Reklama

Na zdraví !

Alkohol je nejrozšířenější drogou v Čechách. Je legální a pro stát spotřební daň z alkoholu představuje velké zisky do státní pokladny. V přiměřeném množství ( cca. 2dl kvalitního vína, 5cl tvrdého alkoholu či půl litru dobrého piva denně )může být alkohol používán jako lék. Například tvrdý alkohol má desinfekční účinky a v zahraničí nás může ochránit před nepříjemnými průjmy

Alkohol je nejrozšířenější drogou v Čechách. Je legální a pro stát spotřební daň z alkoholu představuje velké zisky do státní pokladny.

V přiměřeném množství ( cca. 2dl kvalitního vína, 5cl tvrdého alkoholu či půl litru dobrého piva denně )může být alkohol používán jako lék. Například tvrdý alkohol má desinfekční účinky a v zahraničí nás může ochránit před nepříjemnými průjmy, víno je prevencí onemocnění cév a srdce a posiluje imunitu, dvanáctka Plzeň je v parném létu dobrá pro ledviny...).

Pravidelná konzumace většího množství má však plno nepříznivých vlivů na lidské zdraví:
1. Alkohol má utlumující účinek na nervovou soustavu a může vyvolávat depresi. V žádném případě proto není vhodné zapíjet žal. Můžete si být jisti, že vám bude ještě hůř. Nejen psychicky, ale i fyzicky.
2. Může navodit praskání žilek, tvorbu křečových žil a hemeroidů. Jistě každý už někdy viděl typický opuchlý červený opilecký nos.
3. Alkohol trvale nezahřeje. Naopak, v důsledku vystupňovaného pocení a odevzdávání tepla, ochlazuje organismus. Již zmrzlo hodně alkoholiků.
4. Destruuje mozkové buňky, které se již nedokáží obnovit. Ještě štěstí, že jich máme miliardu. Avšak není dobré na to spoléhat!
5. Může snížit obsah vitamínů B1,B2,B6,B12,C a K v těle, hladinu kyseliny listové a koncentraci zinku, magnézia a kália, což se opět může projevit nepříznivými reakcemi v těle. Například se mohou objevit nervové poruchy, křeče, kožní problémy apod. Snížení hladiny kyseliny listové v krvi žen, může mít nepříznivý vliv v době těhotenství pro zdravý vývoj plodu.
6. V játrech může dojít k poruše zužitkování tuků, ztukovatění jater(steatóza), v nejhorším případě k ztvrdnutí jater (cirhóza), které může mít za následek smrt. 7. Alkohol též přispívá k množení patologické mikroflóry ( kvasinek ) ve střevech a posléze v krvi. To se dále projevuje infekcemi urogenitálního systému, nadýmáním, migrénami, kožními plísněmi, alergiemi...
8. Odvodňuje organismus. To zná každý - sucho v puse a neuhasitelná žízeň.
9: Poškozuje sliznici zažívacího traktu a vyvolává její záněty. To se může projevit i špatným vstřebáváním živin a celkovou podvýživou. Zároveň je však alkohol dost kalorický, takže bych opíjecí dietu za účelem krásné twigy postavy nedoporučovala. Poškození trávicí soustavy může vyústit až v rakovinu úst, hrdla a slinivky břišní. 10. Nadměrná konzumace alkoholu narušuje i sexuální funkce. Takže i když opadnou zábrany, nemusí být z toho nic.

Takže vidíte, že i legální droga může vést k trvalé invaliditě. Pokud se však přece jen rozhodnete napít či dokonce opít (to přijde většinou tak nějak samo neplánovaně), tak na toto všechno radši zapomeňte a pijte pro radost a na zdraví s dobrými přáteli.
Psychika je vždycky nejdůležitější! Na zdraví!

Reklama

autor: m.k.

Reklama

Komentáře

Lukas Vydrzal (Út, 30. 1. 2007 - 04:01)
Konecne hezky clanek!!dekuju moc autorovi.
Reklama