Reklama

píštěl

dan (Čt, 17. 1. 2013 - 14:01)

no nic taky se podelim :) Pištěl mam aktualně už potřetí za posledních 5 let. Komunikujici s konečníkem. Lečba prvnich dvou pištěli byla: roříznutí a vypuštění hnisu, vyoperovani pištěle (lokalka), lečba sedaci koupele s mořskou soli, připadně vstřikovani střikačkou dovnitř, marihuanova mast, do konečniku mast Faktu (bez předpisu v lekarně). Po měsici nemocenske zpet do sedaveho zamestnani. Ustup po cca 4 mesicich, kdy to prestal otect a zacelilo se. Kompletni vyleceni po dovolene u more. Vraci se me to zrejme mechanickym porusenim konecniku pri prujmu. Je moznost nejake operace s gumickou, ale doktori me od ni trochu zrazuji. O operaci nevim nic, ale nerad bych chodil s plenama :)

Tomáš (Ne, 13. 1. 2013 - 22:01)

Měl jsem an. píštěl, řešil jsem v Surgal Clinic v Brně. Z chirurgů Kleinbauera a Nováka mám dobrý pocit, mají lidský přístup a nejsou arogantní.
K pooperačním tipům, které sníží riziko návratu - z mé zkušenosti:
1) Udržovat v čistotě, omývat i několikrát denně
2) Pokud možno nezadržovat stolici
3) Místo pravidelně vyholovat - domluvit se s rodinným příslušníkem, nebo u lékaře, jakkoliv. - Nemám zkušenost s laserovou depilací, ale zvažuji, vyřeší problém dlouhodoběji. Důležité nezanedbat.
4) Ptát se na cokoliv, chodit na pravidelné kontroly, když máte pocit, že něco není v pořádku, lepší jít dřív
5) Zkusit něco do koupele, co zklidní kůži, např. heřmánek, dobré opět konzultovat s lékařem. Vyberte si nějakého, kterému důvěřujete, pomůže to i pychologicky.
Jinak obecně prospěšné - zdravě se stravovat, udržovat pokud možno pravidelný režim.
Třeba to někomu pomůže, držím palce a přeji všem brzké uzdravení. Trvá to někdy opravdu dlouho, takže trpělivost a pevné nervy!

Marie (Út, 1. 1. 2013 - 17:01)

Nemáte někdo typ na...Mě to dělali v úrazovce, mají několik metod, tak možná tam

Lucie (Ne, 27. 12. 2009 - 19:12)

Vážená paní,píštěl v...Dobrý den, trpím problémem, který přesně popisujete - před půl rokem se mi nad konečníkem objevila bolestivá zvětšující se bulka velikosti mandarinky.Šla jsem na chirurgii a pan doktor ji rozřízl a vyčistil. Řekl mi, že se jedná o píštěl ( tzv. dvojče ) a pokud se mi to bude opakovat, že budu muset na operativní zákrok, aby mi celé ložisko vyoperovali.
Nyní po půl roce se mi bulka objevila znovu, ale jsem na začátku pátého měsíce těhotenství a nevím, zda by mě v mém stavu teď mohli operovat a jestli to nemůže ohrozit miminko.
Prosím o odpověď. Děkuji!

Martin C. (Pá, 11. 12. 2009 - 01:12)

Ahoj,dneska mi byl...Co je crohnova choroba?Dík

Illian (So, 5. 12. 2009 - 18:12)

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat co přesně je mokový píštěl. Píšu seminární práci a tak nějak nemohu přijít na jednoduché a krátké vysvětlení. Předem moc děkuji.

Kolík (Pá, 4. 12. 2009 - 16:12)

Ahoj všem,
sinus pilonidalis se mi objevil na nový rok 2009. Po třech měsících jsem si dohod oeraci a sinus mi vyřízli. Nebylo jasné, zda infekce nepochází z kostrče, proto mi preventivně odštpli i kus kosti. Hluboká rána pak byla zašita v několika vrstvách. Pustili mě z nemocnice, nicméně rána se podebrala a začala hnisat. Celou ji tedy museli znovu otevřít. Několik týdnů jsem si pak musel měnit serilní čtverce několikrát denně a hlavně ránu vyplachovat čistou vodou bez mýdla. Navíc se mi asi měsíc hodně špatně sedělo. Dle moderních metod se prý rána vůbec nešije a rovnou se ponechává otevřená tzv. sekundárnímu hojení. I mě se začala sama hojit od okrajů. Zpočátku byla silná na 3 prsty, po měsíci asi jako palec, po dvou na šířku malíčku a po třech se zcela zahojila. Od té doby mám již půl roku klid. Obrňte se trpělivostí, hodně se myjte čistou vodou a hlavně příliš neseďte. Držím Vám palce!

Tom (Čt, 3. 12. 2009 - 18:12)

Pro Martina C. Měl jsem píštěl a utvořil se mi tam i absces. Na operaci jsem šel v pondělí a v pátek mě poslali domů. Operace byla v pohodě,potom to bylo trošku horší,dnes u mě mají podezření na crohnovu chorobu.Ležel se mnou na pokoji kluk který měl píštěl na kostrči tak prvních pár dní prý nic moc ale za čtrnáct dní už to bylo o hodně lepší...

Martin C. (Út, 1. 12. 2009 - 23:12)

Ahoj,dneska mi byl diagnostikován píštel u konečníku a mám jít na operaci.Je operace hodně bolestivá?Jak trvá hospitalizace v nemocnici?Dík za za odpověd

tomek (So, 28. 11. 2009 - 19:11)

Byla jsem na operaci píštěle...může ovlivnit hojení píštěle kouření??

Dana (St, 18. 11. 2009 - 23:11)

Byla jsem na operaci píštěle...Ahoj Míšo, už jsem prodělala několik operací píštěle, je více druhů, nevím jakou jsem měla, ale u mě to bylo na dlouho, taky se zdálo po operaci že je to horší, ale jen se to muselo pořádně dočistit a pomalu uzavírat, měla jem ji vždy hlubokou, přeji hlavně hodně psichycké síly.

Michaela (Pá, 13. 11. 2009 - 20:11)

Byla jsem na operaci píštěle (fistulektomia) mám pocit že je to horší.
Je to možné? Dík

Tom (Po, 19. 10. 2009 - 19:10)

Ahoj všichni potřebuji radu...Zdenčo: zkusil bych doktora, než se to zhorší, no a doporučovat mast asi ne protože jste toho moc nenapsala, zkuste tuhle diskusi http://diskuse.doktorka.cz/operace-trhliny-konecniku/

Zdenča (Pá, 16. 10. 2009 - 12:10)

Ahoj všichni potřebuji radu už nějakou dobu když jdu na velkou mám bolesti u konečníku na dotek není nic připadá mi že při stolici mi praskne kůže nemyslím že to jsou hemeroidy snad by pomohla nějaká mast?

hessoválucie (Po, 12. 10. 2009 - 17:10)

ahoj lidi já du ted v lisopadu na operaci jednou sem byla a to mně nepomohlo ted du nadruhou

Eva (Po, 5. 10. 2009 - 12:10)

Evo kde jste byla na...Ve Zlíně v nemocnici Atlas na chirurgickém oddělení. Bohužel se to zatím dělá jen tady. Je to nová výzkumná metoda, jak jsem psala, ještě nejsou u nás v ČR takové zkušennosti. Ale doufám, že to bude dobré, a pro lidi, jako jsme my, pozitvní zpráva, že už nebudem tolik trpět.

st. píš. (Po, 5. 10. 2009 - 11:10)

Zdravím všechny nemocné:-)...na operaci jsem byl, cca 8let pokoj, potom během 10let 3x opakování. Vždy pomocí cibule vytažení hnisu a píštěl se sám zavřel.

Tom (So, 3. 10. 2009 - 14:10)

Evo kde jste byla na odstranění té píštěle?

Eva (So, 3. 10. 2009 - 14:10)

Letos v březnu jsem byla na odstranění abscesu, bohužel to nevyšlo, takže se mi udělala píštěl. Tento týden jsem byla na operaci píštěle, měla jsem na výběr buď klasická operace(vyříznutí) nebo nová metoda, která pochází z Indie, je to u nás novinka, odstranění pomocí elektrod. Mám čtyři dny po operaci(druhý den po operaci jdete domů), cítím se skvěle. Je to sice nová metoda, která ještě u nás nemá velké výsledky, ale pár lidí už to podstoupilo a podle názoru doktora, to vypadá nadějně. V Indii mají skvělé výsledky, tak uvidím, je to velmi šetrné a nebolestivé. Doufám, že to vyjde.

Toník (So, 19. 9. 2009 - 21:09)

Přidám fungující...Zdravím všechny nemocné:-) Taky se mi sinus vrátil po třech letech.Za va týdny mám jít na operaci kde mi ,,to´´ vyříznou.Moc se mi ale nechce,protože všude čtu,že se to stejně vrací i po operaci.To s tou cibulí používáte po operaci?Nebo jste ještě nebyl?

Reklama

Přidat komentář