Reklama

Pasivní kouření na pracovišti zabíjí

Další a další studie potvrzují mínění odborníků, že pasivní kouření na pracovišti zabíjí. A tak se rozhodli ve Velké Británii vytáhnout do boje proti kuřákům. Ročně je totiž podle profesora Konrada Jamrozika z Královské koleje v Londýně zaznamenáno sedm set případů rakoviny plic, srdečních chorob nebo mrtvice mezi zaměstnanci, všechno oběťmi pasivního kouření.

Chcete-li přežít, nedovolte svým spolupracovníkům kouřit na pracovišti, hlásají tamní odborníci. Nebezpečím nejsou jen zakouřená pracoviště, ale také bary, hospody a restaurace.


"Kouření na pracovišti, v restauracích, hospodách a klubech je prostě vražedný prostředek, který k nám na onkologická pracoviště ročně přivede stovky lidí. Ti se stávají oběťmi onemocnění, které jim způsobují kuřáci," tvrdí Jamrozik.
"Pokud tato místa učiníme prostá kouře, ochráníme nejen zaměstnance a veřejnost, ale donutí to přestat kouřit tři sta tisíc kuřáků v celé Británii," dodal.


V Evropské unii je přitom úplnou vlaštovkou mezi ostatními státy Irsko, které představilo komplexní národní program na redukci kouření na veřejných místech. Mimo Evropu mají podobnou politiku jen ve Spojených státech a Austrálii.
"Čas pro domluvu a komunikaci je pryč. Teď musí vláda jednat tvrdě. Není čas vysvětlovat. Kuřáci zabíjejí nejen sebe, ale všechny okolo," prohlásil profesor Konrad Jamrozik.

Zdroj: Plus

Reklama
Reklama

Komentáře

michal (St, 23. 11. 2005 - 12:11)
a co takhle treti mistnost bez auta a bez kuraku? ve ktere je to nejlepsi? kurak si ale porad bude mlit ty svoje hovadiny...
Gejza (Pá, 13. 8. 2004 - 11:08)
Já bych s chytrým panem Jamrozikem udělal takový experiment. Nejprve bych ho zavřel na noc do místnosti s deseti (!) kuřáky a na druhou noc s autem se spuštěným motorem. Které "kouření" by ho zabilo je jasné i tomu největšímu idiotovi. Nekuřákům to ovšem jasné nikdy nebude a budou stále mlít své hovadiny.
jan (St, 29. 3. 2006 - 18:03)
promiňte ale ztraci to logiku.Kdo jenom trochu vidi do zdravé výživy pochopi ze kouřeni je jenom jedním z faktoru které doopravdy zabiji
Peta (So, 3. 6. 2006 - 05:06)
Gejzo,to myslíš vážně?Větší hovadinu jsem už dlouho nečetl.Jaké máte kdo zkušenosti se zákazem kouření na pracovišti?U nás vyvěsili cedulky zákaz kouření,ale za pár týdnů bylo vše při starém,kuřáci jsou velice bezohledný lidi.
honza (Út, 29. 8. 2006 - 12:08)
Myslím,že je to jasné nade vše ať si kdo chce co chce říká-vdechovat kouř v jakémkoli uzavřeném prostoru je nesmysl,vždyť příroda nám dala k dispozici čistý vzduch k dýchání.Gejza by si ten experiment měl zkusit na sobě.
Milan (So, 16. 2. 2008 - 17:02)
Podle mě v této zemi nemá nekuřák šanci.Vím to z vlastní zkušenosti.Prakticky každej kuřak je takovej ignorant jako pan Gejza.
Pavel (Út, 24. 2. 2009 - 15:02)
Milý Gejzo,

už jsi někdy viděl v restauraci či pracovišti (vyjma autoservis) nastartované auto? Tato studie jednoznačně poukazuje na problematiku kouření v uzavřených, veřejných prostorách.
I kuřákům vadí přehnaně zakouřené prostory. Většině kuřáků vadí, když na ně někdo fouká kouř. Je třeba si uvědomit, co je to teprve pro nekuřáky.
anticidr (Čt, 17. 9. 2009 - 13:09)
Cidrychu, kurva zmiz už!!!!!!!
JC (Čt, 17. 9. 2009 - 13:09)
Kam až vede bezohlednost kuřáků. Moje mamka pracovala na národním výboře a ač nekuřačka dostala se díky tajemníkovi do Cvikova na plicní oddělení .Tak o této bezohlednosti kuřáků se bavíte? Tajemník kouřil jednu cigaretu od druhé.
Reklama