Prodejní automaty na marihuanu budou fungovat v USA

Prodejní automaty s lékařskou marihuanou mají začít fungovat v americkém státě Kalifornie. Zařízení mohou využívat pouze lidé, kterým byla droga předepsána z lékařských či odvykacích důvodů. Pacienti budou muset předložit lékařský předpis, budou jim sejmuty otisky prstů a pořízeny jejich fotografie, než jim bude dovoleno zařízení použít, píší internetové stránky BBC News.

Jedenáct amerických států dovoluje distribuci marihuany k lékařským účelům, především ke zmírnění bolestí, ale její podávání přesto provázejí kontroverzní reakce.


Po sejmutí otisků a vyfotografování dostanou pacienti kartu, kterou budou používat v automatech, řekl Vince Mehdizadeh, majitel Střediska pro léčivé byliny v Los Angeles, kde je umístěn jeden z automatů, americké televizi KWTX News: "Přivítá je tu ochranka. Pak vloží svoji kartu do automatu a otisknou prst ke kontrole, že jsou to skutečně oni. Videokamera je vyfotí a ověří tak jejich fyzickou přítomnost." Takto registrovaným pacientům se prý dovolí nakupovat další zásoby, kdykoliv budou potřebovat.


Provozovatelé soudí, že prodejní automaty vydávající léky na předpis by se mohly v USA rozšířit. A marihuana je podle jejích stoupenců cenným prostředkem pro úlevu od bolesti a stimulace chuti u nemocných lidí. Zároveň však zůstává zakázanou látkou podle amerického zákona z roku 1970 a tamní federální vláda v současnosti neumožňuje její legitimní používání k lékařským účelům.


Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele gerald
  gerald (anonym)

  to je na piču

  Feb 18, 2008
 • Obrázek uživatele x
  x (anonym)

  já jsem nemocný a potřebuju lékařskou marihuanu!!!moje nemoc se nazývá střízlivost!!

  Bře 23, 2008
 • Obrázek uživatele Kozel
  Kozel (anonym)

  Taky bych si dal špeka :)

  Bře 26, 2008
 • Obrázek uživatele Doporučuji knihy Johna Virapena - pravda o lécích
  Doporučuji knih... (anonym)

  Přiznání bývalého ředitele velké farmaceutické společnosti John Virapen - Nežádoucí účinek: SMRT "Podplatil jsem jednoho švédského profesora, abych urychlil registraci léku Prozac ve Švédsku," říká John Virapen. Tato kniha vypráví pravdivý příběh o korupci, podplácení a podvodech. Napsal ji bývalý ředitel farmaceutického koncernu Eli Lilly & Company Dr. John Virapen, který zná interní praktiky a postupy používané ve farmaceutických gigantech. Za 35 let svého mezinárodního působení odpovídal za marketing několika léčiv. Všechna měla nežádoucí účinky. John Virapen šel s pravdou ven a předkládá vám knihu plnou malých tajemství, o kterých jste se vlastně nikdy neměli dozvědět. http://gnosis9.net/obchod/?john-virapen,257

  Pro 28, 2014

Přidat komentář

Reklama

Reklama