Reklama

Konopí - opojný prostředek, lék, potrava i afrodiziakum

Divoce rostoucí konopí se vyskytuje v celém Himálaji, v některých oblastech se také ve velkém stylu pěstuje. Kromě svého tradičního významu lidového opojného prostředku, např. při svátku Hólí, hraje konopí důležitou úlohu po celé Indii a Nepálu i v lidové medicíně, která je silně prostoupena ájurvédskými koncepcemi.

Přípravky z konopí se v lidové medicíně používají k odčervení a ke zvýšení chuti k jídlu, při střevních poruchách, bronchitidě, nachlazení, kašli, křečích, deliriu, epilepsii, řezných ranách, poruchách trávení, nemocích uší, poruchách zraku, kapavce, porodních bolestech, zácpě, kožních vyrážkách, ochrnutí jazyka, poraněních, tetanu, hemoroidech, jako nervové stimulans i jako pilulka na spaní.

V Nepálu se přípravky z konopí užívají téměř při všech chorobách. Bhílové v okrese Jhabua kouří konopí ke zmírnění bolesti při zlomeninách. V severoindickém okrese Kumaun se šťáva vymačkaná z čerstvé rostliny nanáší zevně k léčení hemoroidů. Čerstvá šťáva z listů se pije při bolestech břicha. Podává se také dobytku, když se u něho projevují příznaky pokaženého trávení nebo bolestí žaludku.

V horských oblastech Nepálu se konopná semena nakládají jako pokroutka pro lidi a olej, jenž se z nich vylisuje, se používá ke smažení. Potrava z konopí se pokládá za zdravou. Konopí se všeobecně chválí jako afrodisiakum.

V Kašmíru mají hodně Bandži kouřit ti, kdo trpí dnou. Tam se také mísí upražené listy samičích rostlin a nezralá květenství se míchají s medem a polykají se jako prostředek na spaní.

Reklama

Jak se konopí podle nepálské legendy dostalo k lidem? Šiva byl ženatý s Párvatí a žil s ní v krásném domě na úpatí Himálaje. Rád se však toulal po kraji, zabavoval se s jinými bohyněmi a jen málokdy býval doma. To Párvatí hněvalo. A tak si řekla: "Co dělám špatně? Můj muž je pořád pryč, a já sedím sama v našem domě." Tu uviděla kvetoucí konopnou rostlinu a natrhala si pár nádherných, pryskyřičnatých a krásně vonících květů. Když se Šiva vrátil domů, dala mu květy vykouřit. A tak Šiva kouřil poprvé v lidských dějinách Bandžu. To ho rozveselilo a vzrušilo. Přitom se mu otevřelo třetí oko a on pohlédl na božskou Párvatí. Připadla mu jako nejkrásnější bytost v celém vesmíru, a tak jí nadšeně řekl: "Tak je to nejhezčí. Zůstanu teď u tebe stále." A tak Šiva a Párvatí kouřili Bandžu a pili bhang. Proto lidé dodnes kouří ku poctě Šivovi Bandžu a o jeho narozeninách, Šivarátrí, pijí bhang. Lidé tak dostali své afrodisiakum. Tímto způsobem se lék bohů dostal do rukou lidem.

Zdroj: Christian Ratsch - Konopí jako lék, Volvox Globator

Reklama

Komentáře

KaproUN (Út, 28. 6. 2005 - 18:06)
Ty kokote byl si v holandsku??? nebo ve španělsku???? Pak mluv vole.... Tam se maj všichni dobře....
KaproUN (Út, 28. 6. 2005 - 18:06)
seš debil???? Troska???? víš o čem mluvíš???? Ási ne co??? a jestli seš nějakej zakomplexovanej, hysteryckej, pošuk tak si dej pohov a jestli máš provlém tak ho někdy vyřešíme odobně!!!!

!!!!KONOPÍ Z LIDÍ TROSKY NEDĚLÁ A ZAPAMATUJ SI TO!!!!!
KaproUN (Út, 28. 6. 2005 - 18:06)
Jen ať se mu všude na světě daří...
Jarka (Čt, 10. 10. 2002 - 09:10)
Dajuso, kde beres to konopi?? Doufam, ze to neberes tem kralikum-tem to tedy pomaha proti myxómatoze. maminka
Micl (Čt, 29. 5. 2003 - 11:05)
Víš o tom hovno, tak nekéruj.
Jara (Pá, 5. 11. 2004 - 09:11)
Můj názor na marihuanu je ten,že by se měli ve větších městech udělat coffeshopy.Proč to může být legální v Holandu a už né ve vyspělé zemi jako sme my.Vždyt· zelí nepůsobí na naše chovaní tak jako chlast!!Ještě jsem neviděl někoho normálního co se zhulil,aby dělal takovej bordel jako když je někdo skalenej pod obraz!!!!!Proto si myslím že by se mohla vydat nějaká petice pro LEGALIZACI!!!!Prosím aby ste mě podpořili!!!!! Jara
honza (Pá, 2. 3. 2001 - 15:03)
legalize it!!!
radek (Pá, 20. 4. 2001 - 18:04)
Milí čtenáři a autoři ohlasných článků na konopí,
Nepál je krásná země, ale kdo ji zná i jinak, než z pohádkových pohlednic a tajemného vyprávění o tamější kultuře, tak ví, že se Nepál každým dnem nechavá jako kurva drancovat západním zákazníkem. A co s tím má společného tráva? Ani snad nic, jenom snad, že podle slov nepálského muže, otce dětí, je konopí v Nepálu od pradávných časů a že vědí velmi dobře, jak s ním zacházet, jak se jím nechat léčit. Zároveň však znají jeho záporné stránky, zejména v souvislosti s návykem, vlastně znají důsledky nesprávného používání. A přece, ten muž jen s politováním musel připustit, že vliv západu má na jejich zemi velmi zdrcující dopad.
V Čechách konopí není moc známé přiznejme si to, řadový občan ho kritizuje, avšak nezná. A mladík s kšiltovkou a uhrovatou tváří, jenž si myslí, jak je moc v pohodě, kouří a požívá ty nejlahodnější palice, vlastně ale neví zhola nic. A teď se třeba smějte, ta tráva ho ničí. Takový mladík bude za deset let k ničemu, další beznadějná troska...a je jich věru hodně...
Nejsem ani bůh ani učitel národů, je mi dvacet jedna let, tráva je super věc. Nekonzumuji ji však každé ráno, abych fungoval. Uznávám ji. U nás se ale stala trhákem, kdo nehulí, hulí proti. Motiv hašišlistu je všude, kam se jen podíváme. Plno opěvných článků...
Chyba přátelé, jen je mi to moc líto, protože nevím, jak tomu zabránit, je na to asi pozdě, nebo jsem neschopný něco udělat.
Píšu zmateně, tak na konec hlavní myšlenka, tráva se dostáva do ruky dětem, kteří ji kouří kvůli něčemu jinému než v Nepálu. A to je moc špatně...

Snad ještě taková malá poznámka. Národní strom v Nepálu je rododendrón, za britské kolonizace indického regionu se rododendrón dostal do Anglie. A angličani se ho dneska nemůžou zbavit, je to prevít, plevel.
To samé s konopím...
jozef (St, 28. 3. 2001 - 08:03)
Nevím proč, ale stejně tady kouří marihuanu strašná spousta lidí, takže by se měli tam na hoře zamyslet a konečně jako i ve Švýcarsku a v Nizozemí tuto nádhernou rostlinu povolit.Jo a lidi, začíná JARO takže víte co to znamená, " S A D I T ",a to jako moc.
Michal (St, 18. 7. 2001 - 21:07)
MÁŘA JE NEJOSTŘEJŠÍ VĚC NA SVĚTĚ!
Slamák (Po, 11. 6. 2001 - 14:06)
Milý Jene,hulit ráno - "aby člověk fungoval" - je přece blbost,což bys měl jako znalý člověk vědět.Vzhledem k tomu,že tvrdíš,že tráva je supr věc,nechápu nadpis tvého ohlasu.Dále si nejsem zcela jist,copak to znamená "hašišlist"...Že by nějaký výlisek z konopných pryskyřic?
Dále jsem chtěl poukázat na průmyslovou a ekologickou hodnotu konopí. Výroba papíru, látek, léčiv, topiva je ekologičtější (vzhledem k rychlosti růstu oproti stromům a jednoduchosti sklízení)...
Dalo by se tu napsat miliardy slov na obhajobu této rostliny , také již jsou někde napsány , přesto existují stále lidé, kteří vykřikují
Vilík (Po, 23. 7. 2001 - 19:07)
Kdo si přizná, že je troska? Každý bude tvrdit do posledního dechu, že to má pod kontrolou.
Maximiq (St, 16. 5. 2001 - 19:05)
Radku, Radku, jak ve svých 21 letech můžeš proboha vědět, že se z člověka stane po 10 letech hulení troska ?
Chápu, chtěl si nám říct nějaké moudro.
Mě je 26 let, konopí kouřím 10 let. Průměrně 2x týdně, po sklizni více, teď kdy už nic není vůbec. Nepociťuju žádné abstinenční příznaky a nemám vůbec potřebu šahat po něčem ostřejším. A že bych byl troska to nepozoruju.
Ondra (Út, 13. 11. 2001 - 09:11)
Ahoj vespolek.

Konopí je super věc, kouřím ho jen o víkendech, častěji se mi to moc nehodí, je to relaxace, meditace, zábava, co jen chcete. Co zasadím taky sklidím, baví mě ho pěstovat více než konzumovat :-). Nikdy jsem nebral žádnou drogu, akorát jsem občas chlastal, což je evidentě horší. Akorát jsem chtěl říct, že Vy co to něm nic nevíte, raději držte jazyk za zuby, protože Vaše nesmysly se nedají poslouchat.
LEGALIZE IT !
PS: Ubližuju někomu tím že si občas zapálím či že pěstuju ? Tak se neserte do Ganji a bežte si radši zapálit cigaretku, dát si kafe nebo se běžte ožrat, pomlátit se na fotbalové stadiony, vyzvracet a vyspat z opice.
PS 2: Všem slušným lidem, kterých se to dotklo, proto že nesouhlasí s konopím se omlouvám....

Přeju Vám všem hezký den.. a ať rostou ;-)
Diana (St, 3. 4. 2002 - 15:04)
Marihuanu neberu jako drogu a ani by se tak nejspíš brát neměla.Sakra lidi,vždyť to lidem pomáhá.Konečně mají něco co je baví,dostane pryč z reality...při hulení člověk vymyslí tolik teorií a hlavně hrozně pozná sám sebe a vůbec všimne si i všech detailíku,který tvoří tento svět...dokážou najít smysl všeho alespoň na chvíli a pokud jim tento pocit zůstane,tak tím líp!A vy jim všechnu tuto radost chcete vzít?Měla by se legalizovat-ať si hulí kdo chce a když sklouzne k nějakýmu jinýmu fetu je to jeho věc,protože trávou to rozhodně není...je to jeho slabostí anebo jinými okolnostmi!Kdo marihuanu nikdy nekouřil,nedokáže to pochopit...Je to pro člověka strašná úleva-zjistí,že nemusí být jenom v tomto světě...může být a dělat cokoliv co chce!!!zjístí,že nemá cenu se vším furt hnát...Je to nádhera.Prosím neberte nám to potěšení!!!!!Já vám do pusy jointa necpu,tak vy mi ho taky neberte!!
mates (St, 26. 6. 2002 - 11:06)
Je mi šestnáct a začala sem ve čtrnácti je to sice hodně brzi,ale i s touhle skušeností se člověk drží zpátky.Dalo by se to nazvat spestření nejdůležitější fáze života.Je to rozhodně lepší než chodit z hospody ůplně na dranc.Dyš někdo nechce hulit tak at prostě nehulí, ale když o tom nic nevý tak at se do toho nesere!!!!!!!!!!!!!!!! Jeho názory sou prostě negativní
, ne jenom negativní, ale i strašně zkreslený. To by mělo přestat!!!!! Tak každýmu přeji kdo se chystá odpálit svého prvního jointa tak příjemný start!jo a věřte, že vás čekají hodně příjené chvíle.......
Ps: nevim jak to podat, Ti lidi co nehulí AT NEZAVIDI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
marie (Ne, 26. 3. 2006 - 20:03)
marjanka je dar od boha ktery se da uzit v prirodnim stavu.ale alkohol vznika celkem slozitou cestou a jeste k tomu pri jeho kvaseni vznika dost nechutny zapach.ale protoze jdou z nej statu velmi slusne dane je legalni.coz u pestovani marjanky dost dobre nejde podchytit.uz to vidim jak nase vlada zrizuje ministerstvo pro registraci soukromych pestitelu marihuany a jejich poskokove nas kazdou sklizen obchazeji a kontroluji nase danova priznani.myslim ze nase demokracie jeste dlouho nebude dost demokraticka aby dokazala nasluochat hlasu lidi.takze se musime smirit s tim,ze od 18ti let se muzeme legalne opijet do nemoty ale sve blahodarne rostlinky si budeme i nadale pestovat tajne.
Návštěvník (Pá, 14. 4. 2006 - 09:04)
hey tak to s tebů souhlasím!!!:)jo chtělo by to vydat nějakou petici....vymyslíš něco?!klidně ti to čmrknu..nebo tak něco:)čauvec
marie (St, 10. 5. 2006 - 10:05)
ahojky.s petici na me nechod.uz mi tahne na padesat a chci mit svuj klidek.nejsem zadnej revolucionar.ostatne tech je v nasich dejinach vic nez dost a nadelali vic bordelu nez uzitku.to rada prenecham jinym.a propó-zakazane ovoce chutna lip.mej se. m.
marie (St, 10. 5. 2006 - 10:05)
ahojky.s petici na me nechod.uz mi tahne na padesat a chci mit svuj klidek.nejsem zadnej revolucionar.ostatne tech je v nasich dejinach vic nez dost a nadelali vic bordelu nez uzitku.to rada prenecham jinym.a propó-zakazane ovoce chutna lip.mej se. m.
wojto (Út, 29. 8. 2006 - 22:08)
ja to fajcim 6 rokov,pozeram,vsimam si,a mozem povedat,ze cannabis je uplne v poriadku,TO ALKOHOL ROZBIJA RODINY A ROBY Z LUDI TROSKY.
zťatec (Čt, 12. 10. 2006 - 23:10)
sem se zkuřil jak sysel:)
šarka (Čt, 23. 11. 2006 - 11:11)
je to super tak to je husty,tak to je hukot
ALEXANDR (Čt, 23. 11. 2006 - 15:11)
Dvakrát jsem ujel na chlastu a kolik lidi natahlo brka v autech kvulí chlastu....kdyby to byla tráva to by všichni řvali zavinil nehodu pod vlivem trávy a policie by byla schopna začít vydávat vlastní časopis s černou kronikou...
bajza (Čt, 23. 11. 2006 - 15:11)
je to prostě masakr já už hulim necelých pět let a je to lepší než chlast
Majstr (Pá, 22. 12. 2006 - 12:12)
Jeto uvolnující droga a měla by být legalizovaná kouřím jí už 3roky a myslím si že nemá nějaký vliv na člověka.
B (Pá, 22. 12. 2006 - 14:12)
Kazda droga ma vliv na cloveka. Zvlast droga vyvolavajici zmeny vnimani reality. Nic proti konopi pri nepravidelnem a obcasnem pouziti, ale vas mozek nebude stejny pred i po.
Konan (So, 30. 12. 2006 - 21:12)
Jste banda zasranejch fetaku a do prdele s vama!
Ou (Út, 23. 1. 2007 - 12:01)
hulim 6 let a travka spatláva jak mozek tak plíce nevědí kam dřív skočit a zavislost?? proč žít bez ní když zhulit se to je balada ale vše z mírou
nikča (St, 24. 1. 2007 - 09:01)
huleni...meli by uz neco zlegalizovat,co??znam bandu lidi..co huli vic jak 10let a jsou to porad lidi..zadny trosky jak tu nekdo prohodil!!ganja ma urcite nejaky vliv na cloveka,ale urcite ne takovy aby z nekoho udelal noprostou socku!!myslim ze po tolika letech huleni je to horsi jen s pameti a rychlejsima reakcema..malicko ..takze palime...
LOL (Ne, 18. 2. 2007 - 21:02)
tak jste asi debilové , při pravidelným užívání to vypatlává mozek jak hovado
ca5per (Pá, 30. 3. 2007 - 16:03)
proc se tu pokazde objevi par vypatlancu, kteri jenom vsechny urazi a nadavaji, kdyz ma nekdo jiny nazor? Asi obecna vlastnost chatu, uroven diskusi je pohym obrazem urovne lidi ve spolecnosti.
Jinak travu kourim cca 4 roky takrka denne. Stala se pro me relaxaci, po praci. Misto piti piva v hospode jsem doma s prateli a zahulime.
Mne osobne to velmi pomaha pri mych zaludecnich potizich. Reci o vypatlanosti mozku jsou klasicke myty, vyvracene mnohymi vedeckymi studiemi, ale tyhle kecy jsou nesmrtelne.
Hág (Čt, 26. 4. 2007 - 15:04)
