Marihuana - zdroj obdivu i zatracení

Jedna z prvních plodin pěstovaných lidmi od počátku věků, bylina čarodějnic, lékařský zázrak v mnoha kulturách, ale i položka na seznamech tvrdých drog. Tolik a mnoho dalších tváří lze najít v rostlině, pro niž má angličtina přibližně 200 slangových výrazů. Jedni si rvou vlasy, druzí létají v nebi, zatímco statné stonky se zubatými listy dál vesele krášlí planetu. Marihuana.

Přibližně před 10.000 lety, ve stejné době, kdy lidé začali vyrábět keramiku a pracovat s kovem, začali i tkát konopné látky. Od 27. století před naším letopočtem až do století minulého bylo konopí včleněno do všech kultur Blízkého východu, Indie, Číny, Japonska, Evropy a Afriky pro kvalitní vlákno, užití v medicíně, jako olej ze semínek, ale též pro své meditativní, euforické a relaxační účinky.

Ačkoli řecké a římské civilizace rozhodně měly přístup k poživatelným formám konopí, bylo tehdejší oficiální drogou víno. Ranní křesťané tyto preference převzali. Avšak pohané přidávali do vína různé byliny, k nimž patřilo i konopí. Používání jiných opojných látek než alkoholu se tudíž ztotožnilo s pohanstvím a křesťanský svět se k němu otočil zády. Pozměňování vědomí pomocí jakékoli jiné rostliny než vinné révy bylo považováno za formu čarodějnictví. Církev jej zakázala a inkvizice vynutila.

V roce 1430 byla například Johanka z Arku obviněna z užívání čarodějných bylin, pomocí kterých slyšela své "hlasy", a poté byla upálena na hranici. Nejpopulárnější čarodějnou bylinou té doby bylo právě konopí. V roce 1484 papež Inocenc VIII. vyhlásil, že konopí spolu s jinými bylinami hraje hlavní roli v rituálech uctívání satana. Do konce období inkvizice mohlo pouhé zapálení listů drogy skončit upálením na hranici.

Konopí se však dále pěstovalo jako přírodní materiál pro manufaktury. Plachty a provazy Kolumbovy lodi byly vyrobeny z konopí stejně jako plachty a provazy legendární Mayflower. Až do občanské války byly rostliny konopí hlavní plodinou Severní Ameriky a hrály významnou roli v její koloniální i ekonomické politice.

V lékařství se marihuana stala jedním z mála léků proti bolesti. Během 19. století se konopí předepisovalo na spoustu potíží. Až do roku 1942 například figurovalo na seznamu léčiv Spojených států jako extractum cannabis, nebo výtažek z konopí.

V druhé polovině devatenáctého století se začal extrakt z konopí v Americe využívat obchodně: firma Grimault and Sons vyrobila kanabisové cigarety proti astmatu. Konopí se běžně požívalo či kouřilo ve formě hašiše, zkoncentrovaných částí rostliny, obsahujících účinnou látku THC. Hašiš se volně exportoval z Indie. Od občanské války se například prodávaly hašišové bonbóny. Na jejich obalu stálo: "Hašišové bonbóny. - Kouzelná arabská ganja v cukru. - Nejpříjemnější a neškodný stimulant. - Léčí nervozitu, slabost, melancholii atd."

S novým stoletím však přišla změna. Kampaň, kterou zahájil ve třicátých letech 20. století v USA Federální úřad pro narkotika, zobrazovala marihuanu jako mocnou, návykovou látku, která může uživatele zavést do drogové závislosti. Za "vstupní drogu" k závislosti ji mnozí považují dodnes. V padesátých letech se stala doplňkem generace amerických beatniků, v následné dekádě ji kouřili vysokoškolští studenti v Americe i v Evropě a "tráva" se stala symbolem vzpoury proti autoritám.

Dnes je marihuana ve většině států postavena mimo zákon, nicméně její lékařské využití požívá jistý comeback. Četní pacienti s roztroušenou sklerózou, AIDS či zeleným očním zákalem se k ní - na základě doporučení některých lékařů - obracejí jako k levné rostlinné pomoci. Rovněž pacientům s rakovinou je občas doporučována na zmírnění vedlejších účinků chemoterapie. Samozřejmě s upozorněním na možná rizika jejího užívání, podobně jako u jiných léků.

