Reklama

Marihuana jako lék

Neustále se diskutuje o tom, zda je kouření marihuany škodlivější než kouření cigaret, zda je prvním krůčkem na cestě ke tvrdým drogám, zda a jak může být nebezpečné pro psychický vývoj jedince a pro společnost. Zatím se skoro vůbec nediskutuje o tom, zda by marihuana mohla také pomáhat.

Před rokem vysílala televize dokument o pánovi, který trpěl Parkinzonovou chorobou, která se mimo jiné projevuje třesy končetin, které pacient nemůže vůlí ovlivnit a které mu znemožňují nejběžnější činnosti. Žvýkání listů cannabisu mu pomáhalo snížit intenzitu třesů. Samozřejmě, že nebylo povoleno, aby marihuany mohl pěstovat pro vlastní léčebné účely.
S podobnými problémy se na světě potýkalo a stále ještě potýká plno lidí s nejrůznějšími chorobami. Nejprve naleznou lék, který by jim mohl pomoci a posléze svůj lék ztratí, protože jeho užívání je trestné.
Přitom nechybí literatura, která dokumentuje positivní účinky cannabisu na rozličná onemocnění.

Při nádorových onemocněních, kdy je pacient odkázán na léčbu chemoterapií, snižuje kouření marihuany nevolnost, která je často nejnepříjemnějším vedlejším účinkem chemoterapie. Též je zmírňována úzkost spojená s rakovinovým onemocněním. U onemocnění zeleným zákalem ( glaukomem ), které se projevuje zvýšeným nitroočním tlakem a hrozí tak pacientovi úplným oslepnutím, dokáže marihuana nitrooční tlak snižovat.


U epilepsie se pozitivně projevuje protikřečový účinek.


Při roztroušené skleróze ulevuje třesům a ztrátě svalové koordinace. Ochrnutým pacientům může pomoci ulevit v bolestech a potlačit škubání ve svalech. Analgetický účinek se dá využít u pacientů s chronickými bolestmi nejrůznějšího druhu,u lidí trpících migrénami, při menstruačních bolestech.

Reklama


THC - účinná látka v marihuaně má dilatační ( rozšiřující ) účinky na průdušky, což by mohlo pomoci plno lidem trpícím astmatem. Zatím však není vyzkoumán bezpečný způsob aplikace, protože dráždivé účinky THC a dehtů v kouři marihuany potencionálně vyvolávají u náruživých kuřáků marihuany chronickou bronchitidu. Jistě existuje i plno dalších případů, kdy by mohlo užívání marihuany ulevit. Samozřejmě, že nadměrné požívání může mít vedlejší účinky, ale ani v oficiální medicíně se nenajde lék, který je při dlouhodobém užívání neškodný.

Autor: mk

Reklama

Komentáře

V!ct!M (Po, 17. 5. 2004 - 18:05)
Vůbec mě nepřekvapilo, že je tu k tomuto tématu tolik komentářů. A už vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby bylo spoustu dalších lidí, kteří mají s ganjou taky ty nejlepší zkušenosti (a teď myslím jenom lidi, co se tím léčí) a prostě to neřeknou kvůli postihu. Co už. Nezapomeňte na slavného Michala Rybku: Proč sakra státu vadí, když si někdo pěstuje pár rostlinek za účelem jejího vykouření v klidu ve své domáctnosti, zatímco jim unikají tuneláři, které už lidi považují za ty největší machry.
MICHAEL (So, 18. 9. 2004 - 17:09)
Již několik let mám velké problémy s vrozeným astmatem. V tomto článku jsem si přečetl, že se tento problém dá vyřešit právě marihuanou. Zkoušel jsem ji sehnat přes různé přátele, ale vzhledem k zavržení této květiny dnešní společností se to nedaří. Prosím, máte - li někdo kontakt, nebo jste sám pěstitelem, rád bych něco odkoupil (buď živou rostlinu, nebo již zpracovaný produkt). Napište na číslo +420603768272, nebo na mail. PŘEDEM DÍKY ZA POMOC
Anna (Ne, 16. 3. 2003 - 21:03)
Cau Libore,
Velice si me svym uprimnym clankem potesil.
Z vlastni zkusenosti muzu tvoji zpravu jen potvrdit
a vrele doporucit ostatnim adolescentum.
Marthy (Ne, 30. 3. 2003 - 03:03)
Chtěl bych jen vědět, zda sám autor trpí epilepsií a jestli ano, zda se tomuto tématu věnoval i prakticky, protože mé skušenosti s přítelkyní jsou trochu jiné. Během 1 roku se nám podařilo zcela odstranit antiepileptika (Timonil) a jsme již více jak 4 měsíce byz nich a vše je OK. Na zahraničních serverech se dozvíte více k tomuto tématu.
Duke (Ne, 13. 2. 2005 - 13:02)
Jelikož moje matka trpí již několik let velice silnou migrénou sáhl jsem snad po posledním možném pokusu - vyzkoušet marihuanu. Matka v minulosti prošla všemi možnými vyšetření v nejlepších lékařských zařízeních v republice, u nejlepších specialistů přes migrény a nakonec i u lidových léčitelů tej nejlepší garnitury. Migréna přicházela poslední dobou snad každý druhý den. Matka byla vždy úplně paralizovaná a to až do večera! Po podání marihuany již třetí týden bez potíží. Jeden den příznaky přicházejícího záchvatu - podána dávka navíc a ihned spánek - migréna se nedostavila.
Spůsob užití:
použil jsem zde opsaný návod - Ručně rozdrcené listy a šišky samičích rostli konopí dáme asi na deset minut do elektrické trouby zahřáté na 100°C. Usušený materiál poté rozemeleme na prášek v elektrickém tříštivém kávomlýnku tak, aby měl konzistenci jako například mletá paprika.
Dávkování: Večer na špičku kuchyňského nože - spolknout, zapít, zajíst... Při pocitu, že migréna přichází vzít dvě dávky a ulehmout!
Pro odstranění migrény byla matka již ochotna udělat cokoli a já také!!!
Viky (Pá, 4. 3. 2005 - 20:03)
Čusík,můžeš mi prosím říct recept na mastičku z GANJI,protože děda má ajshajmra,prej to pomáhá ale není ochoten ji pálit.
A k tomu co jsi napsal úplně s tim souhlasim.Díky za pomoc,pa viky
Zdena (Pá, 11. 3. 2005 - 22:03)
slyšela jsem v televizi mluvit paní která mluvila o svých potížích dýchacích a pomohlo ji konopí na spynometrii nadýchala více nežli zdravý človék mám také potíže s dýchacími cestami nutné bych potřebovala védét jak paní konopí užívala můžete mi prosím pomoci?Nevím kde sehnat návod jak konopí použít při této nemoci.
Sup (Po, 15. 11. 2004 - 00:11)
ZAKÁZANÁ MEDICÍNA (vyšlo v časopise Reflex, napsal Jiří X.Doležal)
Konopí seté je nejstarší kulturní rostlina lidstva. Dá se využít v celé škále průmyslových odvětví
Jana (Út, 16. 11. 2004 - 23:11)
Mám moc nemocnou i když statečnou známou a moc ráda bych ji pomohla. Moc vás prosím o zaslání oskenovaných článků s léčivými recepty, popřípade i jeho telefonní číslo. Děkuji mnohokrát, bylo by to k nezaplacení vidět ji čilou a užívat si vnoučat díky.
pankratz (Ne, 10. 10. 2004 - 17:10)
bol som operovaný na kolotómiu( cca 1 m ), mal som pri kolonoskopii zo 6. vzoriek 2 malígne. Teraz absolvuje chemoterapiu (infúzie 5x za sebou každý deň, potom 3 týždne prestávka ), 4.cyklus. Bude nutne po ukončení 6. cyklu aj rádioterapia ? Infúzie mi veµmi negatívne pôsobia na žalúdok. Ďakujem
Ten co to ví (Út, 19. 10. 2004 - 10:10)
Marihuana Marihuana a ješte jednou Marihuana. Tak se jmenuje ta, kterou mnoho lidí nenávidí, odsuzuje zavrhuje. Zároveň je to však ta, kterou mnoho lidí miluje, obhajuje a šíří. Otázka jejího legalizování nespočívá v tom, kolik lidí ji kouří, ale kolik lidí se k jejímu kouření přizná. Proto bychom neměli tajit podobné činnosti a dát světu najevo, jak to ve skutečnosti je. Jedině tak se možná jednou dočkáme taky nějakého toho Coffe Shopu u nás na Václaváku, atd..
-Ph- (Ne, 18. 2. 2001 - 01:02)
Droga, získaná usušením samičích květenství, byla dříve používána v humánní medicíně i ve zvěrolékařství pod názvem "Cannabis indicae". Podle četných lékopisů byly zhotovovány různé přípravky ve formě extraktů, tinktur a mastí. Tyto přípravky byly používány k vnitřním i zevním aplikacím jako sedativa či přípravky navozující spánek, nebo jako masti k léčení a tišení neurologických, případně revmatických bolestí. Droga se používala i k výrobě antiastmatických cigaret, což údajně přispělo do určité míry k jejímu zneužití. Nicméně dnes se k jejímu používání, pod náporem nově zjištěných zkutečností, medicína opět vrací.

Zde jsou některé příklady využití konopí v medicíně:

Astma
Tradiční použití konopných preparátů při astmatu bylo již také vědecky prokázáno: THC rozšiřuje bronchy. Může být stejně jako jiné léky při asthma bronchiale inhalováno jako aerosol a působit obdobně dobře. Dá se použít jak preventivně tak i při záchvatech, a zabírá asi u 80% postižených.

Zelený oční zákal - Glaukom
Zelený oční zákal je onemocnění, při kterém se zvyšuje nitrooční tlak, což může způsobit poškození zraku až úplnou slepotu. Kouření marihuany nitrooční tlak účinně snižuje, na rozdíl od běžných způsobů léčby však nepoškozuje játra a ledviny (léčiva na glaukom jsou vůči játrům a ledvinám poměrně drastické).

Nauzea (nevolnost), nechutenství
Nevolnost a nechutenství jsou dva z nejobtížnějších projevů AIDS, zároveň se vyskytují i u nemocných rakovinou jako nežádoucí účinek chemoterapie. Marihuana potlačuje nauzeu i nechutenství, člověk po ní dostane hlad. Díky tomu je pacient schopný přijímat živiny, tolik potřebné pro život. Úspěšnost marihuany při potlačení nevolnostise podle lékařských výzkumů pohybuje okolo 80%.

Rakovina
Oblast léčebného využití marihuany při onemocnění rakovinou, v žádném případě nespočívá jen v potlačování nežádoucích účinků její terapie (ozařování, chemoterapie), ale má i své přímé použití. Marihuana podle posledních studií může přímo léčit některé druhy rakoviny (viz. http://pablohonej.hyperlink.cz/cannabis část
Ještě není čas… (So, 3. 2. 2001 - 22:02)
Ano. Ten pán se jmenuje pan Ponikelský a je z Hořic v Podkrkonoší. Osobně jsem se s ním několikrát setkal a podle receptu zhotovil mastičku. Pomáhá nejen na opary, ale i na artrózu, drobná zranění - lépe se hojí. Je o ní velký zájem a to nejen v naší rodině. Proč si kupovat drahé léky, když si můžu vypěstovat svoje vlastní. Navíc se při pěstování pohybovat na čerstvém vzduchu. Je nad všechny doktory i doktorky.
Argumenty odpůrců jsou, že se kouří a tudíž je stejně vražedná jako tabák a droga nikotin. Ale to je omyl. Konopí můžete vylouhovat do nápoje, rozemlýt na prášek a přidat jako koření do jakéhokoli jídla, fantazii se meze nekladou. Snad se jednou dočkám /dožiji/ doby, kdy bezestrachu půjdu zaštípnout a zalít svoji oblíbenou kytku. Tu která mně naučila vážit si života jako něco jedinečného, a že bez soucitu pro ostatní bytosti není záchrany, a že stačí se usmývat, druhým pomáhat, tam je začátek cesty na jejímž konci je naše štěstí, a že je jedno jak člověk vypadá, hlavní je to co dělá, a že když budeš skromný, budeš bohatý bez peněz. Taky mi pomohla odhalit mocichtivost politiků a jim podobným vládcům, co /ne/demokraticky rozhodují o tom co můžem a hlavně co nemůžem. A též mně naučila, že nejlepší je život bez drog, ale někdy bez těch drog tu správnou cestu životem nenajdeš. Snad jednou budeme opravdu svobodní, zatím je to jen fikce ..........SUP
PS:Je krásné žít, je krásné se smát!!!
Vilík (Čt, 21. 6. 2001 - 14:06)
Už samotné prohlášení "jsem náruživý konzument" mne osobně děsí. Mám kolegyni. která se náruživě líčí mnoho let a dnes se líčit už musí, protože její pleť ztratila svou přirozenou podobu a bez nalíčení vypadá - no dost divně. Znám případ ženy, která používala léčivé byliny pro snadnější vyprazdňování a to tak náruživě, že se dnes bez těch bylin ani ne...... Jsou lidé, kteří bez nějaké té berličky neusnou, nenají se, neradují se, nemilují. Myslím , že nikdo neodsuzuje používání marihuany jako léku, ale zneužívání bez hlubší příčiny, jen tak hulit a náruživě, 100% vede k návyku. Jestliže kouření umožní jasněji vidět, jasněji cítit, jasněji vnímat, pak se asi stane, že bez marihuany, nebo něčeho jiného, je všechno šedé, nudné, nijaké. Ten návyk považuji za nebezpečný, cokoliv, co mne ovládá a staví mimo realitu, je nebezpečné. Copak se nebojíte závislosti? Hledejme příčiny našich problémů. Problém je až následkem.
Ladislav Lainer (Pá, 20. 4. 2001 - 22:04)
Jelikož jsem náruživím konzumentem marihuany mám k tomuto čláku co říci. Rozhodně si nemyslím , že je prvním krůčkem na cestě k tvrdým drogám. Již dávno jsem ochutnal tvrdou drogu, ale nikdy bych to již neopakoval. Účinek tvrdých drog nemá s úučinky marihuany nic společného. člověk, který o drogách vůbec nic neví a jeho představy o tom jak na
livo (Pá, 11. 1. 2002 - 08:01)
Cituji: "...ale zneužívání bez hlubší příčiny, jen tak hulit a náruživě, 100% vede k návyku. Jestliže kouření umožní jasněji vidět, jasněji cítit, jasněji vnímat, pak se asi stane, že bez marihuany, nebo něčeho jiného, je všechno šedé, nudné, nijaké..."
Je vidět, že toho o konopí nic moc nevíte. Ani se nedivím, většina "uživatelů" TV Nova je na tom podobně - za peníze lze podávat jakékoliv informace (a peníze samozřejmě vlastní ti, kteří by legalizací konopí přišli o horentní zisky).
Pane Vilíku, o jaké závislosti na marihuaně to tady vlastně píšete a jak se ta závislost projevuje? Mám pocit, že zde sklouzáváme do filosofické roviny typu masožravec x vegetarián, konzument x zatvrzelý abstinent apod. Dejme si pozor na to, co je (by mohlo být) smyslem života - nebudu používat žádnou náhražkovou stimulaci a ani jiným způsobem nebudu vyvolávat ve svém těle žádné chemické reakce (radost, rozčilování, emoce...), protože to mě odvádí od práce pro ty, kteří se mi snaží naservírovat typ "normálního slušňáka", ale sami si nádherně užívají.
Martin (Út, 6. 8. 2002 - 20:08)
UŽ mě pěkně ser.. lidi co furt schazuju ganju do jednoho pytle s pikem atd. Z 90% to jsou lidi co seděj doma u televize ve který když řeknou, že všichni feťáci začínaj na trávě a končej na heroinu, tak se to okamžitě stane názorem masy. A tihle stupidní lidé by měli zavřít hubu a zamyslet se nad sebou! Kouřím marijánku už několik let, ale nikdy jsem nepotřeboval (možností jsem měl tisíce) si vzít nějakou tvrdou drogu. A znám dalších x desítek lidí. Znám však i jiné případy, pravda. Ale ty nezačínaly na trávě. Ty začínaly na pivu, cigaretách a později začali třeba hulit. Mělo by se jim zakázat pít pivo? Protože když přijdou do nějakého klubu, či hospody, kde maj pár "kámošů" tak si můžou bejt jistí, že do styku s drogou přijdou. Ale už tu kecám kraviny. Prostě ať lidi hulej, dělá je to "lepší" (vědecky ověřeno), ale to jestli začnou fetovat je už pak jen na nich. Stějně jako na vrahovi, kterej se pro to rozhodne (nemyslim psychopaty). Nikdo nikdy nemůže vědět co se stane. Třeba právě já skončím předávkovanej heroinem. Teď tomu nevěřím, ale je to možné... kdo ví?! Třeba to budete vy. Za rok, za dva či tři? Nepřál bych vám to, ale tak to prostě chodí... :(
Saah (Čt, 16. 6. 2005 - 15:06)
Mě to škodí, co se týče tý epilepsie. Zajímalo by mě teda, jak to děláte vy, ale jakékoli užití konopí můj stav jedině zhoršilo. Už jsem to zkoušela řešit mnoha způsoby a mnohdy došlo k epileptickému záchvatu... a byl sakra těžkej, naposled... S tím tvrzením teda ohledně vlastní zkušenosti nemohu souhlasit. Třeba té dívce pomohly jiný faktory... Já musim bejt dost opatrná, to jí teda závidim...
thc (St, 20. 7. 2005 - 17:07)
Marihuana-výborná věc,mě pomohla na genitální opar,už se nevrací každej druhej, měsíc ale jen jednou do roka.A to si jen tak občas lupnu lžičku do jídla.Jo a vynikající jsou mýchaná vajíčka s orestovanou travkou na cibule.
Zdeňka (Pá, 12. 8. 2005 - 20:08)
Dobrý den, pokud můžete vyřiďte můj pozdrav a obdiv panu Ponikelskému.
Snažím se najít pomoc pro svoje bolesti z migreny (i ty jsou zde popsány), dostala jsem trochu sušené marihuany, ale nevím jak mám poznat zda jsou to samičí sazenice? Mohu z tohoto materiálu vyrobit prášek?
Bude někdo z čtenářů tak laskav a pošle mě pár semínek pro jarní výsev? Je mě 47 let a život s bolestí už není život a lékaři už mohou dávat jen analgetika, na které si tělo zvykne a ničí játra.
Děkuji za reakci a radu.
Zdeňka
P. (Út, 17. 7. 2001 - 00:07)
Ve vašich slovech je mnoho pravdy a lze i cítit jistou osobní zkušenost.Faktem však i je,že na vzniku závislostí(na alkoholu,drogách,léčivech,virtuální realitě počítačů,hracích automatech atd.)s negativním dopadem na sociální chování jednotlivce se podílí několik faktorů, s nichž k nejvýznamějším patří nekompletní výchova v dětství a dospívání.Nedostatek lásky a pozornosti,absence mravního vzoru,frustrace, týrání.Proto si myslím,že diskuze závislostí je de facto už jen rozebírání následků pravé příčiny - špatného společenského klimatu v rodinách.Každý kdo přišel s jakýchkoliv důvodů do styku s drogou je nucen se s ní vyrovnat.Zda se zničí trvalým užívaním, nebo se bude potýkat s realitou,na kterou nebyl v správně vybaven v rámci rodiného zázemí je věcí každého jednotlivce.Někdo dojde poznání a "překročí svůj stín" a někdo za celý svůj život ne. A je úplně jedno,na které straně hřiště je.
"Sup" (Ne, 3. 3. 2002 - 21:03)
Minulý rok mi někdo, kdo navštívil tyto stránky poslal imeil s žádostí o více informací či kontaktu na pana Ponikelského, který konopím úspěšně léčí Parkinsonovu nemoc a další neduhy.
Omlouvám se, ale můj počítač byl až do této doby zcela nefunkční díky virům.
Pokud je stále zájem, prosím ozvěte se. Mohu zaslat emailem oskenované články s léčivými recepty z konopí od pana Ponikelského, popřípadě poskytnou s jeho svolením telefoní číslo.

Sup
Richie (Ne, 24. 3. 2002 - 22:03)
Vážení, nemám myšlenky na filosofickou debatu, spíš potřebuji trochu reálně pomoci. Mám totiž RS (Sklerosu multiplex), která je často zmiňována jako hlavní důvod legalizace konopí. Jen o tom mluví ti, kteří ani netuší, o čem je řeč. Je to spíš tendenční, jak se vyhnout riziku apod. Nemáte (třeba ke koupi) nějaké produkty, které by se daly vyzkoušet po dobu tak 1 měsíce? Mám na mysli oleje, výtažka apod., kouřit nechci. Sám si to pěstovat nemůžu, špatně chodím. Díky moc.
Des (St, 21. 11. 2001 - 10:11)
No podívejte já mám Roztroušenou skerozu je mi 25 jsem zatím celkem v poho při poslední atace jsem myslela že umřu bolestmi kortikoidy mi to ještě posunuly pěkně na hranici šílenství přečtěte si nekteré vedlejší účinky této dobroty podávané lékaři a pochopíte . Jsem normální holka nefetuju moc nepiji ... gr taková ta slušná (semo tamo ) :-)) no ale co chci říci marihuana ve formě prášku v malém množsví přidaná do jídla to je věc která mě zbavila bolestí a křečí a teď jsem opět v poho .. nezastávám se lidí co tzv. hulej ale taky jejich věc ... alkohol a tabák jsou větší svinstva . Ať už daj ti politici pokoj a ulkidněj se a uvažujou normálně . Samozřejme marihuana není spása pro všechny nemoci ale může pomoct tak o co go ?
mack (Po, 13. 5. 2002 - 23:05)
Ahoj,četl jsem Tvůj komentář k marihuaně.Jsem vozíčkář a mám velký bolesti a křeče a nechci "marušku" hulit.
Zajimá mě jaké musí být dávkování do jídla,můžeš mě poradit?
Dík.
mack
Linda (Po, 12. 12. 2005 - 16:12)
Nemáte někdo prosím zkušenost a radu jakým zůsobem je nejlepší marihuanu konzumovat při nevolnosti po chemoterapii když jí člověk nechce kouřit? Nemáte nějaký recept?
Díky předem za rady.
Jana Kundrátová (Út, 4. 10. 2005 - 06:10)
Moje dítě trpí lupénkou hlavy a my zkoušeli vše od baheních zábalů,solných koupelí a jiných mastiček,ale nic nám tak účině nepomohlo jak odvar z marihuany.Léčebné účinky se projevily už druhý den.Myslím si,že je to rostlina budoucnosti.
Tomas (Ne, 14. 4. 2002 - 21:04)
jakto ze neni vyzkouman bezpecny zpusob aplikace? co treba rozpousteni v alkoholu, tucich? nebo neni mleko zdrave?
a;skljh (Pá, 19. 7. 2002 - 03:07)
Ale ovsem, pro Cechy to chapu protoze na ucinnejsi leky ktere pomahaji prekonavat nevolnosti pri rakovinach a tresu pri "Parkinsu" asi nemaji. Samozrejme autor zapomel dodat ze vedle cannabisu,mame i ucinnejsi leky.Cannabis nema ANI JEDNU vyjimecnou vlastnost,pro kterou by mel byt vyuzivan k ucinnemu leceni.Nicmene pro chude zeme Argentiny Chile je jiste lekem na vsechny nemoci ...
Pokud se v nekterych zemich pouziva vytazku s listu cannabisu k vyrobe leku,nebude zdaleka ten nejucinnejsi.
dsf (Pá, 19. 7. 2002 - 03:07)
Ano vyrabi se ve forme tablet.Ale zazracny lek to neni.
KOjak (Pá, 22. 11. 2002 - 18:11)
Názory na tuto rostlinu jso různé a já osobne si myslím ze kazdy clovek se prikloni k nazoru, ktey se jmu libi a podl toho jaky k ni ma vztah. Ja si myslim ze kanabis ma lecive ucinky a to dosti vyrazne.Nevim proc si lide mysli ze kanabis je neco spatneho!
Wlad (St, 11. 12. 2002 - 21:12)
Mam SM a trapia ma svalove krce! Nechodim medzi ludi a neviem kde zohnat semeno marihuany! Kdo poradi a pomoze? Wlad
jipe (Čt, 23. 1. 2003 - 21:01)
Epilepsie je z hlediska energetické povahy choroba s expanzivním charakterem JIN. Příčinou bývá roztažení - dilatace mozkových buněk, které stlačují nervové buňky v mozku, což je provázeno přechodným přerušením nervových impulzů, které pak vyústí v tzv. epileptický
záchvat.
Při záchvatu dochází ke křečovitému stahu svalstva, který má energetickou povahu JANG. Organismus si tím sám částečně vykompenzuje přebytek JINové energie, který překročí únosnou míru.
Marihuana má extrémní expanzivní energii JIN, která uvolní křečovitý stah JANG. Jelikož je ale epilepsie zapříčiněna přebytkem JINové energie, ocitáme se opět v začarovaném kruhu momentálního potlačování
symptomů, které k vyřešení základního problému nevede. Marihuanou se naopak problém postupně prohlubuje. jp
Silvie (Pá, 20. 3. 2020 - 14:03)
mám pejska 25 kg krasaveček pitbullretrívr,bohužel minulý týden se pral s epi záchvaty zničeho nic /má 6 let./a to dost. nasadili phaenemal či jak, mno prostě uplně hin pes býval aktivní miláček,,dívat se na chodicího bez života psíka je utrpení. nebyla by možnost ho léčit práškem THC.nemáte někdo zkušenost? Ty chemky mu zničí ledviny ,játra..já ho tak miluji..a chci mu pomoci..
zoolmann (St, 4. 12. 2002 - 21:12)
Jo jo,plne s tebou souhlasim,nebot zminovany cannabis je v posledni dobe povazovan za podpurny protredek,ikdyz neschvaleny ve zdravotnictvi i vubec.Myslim si,ze pro svou vlastni potrebu by clovek nemel byt trestan za jeji drzeni,natoz ma-li ji ke snizeni krutych bolesti ci jinych komplikaci.K cemu jinemu se clovek jeste muze odhodlat? Pak zbyva jen jedinna cesta...ta posledni... Osobne nejsem uzivatelem teto drogy,ale nezdrahal bych se ji pouzit v pripade kdy by mi mohla jen tröchu snizit bolest.
Jumbo (So, 14. 12. 2002 - 12:12)
Také s Tebou souhlasím. Já osobně užívám marihuanu už asi třetím rokem, co na ní považuji za pozitivního? Co například, že nemám potřebu tak chlastat jako jsem chlastal dříve??? Alkohol VS. Marihuana... Kdo by asi tak zvítězil v pozitivech a negativech?? Údajně 50procent vražd je spácháno pod vlivem alkoholu. Dovedete si představit zhuleného člověka jak někoho zabíjí? Já teda ne... A takhle by se dalo pokračovat donekonečna.... Další krásnou věcí je, že marihuana opravdu léčí a mě se úspěšně daří díky ní pomáhat své rodině. Mast na bolesti kloubů, čaje na nemoci.... A vše je tak jednoduché na přípravu! Hrozné ale na tomhle všem je, že mě za pěstování jsou schopní zavřít do vězení...!!! Proč? Naše zákony by potřebovaly hromadu změn.. A vlastně i celá naše ubohá vláda by potřebovala vystřídat.. Jinak doporučuji lidem co kouří marihuanu, aby jednou za čas toho nechali, alespoň na týdendva, pročistíte si mysl a hlavně "modely", které už zdánlivě na vás nepůsobí nabydou nové síly, protože si tělo na ně odvyklo... :-)) Mějte se krásně a nepomlouvejte tuto zázračnou rostlinu, začněte si jí vážit a užívat ji jako lék!!!
Karel (23) (Po, 3. 2. 2003 - 14:02)
už pět let jsem pravidelným kuřákem marihuany.Nekouřím to z frajeřiny, ale kvůli tomu že se cítím uvolněný nemyslím na každodenní strasti a pomáhá mi to na poruchu močení(nevím co to je za nemoc(poruchu) u doktora jsem s tím nebyl). Cesta k tvrdým drogám - marihuana??? BLBOST záleží pouze na člověku já osobně jsem nikdy neskusil žádnou tvrdou drogu(koks,pervitin,herák,...)Nechápu jak je možný někoho trestat(soudně) za pěstování trávy pro osobní potřebu když TABÁK a (hnusnej a daleko nebezpečnější)ALKOHOL může být prodáván(a to i mladším 18ti let!!!)zdaněn a ještě mít na to reklamu!!!!
Doporučuji každému kdo bude mít tu příležitost podívat se do Holandska okusit tu svobodu, žádný že Vás nahání banda STUPIDNÍCH NÁCKů jenom kvůli tomu že ste jinak oblečen že máte jinej názor(kterej ani nikde neprojevujete).
Kdy si uvědomíme že tady je otevřeně prpagován RASISMUS a jiné ideologie (a "bez postihu" - nácek za vraždu roma dostane 4roky a soud zamítne vyšší sazbu z důvodu že nešlo o rasově motivovaný čin O CO TEDA ŠLO ??? O daňový únik ???)(minimálně by měl dostat 30let),((JAK TOHLE VůBEC MůŽE NĚKDO NECHAT BEZ POVŠIMNUTÍ)) RASISTI JSOU NEJNEBEZPEČNĚJŠÍ INDIVIDUA!!
jipe (Čt, 13. 2. 2003 - 21:02)
V souvislosti se symptomatickou "léčbou" astmatu pomocí marihuany je v článku uvedeno, že zatím není znám bezpečný způsob její aplikace, protože u náruživých kuřáků marihuany dochází ke vzniku chronické bronchitidy.
Pokud celou záležitost vyhodnotíme z hlediska energetické medicíny, můžeme konstatovat asi následující fakta:
Marihuana má extrémní expanzivní energii JIN, proto je celkem logické, že její negativní působení se bude manifestovat především v části plic, jež je také JIN. Tou je právě průdušnice, která je dutá - jeden z faktorů JIN.
Pokud průdušnici vystavíme pravidelnému kontaktu s extrémy JINového charakteru, jakými jsou např. studené nápoje, zmrzliny, mražené ovocné dřeně, tropické ovoce, jednoduché cukry, marihuana a drogy obecně, dojde v tomto místě k abnormální kumulaci JINové energie.
Toto přeJINizování se může projevit formou zánětu, který bývá doprovázen horečkou. Horečka působí v tomto případě jako JANGový kompenzační faktor, protože spaluje - neutralizuje nadbytečnou expanzivní energii JIN. Z tohoto důvodu není účelné horečku potlačovat - pokud nepřesáhne únosnou hranici. "Škádlíme-li" průdušnici JIN extrémy pravidelně, čímž může být i kouření marihuany, přechází nemoc časem do chronického stádia.
Z výše uvedeného je zřejmé, že výzkum bezpečné aplikace marihuany v tomto případě nic nevyřeší. Marihuana způsobí neléčitelnost astmatu, které má rovněž energetickou povahu JIN, jako vedlejší účinek pak může způsobit další nemoc JIN - chronickou bronchitidu. jp
X (Po, 2. 9. 2002 - 07:09)
...JA TUTO CAROVNU RASTLINKU PROSTE MILUJEM.KTO JU VIE POCHOPIT,PADNE MU LEN NA UZITOK.ROZSIRUJE VEDOMIE A POMAHA SPOZNAVAT SAMEHO SEBA,COZ MNOHYM LUDOM VLASTNE AJ CHYBA.......................nezabudajte na uctu....
Stanislav Prokůpek (Pá, 23. 4. 2004 - 21:04)
Pevně věřím, že marihuana je lék, neboť mě pomáhá. Mívámčasto silné bolesti zad a protože lékař nabídne pouze Ibuprofen, což nechci, protože prášky přece škodí, tak si doma pěstuji marihuanu. Jsem nekuřák, nikomu ji nenabízím a neužívám ji často. Vždy když mám bolesti, tak si uvařím 4-6 lístků v mléce a mám okamžitě po bolestech. Jsem narkoman? Vím, že toto budou číst i policisté, ale když budou mít bolesti zad ať si to zkusí. A pak ať stíhají. Zdravý člověk nemocnému nerozumí!!! Standy
Stanislav Prokůpek (Pá, 23. 4. 2004 - 21:04)
Já marijánku používám jen při silných bolestech zad. Stačí 4-6 suchých lístků dát do vařícího mléka a 5 min. pomalu na mírném ohni vařit. Mě to okamžitě pomůže!!!
jipe (Ne, 19. 1. 2003 - 15:01)
Při posuzování léčebných účinků marihuany by nejprve bylo dobré zdůraznit, že ve všech případech onemocnění, která byla v článku uvedena, nejde o kauzální léčbu, ale pouze o potlačování symptomů, kterými se příslušné nemoci a stavy organismu projevují.
V těchto souvislostech je tedy naprosto nepochopitelné, proč marihuana pro využití v lékařské praxi není legalizována.
Klasická medicína se ve většině případů orientuje pouze na potlačování symptomů nemoci, aniž je vlastní nemoc ve skutečnosti léčena.
Pokud by došlo k legalizaci použití marihuany i v lékařské praxi, hrozí zde naprosto stejná rizika, jaká jsou běžná při použití kteréhokoliv jiného léku. Nespornou výhodou je v tomto případě i fakt, že veškeré pokusy s účinky drogy byly prováděny přímo na lidech. Podobné experimenty na zvířatech mohou výsledný efekt praktického použití léku na lidech značně zkreslovat. Proč toho tedy nevyužít?
Žádné jiné "léčivo" v dějinách lidstva se nemůže vykázat tak obrovským celoplanetárním výzkumem, kdy si jej dotyčný dokonce sám financuje.
Příslušná zjištěná rizika a nežádoucí účinky by mohly být uvedeny v "příbalovém letáčku" na pytlíku s marihuanou, jak je v rámci EU dobrým zvykem. Nejlépe drobným písmem.
Něco jiného je ovšem to, pokud máme zájem vyléčit nemoci kauzálním způsobem a bez vedlejších nežádoucích účinků. V tomto případě je použití marihuany krajně nevhodné pro řešení jakéhokoliv zdravotního problému. jp
jipe (Ne, 19. 1. 2003 - 18:01)
Kauza pan Ponikelský a marihuana - viz článek:
Z hlediska energetické medicíny a orientální diagnostiky je případ pana Ponikelského velice snadno dešifrovatelnou záležitostí:
1. Pan Ponikelský patří k "dříve" narozeným - období jeho života je JANG, kdy dochází k pozvolné kontrakci celého organismu.
2. Pan Ponikelský je menší drobnější postavy - charakter konstituce JANG.
3. Pan Ponikelský je ve svém projevu velice živý a hovorný - charakter osobnosti JANG (jedna z eliminací přemíry dostředivé energie JANG - spíše obvyklá u žen)
4. Pan Ponikelský se nachází - z hlediska dalších diagnostických metod - v evidentním stavu extrémní energetické kontrakce - extrémní JANG.
5. Pan Ponikelský se tedy nejspíše stravuje nevhodným způsobem, kdy v jeho jídelníčku převažují potraviny s dostředivým energetickým působením - JANG.
Tyto potraviny vytvářejí obecně "zatuhlou" konstituci JANG, která se v rámci přirozené energetické kompenzace - v tomto případě nervového systému - může manifestovat nekontrolovatelným třesem - Parkinsonovou chorobou.
Mezi potraviny, které tento stav - z hlediska dlouhodobého působení - zapříčinily, patří převážně produkty (výrobky) živočišného původu, které se vyznačují poměrně velkou kontraktivní energií JANG. Jedná se o všechny druhy masa, vejce, tuhé a slané mléčné výrobky, obecně pak přesolování pokrmů klasickou kuchyňskou solí atd..