Nehulim vsice nějak převratně dlouho,ale když nehulíte každej den tak ta tráva fakt pomáhá...,a je to mnohem lepší než chlast,nechápu lidi co bylo po ganji blbě,měli by to zlegalizovat,dobře by udělali!!!
orsi (Čt, 9. 8. 2007 - 14:08)
Hulim 5let a od ty doby sem jeste nebyl nejak zvlast nemocen,myslim tim anginu chripku atd.Citim se po ni obzvlast dobre a je mi fajn.Pomahami relaxovat mel by ji kazdy vyzkouset.
mishule (Ne, 2. 9. 2007 - 15:09)
A když už vo tom mluvim tak tohle neni kec že legalizace trávy je vážná věc....nikdo nikomu nema pravo zakazovat ten pocit kterej nemohl nikdy poznat.....stejne ty zakony nemuzou mit uctu mou , kdyz je pisou lidi co kradou a lzou.......hulim sice jenom 2 roky a vypatlana si teda nepridu vubec......akorat jenom docela nekdy nestiham pri matice....ale to asi i ty ktery nehuli :D takze kdo nehuli-smrdi
Tereza (So, 8. 9. 2007 - 16:09)
Pracuju ve zdravotnictvi v Anglii a muzu rict, ze spousta mych pacientu kouri marihuanu,nebo piji caje,pokud jsou nekuraci. Zmirnuje totiz bolesti MS (multiple sclerosis-roztrousena skleroza),artrozy a parkinsonovy choroby.
Dat si nohy nahoru,pokud jeste muzeme,ubalit dobre brcko,je nejen skvela relaxace po praci,ale i dobra prevence pred nemocemi. Ovsem nic se nema prehanet!
Cannabis for Man (St, 24. 10. 2007 - 13:10)
Dr.GreenThunb ma pravdu zcela potvrzuji kdo huli ten umi a je to pravda DOPORUCIJI SISNY STAR
kleopatra501"s… (So, 8. 12. 2007 - 12:12)
prosim potrebuji sehnat marihuanu,ma dcera je nemocna a chci vyrobit mast.poradi mi nekdo?diky
kleopatra501"s… (So, 8. 12. 2007 - 12:12)
prosim potrebuji sehnat marihuanu,ma dcera je nemocna a chci vyrobit mast.poradi mi nekdo?diky
pavLIKE (So, 15. 12. 2007 - 16:12)
jooo mishule tak tebe miluju:-* na matiku sem tky wejmaZ a hulime stejne every day
P4N7H3R (Út, 22. 1. 2008 - 23:01)
Vždycky mě zajímalo proč vykouřenec u nás je dement a vykouřenec v Nizozemí je skoro každej. Pak sem přišel na to proč to tak je v Nizozemí to mají povolený a tak to tam nikdo nebere jako nějakou drogu a u nás je to zakázaný a tak hodně z lidí co kouřej trávu mají v hlavě schýzu že z toho můžou mít opletačky se zákonem, potom se někteří slabší jedinci chovají opravdu jako dementi. A myslíte si že tráva je droga? Tak co sou ale v tom případě cigarety. Málokdo si udělá buchtičky nebo polívku nebo mlíko z Marlbora, ale každej správnej hulič u nás už dávno měl trávu i těmi způsoby kterýma to prospívá zdraví. Wzkaz pro lampaře: Myslíte si že sou lampy lepší? Shit málokdo u nás je umí dobře vypěstovat a myslíte si že je to dobrý protože ste y nich tak na kašu že nevíte o světě a taky si to myslíte protože ste v životě neměli dobrej venek nebo skank. :D
P4N7H3R (Út, 22. 1. 2008 - 23:01)
Jo a nehulte víc jak 9x denně potom už to opravdu matlá mozek. Ale po nějakým čase se z toho dostanete. Nebudete tak vzmatlaní, ale budete o hafa pomalej a složitěj myslet. Ganja je dobrá tak na nějakou fakultu kde se bude dělat výzkum (tkže prakticky jenom spekulace) ale na jinou školu se hulení nehodí. Na technickej obor pokud škola nebaví je to to nejhorší co se dá udělat. Stavím se ya trávu hulil sem moc teď hulím občas. Něco mi to dalo něco mi to vzalo. Nemůžu říct že je to dobrý nebo špatný, ale vím jedno rozhodně to není takej humáč jako cigarety a alkohol. Zkuste si udělat dvouletej test- 1rok denně pít alko a jeden rok denně kouřit trávu. Po tom roce poynáte zaručenej rozdíl. Má to svoje riyika (Ganja-impotence/alkohol-oslepnutí) :D
Kathy (St, 23. 1. 2008 - 06:01)
Mam docela stresy a potize s zaludkem,mohla by mi marus pomoct?
Kuba (Út, 27. 1. 2009 - 14:01)
Jmenuju se Kuba a je mi 20 let. Jsem obcasnym kurakem marihuany. Myslim si ze zalezi hodne na pouziti. Kdyz kourite travu kazdy den, k cemu vam to je? Proc si nezapalit jen obcas, o slavnostni prilezitosti.
Lucky boy (Čt, 23. 4. 2009 - 12:04)
Hulení tady nemá vybudovanou tradici. Ale osobně si myslím, že kdyby se to tolik nemedializovalo tak si toho půlka republiky ani nevšimne.Protože kdyby tady bylo v modě žrát hovna tak se budou žrát hovna.češi jsou náchylní na všechny věci, který se jim hoděj do krámu.A Holandsko je země, která je ve věcech konopí a jiných látek prostě civilizovanější.Proč máme v místě bydliště tolik pochybných prodejců marihuany.Kvalitou to neodpovídá a váhou už vůbec ne.Trsapný 0,7 a ještě vás budou ujišťovat jak si to užijete.Jsem pro dekriminalizaci konopí a zavedení prvních cofee shopů v české republice.Hauk
trylien (Pá, 29. 1. 2010 - 14:01)
konopi mi pomaha proti nespavosti ,bez nej opravdu neusnu,ale stehuji so do zahranici a tim mi vznika problem,co  budu delat,poradi mi nekdo,nerada bych byla jako cizinka vyhoštěna,kdyby u mne neco nasli
Lia (St, 3. 2. 2010 - 17:02)
konopi mi pomaha proti...Tráva je lék.Jen ji používat správně.
stařešina (Po, 2. 8. 2010 - 20:08)
Hulení tady nemá...Hulení má u nás dost dlouhodobou tradici a jen jouda si myslí, že ne. Pamatuju doby kdy i na všemožný modely zvyklý holandani k nám jezdily na moravskou venkovní parádní pohodovou chutnou travku.
bramborka (Pá, 26. 11. 2010 - 21:11)
trávu si nejde jen tak víkendově naplánovat... pro někoho stačí jeden joint a může čekat na teplou postel na psychiatrii. není to o přehánění... je to o lidech..já osobně jsem 6 let neměla jediný den bez marihuany... Vášnivá kuřačka jointových cigaret. ani rána bez thc v plicích. až donedávna jsem neměla pochyb o tom, že mám vše pod kontrolou. nebylo důvodu myslet si opak... vždy cool a zásadně s úsměvem. chyba lávky, přátelé... a že má u nás hulení dlouhodobou tradici - to je fakt. jen mě na tom z odpuštěním sere, že většinu huličů pojí pouze laxnost, špeky, pěstování, nuda a tzv. pohoda... která je pouze zástěrkou pro absolutní lemplovství... každý z nás dostal darem život... většina z nás dostala zdraví život a my jsme tak nevděční, že to zahazujem jen tak do prdele... mám přátelé samé zkuřky, já sama jsem zkuřka... teď měsíc nehulím a už nebudu! poprvé píšu takový komentář... myslete si o tom, co chcete... já už to ale podporovat nebudu...
bramborka (Pá, 26. 11. 2010 - 21:11)
Je mi šestnáct a začala...je vidět, že si začala hulit velmi brzy... první se prosím nauč ovládat základy českého pravopisu a pak někde obhajuj své názory na konopí... děláš zkuřkám jen ostudu... přeji hezký návrat do marihuanového opojení... radši se uč!
Reklama