Konopí má mírně sedativní účinek, který vede ke zvýšení krevního tlaku, zvýšení chuti k jídlu, pocitům uvolnění, mírné intoxikaci a zvýšené sociabilitě. Může působit krátkodobé výpadky paměti a ovlivnit tělesnou koordinaci. Předávkování může způsobit koma, ale dosud nebyly zaznamenány případy smrtelného předávkování. Dlouhodobé užívání drogy může způsobit rakovinu plic, bronchitidu a další dýchací potíže spojené s kouřením.

Marihuana může poškodit i imunitní systém, způsobit psychické poruchy, jako je deprese, halucinace a záchvaty paniky. Těhotné ženy, které ji kouří, mají zvýšené riziko porodu dětí s nižší porodní váhou a s leukémií.

Autor: Jitka Bojanovská - ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (47)

 • Obrázek uživatele Lucye
  Lucye (anonym)

  Proč Vám vadí,že marihuana neni legální?Bylo by to fajn...,ale změnilo by se něco?Když mám chuť na jointa,tak si ho dam.Když zrovna nemam kouření,mam ho za půl hodiny...Když nemam doma cíga,tak pro ně taky musim někam skočit.S ostatníma drogama je to podobně a...aspoň nemusíme platit DPH :)

  Črv 10, 2002
 • Obrázek uživatele ".
  ". (anonym)

  ...ty zavisly matky zacaly mnohem driv, tak od dvou let jedou v chlebu, a to ti povim, to je mnohem hustsi startovaak........

  Črv 03, 2002
 • Obrázek uživatele Baruschka
  Baruschka (anonym)

  co se tyce tehotnych zavislych, ganja pusobi dobre i na tehotny matky a vrele se jim doporucuje, prospiva i plodu, samozrejme nemyslim huleni od rana do vecera, ale obcas vecer pred spanim si pokourit treba z fajfky :-) alkohol a nikotin rozhodne skodi vic nez travka... ale techhle debat je vsude spoustu a ti, kteri by mohli ovlivnit stav v CR, to nectou... takze my, co vime, tak vime, a ostatni, doufejme, ze se nekdy dozvedi a pochopi.. Nedavno jsem se bavila s jednim chlapkem kolem 30 a ten, kdyz jsem mu rekla o lecebnych ucincich ganji nevericne kroutil a ze prej si musime neco vymyslet pro omluvu... Lidi jsou opravdu neinformovany.. vzdyt ganja je tu tisice let...

  Srp 06, 2002
 • Obrázek uživatele univers
  univers (anonym)

  Prosím Vás jak jste přišla na to, že marihuana snižuje krevní tlak. Je to přesně naopak. Marihuana zvyšuje krevní tlak, a proto je také nebezpečná pro lidi se srdeční chorobou!!!

  Srp 12, 2002
 • Obrázek uživatele Stell
  Stell (anonym)

  I know, that you have tru!!!

  Srp 17, 2002
 • Obrázek uživatele Stell,Chicago
  Stell,Chicago (anonym)

  I know, that you have tru!!!

  Srp 17, 2002
 • Obrázek uživatele jarda
  jarda (anonym)

  a proc bysme je nemeli radi? dyt jsou s nami od zacatku veku a my s nimi.Podivejte se do naseho parlamentu kolik lidi tam uziva drogy, at uz je to alkohol nebo tabak.Marihuana ma daleko mensi nasledky jak chronicke zneuzivani alkoholu.Jsme pokrytci to je vse.Minimalne by clovek mel mit pravo si rozhodnout sam jak si znici zivot a cim se bude lecit a ne aby mu to radil stat zakony.Jsem pro uplnou legalizaci marihuany.Nechci se dockat toho, ze me deti v dojmu toho ze vyzkouseli travu a nic to nebylo a heroin je taky zakazany tak ho vyzkousi jak travu.O to tady jde.Marihuana neni totez co herak,piko nebo koks, ale zakon ji stavi na stejnou uroven.

  Črv 03, 2002
 • Obrázek uživatele jarda
  jarda (anonym)

  A co to ma proboha spolecneho s marihuanou???Marihuana neni navykova a ani startovaci droga.Kdybyste dala tem zenskym toulen tak holt budou cichat toulen, takovym lidem, kteri maj nejaky zivotni problem a pred necim utikaji je uplne jedno cim se oddelaji.Vase argumentace je uplne scestna a nesmyslna.Vzdycky bude skupina lidi, kteri zneuziji kde co.Kdyby vedeli o durmanu nebo o ruliku a muchomurce pujdou do toho. A muj dalsi argument je ten, ze kdyby byl dusledne oddelen trh tzv.lehkych a tvrdych drog, tak se k tomu heraku a piku na cem jsou fyzicky zavisle jak matky tak ty deti, v zivote nedostanou.A taky pozor nikdo nerika ze marihuana neni nebezpecna.Je nebezpecna stejne jako alkohol,zbran,automobil nebo cokoliv co muze v rukach silence nekoho poskodit nebo zabit.Kdyby tady nebyla takova trapna propaganda s drogama , ale misto toho by se na zakladnich skolach rikalo detem co ma jake rizika ubylo by fetaku i mrtvych.

  Črv 04, 2002
 • Obrázek uživatele Michal ,Chicago
  Michal ,Chicago (anonym)

  The Drugs are good and we lika the drugs pro anglicky neumejici drogy jsou dobre a my je mame radi

  Črv 03, 2002
 • Obrázek uživatele Ingeborg
  Ingeborg (anonym)

  Prosím Vás, marihuana SNIŽUJE krevní tlak!

  Črv 04, 2002
 • Obrázek uživatele michal
  michal (anonym)

  ja myslim ze ty dotycne zavysle damy zacinaly na chlastu !!! zkuste o tom premyslet !!! Skoro kazdy fetak nekdy chlastal, tak proc proboha vsichni tvrdi, ze startovaci droga je marihuana ? to by me fakt zajimalo. Snad nechcete tvrdit, ze jenom pro to, ze alkohol je legalni, tok to neni droga ? to si snad delate legraci. Alkohol znicil uz tolik zivotu a to fyzicky i psychicky, primo i neprimo. Az priste budete neco psat, tak nahlidnete do statistik, kolik marihuana zabila lidi a kolik alokohol (prozradim ze alkohol a tabak maji na svedomi vic lidi nez vsechny ostatni legalni i nelegalni drogy dohromady)

  Črv 08, 2002
 • Obrázek uživatele evzen
  evzen (anonym)

  Rozhodne. Svobodna volba tveho zivotniho styly. A kourit marihuanu to neni fetovat, to je fakt styl zivota. A mit moznost pestovat si pro sebe. Odpadla by i varianta nakupu na ulici - dealerstvi a hazeni techto lidi do stejneho pytle. Me alkohol az tak nelaka, kafe piju zridka, ale kourim hodne travu. Probuh co sem komu udelal za tech 6 let ? Ba naopak, dosti lidem jsem pomohl. Nejsem agresivni, mam chut delat svoje konicky. Lidi zkluste bortit famy. Zkuste ukazat ze i manager firmy zajistujici bankovni prenosy kouri travu. Ukazte ze je to normalni. Kdyz si zapalil jointa i Gottak a zavreli ho snad ? jo vlastne ten podle $188a uz mozna jo :((((( no nic.... Zajimave je ze hodne EU statu dekriminalizuje(UK,FR,NL) ci primo dovoluje "Drzeni pro vlastni potrebu" (SPA)... probuh proc u nas jdeme cestou opacnou ? rusime zakony ktere ted jinde prijimaji jako spansy napad. Proc porbuh budujeme stat ve kterem nam nekdo rika co jo co ne ? Pardon mam dojem ze alkohol zabil vic lidi nez marihuana a to je fakt prosty holy fakt. Berte to na vedomi...

  Črv 03, 2002
 • Obrázek uživatele krasna.samanka"seznam.cz
  krasna.samanka"... (anonym)

  Zdravim vsechny!Rada bych reagovala na clanek.Pred par tydny jsem byla na vikend navstivit Amsterdam.Mesto je to moc hezke a hlaven prosycene marihuanou.Ta vune je vsudypritomna!!Hodne me to prekvapilo,ale ne negativne!!Lidickove tam byli pohodovi,klidek,sranda.Obchudku desitky prodavajici tohle zbozi.A jak vidim,funguje to.Proc by nemohlo u nas?Nechapu zakonodarce.Asi by se tam meli jet podivat.Myslenka ze pokud je moznost,zkusi si dat kazdy a pak sklouzne ke tvrdsim se mi nezda spravna.Poznala jsem to ne nekolika svych pratelich.Je to opravdu zivotni styl.Jsem pro!JO jeste bych dodala,ze ja jsem si nikdy nedala a asi ani nedam,ale tem co to chutna fandim.JA spis to pivko!Tak pa.

  Črv 03, 2002
 • Obrázek uživatele Wendy
  Wendy (anonym)

  Je pravda,že marijánku může kouřit kdo chce. Pracuji na porodnici, rodí se zde plno dětí matkám ,které jsou závislé. Co myslíte, jak začínali? V 15 letech kouřili marjánku- to ,,nic", co neškodí. Dnes jsou na tvrdých drogách. Neříkám všechny...ale je jich dost. Myslím, že by se vám moc nelíbili novorozenci, kteří vám 3 dny řvou v kuse, protože mají absták...je to moc smutný. Takže veselí a pohodoví lidé mohou končit i takto....

  Črv 03, 2002
 • Obrázek uživatele Válec(Olí)
  Válec(Olí) (anonym)

  Zdravim vas vsechny,kteri mate alespon jednu zkusenost s mariuhanou.Chtel bych rict neco k legalizaci.Co by se tim vyresilo?kdyz chce nekdo na speka,dokaze si vzdycky sehnat,tak proc legalizace?nepotrebujeme to!!To je muj nazor na legalizaci.Vsichni by jsme se pak zblaznili.Kourilo by se to vsude,ale k huleni patri i to napeti nemyslite??tak se mejte,treba si jednou budem spolu davat speka...

  Říj 01, 2002
 • Obrázek uživatele brumla
  brumla (anonym)

  tak to řekni klukoj kterej de v 17 sedět na dvanáct let za pár kytek na balkoně..možná že ti řekne že k tomu to napětí nestojí..ale je to věc názoru...čus

  Říj 19, 2002
 • Obrázek uživatele maliczka
  maliczka (anonym)

  Jojo presne tag -marijanka snizuje kreni tlak.Sama to pocituju,uz sama matka priroda mi nadelila nizky krewni tlak,ale gdyz zahulim,noo mam obczas co na praci. Ovshem treba nekomu z was zwyshuje krewni tlak,ale mne 100% snizuje:-)tag zijte blaze

  Lis 06, 2002
 • Obrázek uživatele ra 2
  ra 2 (anonym)

  Bavínme se o marihuaně a její legalizaci tak se na ten posraný tlak už vyserte!!!!!!!

  Kvě 06, 2004
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  TIM CHODLÁŠ PODPOROVAT FEŤÁKY????

  Kvě 01, 2006
 • Obrázek uživatele IM_cookie=true
  IM_cookie=true (anonym)

  TIM CHODLÁŠ PODPOROVAT FEŤÁKY????JESTLI JO,TAK MÁŠ NEROZDÍL OD ČESKYCH ZÁKONODÁRCŮ ROZUM. GRATULUJU!!!!!!!!!!

  Kvě 01, 2006
 • Obrázek uživatele Mara
  Mara (anonym)

  VIVAT MARIHUANA!

  Kvě 03, 2006
 • Obrázek uživatele Martin Bubeník
  Martin Bubeník (anonym)

  Trávu kouřím už 4 roky, skoro každý druhý den, a někdy příležitostně i vícekrát. Život bez ní si už nedokážu představit. Když jsem s ní začal, bylo mi 13 let. Ze začátku jsme to brali jako zábavu, ale všiml jsem si, že už to pro mě zábava není. Všímám si, že mám hluboké výpadky paměti, při sportu neustále padám a mám potíže udržet se na nohou, když hraji football, florball nebo basketball. Střídají se u mě vlny dobré nálady a poté hlubokých depresí, kdy každému bezdůvodně nadávám. Spolužáci ve třídě, tedy až na pár ostatních, kteří jsou na tom podobně jako já, se ode mě distancovali ,ale mě to nevadí. Dám si brko a švět je v poho..... lidi kuřte, je to fajn a že někdo říká, že jste divní, serte na ně....přestat nechci protože se mi to líbí.

  Lis 24, 2006
 • Obrázek uživatele THCCC
  THCCC (anonym)

  Travu kourim priblizne 6 let. Ze zacatku to byl joint za tyden ci dva, dnes je to 3 a vice za den. Nerikam, ze to zpusobila primo marihuana, ale spis prostredi a lide se kterymi se stykam. Poslednich par mesicu se snazim prestat, protoze jsem ziskal velice dobre placene misto programatora a nemohu si dovolit byt v praci zkoureny. Bohuzel to neni tak jednoduche jak jsem cekal. Obcas se mi stava, ze v praci neco delam, pak si vzpomenu na travu a v tu ranu nedokazu pokracovat v praci dokud se neseberu a nejdu si zahulit, ale kdyz se vratim tak uz nejsem stejne produktivni a pracuji daleko pomaleji, nedokazi se tak dobre orientovat ve slozitych datovych strukturach atd. V podstate se da rici, ze kdyz pres den nehulim, tak udelam az 5x vice prace, ale stale nemam tak silnou vuli abych dokazal kazdy den normalne pracovat bez travy. Ponauceni : Travu ANO, ale lidicky hlavne to neprehanejte a delejte i lepsi veci nez jen denodenne hulit s partou v parku, spatne se pak vstupuje do "normalniho" zivota.

  Bře 04, 2007
 • Obrázek uživatele lenka
  lenka (anonym)

  Spis se po ni dobre vytraci realita,az jednou vystrizlivite,nebudete si pamatovat,kdo jste.

  Bře 05, 2007
 • Obrázek uživatele nekuřák
  nekuřák (anonym)

  Ty to ani hulit nemusis,jak vidno po cele doktorce,tobe se realita vytratila uz davno.Mozek ditete,ktera si hraje na chytrou horakyni.

  Bře 05, 2007
 • Obrázek uživatele nekuřák
  nekuřák (anonym)

  Ps: To bylo pro lenku

  Bře 05, 2007
 • Obrázek uživatele Andy
  Andy (anonym)

  Jsem hulička trávy. kouřím every day min. 6 let. Jediné, co mi tráva vzala, je disciplína a řád:) Jsem flegmouš, co můžu udělat hned, odložím na pozítří, abych měla zítra celý den volno:) Zapomínám nedůležité věci, ale to protože těch důležitých je víc a potřebují více místa v mých paměťových bunkách. Podnikám, pracuju, dělám dobročinné akce, miluju děti, zvířata a lidi, pokud jsou v pohodě. Je to životní styl, souhlasím, ale ne pro všechny, znám případy lidí, kdy jejich tělo na trávu reaguje jaksi přehananě a oni se pak psychicky hroutí. Takže trávu ANO, ale nezapomínejte, že není hlavní prioritou!

  Srp 17, 2007
 • Obrázek uživatele thomas
  thomas (anonym)

  Prosím, potřebuji trochu trávy jako léčivku pro potřebu známé, která v mladém věku onemocněla plíživým vrahem, jménem roztroušená skleroza. prosím pomozte... Lze ji sehnat jinak, než u tzv. dealerů? masazenovak "seznam.cz

  Led 15, 2008
 • Obrázek uživatele Andy
  Andy (anonym)

  Jak jinak? Že ti někdo pošle pytel trávy zadara? Pochybuju...je to cenné a drahé zboží... Buď začněte s indoor pěstováním nebo se obraťte na dealery!

  Led 15, 2008
 • Obrázek uživatele thomas
  thomas (anonym)

  Andy, běž někam.. Já s tím nemám žádné zkušenosti a za to, že je to jedna z mála věcí, která to svinstvo (RS), může zpomalit, ne vyléčit, jsem vděčný. Jen nevím kam se obrátit. Vidím, že tady na ty paka ne!

  Led 15, 2008
 • Obrázek uživatele Andy
  Andy (anonym)

  Tak proč se ptáš??? Kdybych ti napsala, že ti pošlu, tak se chováš přívětivěji, což? Bohužel, realita je jiná... jsem optimista, ale vzhledem k tomu, že ty zkušenosti mám a vím jak to chodí, poradila jsem ti nejlíp, jak jsem mohla:) Tvoje věc, že se ti odpověď nelíbila. Každopádně přeju, abys někoho tak samaritánského našel.

  Led 15, 2008
 • Obrázek uživatele Jack
  Jack (anonym)

  Já myslím,že se ještě najdou lidi kteří nemají zájem z trávy jen profitovat. Ale kdo má jistotu že za dobrou vůli nedostane "přes tlamu". Jo a pro Andy, kouřím už taky několik let, ale kupoval opravdu minimum(max.10x). Myslím že když si to člověk i vypěstuje, tak z toho má víc než kdo furt jen kupuje. A hlavně z "odpadu" jdou dělat různé masti, likéry a další věci(směsi s dalšími bylinkami), které často nahradí polykání prášků. Tak ať vám pomáhá a hlavně s MÍROU (všeho moc škodí)

  Led 19, 2008
 • Obrázek uživatele kattka
  kattka (anonym)

  Ahoj. Chtěla bych se zeptat měl jste někdo po vykouření jointa silnou alergickou reakci (silná dušnost, ztráta vědomí). Zajímá mě jestli to může způsobit marihuana nebo jestli byla třeba špatně sušená, nebo prostě špatná... Díky za odpověď

  Feb 09, 2008
 • Obrázek uživatele Andy
  Andy (anonym)

  Katka: mně se párkrát stalo, že jsem přestala vidět, slyšet, tím, jak se snížil tlak. Dušnost patří spíše k aromatické příchuti, řekla bych, že hnojivo nebylo ve správném poměru, nebo to mohlo vzniknout sušením. Každopádně stav bezvědomí je až poslední štací prvotních příznaků "předávkování se". Řekla bych, že marihuana byla špatná, nebo tvůj duševní stav před intoxikací nebyl zcela na pohodu:)

  Feb 11, 2008
 • Obrázek uživatele kattka
  kattka (anonym)

  On to se mnou kouřil i manžel a nic mu nebylo. Hlavu jsem měla čistou, ale jako by se mi sevřeli průdušky a potom jsem asi po 10 minutách omdlela. Marihuana byla míchaná s tabákem a dost levná, tak jsem myslela, že bude i hodně slabá. Mám nějaké alergie, tak možná v ní byla plíseň...

  Feb 11, 2008
 • Obrázek uživatele Andy
  Andy (anonym)

  Plíseň taky možná...vzniká ponejvíc při špatném sušení a skladování...pokud jsi alergická...nemohlo to dopadnout jinak. Každý jsme jiný, neznamená, že když to sedlo manželovi, že to musí sednout každému... příště bych nekvalitní trávu kouřila přes vodní dýmku:))

  Feb 12, 2008
 • Obrázek uživatele Kattka
  Kattka (anonym)

  Pro Andy.Tak manžel byl vynadat tomu člověku co nám to prodal. Prý měl odřenou celou pusu. Tak se ho manžel ptal, co se mu stalo a on to prý kouřil taky a taky sebou švihnul a to ještě obličejem přímo na asfalt. Dobře mu tak :)). Nekvalitní trávu už radši nebudu kouřit vůbec :)) Děkuju ti za vysvětlení, já s tím nemám velké zkušenosti, kouřila jsem vždycky jen hodně slabou a vždycky jsem byla jen uvolněná a veselá...

  Feb 13, 2008
 • Obrázek uživatele Anna
  Anna (anonym)

  Ha ha:-))))) To mi připomnělo historku z mládí. kamarád přišel s hubou sedřenou.Rikám,cos dělal?A kamarád vedle povídá:tak se pochlub magore:-))) Ten neštastník něco zbaštil(na začátku 90.let) a snažil se podlézt dělící čáru na silnici.

  Feb 13, 2008
 • Obrázek uživatele kattka
  kattka (anonym)

  :)) Taky dobrý vůl :))

  Feb 13, 2008
 • Obrázek uživatele Andy
  Andy (anonym)

  Kattka: taky se směju:)) Dobře mu tak:)) A neptal se, kde asi nastala chyba??? Estli přehnojího nebo špatně nasušíno? Pokud je to jenom plesnivý, masti by z toho byly dobrý:) Nekvalitní trávu většinou poznáš, až když jí zapálíš...někdy zase tráva nevypadá, ale je dobrá:) A když ji zapálíš a bude ti divně chutnat a vonět...doporučuju vyčadit přes vodnici...všechny sračky zůstanou tam, takže i ze špatné trávy se dá dobře zakouřit. Anna: taky dobrá story...jj, to asi bývala ještě kvalitka:))

  Feb 13, 2008
 • Obrázek uživatele párek
  párek (anonym)

  Podle mého názoru ma trava nebo thc zakladní vlastnost, poznání dvou rozličných urovní duše samotné ,s čehož se vytvoří esence simbiozi ktera muže být volně radikálí a vznikne ortodox svatých duší. ovšem to ho lze dosahnout i bez thc,to vydíme co ty kokoti o kolo plitiky prováděj,vypadá to jako kdyby se předháněli kdo vyhulí co nejvíc travy

  Srp 10, 2008
 • Obrázek uživatele paras
  paras (anonym)

  No a dost končim aaa nebo si dám ale jenom do skla.Na ladim se,a kytaru taky.Když si dam umřu?deat metal!!!!!!!

  Srp 10, 2008
 • Obrázek uživatele Petanek
  Petanek (anonym)

  jako ket je dobra zelinka dobra kvalitna tak sa dobre smakuje.....jo ja to mislim vazne....jako ket nekdo bude chcet vibavit ja mu vibavit white widow...teho mam kopi jako...jo ket budete chcet otpiste dik a cus

  Srp 15, 2008
 • Obrázek uživatele enyml
  enyml (anonym)

  Hezky napsany clanek az na: "Marihuana může poškodit i imunitní systém, způsobit psychické poruchy, jako je deprese, halucinace a záchvaty paniky. Těhotné ženy, které ji kouří, mají zvýšené riziko porodu dětí s nižší porodní váhou a s leukémií." Zadne z techto tvrzeni neni podepreno vedeckymi studiemi a marihuane se zde pripisuji skodlive ucinky prosteho koureni. THC samotne s temito efekty nema nic spolecneho.

  Zář 05, 2008
 • Obrázek uživatele XPunkSSX
  XPunkSSX (anonym)

  Ahojte. Zaprvé paras je monsieur de bill os xDD Zadruhé tráva je vcajku když víte co jíte :D Jinak hulím 3tím rokem(16l.) a je to vcajku...líp se mi učí,a líp zvládám práci. Ještě se mi nestalo abych se dusil nebo omdlel a to vám říkám že těch přepalů jsem zažil dost. Nejlépe se mi gullí v autě,když hraje Jimmi Hendrix..then i fly high in the skies...travka je super,a na to ze jsem zrovna v náladě jen dokazuje to,o cem se lidstvo uz tolik tisic let bavi...No ze tráva je lék pro každý věk :) :) Peace not war..hojte

  Lis 10, 2011
 • Obrázek uživatele Doporučuji knihy Johna Virapena - pravda o lécích
  Doporučuji knih... (anonym)

  Přiznání bývalého ředitele velké farmaceutické společnosti John Virapen - Nežádoucí účinek: SMRT "Podplatil jsem jednoho švédského profesora, abych urychlil registraci léku Prozac ve Švédsku," říká John Virapen. Tato kniha vypráví pravdivý příběh o korupci, podplácení a podvodech. Napsal ji bývalý ředitel farmaceutického koncernu Eli Lilly & Company Dr. John Virapen, který zná interní praktiky a postupy používané ve farmaceutických gigantech. Za 35 let svého mezinárodního působení odpovídal za marketing několika léčiv. Všechna měla nežádoucí účinky. John Virapen šel s pravdou ven a předkládá vám knihu plnou malých tajemství, o kterých jste se vlastně nikdy neměli dozvědět. http://gnosis9.net/obchod/?john-virapen,257

  Pro 28, 2014

Přidat komentář

Reklama

Reklama