Reklama

Konopí - opojný prostředek, lék, potrava i afrodiziakum

Divoce rostoucí konopí se vyskytuje v celém Himálaji, v některých oblastech se také ve velkém stylu pěstuje. Kromě svého tradičního významu lidového opojného prostředku, např. při svátku Hólí, hraje konopí důležitou úlohu po celé Indii a Nepálu i v lidové medicíně, která je silně prostoupena ájurvédskými koncepcemi.

Přípravky z konopí se v lidové medicíně používají k odčervení a ke zvýšení chuti k jídlu, při střevních poruchách, bronchitidě, nachlazení, kašli, křečích, deliriu, epilepsii, řezných ranách, poruchách trávení, nemocích uší, poruchách zraku, kapavce, porodních bolestech, zácpě, kožních vyrážkách, ochrnutí jazyka, poraněních, tetanu, hemoroidech, jako nervové stimulans i jako pilulka na spaní.

V Nepálu se přípravky z konopí užívají téměř při všech chorobách. Bhílové v okrese Jhabua kouří konopí ke zmírnění bolesti při zlomeninách. V severoindickém okrese Kumaun se šťáva vymačkaná z čerstvé rostliny nanáší zevně k léčení hemoroidů. Čerstvá šťáva z listů se pije při bolestech břicha. Podává se také dobytku, když se u něho projevují příznaky pokaženého trávení nebo bolestí žaludku.

V horských oblastech Nepálu se konopná semena nakládají jako pokroutka pro lidi a olej, jenž se z nich vylisuje, se používá ke smažení. Potrava z konopí se pokládá za zdravou. Konopí se všeobecně chválí jako afrodisiakum.

V Kašmíru mají hodně Bandži kouřit ti, kdo trpí dnou. Tam se také mísí upražené listy samičích rostlin a nezralá květenství se míchají s medem a polykají se jako prostředek na spaní.

Reklama

Jak se konopí podle nepálské legendy dostalo k lidem? Šiva byl ženatý s Párvatí a žil s ní v krásném domě na úpatí Himálaje. Rád se však toulal po kraji, zabavoval se s jinými bohyněmi a jen málokdy býval doma. To Párvatí hněvalo. A tak si řekla: "Co dělám špatně? Můj muž je pořád pryč, a já sedím sama v našem domě." Tu uviděla kvetoucí konopnou rostlinu a natrhala si pár nádherných, pryskyřičnatých a krásně vonících květů. Když se Šiva vrátil domů, dala mu květy vykouřit. A tak Šiva kouřil poprvé v lidských dějinách Bandžu. To ho rozveselilo a vzrušilo. Přitom se mu otevřelo třetí oko a on pohlédl na božskou Párvatí. Připadla mu jako nejkrásnější bytost v celém vesmíru, a tak jí nadšeně řekl: "Tak je to nejhezčí. Zůstanu teď u tebe stále." A tak Šiva a Párvatí kouřili Bandžu a pili bhang. Proto lidé dodnes kouří ku poctě Šivovi Bandžu a o jeho narozeninách, Šivarátrí, pijí bhang. Lidé tak dostali své afrodisiakum. Tímto způsobem se lék bohů dostal do rukou lidem.

Zdroj: Christian Ratsch - Konopí jako lék, Volvox Globator

Reklama

Komentáře

dulezite (Pá, 19. 8. 2011 - 22:08)
http://dusandvorak.blog.respekt.ihned.cz/c1-52567660-zazrak-zvany-konopna-mast-aktualni-receptura-pro-svepravne-obcany

popisuje snahu pharma lobby zalozit falešnou nadaci na podporu konopí
Honza (Pá, 8. 6. 2012 - 20:06)
Hulí to jenom vypatlanci!!! Svinstvo hnusný!!! Do pořádný práce s takovýma lidma! Zapřáhnout je, aby neměli čas na hovadiny!!!
Richie (Ne, 10. 6. 2012 - 10:06)
ty vole ty ses chytrak ja makam 6 dni v tydnu od rana do vecera a co si hulim je jen moje vec ty blbecku starej se radsi o sebe!
McSTEPA (St, 6. 11. 2013 - 04:11)
Ahoj vespolek.

Konopí je...Ahoj Ondro, souhlas! Co na to dál říct...
McSTEPA (St, 6. 11. 2013 - 04:11)
Je mi šestnáct a začala...Užívat, ne zneužívat!...
aja (Ne, 10. 11. 2013 - 07:11)
film Konopné pašíje
film Útěk před lékem

http://alternativni-medicine.webgarden.cz/rubriky/lecive-konopi
aja (Ne, 10. 11. 2013 - 07:11)
alkohol je daleko tvrdší drogou a kdybyste věděli,kolik lidí ročně umírá na kuřáctví,nebo alkoholismus-ničí celé rodiny.ale ještě jsem nikdy neslyšela,že by se někdo dlouhodobě tak zhuloval,až by z toho zemřel,nebo se musel dlouhodobě léčit..
i policisti zneužívají znak konopí-úchyláci,kdyby si dali do znaku flašku Jagermaistera,jak jsou na ty chlasty-na tu drogu jednu z nejhorších, trvale ještě televizní reklamy,udělali by lépe..
Ela (Ne, 10. 11. 2013 - 07:11)
to jde vidět jak pár jedniců zmasírovalo mozky i policajtům nesmyslama o marihuaně

-chytili sprajera.sprajera frajera,čo pisal na stěnu sprejom ľubim ťa...

a zaťial opodál,vykradli samošku a okradli mi kamošku feťiaci sa mestom mihli,pichajů si hnusné ihly...
Eva (Ne, 10. 11. 2013 - 07:11)
Radku, Radku, jak ve svých...pěkné..
Doporučuji kni… (Ne, 28. 12. 2014 - 19:12)

Přiznání bývalého ředitele velké farmaceutické společnosti

John Virapen - Nežádoucí účinek: SMRT "Podplatil jsem jednoho švédského profesora, abych urychlil registraci léku Prozac ve Švédsku," říká John Virapen. Tato kniha vypráví pravdivý příběh o korupci, podplácení a podvodech. Napsal ji bývalý ředitel farmaceutického koncernu Eli Lilly & Company Dr. John Virapen, který zná interní praktiky a postupy používané ve farmaceutických gigantech. Za 35 let svého mezinárodního působení odpovídal za marketing několika léčiv. Všechna měla nežádoucí účinky. John Virapen šel s pravdou ven a předkládá vám knihu plnou malých tajemství, o kterých jste se vlastně nikdy neměli dozvědět.
http://gnosis9.net/obchod/?john-virapen,257
DALIBOR888 (Ne, 26. 4. 2020 - 23:04)
Já už léta používám konopí ve formě CBD oleje z https://www.cibdol.cz/cbd-olej a musím říct, že si to bez něj nedokážu už vůbec představit. Pomáhá mi totiž opravdu moc, dříve jsem měl totiž hodně zdravotních problému, které se po nějaké době s používáním konopí podařilo utlumit.
Pan Gorica (Út, 26. 5. 2020 - 14:05)
Já hulím trávu protože mi to pomáhá na slabý zrak, potom ale ležím po příkopách a to je na hovno.
Reklama