Kouření ovlivňuje úplně celé tělo

Kouření je příčinou mnoha nemocí, nad jejichž spojením se škodlivým zlozvykem dříve jen málokdo přemýšlel. Patří mezi ně například šedý zákal, některé druhy leukémie a také rakovina krku, ledvin, slinivky břišní a žaludku, informoval americký chirurg Richard Carmona ve své zprávě o kouření.

"Již dlouhou dobu víme, že kouření škodí lidskému zdraví. Ovšem naše odborná studie dokazuje, že je to ještě daleko horší," uvedl Carmona na tiskové konferenci.


"Toxiny z cigaret se s krví dostanou úplně všude. Doufám, že tato nová informace pomůže motivovat lidi ke skoncování s kouřením a přesvědčí mládež, aby s kouřením vůbec nezačínala," varoval.


"Lidé si musí uvědomit, že s kouřením jsou spojeny ty nejhorší lidské nemoci, které jsou často nevyléčitelné. Patří mezi ně zejména rakovina, která kvůli cigaretám může postihnout mnoho orgánů, nejenom tedy plíce, jak se doposud myslelo," tvrdí Richard Carmona.
Pouze ve Spojených státech amerických se v roce 2002 mezi kuřáky samo zařadilo na 22,5 procent lidí, což je jen nepatrně méně než rok předtím. Pokles ovšem není dostatečný k tomu, aby se naplnily plány Americké zdravotnické organizace, která by chtěla do roku 2010 snížit procento kuřáků v USA na dvanáct procent.


Kouření v USA zabije ročně 440 tisíc lidí, přičemž kouřící muži si zkracují život v průměru o 13,2 roku, zatímco kuřačky ztratí 14,5 roku. Zemi stojí kouření ročně na 157 miliard dolarů, z toho 75 miliard putuje na lékařskou péči o pacienty trpící nemocemi z kouření a na ztráty v ekonomice způsobené nižší produktivitou práce kuřáků.

Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (13)

 • Obrázek uživatele Davson
  Davson (anonym)

  Tak to asi prestanu.....,jenze jak ctu na teto strance ostatni clanky,to bych nesmel vubec nic!

  Feb 28, 2006
 • Obrázek uživatele Keers
  Keers (anonym)

  Jo jedno můžeš...pít zelený čaj:-)

  Led 04, 2008
 • Obrázek uživatele pavlíííímka
  pavlíííímka (anonym)

  jj presne , ale ja nerouřím ani neberu drogy

  Kvě 12, 2008
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  je pravda, že silní a letití kuřáci amjí erekci a výdrž na nic...pardon, pánové...tot poznatek...není nad sportující a zdravě žijííci chlapy...to ej jiná jízda:-)

  Kvě 12, 2008
 • Obrázek uživatele Eva
  Eva (anonym)

  Nejhorší na tom je, že většina kuřáků se stále domnívá, že škodí jenom sobě. A co ostatní? Děti, nebo nekuřáci, kteří musí ty jedovaté splodiny dýchat za každým zapálivším si kuřákem, ať chtějí nebo nechtějí. Když někdo bere drogy, nebo pije alkohol, či jí nezdravou uzeninu, tka opravdu škodí jen sám sobě, ale kuřák škodí i svému okolí i když si to on sám nemyslí.

  Zář 25, 2009
 • Obrázek uživatele .
  . (anonym)

  ... zplodiny...

  Zář 25, 2009
 • Obrázek uživatele .
  . (anonym)

  Evo jakpak se vyrovnáváš ze splodin aut,máš roušku a chodíš pěšky aby jsi neznečisťovala vzduch?

  Zář 25, 2009
 • Obrázek uživatele Daník
  Daník (anonym)

  No,každej se pořád trefuje do kuřáků,všechno se svádí na cigerety,ale že v POTRAVINÁCH a ve vzduchu je plno jedů to asi nikomu nevadí!!!Jděte do háje pořád s těma kecama o kouření.

  Feb 22, 2012
 • Obrázek uživatele kouřím manžela
  kouřím manžela (anonym)

  Když už kouřit tak jedině zdravě.

  Feb 22, 2012
 • Obrázek uživatele Fiona
  Fiona

  Nejhorší na tom je, že...Evičko, k pasivnímu kuřáctví jen tolik: Věděla si, že grilovaný steak je totéž jako vykouřit 3 cigarety? Běžně na zahradní grilovačce konzumují takto upravené maso i děti. Co s tím budeme dělat? Hmmm? :)

  Feb 29, 2012
 • Obrázek uživatele Fiona
  Fiona

  Já kouřím jedině domácí...Hulič, já zase domácí péro :DDD

  Feb 29, 2012
 • Obrázek uživatele sara
  sara (anonym)

  presne tak kdyz uz kourim tak jen manzela hahah:D

  Kvě 02, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama