Přírodní prostředky pomáhající odnaučit kouření

Přestat s kouřením může být těžký úkol. Existují však přírodní prostředky, které mohou pomoci skončit s cigaretami tím, že potlačují chuť na cigaretu a mírní vedlejší příznaky odvykání.

Kajenský pepř

Mimo mnoha dalších účinků, kajenský pepř je vynikající prostředek pomáhající potlačit touhu po cigaretě. Desenzibilizuje dýchací systém na tabák a chemická dráždidla čímž tlumí bažení po cigaretě. Zajistěte, abyste užívali toto koření denně, přidejte několik špetek kajenského pepře do sklenice s vodou. 

Ženšen

Bylo prokázáno, že ženšen je prevencí nikotinem vyvolaného uvolňování nervového přenašeče dopaminu. Dopamin je tou látkou, která děla lidi šťastné po kouření cigarety a je součástí procesu vzniku závislosti. Čajová lžička práškového ženšenu přidaná k ranním ceráliím může pomoci zmírnit závislost.

Třezalka tečkovaná

Tato bylinka primárně použiváná k zmírnění deprese, pomáhá dle některých výzkumů lidem přestat s kouřením. V jedné pilotní studii, 24 lidí, kteří kouřili 1 nebo více cigaret denně, dostávalo 450 mg třezalky v kapsulíci 2x denně společně s poradenstvím. Po 12 týdnech 9 lidí z 24 (37,5%) přestalo kouřit. 

Lobelka nadmutá (lobelia inflata)

Tato bylina má pomáhat mírnit příznaky při odvykání kouření. Hlavní účinná látka, lobelin, má mít na organismus podobný účinek jako nikotin. Další výzkumy porkázaly, že lobelin může zvyšeovat hladinu dopaminu v mozku podobně jako cigarety. 

Zázvor

Zázvor pomáhá tlumit nauzeu, nevolnost, která doprovází odvykání od cigaret. Užívejte kapsle se zázvorem či pijte pravidelně zázvorový čaj.

Zdroje: www.guidinginstincts.com/2012/02/natural-remedies-to-help-you-quit.html

http://www.livestrong.com/article/394213-how-to-use-ginger-root-to-stop-smoking/

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele Paja - léčitel,terapeut
  Paja - léčitel,... (anonym)

  Dali jste si v Novém roce předsevzetí ,že přestanete kouřit,přestanete s alkoholem ??? nabízím odblokování závislostí ... více info ,cena a objednávky na webovkách ... www.numerologie-pavel.estranky.cz Paja

  Led 05, 2013
 • Obrázek uživatele Jupík
  Jupík (anonym)

  Před nemocí, během ní i po ní není chuť na cigaretu. Mělo by se zjistit čím to je a vynalézt něco, co tak působí. Tělu je to odporný, nechce to. Ale jak se úplně uzdraví, navrátí se chuť na cigaretu. Nevěřim jinak na žádné zázraky, je třeba vytvořit uměle ten odpor. Muselo by to ale být do konce života, kuřák je kuřákem do smrti.

  Led 14, 2013
 • Obrázek uživatele Kouření
  Kouření (anonym)

  Odnaučit se kouřit je o psychice. Vůbec né o silné vůli, ale o porozumnění tomu proč člověk vůbec kouří. Při hlubším zamyšlením dojde člověk k tomu, že nemá žádný důvod k tomu kouřit. Doporučuji knihu - Allen Carr - how to stop smoking. Určitě vyšla i v českém jazyce - stačí vyhledat Allen Carr. Já sám jsem přestal kouřit po 2,5letech, kdy jsem v posledních měsících kouřil i 15cigaret/den.

  Dub 08, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama