Reklama

Co má společného konopí a čokoláda

Zatímco vědci objevili nové údaje o cannabinoidech a anandamidech, nedávné studie rovněž zjistily, že konopná pryskyřice není jediným zdrojem cannabinoidů. Tři z jejích komponentů byly objeveny i v čokoládě. V prohlášení neurologického institutu v San Diegu se vědec Daniele Piornelli domnívá, že tyto komponenty se "mohou podílet na subjektivních pocitech spojovaných s konzumací čokolády".

Jiní vědci ovšem varují, že podobné konečné závěry jsou předčasné, protože neexistují záznamy o tom, že se čokoládové cannabinoidy udržují v těle dostatečně dlouho a vyskytují se v dostatečně vysokých koncentracích, aby to bylo nějak významné. Mluvčí Institutu duševního zdraví odhaduje, že člověk by musel naráz sníst čokoládu v množství odpovídajícím dvaceti procentům jeho tělesné hmotnosti, aby na sobě pocítil nějaké psychoaktivní účinky, to znamená, že by se mu udělalo nevolno dlouho předtím, než by pocítil euforii.

Cannabis je tudíž jasně stále nejlepším zdrojem přírodních cannabinoidů. Nese to s sebou otázky o tom, odkud naše těla berou sloučeniny důležité pro naše fyzické i duševní zdraví a jakou roli hrají potraviny v udržování naší chemické rovnováhy.

A pozor, jednoho dne možná PDFA označí za odrazovou drogu nikoli marihuanu, ale čokoládu.

Zdroj: Chris Conrad - Konopí pro zdraví, nakladatelství Pragma

Reklama

Reklama

Komentáře

Ish (Pá, 21. 6. 2002 - 09:06)
no, chtjela sem napsat njeco chytryho, ale po preczteni predchozi reakce muzhu napsat, yen to, zhe naprosto souhlasim...Tagzhe zdrawim pana wu a yen tag dal:o)))
Ingeborg (Čt, 11. 7. 2002 - 15:07)
Je pravděpodobné, že z této studie může vyplynout i to, že konzumace konopí může způsobovat překyselení organismu, stejně jako čokoláda???
Pan.wu (Út, 4. 6. 2002 - 10:06)
Jo marihuana a cokolada to jsou dve veci ktery me osobne moc chutnaj podle me by se mela ganja skunky atd norlane povolit je zbytecny nekoho zabasnout ze huli jointa i policajti huli a kdzby nejen to byl sem parkrat u toho dvedkem kdy policie hulila jela si Mdma atd ale to je jeich vec
Ps asi ste pozanali ze trosku to nedava smzyl co pisu
na ja skunky to je sila
Pan.wu
mhe (St, 7. 6. 2006 - 13:06)
mhhheeee
bordel (Pá, 31. 8. 2007 - 13:08)
zahulimeuvidime
Ragamuff (So, 27. 10. 2007 - 06:10)
Leda ze bysis dal speka a dostal take chute ze bys sezral vsechny okurky a wow prekyseleni je na svete xD nechapes nevadi, odpoved je ne xD xD
Ragamuff (So, 27. 10. 2007 - 06:10)
Yeah pitche... pet let starej prispevek =)
Hmm (Po, 4. 5. 2009 - 00:05)
Čokoládu jsem miloval už od mala :o) a brčko si dneska dám taky moc rád :o)
fakta o marihuaně (Po, 7. 2. 2011 - 01:02)
fakta o marihuaně

http://www.marihuana.cz/
Doporučuji kni… (Ne, 28. 12. 2014 - 19:12)

Přiznání bývalého ředitele velké farmaceutické společnosti

John Virapen - Nežádoucí účinek: SMRT "Podplatil jsem jednoho švédského profesora, abych urychlil registraci léku Prozac ve Švédsku," říká John Virapen. Tato kniha vypráví pravdivý příběh o korupci, podplácení a podvodech. Napsal ji bývalý ředitel farmaceutického koncernu Eli Lilly & Company Dr. John Virapen, který zná interní praktiky a postupy používané ve farmaceutických gigantech. Za 35 let svého mezinárodního působení odpovídal za marketing několika léčiv. Všechna měla nežádoucí účinky. John Virapen šel s pravdou ven a předkládá vám knihu plnou malých tajemství, o kterých jste se vlastně nikdy neměli dozvědět.
http://gnosis9.net/obchod/?john-virapen,257
David (So, 10. 12. 2016 - 10:12)
ja bych chtěl přestat hulit nějaka rada hulim denně cca 20 let [email protected] děkuji za rady :-)
Reklama