Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!
Léčba závislosti na alkoholu probíhá buď ambulantně v ordinaci psychiatra, adiktologické ambulanci, denním stacionáři nebo rezidenčně (detoxifikace na lůžku akutní psychiatrické péče, krátkodobá a střednědobá léčba v psychiatrických nemocnicích, v terapeutických komunitách).
Alkohol se řadí mezi hlavní, společností tolerované návykové látky, ačkoli jeho nadměrná konzumace může způsobit zdravotní problémy a zatížit zdravotnický systém. Pro diabetiky to platí dvojnásob. Nadměrná konzumace alkoholu při diabetu totiž může způsobit výrazné snížení hladiny glukózy v krvi. Mohou si však diabetici přece jen dopřát příležitostnou skleničku vína či pivo?
Novozélandský parlament tento měsíc schválil zákon, který chce zakázat konzumaci tabáku na Novém Zélandu. Zákon je součástí politiky proti kouření, kterou za posledních více než deset let prosazovaly různé vlády
Kuřáci jsou vystaveni vysokému množství volných radikálů, které jsou produkovány kouřem tabáku. Tyto volné radikály jsou molekuly s nepárovým elektronem, které jsou velmi reaktivní a mohou poškodit DNA, bílkoviny a jiné složky buněk.
Lék obsahující sloučeninu z hub lysohlávek může zlepšit příznaky těžké deprese až na 12 týdnů. Tableta s psychotropní látkou psilocybin uvádí pacienty do stavu podobného snění, což zvyšuje pravděpodobnost úspěchu psychologické terapie. Krátkodobé vedlejší účinky však mohou být děsivé a je třeba mít vždy po ruce podporu, vyplývá ze studie, o které napsala BBC.
Děti a studenti se v září zase ve většině vrátili do školních lavic a kolektivů – tedy prostředí, které je do jisté míry nekontrolovatelné a vyznačuje se vyšší mírou stresové zátěže, což nahrává rozvoji různých látkových závislostí.
Nedopalky cigaret tvoří 40 procent odpadů na ulicích nebo plážích, rozkládají se přitom i 15 let. Nikotin z tabáku se v moči kuřáků dostává i do odpadních vod. Samotné pěstování tabáku pak představuje pět procent světového odlesňování.
Alkohol zatěžuje náš organizmus a v únoru máme příležitost projít malou očistou. Vedoucí Lékárny AGEL v Bohumíně PharmDr. Dana Galásková  radí, jak nahradit alkohol ve chvílích, kdy chceme sáhnout po skleničce.
10. ročník abstinenční výzvy “Suchej únor” přichází v době, kdy spotřeba alkoholu v České republice stoupá, roste obliba domácího popíjení a ordinace psychiatrů plní lidé bojující s problémy s alkoholem. Ty se týkají mužů i žen a cílem kampaně je vyzvat lidi k uvědomění, že pro spoustu z nás je alkohol běžnou součástí našich životů a Suchej únor může poukázat na jeho rizikové užívání.

Stránky