Marihuana pomáhá pacientům s roztroušenou sklerózou

Poslední výzkumy potvrzují teorie předchozích studií, podle nichž má užívání konopí blahodárný účinek na stav pacientů s roztroušenou sklerózou. Uvolňuje křečovité stavy a zlepšuje jejich pohybové schopnosti.

Lékaři Shaheen Lakhan a Marie Rowlandová z ústavu Global Neuroscience Initiative Foundation v Los Angeles orálně aplikovali dobrovolníkům výtažky z konopí – tetrahydrokanabinol (THC) a kanabidiol (CBD).

„Potvrdilo se, že kombinace THC a CBD mají na křečovité symptomy pacientů s roztroušenou sklerózou blahodárné účinky,“ říká Lakhan.

Nedobrovolné svalové spasmy (křeče) jsou jedním z obvyklých příznaků tohoto onemocnění. Terapie je přitom podle odborníků těžce dostupná, neúčinná a má řadu nežádoucích účinků.

Podle Lakhana je v konopí veliký léčebný potenciál. Marihuana si zaslouží pozornost mimo jiné i pro to, že je přístupná každému.

Vědci z Los Angele zároveň analyzovali údaje studií publikovaných mezi lety 2002 a 2007. Pět z šesti těchto studií udávalo výrazné pozitivní účinky marihuany na spastické stavy nemocných roztroušenou sklerózou.

Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související nemoci: 

Komentáře (6)

 • Obrázek uživatele Jose R.
  Jose R. (anonym)

  V Praze se již několik let pravidelně schází skupina praktikující Tensegritu - magická gesta šamanů starověkého Mexika, zveřejněná Carlosem Castanedou a dalšími pokračovateli této tradice. Cvičíme jak základní gesta z knihy Magické pohyby, tak i gesta z instruktážních videí a nejnovější formy Tensegrity, které jsou vyučovány na seminářích Cleargreenu. * Pravidelná cvičení v Praze od 6.zari 2010, pondeli: 19.30h-21h. * Jediná podmínka je vaš zájem o objevování nových věci * Přijít může kdokoliv starší 16-ti let.,první návštěvu lze domluvit majlem:Kontakt na nás je: tensegritad@gmail.com

  Črv 15, 2010
 • Obrázek uživatele typy na pěstování zde !!!
  typy na pěstová... (anonym)

  Info o pěstování marihuany a věci k tomu www.e-grow.cz

  Led 22, 2012
 • Obrázek uživatele Radoslav Janek +59
  Radoslav Janek +59 (anonym)

  Ten obchod mi vážně pomohl, objednal jsem si tam s manželkou komplet a už pěstujem 5 kytek statem tolerovany v uvozovkach, aji seminka jsme tam dostali zdarma. www.e-grow.cz

  Led 22, 2012
 • Obrázek uživatele Míša
  Míša (anonym)

  špatně vidím

  Bře 18, 2021
 • Obrázek uživatele Míša
  Míša (anonym)

  špatně vidím

  Bře 18, 2021
 • Obrázek uživatele Míša
  Míša (anonym)

  špatně vidím

  Bře 18, 2021

Přidat komentář

Reklama

Reklama