Otázkou zůstává, proč tedy panu Ponikelskému při autoléčbě Parkinsonovi nemoci pomáhá právě marihuana?

Marihuana má totiž z bioenergetického hlediska extrémní expanzivní energii JIN, která tvoří protipól části JANGů (kontrakcí) pana Ponikelského.
Určitým způsobem tedy JANGy pana Ponikelského neutralizuje, kompenzuje - nastoluje rovnovážný stav, protože extrémní JIN a mnoho "menších" JANGů se rovná vyrovnání do relativního neutra.
Výsledkem tedy je částečná eliminace symptomů nemoci.

Jelikož ošetřující lékař pana Ponikelského nemá o této skutečnosti nejmenší tušení, protože se to na LF neučil, předepisuje mu patrně pouze léky, které jsou sice schváleny Ministerstvem zdravotnictví, ale s ohledem na energetický stav pana Ponikelského nemohou mít žádné pozitivní účinky.
Předeslal bych, že toto není útok proti ošetřujícímu lékaři pana Ponikelského, protože ten dělá, co mu předpisy dovolují, ale obecně celosvětovému trendu ve zdravotnictví, který v klasické medicíně převažuje.

Z pozice pana Ponikelského by mu místo činnosti, při níž se - za současné legislativy - nachází "jednou nohou v kriminále", prospěla úprava životosprávy do energetické oblasti JIN. Z pěstování marihuany lze velice snadno přejít na pěstování zeleniny, která kromě toho nevyžaduje takovou péči. Pro pana Ponikelského by to bylo jedině přínosem, protože "mariánka" jej nespasí. Časem jej může uvrhnout do zdravotního problému daleko nebezpečnějšího, než kterým je pouze Parkinsonova choroba. Ta je totiž - s notnou dávkou disciplinovanosi, informací a intuice - vyléčitelná nejpozději do jednoho roku. jp
jipe (Po, 20. 1. 2003 - 20:01)
Symptomatické ošetření zeleného zákalu marihuanou funguje asi následujícím způsobem:
Zelený zákal je způsoben všeobecným převodněním organismu, kdy i v očním bulbu dochází k hromadění nadbytečné tekutiny. Ta způsobuje v oku zvýšený přetlak, který může zapříčinit poškození sítnice nebo
části zrakového nervu.
Z hlediska energetické medicíny se jedná o stav expanze - JIN, protože tekutiny jsou obecně energeticky charakterizovány jako JIN.
Vzhledem k tomu, že marihuana představuje extrémní JIN, dojde po její aplikaci k rozšíření očního bulbu, což se zároven projeví jako pokles tlaku v očním bulbu.
Tento zákrok je však naprosto kontraproduktivní, protože potíž, která byla způsobena nadbytkem energie JIN, kompenzujeme extrémním JINem.
V konečném důsledku je tedy nemoc neléčitelná.
Při pravidelné aplikaci marihuany dochází naopak k jejímu postupnému zhoršování.
Uvážíme-li, že zelenému zákalu v řadě případů předchází onemocnění diabetem, které je rovněž charakterizováno jako energetický extrém JIN, můžeme si marihuanou zadělat na velmi nepříjemné komplikace. jp
jipe (Ne, 2. 2. 2003 - 17:02)
Chemoterapie je jedním z používaných symptomatických ošetření některých druhů rakoviny, které slouží k zneutralizování energetické expanzivní - růstové složky nádoru nebo šíření metastáz.
Růst, šíření, nekontrolovatelné dělení buněk = expanze - JIN.
Toto se provádí tak, že se aplikuje léčivo s opačnou extrémní kontraktivní energií - JANG.
U rakovin energetické povahy JIN dochází navíc k pokusu o potlačení samotné příčiny onemocnění - viz leukémie.
Extrémní kontraktivní energie léku ovšem způsobuje zároveň kontrakci - stažení celého organismu včetně zažívacích orgánů a psychiky.
Jelikož má marihuana energii značně expanzivního - uvolňujícího charakteru JIN, je tedy logické, že po její aplikaci dojde k celkovému uvolnění organismu, což se tedy může příznivě projevit i na snížení nevolnosti a zlepšení psychického stavu.
Otázkou pouze zůstává, do jaké míry je tato kompenzace při léčbě žádoucí, protože je tím zeslabováno energetické působení léku a zároveň se opět může podpořit energetická růstová složka JIN rakovinového bujení.
Toto je zejména důležitá okolnost u rakovin, které vznikly z energetického extrému JIN, na kterém se předchozí konzumace marihuany - nebo jiné drogy - mohla rovněž výrazně podílet. jp
jipe (Ne, 2. 2. 2003 - 17:02)
Astma patří mezi onemocnění energetické povahy JIN - expanze. Je způsobeno celkovou "převodněností" organismu a pravidelnou převažující konzumací potravin s velkou expanzivní energií, což jsou všechno energetické fenomény JIN. Často bývá proto doprovázeno
problémy s ledvinami.
Astma se projevuje dušností při výdechu, která bývá obvykle doprovázena dráždivým kašlem. Za určitých podmínek dochází k vyhrocení těchto potíží, které mohou vyústit v tzv. astmatický záchvat.
