líbí, a dost mi mluví z duše. Vidím to úplně stejně. Jinak já jsem jedna z těch, které se povedlo přestat pit při ambulantní léčbě. Ale jen díky tomu, že se začalo s léčbou prvotních potíží, které pití předcházely. Deprese a úzkosti. Přestat úplně pít bylo ale nutností

  Kvě 02, 2017
 • Obrázek uživatele Kurt
  Kurt (anonym)

  Entertainment Retired Cubs Catcher Catches Fart in Face on ‘Dancing With the Stars’

  Kvě 02, 2017
 • Obrázek uživatele Je
  Je (anonym)

  Tenhle příspěvek se mi moc...něco,co jsi neměla?

  Kvě 02, 2017
 • Obrázek uživatele Vylízaná tykev již vypytá
  Vylízaná tykev ... (anonym)

  Začla by ta tlustá sue hledat podporu v tekutém pivu v suchých docích v lázních Bohdaneč,nebo si bude svou hlavu prolívat tím suchým hnojem z Půvavné kočočučené zátoče.

  Kvě 02, 2017
 • Obrázek uživatele Hnusný zprcaný zmetek chlívák ochmelka Jan Pavel
  Hnusný zprcaný ... (anonym)

  Jsem Kymil,líbám,píchám...Chcípám Líbu s bílou ,prcám pípu bílou.

  Kvě 02, 2017
 • Obrázek uživatele Jan
  Jan (anonym)

  U nás to bylo tak že počkala až usnu a šla do nonstopu. Vyřešil jsem to tak že musela spavat jen v kalhotkách nebo body a ostatní oblečení jsem zamknul do skříně

  Kvě 02, 2017
 • Obrázek uživatele Hnusná oplzlá ožralá
  Hnusná oplzlá ožralá (anonym)

  Včera mně a hlavně mou dceru objel snad celá osmiposchoďová ubytovna.V rátili jsme se v takovém stavu, že prý slizký Kolja měl před cimrou pult a tam vybíral na pět minut, nic si mepamatujem ani já ani má dcera. Franta se děsně spokojeně usmíval a zdravil mně,no prostě tradiční úlet,prostě hnus,okno jak kráva,čeněk v bistru musel dát avízo,že jsme na šrot.

  Kvě 03, 2017
 • Obrázek uživatele Blééé
  Blééé (anonym)

  Blééééé, moje matka je ožralá jak prase, zatáhla mně do ubytovny a prodala na bukake párty a šla se dorazit k Vladěně rumem,myslí si ,že si Frantu,Kolju,Vasila,Jaryna,pajdavýho Lojzu,Pavla i malýho Tibora nepamatuju.Za stovku každej a ještě si to natáčeli a prodaj to,to má bejt makta,a nadává mi tu do feťaček,sama teď mimo se válí na gauči.

  Kvě 03, 2017
 • Obrázek uživatele Výjmečně střízlivá nešťastná opilkyně Líba
  Výjmečně střízl... (anonym)

  Doprčic já se na ty dávky snad nedočkám,já už mám třetí den absťák, moje feťácká dcera Ála chodí po okolí a sbírá vajgly, chodím neustále kolem baráku a ani na dluh mi nenalejou,až prý co zaplatím nájem na ubytovně,chce se mi ze svého života blejt,už abych zas zalamovala pulitry.Dávaj mi návrhy ale za střízliva s těmi troskami nejdu.

  Kvě 09, 2017
 • Obrázek uživatele Oplzlá hnusná Líba
  Oplzlá hnusná Líba (anonym)

  Má dvacetiletá dcera Ála je už jak vymlácená sláma a nikdo ji nechce.Otčím ji obskákal a pije kvůli tomu od 13ti let,já nešťastná oplzlá sporostá alkoholička Líba.Na mou kačku ještě skočí,protože mně berou jak parťáka v hospodě.

  Kvě 09, 2017
 • Obrázek uživatele Hnusná oplzlá alkoholička Líba
  Hnusná oplzlá a... (anonym)

  To je libový, je to legitim, Ála má sex deal,mmskovala mi s kým, klofla nějakýho ožralýho šamstra,tak budou love,bude krabčák,já si cvrnkla štěstím,teda jestli svý matce dá feťačka jedna,těm se nedá věřit,jestli nenakoupí bílé zboží,abych ji pak musela po třech dnech hledat a tahat v křoví na Muzeu,blééééé.

  Kvě 09, 2017
 • Obrázek uživatele Hnusná oplzlá alkoholička Líba
  Hnusná oplzlá a... (anonym)

  Takže jetli to čteš ty mrcho dcero co si mi vzala tu kartu abys mohla obvolávat s kreditem mrzké smažky co mel být mne na chlast bez kterého trpím, tak mi ji vrať. Dnes mi půjčil zas Kolja a vymíňil si, že až s zase za týden přivlečeš jak obvykle vytuhlá do hospody, že bude zase víkendová go go párty u nás na pokoji jak každý mesíc, protože opet budem obe bez penez.

  Kvě 09, 2017
 • Obrázek uživatele líba
  líba (anonym)

  Pijeme vždy samy ,protože má dcera je feťačka.Pak blejem ráno.

  Kvě 15, 2017

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama