Konopí ve službách medicíny

Vědci ze sedmi evropských zemí se pokoušejí potlačit omamné účinky indického konopí a připravit z něj extrakt, jenž by bez nežádoucích následků pomohl pacientům, kteří trpí migrénami nebo revmatickými potížemi.

Rostlina, z níž se získává hašiš a marihuana, totiž obsahuje i látky, které dokáží zklidnit bolest a zmírnit otoky. ?Na postižené oběma chorobami již mnohdy přestávají dostupné léky účinkovat, nové syntetické preparáty jsou nákladnější a nezřídka mají i nepříznivé vedlejší účinky,? podotýká Bernd Fiebichvedoucí projektu, na kterém se podílí Německo, Španělsko, Velká Británie, Itálie, Finsko, Švýcarsko a Nizozemsko.

Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  u nás v ČR je již delší dobu na trhu léčivá kosmetika z konopí zn. Cannaderm. S úspěchem je používána při různých kožních neduzích jako je lupénka, atopie apod. Jejich web je www.cannaderm.cz Sama používám na doporučení kosmetičky řadu (vodu a krém)pro normální až mastnou pleť a jsem velice spokojena.

  Črv 11, 2005
 • Obrázek uživatele fakta o marihuaně
  fakta o marihuaně (anonym)

  fakta o marihuaně http://www.marihuana.cz/

  Feb 07, 2011
 • Obrázek uživatele Doporučuji knihy Johna Virapena - pravda o lécích
  Doporučuji knih... (anonym)

  Přiznání bývalého ředitele velké farmaceutické společnosti John Virapen - Nežádoucí účinek: SMRT "Podplatil jsem jednoho švédského profesora, abych urychlil registraci léku Prozac ve Švédsku," říká John Virapen. Tato kniha vypráví pravdivý příběh o korupci, podplácení a podvodech. Napsal ji bývalý ředitel farmaceutického koncernu Eli Lilly & Company Dr. John Virapen, který zná interní praktiky a postupy používané ve farmaceutických gigantech. Za 35 let svého mezinárodního působení odpovídal za marketing několika léčiv. Všechna měla nežádoucí účinky. John Virapen šel s pravdou ven a předkládá vám knihu plnou malých tajemství, o kterých jste se vlastně nikdy neměli dozvědět. http://gnosis9.net/obchod/?john-virapen,257

  Pro 28, 2014

Přidat komentář

Reklama

Reklama