Kuřáci by měli pít červené víno

Pokud se nedokážete vzdát cigarety, pak by vám v druhé ruce neměla chybět sklenka červeného vína. Právě tato sklenka vína totiž vyruší negativní účinky kouření. Má to jeden zádrhel. Užitečné látky ve dvou decích červeného vína stačí jen na jednu jedinou cigaretu denně. S větším množstvím cigaret si rady nevědí. A zvýšit dávky vína znamená si pohrávat s negativními vlivy alkoholu.

Na Univerzitě v Aténách o tomto výsledku svého bádání informovali John Lekakis a Christos Papamichael, kteří však zároveň varovali chronické kuřáky, aby příliš nejásali. Jim totiž nepomůže ani červené víno. S mnoha denně vykouřenými cigaretami se do těla dostává tolik škodlivin, že je nestačí zlikvidovat nic.

Pro vědce má však tento objev mnoho zajímavých důsledků. Mezi ty hlavní patří fakt, že se s červeným vínem bude v budoucnosti počítat jako s možnou surovinou, z níž by se mohly vyrábět léky proti chorobám způsobeným kouřením. Vědci při výzkumu používali řecká červená vína, která se svou kvalitou blíží světové špičce. Všeobecně ale platí, že červené víno obsahuje značné množství chemických organických sloučenin polyfenolů, které fungují v cévách jako antioxidanty.

"Smutní přitom nemusejí být ani abstinenti. Testovali jsme totiž také šťávy z červených hroznů a jsou stejně účinné. Alkohol vskutku není tím dobrodějem, pro nějž je červené víno radno pít," prohlásil Papamichael.

Zdroj: PLUS

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 
Zařazení na fórum: 

Komentáře (10)

 • Obrázek uživatele coroner
  coroner (anonym)

  Co pracně vybádala dvojice vědců v Aténách, ví každý český ožrala už několik století. Ve své podstatě se jedná o energetickou záležitost, kdy klasický tabák má na lidský organismus kontraktivní (stahující) účinek, alkoholické nápoje (víno) pak účinek expanzivní (uvolňující). Jelikož se obecně dvě protikladné energie neutralizují, výsledek je ten, že člověk je schopen relativně dlouho snášet tyto dva extrémní produkty, aniž dojde k projevům nějakého onemocnění. Každý asi bude ze svého okolí znát někoho, kdo "skoro" nejí - jenom pije a kouří - a je i v požehnaném věku celkem v pohodě... Podstatně hůře jsou na tom ti, kteří holdují pouze jedné z těchto neřestí. Jejich organismus je trvale přebíjen jednou z energií, což vytváří celkovou energetickou nerovnováhu, která vede snadněji ke vzniku onemocnění příslušné energetické povahy - dle toho, která s neřestí převažuje. Kombinace cigarety - pivo (ostatní alkoholické nápoje), u dam analogicky cigarety a káva lze tedy se značnou dávkou nadsázky kvalifikovat jako svérázný druh zdravotní prevence.

  Zář 10, 2003
 • Obrázek uživatele coroner
  coroner (anonym)

  Místo jednoho "s" mělo být "z". Třeba si toho nikdo nefšimne...

  Zář 10, 2003
 • Obrázek uživatele Šárí
  Šárí (anonym)

  U nás ve vsi byl ožrala, který k tomu mohutně hulil baleného Tarase Bulbu. Somroval leckdy, chudák, i na nás puberťácích nějakou cigaretku. Kolem asi jeho padesátky se už praly cirhóza s rakovinou plic o to, která doběhne první. Energetické vyrovnání není všechno, dehet na plicích je dehet na plicích a sežraný játra jsou sežraný játra. I když kdoví, možná kdyby si pěstoval jenom jeden koníček, umřel by dřív, to ale už nikdo nezjistí. Je ovšem pravda, že ten pán moc nejedl. Myslím, že musel mít dost zhuntované tělo z takové životosprávy.

  Zář 12, 2003
 • Obrázek uživatele coroner
  coroner (anonym)

  Měl jsem ještě možná poznamenat, že dosti podstatnou záležitostí při přežívání v takových "extrémních" podmínkách ve vyšším věku je zdravotní dispozice, která bývá rodovou záležitostí. U nás v domě máme člověka, kterému je 76 let. Nevzpomínám si, že bych jej někdy za posledních 20 let, co jej opustila žena, viděl střízlivého a bez cigarety. Trochu pokašlává, ale jinak nebudí dojem, že je na tom zdravotně nějak špatně. V takovém případě ty energetické kompenzace mohou fungovat, ale nelze se na to spoléhat, protože to záleží i na celé řadě jiných věcí. S někým to - kompenzace nekompenzace - vezme rychlý konec i ve třiceti.

  Zář 15, 2003
 • Obrázek uživatele n
  n (anonym)

  hlavně při nemocech je třeba se urychleně vyhnout obvodní dispečerum zdraví a vyhledat odbornou pomoc sám neb obvodní idioti vás nechají zdechnout na ketazon

  Črv 16, 2006
 • Obrázek uživatele Lucy
  Lucy (anonym)

  Říká se, že tělo má jít do hrobu zhuntované a já si myslím, že jestli někomu chutná červené, bude ho pít, někomu pivo(mně ano, ale červeným nepohrdnu), že stejně každý bude pít, co má rád a třebaže je pravda, že to či ono je zdravější, lidé už tu chuť na to své mají v sobě.... Vždyť kolik je kuřáků?! Včetně mně a všichni víme že to není zdravé pro organismus, zkrátka už jsme naučení, jsme zvyklí a na odvykání moc líní. No ne?! Stejně to většinou nevydržíme- nekouřit, a když, tak nám to vydrží na krátko a nakonec neodoláme a jsme tam, kde jsme byli.

  Lis 11, 2008
 • Obrázek uživatele pimponym
  pimponym (anonym)

  Kuřáci by především měli přestat kouřit! Jeden z návrhů je, změnit nápisy na cigaretách. Jak by tedy měla vypadat ona krabička, ukrývající dvacet potěšení pro kuřáka v podobě stejného počtu hřebíků s filtrem? Především varování na ní otištěné musí směřovat na něco, co je pro každého člověka důležité, co je pro něj jednou z nejvyšších priorit. A tou je sex. resp. schopnost účastnit se sexu - nikoli jako divák. To pro muže. Protože kouření skutečně má negativní vliv na zdraví, což se následně projevuje v sexuální oblasti: - má dopad na cévní systém, tj. nejen infarkt, ale i erekci - poškozuje prakticky všechny vnitřní orgány včetně ledvin, přitom zdravé ledviny jsou základem sexuální vitality (a imunity) - kouření radikálně snižuje potenci Více zde: http://www.pimpaku.cz/content/jak-zlep-it-sv-t-2-n-pisy-na-cigaret-ch

  Srp 25, 2009
 • Obrázek uživatele Petra
  Petra (anonym)

  Na http://www.moldavia.cz prodávají takové speciální víno černý doktor. To prý léčí, ale nejlepší je prostě nekouřit :)

  Dub 28, 2011
 • Obrázek uživatele Vlad
  Vlad (anonym)

  Co to je za kravinu, že má jít tělo do hrobu zhuntované? To mám být na starý kolena živá mrtvola? Já chcu být naopak až do smrti v co nejlepší kondici, abych mohl žít aktivně naplno i v důchodu. Ve zdravým těle zdravej duch. A ne být nějaká troska, pro kterou bude smrt vysvobozením.

  Dub 28, 2011
 • Obrázek uživatele Pro Vlad
  Pro Vlad (anonym)

  jestli budeš ve stáří bez zdrav. problémů stejně moc neovlivníš.Můžeš žít zdravě a v 60 už lítat jen po doktorech.

  Dub 29, 2011

Přidat komentář

Reklama

Reklama