Opilost holkám nesluší!

Alkoholové opojení je součástí většiny večírků. S počtem vypitých drinků roste pocit uvolnění, mizí zábrany a zvětšuje se propast mezi tím, jak vnímáme sami sebe my a jak nás vnímá okolí. Jinými slovy, když překročíme svoji míru, s každou další skleničkou klesáme na atraktivitě ? to platí zejména u dívek. Nejenže opilost holkám nesluší, alkohol na jejich organizmus také působí silněji než u mužů.

Alkohol je „nezbytný“ parťák večírků, bez kterého si především většina mladých nedovede zábavu představit. Někteří pijí, protože tak chtějí získat nové zážitky, o poznání méně je naštěstí těch, kteří vnímají alkohol jako prostředek pro únik z reality. Typický je přitom tento motiv spíše pro dívky. „Díky alkoholu neřešíte tolik věcí. Navíc jste mnohem odvážnější, více si dovolíte,“ uvedla například tehdy sedmnáctiletá Gina v průzkumu Sociologického ústavu Akademie věd „Mladí lidé a alkohol“ z roku 2016.

Vysoká hladinka, špatná vizážistka  
Zvyšovat si sebevědomí alkoholem se ale může minout účinkem. Když se holky opijí, na přitažlivosti spíše ztrácejí. Výsledný dojem z pečlivé přípravy na party pak vezme za své jenom kvůli tomu, že neznají svoji míru. Dobře padnoucí šaty a boty na podpatku dodají šmrnc, ale opilost už tak sexy není.

Jedna nebo dvě skleničky a mírná podnapilost může vypadat ještě roztomile. Ale když se holka kvůli opilosti neudrží ani na nohou, veškerá přitažlivost je ta tam. A co teprve ta rána po prohýřených nocích. S rostoucím počtem vypitých drinků klesají zabrány a opatrnost. Snadno tak dojde k nezávazným dobrodružstvím s podobně naladěným protějškem. Z obyčejné kocoviny se přece jen člověk vyspí, té morální však nepomůže ani dlouhý spánek, ani poctivá česnečka.

Ženský organismus versus alkohol
Na ženy působí alkohol silněji než na muže. Souvisí to s tím, že mají nižší hladinu enzymu, který se jmenuje alkohol dehydrogenáza. Ten pomáhá s odbouráváním alkoholu - proto ženský organismus zpracovává alkohol pomaleji. Kromě jiného se alkohol v těle váže na vodu, a té mají ženy v porovnání s muži v těle méně, a zároveň obvykle váží méně než muži,“ vysvětluje Vladimír Darebník z fóra Pij s rozumem. Ženy se tak opijí mnohem rychleji a negativní vlivy pití na organismus u nich nastupují mnohem dříve. Striktně se vyhýbat baru nebo dokonce večírkům není potřeba. Napít se přeci hned neznamená opít se. „Každý by měl znát svoji míru. Ta se sice vypozoruje až praxí, nicméně pro ženy se obvykle uvádí limit tří drinků,“ doporučuje Vladimír Darebník.

Jak pít s rozumem:
„Dieta, nedieta“, nikdy nepijte alkohol na prázdný žaludek!                                                                                                      Před konzumací alkoholu se vydatně najezte.
Drinky vždy prokládejte vodou či jinými nealkoholickými nápoji! Pití vám nestoupne do hlavy tak rychle.
K zachování bystrého ducha pomůže i pohyb, například tanec. Fyzická aktivita přebíjí tlumivý účinek alkoholu, takže se člověk po psychické stránce cítí svěže a dobře.

http://pijsrozumem.cz/zeny/
 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (5)

 • Obrázek uživatele Chemik
  Chemik (anonym)

  "Alkoholdehydrogenáza" je skupina hormonů, které nejenže pomáhají, ale přímo UMOŽŇUJÍ odbourávání ethanolu na acetaldehyd. Otrava acetaldehydem je pak jednou z příčin kocoviny. Alkohol dále blokuje hormon ADH (anti-diuretický hormon), který má na starosti hospodaření organismu s vodou. Při jeho blokování člověk vymočí velké množství tekutin (více než přijme), z čehož vzniká známý pocit ukrutné žízně jako součásti kocoviny.

  Črv 11, 2018
 • Obrázek uživatele Jim Beam
  Jim Beam (anonym)

  "měl málo krve ve svém alkoholu".

  Črv 11, 2018
 • Obrázek uživatele Victor
  Victor (anonym)

  Pravda pravdoucí.Opilé ženy roztahují automaticky stehna a skoro všechny.Letité zkušenosti.

  Črv 16, 2018
 • Obrázek uživatele hmhm
  hmhm (anonym)

  Opilost nesluší ani klukům. Nikomu.

  Črv 16, 2018
 • Obrázek uživatele To ale muže
  To ale muže (anonym)

  Pravda pravdoucí.Opilé...potěší, ne ?

  Črv 16, 2018

Přidat komentář

Reklama

Reklama