Příčinou záchvatu je křečovité stažení bronchů a tím i snížení jejich světlosti. Stah bronchů - kontrakci JANG - vytváří organismus jako kompenzační reakci na "neúnosný" přebytek JINové energie. Tím dojde zároveň k její částečné neutralizaci.
Průchodnost bronchů je dále snižována vlivem nadměrně vylučovaného hustého hlenu. Dýchání činí značnou námahu a celkově se jeví jako neefektivní - pocit dušení. Tento stav je velmi nepříjemný i po stránce psychické, kdy se dostavují stavy úzkosti, které vedou k dalšímu stažení organismu a tím i k prohloubení obtíží.
Marihuana má značnou opačnou expanzivní energii JIN, která způsobuje celkové uvolnění organismu, které se projeví i na uvolnění stahu průdušek a psychiky. Při její aplikaci dojde tedy i ke zvětšení světlosti bronchů, což přináší stav dočasné úlevy - zlepšeného dýchání.
Na zcela stejném principu je založen "léčebný" účinek antiastmatických léků (bronchodilatancií), které rovněž způsobují - jak už sám název napovídá - dilataci bronchů a tím přechodné zlepšení stavu.
Pokud na nemoc, která vznikla z energetické přičiny JIN, použijeme léčivo s převažující energetickou kvalitou JIN, potlačíme pouze JANG symptom onemocnění JIN.
Z dlouhodobého hlediska tedy marihuana (léky) stav choroby zhoršují a činí ji nevyléčitelnou. jp
jipe (Ne, 2. 2. 2003 - 18:02)
Roztroušená skleroza (RS) je degenerativní onemocnění nervového systému, které je charakterizováno chronickým poklesem životní energie.
Z hlediska energetické povahy onemocnění se dělí na dvě skupiny:
1. RS JIN - začíná se projevovat nejprve v dolní části těla. Postupně se šíří směrem vzhůru. Tato forma v četnosti výskytu převažuje.
2. RS JANG - začíná se projevovat nejprve v horní části těla. Postupně se šíří do jeho nižších partií.
V obou případech dochází u neléčených - nebo symptomaticky léčených - pacientů k postupnému snížení hybnosti končetin, které končí ochrnutím. Vývoj onemocnění bývá doprovázen řadou obtíží: nejasné myšlení až celková zmatenost, poruchy řeči, orgánové poruchy a podobně. Velmi nepříjemný je např. nekontrolovaný únik moči.
Potíže se stupňují v období tzv. ataky, což je stav, kdy sebezáchovný proces organismu spustí kompenzační reakci, která eliminuje energetický přebytek, jež ji vyvolal. Nic příjemného...
Obě varianty RS jsou vyléčitelné většinou do šesti měsíců až jednoho roku po zahájení léčby. Ta ale vyžaduje mimořádné úsilí pacienta při realizaci celkové změny životního stylu - hlavně však dietetiky.
Je tedy celkem logické, že většina snažení o zlepšení stavu při RS je vedena spíše v rovině si tuto záležitost co nejvíce usnadnit a zpříjemnit.
Jednou z těchto ošidných cest je i aplikace marihuany. Jiný výraz pro RS je "mnohočetné tvrdnutí", které představuje z energetického hlediska stav organismu extrémní JANG. Jelikož marihuana má opačnou extrémní uvolňující - expanzivní energii JIN, může částečně JANG symptomy potlačovat - stav jakoby "zlepšovat". Nejrozšířenějším typem RS je bohužel varianta JIN, proto léčivem JIN (marihuanou) v tomto případě nemoc postupně zhoršujeme a činíme neléčitelnou. jp
Libor Kubica (St, 16. 10. 2002 - 19:10)
Každý hledá tu "správnou" léčivou látku pro svoje problémy. Ono je daleko lepší pro takového jednotlivce si vzít marihuanu v jakékoliv podobě než u sebe začít něco měnit k lepšímu. Proč? No přeci je to daleko pohodlnější.
Každá nemoc je v podstatě důsledek psychického bloku. Dobrý psycholog vám dokáže pomoci daleko víc než doktor, který "řeže". Stačí jen chtít.
Pro ty, kteří marihuanu neužívají jako lék platí: taková látka dostávající se do lidského těla z marihuany, vás zavádí do naprosto jiného světa, do toho který si vysníte. A pokud se vám tam zalíbí (přestanete se starat o běžnou realitu) tak u ní v lepším případě zůstanete navěky nebo v horším případě skončíte u daleko agresivnějších látek.
Valná většina komentářů k tomuto článku se stále na něco vymlouvá, kouření marihuany omlouvají nesmysly.
Mě stačí, že poté, co jsem začal řešit své vlastní JÁ, jsem si již 4 roky nevzal jakýkoliv prášek.
Každý jsme hold jiný, každý máme jiné životní priority.
Dejmal (So, 11. 3. 2006 - 14:03)
Rad bych se dostal k info o přípravě tinktury
omrd (Út, 21. 3. 2006 - 06:03)
no být tebou tak bych nikomu hulení nedoporučoval, nedělalo ti to moc dobře :D
Reklama