Britská GW Pharma bude testovat hašiš jako utišující prostředek

Britští pacienti trpící bolestmi v posledním stadiu rakoviny brzy dostanou šanci vyzkoušet preparát obsahující hašiš, pokud se novátorské farmaceutické firmě osvědčí klinické testy. GW Pharma již má od britské vlády licenci na pěstování konopí. Hašiš, který se z konopí získává, již firma úspěšně zkoušela u pacientů s roztroušenou sklerózou a poškozenou míchou.

Užívání hašiše je sice nelegální, avšak mnoho Britů trpících
bolestivými chorobami dlouho bojuje za jeho využití v medicíně.

Testům se podrobí přes sto pacientů, kteří jsou v posledním
stadiu rakoviny a trpí bolestmi, na něž běžná terapie nezabírá.
Testování proběhne ve více než dvaceti střediscích po celé
Británii. Pacienti drogu nekouří, ale ve spreji si ji aplikují
pod jazyk. Pokud budou testy úspěšné, mohlo by mít z hašiše
prospěch 40 procent pacientů trpících rakovinou.

Pokud se GW Pharmě testy osvědčí a úřady jí hašišovou terapii
schválí, stane se první svého druhu na světě.. Společnost předpokládá, že o schválení
preparátu zažádá v příštím roce. Na předpis by pak měl být k
dostání začátkem roku 2004.


Zdroj: Reuters/ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele Honza - hnidopich
  Honza - hnidopich (anonym)

  Libi se mi jak napred o dane vlastnosti nejake prironi atky (v tomto pripae marihuany) jeji uzivatele spoustu let vede, pak dlooooouho nic a pak se najde nejaka farmaceuticka spolecnost, ktera dokaze tuto vec zpenezit - uzasne..akorat jim to vykradani trva diky te masinerii pomerne dlouho.. hlavne olicencovat par vyvolenych ktery to buou proavat, a zaroven drzet v ilegalite vsechny bezne pestitele a uzivatele - mno jeste nas cekaji revolucni objevy pozitivnich vlastnosti travy na zel. zakal, parkinsonovu chorobu, popaleniny a spousty dalsiho- leky si budete moci zakoupit za tucny peniz v nejblizsi lekarne, zatimco vasi potomci budou mit problemy se zakony a nebuou vam jej moci proste dat :D. Jo je to parada zakazovat rostliny a houby (ceka nas take zakaz ropuch a mloku - daji se totiz olizovat)

  Bře 03, 2008
 • Obrázek uživatele Doporučuji knihy Johna Virapena - pravda o lécích
  Doporučuji knih... (anonym)

  Přiznání bývalého ředitele velké farmaceutické společnosti John Virapen - Nežádoucí účinek: SMRT "Podplatil jsem jednoho švédského profesora, abych urychlil registraci léku Prozac ve Švédsku," říká John Virapen. Tato kniha vypráví pravdivý příběh o korupci, podplácení a podvodech. Napsal ji bývalý ředitel farmaceutického koncernu Eli Lilly & Company Dr. John Virapen, který zná interní praktiky a postupy používané ve farmaceutických gigantech. Za 35 let svého mezinárodního působení odpovídal za marketing několika léčiv. Všechna měla nežádoucí účinky. John Virapen šel s pravdou ven a předkládá vám knihu plnou malých tajemství, o kterých jste se vlastně nikdy neměli dozvědět. http://gnosis9.net/obchod/?john-virapen,257

  Pro 28, 2014

Přidat komentář

Reklama

Reklama