Reklama

píštěl

Default User Image
Marta (Pá, 16. 2. 2024 - 21:02)

Příběh s píštělý pokračuje, již 7 den po zákroku, nic moc, ale lepší než bezprostředně po zákroku. Modlím se, aby se to dobře hojilo, nervy pracují na plné obrátky. Držím palce, všem kdo tímto problémem prochází. 

Default User Image
Marta (Po, 12. 2. 2024 - 20:02)

Mělo tam být 4 dny po zákroku.

Default User Image
Marta (Po, 12. 2. 2024 - 20:02)

Mám tři dny po operaci píštěle, vyřízly to, ale nezašili, aby se to navracelo, musím často sprchovat až do bolesti, je to opravdu očistec, ale žít s píštélý celý živost bych fakt nechtěla, byla jsem u zmíňého docenta Horáka, skvělý prokolog i chirurg, takovou péči od něj jsem od žádného lékaře nezažila, na stolici jsem se odvážila až 4 den po zákroku. 

Jinak sprchuji nejméně 8x - 10x denně, je to náročné na psychiku, ale jak říkám věcné bych s tím žít nechtěla. Za mě doporučuji dr. Horáka a kliniku dr. Pírka, je to soukromé, ale za tu super péči to stojí.  

Default User Image
Marta (Po, 4. 12. 2023 - 20:12)

Dobrý den,

píštěl se mi utvořila po absesu, chyrurgicky mi absas vyřízli a vyčistili na chir. ambulanci, jak píšete nezájem o můj problém, jak už jste tu zmiňovali, bolest šílená, ale k proktoligovi mě neposlali, tak jsem jela za čas na soukromou kliniku s hemeroidama, tam mi lékař konstatoval, že mám píštěl (u mé odvoďačky nezájem, na chir. ambulanci odmítám jít), takže jsem objednaná k panu Doktorovi Horákovi 7.12. Spolupracuje se soukromou klinikou, do státní instituce by mě nikdo nedostal. Píštěl mi občas sama praskne, tak jí vymačkám a dám framikoin a hyiodine, sprchuji a udržují sterilní. Jinak konzultovala jsem ještě můj problém s jedním lékařem, v době operace mám užívat doplňky stravy, které podporují hojení. Bylo mi sděleno, že když je budu užívat tak by se to vracet nemělo. Takže držím pěsti všem a přeji brzké uzdravení a život bez píštele. 

Vlaďka (Po, 2. 5. 2022 - 07:05)

Je mi 18 a udělala se mi píštěl na malém pysku .Ráno jsem se vzbudila a když jsem se na záchodě utírala tak jsem to zjistila. Tak jsem po tom prstem přejížděla bylo to velké jako velká fazole .Pak jsem šla do koupelny před zrcadlo Bylo to hodně červené chytla jsem pysk mezi prsty a stlačila k sobě bolelo to jako čert ale neprasklo to. Jen jsem to rozbolavěla. Odpoledne přišel můj přítel tak jsem mu to ukázala okamžitě mě naložil do auta a jeli jsme do nemocnice. Tam si mě chtěli nechat ale řekla jsem že příjdu zitra dali mi framykoinovou mast a měla jsem to mazat .Večer mi to přítel mazal a trošku že to zmáčkne že se mu zdá jako kdyby to chtělo prasknout. dali jsme pod zadek starý ručník a zmáčknul to , najednou to prasklo zaštípalo a jeho ruka byla celá na dlani potřísněna oranžovou krví a z pysku mi na ručník taky tekl hnis s krví Pak jsem si to ještě sama vymačkala , vymyla dala framykoin a vložku a šli jsme spát. Ráno z hrůzou co se přes noc stalo se mi tam přítel podíval na vložce bylo trošku krve a píštěl byly pryč jen taková malá dírečka po té ráně tak jsem si to namazala dala vložku a šli jsme do nemocnice . Byl tam takový pán doktor kolem čtyřiceti let prohlídl mě a řekl, to je fajn že to prasklo samo mažte to dál a to se uzdraví samo deset dnů bez pohlavního styku ať se nám tam nezanese infekce. Tak mi to po týdnu úplně zmizlo a už se to nikdy ne vrátilo.

roman (St, 25. 10. 2017 - 10:10)

Ja dnes s fistulografie utekl pro nesnesitelnou bolest pri zavadeni jehly, strasny!

Kristyna (Út, 24. 7. 2018 - 12:07)

Chtěla jsem se zeptat jsem jeden den po operaci a nevím jakou stravu bych mnela mít
Byla bych rada kdiby jste my napsali co bych mnela jist a co ne.. Dekuji

josef (Pá, 23. 12. 2016 - 14:12)

Mám známého,který se...prosím a jak to provedl,dekuji

Jón (Út, 28. 6. 2016 - 20:06)

Rozdrtit mladé ořechové listy a přiložit na noc po několik dní, pokaždé očistit. Zdá se to divné ale tento starý recept mě zbavil otevřených bercových vředú, mohl by vyhojit i píštěl.

Jana (Út, 28. 6. 2016 - 19:06)

Dobrý den, mám čerstvou...Prosím jak vypadnout???

Jiří (Pá, 24. 6. 2016 - 17:06)

Ano, ale někdy se píštěl...A jak se toho zbavit

Jiří (Pá, 24. 6. 2016 - 17:06)

Dobrý den chtěl bych se optat zda se dá nějak zbavit a zároveň vyléčit píštěl mám už po dvouch operacích a píštěl mám znovu mám to zarudlé okolo jizvy mám dírku a teče my to dá se toho nějak zbavit

ano (Ne, 6. 3. 2016 - 17:03)

Léčba píštěle...Ano, ale někdy se píštěl může zatáhnout i sama, takže toto drastické řešení není nutné....

Marta (Čt, 19. 12. 2013 - 08:12)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, přítelovi se udělala asi před 2lety bulka u konečníku, která praskla a vytekl z ní hnis. Poslední 2 měsíce si však stěžuje na další bolesti v této oblasti. Udělal se mu takový výrůstek, který nebolí, nehnisá, ale vedle toho opět boule, kvůli které nemůže sedět, bolí ho od toho celá noha a má zimnice. Jak to má řešit? Měl někdo podobný problém?

Dana (St, 21. 8. 2013 - 15:08)

Zdravím, po operaci se mi taky vytvořila píštěl, ale chodila jsem na proplachy a musí se pořád ta rána udržovat otevřená,přibližně měsíc trvalo než se o 1cm rána pomalu uzavírala.Chce to trpělivost, někomu se to hojí rychle ale já jsem takové štěstí nikdy neměla.Doma jsem si taky stříkačkou dělala sama proplachy peroxidem.Držím palečky.

Kotel (So, 10. 8. 2013 - 00:08)

Dobrý den chtěl bych se zeptat byl jsem na operaci mám píštěl na kostrči pořád mi to nateče praskne dva dny klid pak zase dokola tak jsem začal chodit na čištění bolest hrozná ale dneska když jsem si to pořádně omyl viděl jsem malinkou dirku asi jeden milimetr velou o které doktor říkal že je hluboká asi 5 cm má s tim někdo zkušenosti když mi to bude pravidelně čistit zahojí se to nebo ve finále mi to bude muset stejně operovat ?

Dana (Po, 5. 8. 2013 - 15:08)

Dano,moc ti děkuju za...Zkuste napsat [email protected] možná pár otázek Vám zodpovím. S pozdravem Dana

------ (Ne, 4. 8. 2013 - 16:08)

Dano,moc ti děkuju za odpověd!Mám spoustu otázek co se týče té operace,protože jdu poprvé.Hrozně se bojím.Chtěla bych vědět jak budu dlouho na tom sále a jak to bude celý probýhat?Jsem strašně nervní..

Dana (Ne, 4. 8. 2013 - 00:08)

Při menstruaci mě mohou...To se domluvte přímo u doktora, já jsem měla slabé špinění a chodila jsem na sál na 10,min. čištění pod narkozou, a bála jsem se toho ,ale řekli my že jeto uplně normální a ze sálu jsem stejně měla vše oblepené a po osprchování už jsem se obložila podle sebe.zbytečně se nestresujte, ten tampon by jim vadil, jen jsem ho potom měla na kontroly při proplachování píštěle než se sama uzavřela.Držím palce, také jsem si užila své. Zatím mám po 6 velkých operacích pokoj už 6 let, ale vím , že to tam někde je a budu stím žít už na pořád.

------ (So, 3. 8. 2013 - 13:08)

Při menstruaci mě mohou operovat nebo ne?Je to možné s tamponem operace?Děkuji za odpověd.

Reklama

Přidat komentář