Co má společného konopí a čokoláda

Zatímco vědci objevili nové údaje o cannabinoidech a anandamidech, nedávné studie rovněž zjistily, že konopná pryskyřice není jediným zdrojem cannabinoidů. Tři z jejích komponentů byly objeveny i v čokoládě. V prohlášení neurologického institutu v San Diegu se vědec Daniele Piornelli domnívá, že tyto komponenty se "mohou podílet na subjektivních pocitech spojovaných s konzumací čokolády".

Jiní vědci ovšem varují, že podobné konečné závěry jsou předčasné, protože neexistují záznamy o tom, že se čokoládové cannabinoidy udržují v těle dostatečně dlouho a vyskytují se v dostatečně vysokých koncentracích, aby to bylo nějak významné. Mluvčí Institutu duševního zdraví odhaduje, že člověk by musel naráz sníst čokoládu v množství odpovídajícím dvaceti procentům jeho tělesné hmotnosti, aby na sobě pocítil nějaké psychoaktivní účinky, to znamená, že by se mu udělalo nevolno dlouho předtím, než by pocítil euforii.

Cannabis je tudíž jasně stále nejlepším zdrojem přírodních cannabinoidů. Nese to s sebou otázky o tom, odkud naše těla berou sloučeniny důležité pro naše fyzické i duševní zdraví a jakou roli hrají potraviny v udržování naší chemické rovnováhy.

A pozor, jednoho dne možná PDFA označí za odrazovou drogu nikoli marihuanu, ale čokoládu.

Zdroj: Chris Conrad - Konopí pro zdraví, nakladatelství Pragma

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (11)

 • Obrázek uživatele Ish
  Ish (anonym)

  no, chtjela sem napsat njeco chytryho, ale po preczteni predchozi reakce muzhu napsat, yen to, zhe naprosto souhlasim...Tagzhe zdrawim pana wu a yen tag dal:o)))

  Čer 21, 2002
 • Obrázek uživatele Ingeborg
  Ingeborg (anonym)

  Je pravděpodobné, že z této studie může vyplynout i to, že konzumace konopí může způsobovat překyselení organismu, stejně jako čokoláda???

  Črv 11, 2002
 • Obrázek uživatele Pan.wu
  Pan.wu (anonym)

  Jo marihuana a cokolada to jsou dve veci ktery me osobne moc chutnaj podle me by se mela ganja skunky atd norlane povolit je zbytecny nekoho zabasnout ze huli jointa i policajti huli a kdzby nejen to byl sem parkrat u toho dvedkem kdy policie hulila jela si Mdma atd ale to je jeich vec Ps asi ste pozanali ze trosku to nedava smzyl co pisu na ja skunky to je sila Pan.wu

  Čer 04, 2002
 • Obrázek uživatele bordel
  bordel (anonym)

  zahulimeuvidime

  Srp 31, 2007
 • Obrázek uživatele Ragamuff
  Ragamuff (anonym)

  Leda ze bysis dal speka a dostal take chute ze bys sezral vsechny okurky a wow prekyseleni je na svete xD nechapes nevadi, odpoved je ne xD xD

  Říj 27, 2007
 • Obrázek uživatele Ragamuff
  Ragamuff (anonym)

  Yeah pitche... pet let starej prispevek =)

  Říj 27, 2007
 • Obrázek uživatele Hmm
  Hmm (anonym)

  Čokoládu jsem miloval už od mala :o) a brčko si dneska dám taky moc rád :o)

  Kvě 04, 2009
 • Obrázek uživatele fakta o marihuaně
  fakta o marihuaně (anonym)

  fakta o marihuaně http://www.marihuana.cz/

  Feb 07, 2011
 • Obrázek uživatele Doporučuji knihy Johna Virapena - pravda o lécích
  Doporučuji knih... (anonym)

  Přiznání bývalého ředitele velké farmaceutické společnosti John Virapen - Nežádoucí účinek: SMRT "Podplatil jsem jednoho švédského profesora, abych urychlil registraci léku Prozac ve Švédsku," říká John Virapen. Tato kniha vypráví pravdivý příběh o korupci, podplácení a podvodech. Napsal ji bývalý ředitel farmaceutického koncernu Eli Lilly & Company Dr. John Virapen, který zná interní praktiky a postupy používané ve farmaceutických gigantech. Za 35 let svého mezinárodního působení odpovídal za marketing několika léčiv. Všechna měla nežádoucí účinky. John Virapen šel s pravdou ven a předkládá vám knihu plnou malých tajemství, o kterých jste se vlastně nikdy neměli dozvědět. http://gnosis9.net/obchod/?john-virapen,257

  Pro 28, 2014
 • Obrázek uživatele David
  David (anonym)

  ja bych chtěl přestat hulit nějaka rada hulim denně cca 20 let dravve@seznam.cz děkuji za rady :-)

  Pro 10, 2016

Přidat komentář

Reklama

Reklama