Konopí jako zdroj energie a zdravých potravin

Pěstování konopí na 6% kontinentalní zemědělské výměry v USA pro biomasu by uspokojilo všechny energetické potřeby Ameriky.

Konopí je světová jednička jako zdroj biomasy. Je schopno produkovat 10 tun na akr za čtyři měsíce.
Biomasa může být přeměněn na methan, methanol nebo benzín s náklady srovnatelnými s ropou. Konopí je však mnohem šetrnější k životnímu prostředí. Pyrolýza (charcoalizing), nebo biochemické kompostování jsou dvě metody přeměny konopí na palivo.
- Konopí může produkovat 10-krát více metanolu než kukuřice.
- Konopí jako palivo hoří v čistotě. Ropa způsobuje kyselé deště kvůli znečištění sírou.
Využití konopného paliva nepřispívá ke globálnímu oteplování.

Konopný olej je velmi kvalitní a průmysl ho používá k výrobě  barev, inkoustů a laků.
V posledních letech také potravinářský průmysl začal objevovat jeho ctnosti. Konopný olej je jedním z nejbohatších zdrojů esenciálních aminokyselin a esenciálních mastných kyselin, které poskytují vynikající rovnováhu mezi omega 3, 6 a 9 mastnými kyselinynami.

Všechny tyto látky jsou v současné době předmětem diskusí, a to nejen v alternativní medicíně, ale i v potravinářském průmyslu, který hledá vhodné složky  vytvářejní tzv. “funkčních potravin“. Esenciální mastné kyseliny jsou velmi důležité pro správné fungování buněk, hrají roli při snižování špatného cholesterolu a plaku, který je zodpovědný za vznik arteriosklerózy. Zdravé výživy firmy začínají experimentovat s konopím jako základem pro širokou škálu produktů od tyčinek se semeny konopí, přes gumové medvídky, pivo, až po sýry z konopí a mnoho dalších.
Zdroj: Prevent Disease

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele ...
  ... (anonym)

  správně. a konopí je i lék, skoro panacea ;) medicinská lobby konečně padne na hubu

  Kvě 30, 2013
 • Obrázek uživatele Olin!
  Olin! (anonym)

  Padneš na hubu ty i tví lobisté!Jednak na čelním obrázku není konopný list,vy "všeználkové",ale řepečný olejnatý konopný krmný konvoj,Jugoslávie!VY ZDE VŮBEC KOKETUJETE,NEBEZPEČNĚ! Za další- konopí pravé je nezdravý objekt,vámi pro jeho lacinost hojně obhajovaný!

  Zář 08, 2013
 • Obrázek uživatele Lucky
  Lucky (anonym)

  Trapily mě noční křeče… pravidelně užívá B-komplex+C a Vápník, zinek, hořčík a pořád nic bez zlepšení..našel jsem si tohle http://eshop.cbdex.cz/liquid-fyzio-2-8-10ml/ obsahuje to konopi myslite že by mi to na to mohlo pomoci?

  Kvě 31, 2016

Přidat komentář

Reklama

Reklama