Jak poznám, že moje dítě bere drogy?

To, že dítě bere drogy nemusí být, alespoň z počátku, vůbec nápadné. Přesto existují signály, které napovídají, že něco není v pořádku. Proto je dobré o těchto věcech vědět. Zde jsou některé z příznaků, kterých bychom si měli všímat.

1. Problémy ve škole
Nemusí se objevit hned z počátku, ale lze říci, že braní drog k potížím ve škole dříve nebo později nutně vede. Objevují se absence, zhoršuje se prospěch. V této fázi to ještě často nevypadá, že by v pozadí potíží byly drogy. Je nutno sledovat i další příznaky a celý obraz dávat trpělivě dohromady. Paradoxně právě snaha o dosažení dobrého prospěchu či složení náročných zkoušek bývá důvodem k prvnímu drogovému experimentu.

2. Ztráta původních zájmů
Jedná se hlavně o původní časově i fyzicky náročné koníčky, jako je sport, nejrůznější aktivní umělecká činnost a podobně. Setkáváme se najednou s resolutním odmítáním dříve milované zábavy, kritika je vedena z pozice: "nemá to cenu" atd.

3. Změna přátel a party
Nejde ani tak o vzhled a způsob vyjadřování, jako spíše o způsob trávení volného času. Pravidelné a velmi časté navštěvování diskoték a hudebních klubů, které se stává vlastně jedinou zábavou provozovanou i dlouho do noci, výrazně zvyšuje riziko drogových experimentů.
Organizované skupiny, či skupiny mládeže svázané silnou vnitřní ideologií riziko drogových problémů snižují. Je zde nabízen alternativní systém hodnot, často drogy přímo odmítající. Je třeba ale udržet míru, protože stejně jako drogy jsou nebezpečná i do extrémně strukturovaná a orientovaná společenství - sekty.

4. Změna chování
Nápadné by měly být ničím neodůvodněné stavy nápadné veselosti čí aktivity. Zvláště nápadná je náhle vzniklá noční nespavost spojená s různými často dosti nesmyslným kutěním a podobným konáním. Stejně tak jsou nápadné stavy skleslosti, únavy a opakující se depresivní stavy. Nelze ovšem vyloučit, že podobné chování může být prostě projevem onemocnění.

5. Slabost, spaní přes den
Celkově klesající výkonnost, zhoršená koncentrace a hlavně náhle vzniklé spaní přes den, jsou možnými příznaky braní drog. Nápadné jsou příznaky zejména v kombinaci s celkovou změnou životního stylu, která nastala v poslední době.

6. Ztráta chuti k jídlu, hubnutí
Jeden z velmi nápadných příznaků braní tzv. stimulačních drog (u nás hlavně pervitin "piko, perník"). Tyto látky mají jako jeden z vedlejších účinků právě potlačení chuti k jídlu - hubnutí je zde přirozeným důsledkem. Pozor! To, že tyto příznaky nejsou přítomny, nemusí ještě znamenat, že o drogy nejde. Hubnutí je totiž charakteristické, alespoň zpočátku, POUZE pro pervitin. Opiáty, či halucinogenní drogy se takto prokazovat nemusí.

7. Kožní defekty
Další z mozaiky příznaků, které mohou složit dohromady obraz braní pervitinu. resp. již vznikající drogové závislosti. Jedná se o stopy po škrábnutích a jiných drobných sebepoškozenich, zejména na obličeji a hřbetech rukou.

8. Mizení peněz
Zpočátku "neviditelné" mizení malých finančních částek, rodinné finanční "podvůdky" se postupně mění ve stále zoufalejší snahu dítěte sehnat dostatek peněz na drogy a následují již odhalené krádeže peněz či jiných cenných věcí. Předchází často prodej všeho cenného, co bylo ve vlastnictví dítěte, včetně milovaného oblečení. Příznak charakteristický pro prohlubující se závislost na heroinu.

9. Nález stříkaček, jehel a drog
Zde je již situace jasná. Přesto se poměrně často stává, že rodiče v této situaci rádi uvěří vysvětlení, že "nářadí" je někoho cizího, jen v úschově a podobně. Toto vysvětlení je sice možné, ale vysoce nepravděpodobné.

10. Stopy po injekčním vpichu na končetinách
Zde není již o čem diskutovat.

Zdroj: Braňte se proti kriminalitě - Vydala městská část Praha 2 s propagační agenturou Brikcius - Propag

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (66)

 • Obrázek uživatele casy28
  casy28 (anonym)

  drogy ešte nikdy nikomunepomohli!!!pochovajú teba a aj všetkých tých, ktorí ťa miluju!!! vy feťáci máte totálne zvrátené myslenie..strácate celkom obyčajné µudské hodnoty...zostáva len láska k drogám.pokiaµ prežiješ a obzrieš sa za seba, zistíš, že po tebe zostala len obyčajná spúšť.tak len veselo experimentuj. vzhuru do bezvědomí!

  Pro 13, 2004
 • Obrázek uživatele casy 28
  casy 28 (anonym)

  tiež som si myslela,že sa ma táto problematika netýka..až do vtedy, kým som nezistile, že brat šlape na piku..predtým som nechápala, kam sa podel náš krásny vzťah..teraz už to viem na isto.zabudol na všetko..µahostajným ho nechávajú aj slzy našej mamy, ktorá ho neskutočne miluje..prefetované noci, prespané dni, agresívne správanie..sme si cudzí.a boli sme si takí blízki..ale ON JE V POHODE! To len my máme neustále nejaký problém!My sme tí, ktorí potrebujú pomoc! Som z toho smutná a neviem ako ďalej..Ve´d nemôžeme pomôcť niekomu,kto nemá žiadny problém..čo teraz? som bezmocná..vie niekto poradiť?

  Pro 13, 2004
 • Obrázek uživatele El.
  El. (anonym)

  Z vlastní zkušenosti bych podotkla,že ne vždy tam je únava. My jsme se naopak setkali s tím,že dítě bralo perník a proto mělo výsledky ve škole zpočátku vynikající(rychle se učíte) a unavené nebylo,právě naopak.Když se to pak provalilo,bylo už pozdě,protože to jsme již našli stříkačky.Zpětně mohu asi říct, že je vždy blbé,když dítě nemá žádné koníčky.

  Feb 18, 2003
 • Obrázek uživatele Dobrodej
  Dobrodej (anonym)

  Mate ze vsim pravdu,ale drogy jsou podle meho dobra vec,vzdycky me dostali z mych problemu...Bavi me experimentovat,je mi 16let a mam problemi v rodine...Muj zivot celkove stoji za nic,tak cekam na smrt.....:-)

  Feb 22, 2003
 • Obrázek uživatele bee
  bee (anonym)

  Ja nevim co z toho vsichni delaj!!!? kdyz dite zacne brat drogy, je mu krasne, nepotrebuje zadny kecy od rodicu...jako vypadas hubene, nejis neco? fakt ne! chce zit sam se sebou a prave s drogama! vsichni to vydite jako spatnou vec...NIKDY nepochopim PROC??? co na tom je?!? NIC!!! jenom protoze stat rika, ze je to spina, ze by fetaky postrileli!! proto se vsichni proti tomu vzbourili??? ja osobne beru extaze a pernik a reknu vam, lepsi vec sem v zivote nezazila...vim, ze umru driv nez vy, ale me to je jedno!!! takhle je mi fajn, tak proc to nechapete?! vsem je na tom fajn!!!

  Bře 05, 2003
 • Obrázek uživatele Amanita
  Amanita (anonym)

  Lidi, zkuste se na tuto problematiku podívat věcněji. Já jsem přesvědčena, že většina drog se zvládat dá. Například alkohol, ačkoli je drogou spíše tvrdou, má pod kontrolou naprostá většina populace - příležitostní konzumenti. Je ale třeba, aby si člověk stanovil určité pevné zásady a dodržoval je. Zkuste o nich popřemýšlet: 1 - VĚK - nedoporučuji konzumaci jakýchkoli drog (ani alkoholu před 18. rokem. Ve čtrnácti totiž málokdo CHCE ctít pevná pravidla, pokud je toho vůbec schopen. 2 - PIKO, HERÁK: od toho raději ruce pryč, i když máte pocit, že to zvládnete (pravděpodobně to NEZVLÁDNETE, a následky bývají velmi drsné). 3 - Neužívejte žádné drogy, když se cítíte unavení, naštvaní nebo jste v depresi. Je to stokrát omletá věta, nicméně (bohužel) pravdivá: bude vám pak nejspíš ještě hůř. 4 - udělejte si z užití omamné látky malý rituál spojený s místem, které máte rádi(zvláště je to vhodné v případě psychedelik). Uvolněte se a buďte připraveni přijmout vše, co vám zážitek přinese. Čtěte knihy představitelů "psychedelického realismu". Vždyť i pan Huxley, významný spisovatel sci-fi knih, patřil mezi zastánce občasného(!) užití halucinogenních látek za účelem sebepoznání a kontemplace. 5 - Nědělejte to moc často. No ovšem, alkohol, kofein a konopí se pro mnoho z nás stalo drogami všedního dne, ale ono opravdu neuškodí udělat si na to alespoň občas trochu víc času. Hektické popíjení kávy v několikaminutové přestávce v práci nebo uspěchané brko před přednáškou může být také příjemné, ale vyzývám vás: Buďte drogoví labužníci! Vychutnejte si svoje neřesti! Tak, milí čtenáři, toť vše. Prosím vás, nepobuřujte se nad mým příspěvkem :-) A pro toho, kdo si myslí, že jsem snad nějaká smažka: ó nikoli. Jednou za půl roku si dám extázi, LSD také tak, hulím tak jednou do měsíce. Nic strašného, že?

  Kvě 07, 2003
 • Obrázek uživatele mickey
  mickey (anonym)

  ja osobne si myslim, ze kdo si drogy sam nezkusi, tak nevi o cem je rec.Vsichni rikaj ze drogy sou spatny, ikdyz treba vubec nic o nich nevi.Ty co berou drogy sou hned odepsan.Ale ono to ve skutecnosti tak neni.Ja nechci drogy hajit, protoze ze svy skusenosti uz vim ze je to svinstvo, ale kdyz se to vcas zastavi, je to fajn.Ze zacatku sou drog fakt skveli, nic jinho vas nezajima a kdyz tu drogu mate tak ste spokojeny a je vam vsechno jedno a neverite nekomu kdo vam rika ze to tak neni.Nekdo je proste smirenej s tim ze ted bude 15 let fetovat a pak si da tzv. ZLATOU RANU.Pro vas je to skveli.Kdyz si date za cas nakyho toho jointa nebo caru, tak si myslim ze to tak neskodi.Nesmi se to ale prehanet!!Drogy sou v pohode, ale davejte si na ne pozor!!Dit zijete jenom jednou.....

  Dub 10, 2003
 • Obrázek uživatele Lusinda
  Lusinda (anonym)

  Ty jsi fakt blbka blba, vid?! Jednou na to prijdes, ze se krute mylis, ale v tuhle chvili nema cenu ti neco zkouset vysvetlit. Ted se nejspis jeste vzpamatovavas z toho, jak ses o vikendu poradne napapala kouli a frkala piko, ale tobe to dojde. Chapu tvuj nazor s tema rodicema. Zhruba pred rokem jsem na tom nebyla jinak, ale lzes jim a hlavne lzes sama sobe. Tak ti preju hezky probuzeni do reality, protoze to moje za moc nestalo!! Pak si uvedomis, co se z tebe stalo.

  Zář 30, 2003
 • Obrázek uživatele Tekno
  Tekno (anonym)

  Proc hazite vsechny drogy do jednoho pytle?pernik je sracka ale huleni,papiry to je neco uzasnyho.!!!

  Bře 23, 2003
 • Obrázek uživatele jitule
  jitule (anonym)

  Nevim co muže vědět šestnáctiletá o drogách,jestli máš problém tak ho neřeš drogou.Zničíš se zničíš své okolí-je to sobecké.Jestli chceš drogu tak pamatuj že droga tě neovládá,ale ty jí a to se v šestnácti nevydaří a v šedesáti taky ne.Takže užívejte života třeba sganjou,ale určitě néééééééé se sračkama,ktré jsou vyrobené za učelem peněz není to pro tebe ,ale pro lidi ,co na tvééééé hlouposti vydělají.TAAAAK ROOOZUM DO HRSTI MIMINKA?!

  Kvě 14, 2003
 • Obrázek uživatele Hanule
  Hanule (anonym)

  Copak tobe je fajn,co?Ale je fajn i tem ostatnim,co te milujou?Drogy jsou bezva a parada,nic lepsiho neznas...? jak je to mozne, copak nemas opravdu zadny krasny vzpominky ze zivota "predtim?" jestli jsi zila tak blbe,ze jenom droga ti prinesla to co by ti mel dat i normalni zivot, tak to je mi lito.Stat se to muze,rodice ani sourozence si nevybirame,ze jo. zdali neco takovyho napises i za par let?

  Čer 13, 2003
 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  Nazdarek lidi ja nechapu co všichni šílíte vždzť drogy jsou super pokud se to nedostane moc daleko a pokud jo tak mate neomezeny pocet pokusů se ztoho dosat. Ja hulim, beru ečko, a nekdy taky tripa. Zatim FAKT SUPER!!!!!!!!!!!!!!!

  Bře 06, 2003
 • Obrázek uživatele Eli
  Eli (anonym)

  Lidi proberte se!To co tady kecate sou uplny sra*ky!Krasa?Pohoda?Jo to jo....,ale jenom chvíly!Je mi 16 zacala jsem hulením-to schvaluju-je to lepší než alkohol,následovay koule(extáze),trípky,houbičky a ted si frčim rok a půl na perníku a že by to byla ta krása co na začátku?Fakt ne,ale skončit stim ted asi nepude!Takže doporučuji autorům předešlích příspěvků se na to fofrem vy*rat!Stejne na to přídete!HAHAHA!Jo a ty vaše rada pro rodiče jsou docela slabý-podle toho návodu už odhalíte maximálně rozpíchanou trosku a né dítě v největšim psichyckym propadu-ten přichází ze začátku.Pak už mu stejně nepomůžete! PS:Když už se to jednou naučíš,tak na to nezapomeneš do konce života!

  Dub 19, 2003
 • Obrázek uživatele Eli
  Eli (anonym)

  Jo holka myslim ze mame stejnej nazor na život,akorat ja ho měla o 2roky dřív a řešim to stejně,ale vysledky to nama!Nechci mít chytrý keci,ale stejně ti to jednou doteče....Přeju ti aby to bylo brzo.Ani nevíš jak si ten zkurvenej život kuli pár hodinám děláš ježtě těžší.Měj se fajn:o)

  Dub 19, 2003
 • Obrázek uživatele www
  www (anonym)

  spoustu lidí skusilo více drog(papíry,koule..) před pikem..ale já jsem do něj spadla hned po marihuaně..zatím je to ještě v pohodě..,ale bojím se příštího měsíce,nebo půl roku jak to semnou bude.zatím si jenom užívám..a piko se pro mě stává součástí života.

  Zář 02, 2006
 • Obrázek uživatele iva
  iva (anonym)

  mám 14.-ti letou dceru a řeknu vám,že udělám vše proto,aby se nestala jednou z VÁS.Ámen.

  Zář 02, 2006
 • Obrázek uživatele Bila pani
  Bila pani (anonym)

  Hlavne ty drogy co tady popisujete nemaji s kvalitou nic spolecneho. Pecko je naprosta chemie, proto vam tolik nici zdravi. Kdyz nemate na kvalitu, tak neberte nic!!!!

  Zář 02, 2006
 • Obrázek uživatele Bila pani
  Bila pani (anonym)

  Hlavne ty drogy co tady popisujete nemaji s kvalitou nic spolecneho. Pecko je naprosta chemie, proto vam tolik nici zdravi. Kdyz nemate na kvalitu, tak neberte nic!!!!

  Zář 02, 2006
 • Obrázek uživatele Aja
  Aja (anonym)

  Moje kamarádka(bohužel už nemámetak důvěrný vztah,jako přetím) prožila odvykací kůru - drogy.Oíchala si asi 2 roky pervitin, ale díky rodičům, výborné doktorce a jiným známým je z toho snad venku. Prožila detox, komunitu i léčebnu.Všechno vypadá dobře, zdá se, že je úplně čistá. Proč píšu zdá se - hodně jí a najednou začala hodně hubnout, i když žádný pohyb nemá (žloutenka C),je na interferonu(lék na žloutenku) a poslední dobou mně připadá veselá, naprosto v pohodě.Začala znovu chodit do školy, o prázdninách chodila na brigády, divím se, že má najednou na tolik věcí energii a všechno zvládá. Proto je mně to podezřelé. Poradíte někdo?

  Zář 04, 2006
 • Obrázek uživatele Tranceman
  Tranceman (anonym)

  No ja mel huleni hodneskrat ale nic tvrdsiho jeste ne a chtel bych zkusit extazi jen se bojim jedne veci ze na ni budu zavisly ale chci se aspon na chvili ztratit z tý zkur....ny reality a trochu si ten zivot uzit myslim si ze drogy nejsou spatny jen je dobre to s nima neprehanet a mit pevnou vuli a rict si ne uz si to nedam ale treba az za naky cas je mi 18 a z drog jsem mel zatim huleni a haš a tu extázi bych chtel zkusit ale uz nic vic zadny kokain ani zadny podobny sracky to uz nee Myslim ze drogy neuskodi jen je staci brat z rozumem to je muj nazor.....

  Feb 03, 2007
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Vy vsichni co drogy berete jste akorat slabi jedinci co se nedokazi smirit s realitou, s normalnim svetem. Priznejte si to.. proste nemate na to zit normalni zivot, chcete se porad necim vyjimat - at uz vzheledm, chovanim, poburovat se proti vsem ostatnim co ziji " normalne".... Slovo "normalne" odsuzujete....stejne tak jako vsechnu rutinu, stereotyp... myslite si ze stereotyp nahradite drogou... jojo, je mi vas lito ze nedokazete v zivote a v sobe samych objevit jiny zpusob, jak zvladnout tenhle "zasranej svet".....Ale proberte se!.... A jak se rika: kazdy sveho stesti strujcem.....

  Feb 03, 2007
 • Obrázek uživatele dana
  dana (anonym)

  jo, jsem slaba. tata me zneuzival a ted chlasta, mama zemrela, zivot na hovno. jedine herak je kamarad. pro kazdyho jsem jen odpad jen pro to, jakou mam rodinou. tak proc se snazit

  Feb 03, 2007
 • Obrázek uživatele I.
  I. (anonym)

  To jsem zase ja, z preminuleho prispevku.Ja vim ze je to tezke... ze kazdy nema zivot ruzovy.... ale existuje spousta dalsich moznosti jak se z toho vyhrabat! A drogy to rozhodne nejsou! Vykasli se na otce...zarid si sama zivot! nevim kolik mas let, ale najdi si praci, osamostatni se a nevazej se na svou minulost! Musis byt silna a hledet hlavne do budoucna....

  Feb 03, 2007
 • Obrázek uživatele jimmy
  jimmy (anonym)

  jen sem se chtel zeptat kdyz beru 1x tejdne peří uz asi mnesi a pul a do toho este koule a vubec my to nechyby spis bych to chttel furt tak jestli sem uz zavisly nebo ne poradte pls dik!!!!

  Črv 15, 2007
 • Obrázek uživatele jimmy
  jimmy (anonym)

  jen sem se chtel zeptat kdyz beru 1x tejdne peří uz asi mnesi a pul a do toho este koule a vubec my to nechyby spis bych to chttel furt tak jestli sem uz zavisly nebo ne poradte pls dik!!!!

  Črv 15, 2007
 • Obrázek uživatele Wenhy_66
  Wenhy_66 (anonym)

  PRO BEE: Wíš sama beru už 2roky a powím ti proč lidi na feťáky maj takowej názor... Feťak ze kterého je už troska si na to musí wyděláwat sám... To znamená: Krádeže, přepadáwání a tím wznikají problémy a bordel. Kdežto ten, kterej dáwá za peníze od rodiču nebo za ty, které dokáže sám wydělat si to jen sežene a jde... Kdyby bylo míň těch na ty horší straně myslím, že by se na to lidi díwali jinak. Toť wše...=)

  Črv 16, 2007
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Co to tady plácáš za nesmysly?To už jsi tak na dně, že tady tímhle slaboduchým způsobem, budeš obhajovat feťáky?

  Črv 16, 2007
 • Obrázek uživatele Wenhy_66
  Wenhy_66 (anonym)

  Já feťaky neobhajuju... Přečti si to znowa, ae asi to stejně nepobereš jak to myslím =)...

  Črv 16, 2007
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Neobhajuješ?Že už jsi psala do jiné rubriky, že užíváš pervitin 2 roky a nejsi závislá a že ho doporučuješ k sexu.To není obhaboba drog?Zajímavé.Ty asi nepobíráš věci, jak bys měla.

  Črv 16, 2007
 • Obrázek uživatele Andy
  Andy (anonym)

  S Martynkem bych trochu souhlasila, ale jen v první části příspěvku. Pokud nemáte vlastní zkušenost s drogamy, nic nepoznáte. Experimentování ještě nikomu neublížilo a jedině tak poznáte, co Vaše děti na drogách přitahuje. Já mám drogy už za sebou, dnes kouřím jenom travku:) V nácti letech jsem brala a vyzkoušela snad vše, nejhůř na mě zapůsobily houbičky a nejlíp snad vše ostatní:) Drogy jsou fajn, dokud nám cosi dávají, ale pak se mince obrátí a drogy si začnou vybírat svoji daň. Nic nezměníte na tom, že drogy jsou psychotropní a ovlivňují Vaši mozkovou činnost, pak už to nejste vy, ale uměle a chemicky vyvolaná osoba, která se skrývá ve Vašem těle. Po delším užívání zjistíte, že je to pořád stejné, tak se začnete poohlížet někam jinam, jednou se dopracujete k tomu, že budete pouze nezodpovědný trosky co budou dnes a denně shánět peníze na dávku, kde? Myslím, že všichni víte, čeho všeho je feťák schopný, když nemá svoji pravidelnou dávku a to je zlý, to vážení rodiče nenechte takhle daleko zajít, protože pak už moc způsobů léčby neexistuje. Jde o to, zda-li člověk drogám podlehne duševně, jakmile ve vás pořád šťourá nějaký červíček a zplna hrdla křičí, že takhle to nechtěl, že měl o životě trochu jiné představy, tak je to pořád dobrý a silou vůle stejně jako já, ze dne na den přestanete, protože při objektivním posouzením sama sebe v zrcadle zjistíte, že nevypadáte vůbec zdravě ani spokojeně, že už to není taková sranda, jako bývala na začátku, že lidi kolem vás se strašně změnili a budete pochybovat o každém a o všem co se kolem vás mihne:) Já vím, že to rodičům zazlíváte, ale pochopte, že o vás maji starost, že užíváte něco, co je zakázané a nebezpečné. Málokterý rodič má přesné informace o drogách, takže obava z neznámého jim prostě přeroste přes hlavu. Závěrem: Každému člověku se dýchá líp, když je svobodný a nezávislý, tak nebuďte tak hloupý a neměňte tyto dary za vězení, samotu a závislost! Dokud ovládáte drogy máte ještě šanci na normální život, ale pokud už drogy ovládají vás, měli by jste vyhledat odbornou pomoc, pokud je Vám tedy ještě Váš život milý! Drogy jsou od toho, aby se využívaly, ne zneužívaly:)

  Črv 27, 2007
 • Obrázek uživatele ...
  ... (anonym)

  to neřešte ne ... s tim nic neudelate kdyz ten clovek neco zere nebo bere ... kdyz bude mit vuly prestat tak prestane a kdyz ne tak bud nechce a nebo potrebuje pomoct ale kdyby chtel pomoc tak si o ni rekne sam ... a kdyz bude chtit a bude vam verit tak vam to i rekne ale tady je to taky o vztahu rodic + dite ... a nebo kdyz uz ne rodic dite ale jiny vztah tak nevim mam kamarady co si davaj do nosu a vzdycky kdyz se o tom jenom zminim tak pride na hadku a skovavaj to ... ale moc jim to nejde a udelam s tim neco?Ne ... :(

  Bře 02, 2008
 • Obrázek uživatele Anonym
  Anonym (anonym)

  Je to svinstvo ale uš se to nedá bez toho bejt !!!

  Bře 15, 2008
 • Obrázek uživatele Amy
  Amy (anonym)

  Tady jde říct jen jedno, kam to až ve finále dojde... I don't like drugs, but the drugs like me...Stará známá věc...

  Bře 15, 2008
 • Obrázek uživatele Thimas
  Thimas (anonym)

  Ježiši to je ale stupidní.

  Kvě 10, 2008
 • Obrázek uživatele Já...:)
  Já...:) (anonym)

  no tak zase fetuje dava si asi piko nb koule...

  Srp 17, 2008
 • Obrázek uživatele Jindra
  Jindra (anonym)

  jeden z duvodu konzumace drog : labilita lidi v soucasne konzumni spolecnosti. Otazka zni - ve kterych zemich je uzivani drog vc. alkoho- lu vyssi nez jinde. Tezka odpoved, ale ja se domnivam, ze tvrdsi sankce [nikoliv do kraj- nosti] ve vsech smerech by mohly byt prospes- ne. Problem zacina uz v mladi, lide kteri sportuji, nejsou tolik ohrozeni. Ale dnes je vsechno drahe, statni prostredky se venuji chaoticky na ruzne zbytecnosti. Nejde o aske- tismus, ale trocha by jej neuskodila.

  Čer 26, 2009
 • Obrázek uživatele Mno
  Mno (anonym)

  Otazka byla, jak poznam, ze moje dite bere drogy .Tak ja mam toto vyreseny, neb jsem v mladi zkusila temer vsechny drogy.Takze na diteti to poznam hned ve dverich, kdyby k tomu melo dojit....

  Čer 26, 2009
 • Obrázek uživatele niky
  niky (anonym)

  dite zacina brat drogy kdiz cejti ze neni neco v poradku ...napr..... rodine hadky ...rozdili mezi detmy ..odstranovani ..jakmile dite bere droguu muze zato rodit poznam to na sobe.

  Srp 21, 2009
 • Obrázek uživatele silva
  silva (anonym)

  ano rodic je vinim zato ze dite si veme drogy ....priklad pohadani z rodici ..nastvanost nervi neovlada se ..a je to tak si dej drogy oki rodice seo stejne na ... skuste si tenhle clanek vzit do hlavy

  Srp 21, 2009
 • Obrázek uživatele to je jedno
  to je jedno (anonym)

  helet to je jedno jestly bere drogy ale ja sem si je bral travu a co sem fizicky v poradku nemnel sem travu uz 2 roky ale stejne sem nekdy unavenej znice ho nic a spis kdyz ses na trave tak mas chut k jidlu a ne takovi kraviny co vy mluvite prvni si to skuste a potom mluvte

  Říj 29, 2009
 • Obrázek uživatele Radoš
  Radoš (anonym)

  Tak teď se směju všem těm dětem co říkaj,že perník je supr ... takovyhle lidi bych mlatitl hlavou o beton

  Lis 03, 2009
 • Obrázek uživatele Kat
  Kat (anonym)

  Ty příznaky mam stoho taky nějaké a vubec nuhulím čim to asi bude...

  Pro 01, 2009
 • Obrázek uživatele Asilan
  Asilan (anonym)

  Jak to poznáš? bude vymaštěný jak Cidrich.Bude blábolit nesmysly pořád dokola a říkat o sobě jak je v pohodě. Typickej závislák.

  Pro 03, 2009
 • Obrázek uživatele pepa
  pepa (anonym)

  Mate ze vsim pravdu,ale drogy...jaké ty můžeš mít v 16ti problémy,o drogách nic nevíš teda pokud nebereš od cca 10let a o životě taky nic evidentně nevíš.

  Pro 06, 2009
 • Obrázek uživatele Lenináá
  Lenináá (anonym)

  Nevim co muže vědět...V 16 neví nic o drogach? promin ale za 1 a pul rou fetovani uz asi vi o co de :) Já smazim pul roku a uz sem si kuli tomu zazila svy takze asi 1.5 roku taky udelal svy a vi ta holka vo co de ;)

  Črv 01, 2010
 • Obrázek uživatele A
  A (anonym)

  Nazdarek lidi ja nechapu co...jaký pokusy máš na mysli, že píšeš, že jich je neomezeně. Já vím jen o jednom.

  Črv 01, 2010
 • Obrázek uživatele MA
  MA (anonym)

  Poznat že vaše dítě bere...pro všechny googlisty: s timhle martynkem nemám nic společnýho. MA

  Čer 06, 2011

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama